Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: Klafuti »

Nie możesz. Przecież one chodzą 3d6. Mimo to nie ma zakazu dołączania do nich postaci. Ew. sprawdź faqi GW. Poza tym hopki zdają animozje jak wszyscy inni. Dlatego przy waaagh! ruszasz de facto 4d6. Zasadom związanym z animozją podlegają tylko orki, gobliny i nocne gobliny. Masz to na stronie 16 (wyd. polskie).
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Co do animozji rzeczywiście pogwiazdkowało mi się.

Ale apropo dołączenia, gdzie jest napisane, że nie mogę?

Ponawiam pytania zadane powyżej.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Nie wiem czy to pytanie było czy nie, a nie chce Mi się przekopywać całego forum w poszukiwaniu tego. Pytanie brzmi. Dlaczego DD generowanych przez orki nie liczą się do puli generowanych przez armię przedmioty itp.?

EDIT.
Sorki za pytanie nie doczytałem jednej rzeczy.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2009, o 20:53 przez Jab, łącznie zmieniany 1 raz.
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Szemkel pisze:Co do animozji rzeczywiście pogwiazdkowało mi się.

Ale apropo dołączenia, gdzie jest napisane, że nie mogę?

Ponawiam pytania zadane powyżej.

Squig Hopperzy ruszaja sie podczas fazy 'compulsory moves'. Co do zasady, herosi nie moga dolaczac ani opuszczac takich oddzialow. Mozesz to znalezc na stronie 73 podrecznika glownego.
Obrazek

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Mam taką sytuację :
Przeciwnik ma 3 regimenty ustawione jeden za drugim bez odstępu 1 cala, czy wpadając fanatykiem od czoła w pierwszy z nich przelatuję przez wszystkie i ustawiam się 1 cal za ostatnim wypłacając każdej wrogiej jednostce D6 hitów?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Fanatyk wpadając w odział wylatuje z drugiej strony i ustawiasz go dokładnie cal za oddziałem...co za tym idzie w takiej sytuacji każda jego jednostka obrywa D6S5 a fanlola ustawiasz cal za ostatnim unitem...

Awatar użytkownika
Rupert_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Rupert_ »

A co jeśli stoją te oddziały o cal od siebie? Między nie nie można wstawić fanola bo to wraży model i musi 1" od przeciwnika być? Przelatuje też przez wszystkie?
I analogicznie- ustawiam snoty 1" od przeciwnika, podbiegam NG i wypluwam fanoli przez snoty, fanole lecą przez snoty i ten 1" między nimi i przeciwnikiem przeskakują i w niego wpadają też?

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

tak na dobrą sprawe musisz ustawić fanastyka cal za odziałem w który wpadł....i teraz popatrz...skoro ktoś ustawił w linni kilka oddziałow i zachował miedzy nimi po 1 " odległości to nadal to nic nie zmienia...bo fanatyka musisz ustawić dokładnie 1 cal za odziałem w który on wpadł czyli musiał byś go postawić na kolejnym oddziale a co za tym idzie ten odział obrywa od fanatyka, kolejny i kolejny....
W takiej sytuacji minimalna odległość jaką twój przeciwnik musi zachować miedzy unitami aby fanatyk nie zrobił sobie po nim rande vu to 1" + tyle ile zajmuje podstawka fanatyka(niepamietam ile ona ma dokładnie)...

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »


Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Tylko jeżeli opponent się zgodzi lub jest to wspisane w regulamin turnieju
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Adeptus
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Adeptus »

Witam,

Mam takie pytanko o zasady do herdow squigow. A mianowicie: jest napisane jak sciagac figorki ze strzelania i z uderzenia(rozumiem jako impakty?). A jak sciagac w walce? np wpadla we mnie kawa chaosow i zdjela mi powiedzmy 9 modeli(wszystkie squigi) a z przedu sa tylko squigi. czy mam sciagnac wszystkie squigi czy jakos inaczej? I czy jak zdejme wszystkie pomidory to czy dalej jest wybuch podczas zlamania? Z gory dziakuje za odpowiedz.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

tak samo-jak przeciwnik morduje squigi to sciagasz squigi,jak gobosy-to gobosy.
do wybuchu wystarczy nawet 1 goblin (sytuacyjnie glupie ale tak brzmi zasada)

Awatar użytkownika
Rupert_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Rupert_ »

Jak rozliczamy trafienie z Doom Divera w oddział wroga w kombacie (oczywiście znos na scatterce) ? Przy klopce leci template i widać które modele wroga i które moje przykryte. Doom diver wali w punkt i jak trafiam w drugi szereg wrażej jednostki to automatycznie ona zbiera d6 S5? Czy losuje i moi też mogą dostać?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

rozdzielasz.

a template rzadzi sie swoimi wlasnymi prawami-to co przykryte dostaje.

Adeptus
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Adeptus »

Rupert_ pisze:Jak rozliczamy trafienie z Doom Divera w oddział wroga w kombacie (oczywiście znos na scatterce) ? Przy klopce leci template i widać które modele wroga i które moje przykryte. Doom diver wali w punkt i jak trafiam w drugi szereg wrażej jednostki to automatycznie ona zbiera d6 S5? Czy losuje i moi też mogą dostać?
Przypuszczam ze koledze chodzilo o przypadek w ktorym dostaje jednostka wroga ktora jest w kombacie z nasza?

A ja mam pytanie z podobnej beczki:
legenda:
$
$ - bsb na cold one
#
# - general na cold one
@-moja piechota.
Ustawienie:
. $#
. $#
. @@@@@
. @@@@@

Wpuscilem fanatyka z drugiego oddzialu w bok generala rownolegle do mojej piechoty. Czy dostaja od fanola genek i bsb czy rozlosowuje sie miedzy wszystkich trzech walczacych?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jak dobrze pamietam z fanatyka dostaje dokladnie to przez co przeszedl fanatyk

Adeptus
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Adeptus »

quas pisze:jak dobrze pamietam z fanatyka dostaje dokladnie to przez co przeszedl fanatyk
Tak tez myslalem. Bo przeciez jak przepuszczam przez swoj w walce zeby dostal przeciwnik to oba dostaja a tu nagle rozlosowuje ale juz mi sie nie chcialo klocic z przeciwnikiem z ktorym i tak sie niemilo gralo wiec rozlosowalismy i zdjolem sobie szereg :? A byla szansa ze ktorys z nich poszedlby do piachu i wtedy potoczyloby sie zupelnie inaczej.

To teraz jeszcze inne pytanie:
jak uzywam Mad Cap Mushrooms to wedlug Polskiego booka dziala on w turze wypuszczenia. Czyli np ja wypuszczam ale niedolecial lecz przeciwnik musi dokonczyc szarze i przez nich przelatuje... czy w tym przypadku wciaz moge przerzucic?
W Army Builderze skolei jest napisane ze podczzas wypuszczenia wiec pewnie by sie juz powyzsza sytuacja nie liczyla.
Mozecie mi powiedziec jak to jest w angielskim booku?

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Jeżeli wpadną w coś przy wypuszczeniu - jak przeciwnik będzie kończył szarżę i ich zawadzi to się liczy

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Tak możesz, mapcapy to bardzo użyteczny przedmiot.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Adeptus
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Adeptus »

likaon pisze:Tak możesz, mapcapy to bardzo użyteczny przedmiot.
Wiem wiem. nawet sie ostatnio przydal na turnieju:D
Doprecyzuje moje rozwazania bo niedo konca zostaly rozjasnione.
Jako ze jest napisane ze mozna przezucic w turze wypuszczenia czy jest to rownoznaczne z cala tura? bo np.
Przeciwnik zaczyna... wyciaga fanatykow(tu moge przerzucic) a potem zaczyna sie moja turka i ruszaja sie fanatycy. czy tu tez moge przerzucic? wkoncu to jest wciaz ta sama turka(powiedzmy pierwsza).

ODPOWIEDZ