BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Re: BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Post autor: CzarnY »

Dalmar pisze:Hejka,

Ja mam pytanie o czas gry (może juz wcześniej padało - nie czytałem wszystkich stron)- czy coś obliguje was do tego, że mamy tylko 2:45h na bitwę, a nie np: 3:30 - jak wykazał przykład PGA to jest absolutnie niewystarczający (kto był wie o czym piszę) czas żeby rozegrać 6 tur w wielu sytacjach, bo ZAWSZE są jakeś obsuwy czasowe np: po ogłoszeniu kolejnej rundy są jeszcze zamieniane stoły itp. itd. i w praktyce mamy 2:15 na 6 tur.
3 bitwe mozna grac do oporu - wyniki zostana wprowadzone w niedziele rano. aktualka regulaminu jeszcze pojdzie w tej kwestii.

tym, co nas obliguje do 2:45 jest przede wszystkim fakt, ze po rozgrywkach sobotnich sprzet bedzie potrzebny do karaoke. sedziowie poza tym tez sie lubia czasem napic piwa ;). nie zakladamy obsuw, zrobimy wszystko, zeby ich nie bylo, a w razie zmiany paringow (shit happens) niedogodnosci dotkna tylko graczy, ktorych dotyczy zamiana. Na naszych poprzednich turniejach (35+ graczy) nie mielismy z tym problemu i mam nadzieje, ze uda sie to podtrzymac.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Dalmar pisze:...
Darku, jesli idzie o niedzielę, to przedłużenie imprezy o 1,5h może mocno utrudnić powrót do domu graczom z łęcznej, Lublina, Wrocka czy Szczecina.

W każdym razie, do tej pory dawaliśmy radę w takim czasie jaki obowiązuje teraz i nikt nie narzekał.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

wolałbym wydłużenie bitew kosztem karaoke. Chyba główną atrakcją będzie warhammer, prawda?

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

3 bitwe mozna grac do oporu

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

sobota:
9:00-10:00 - zapisy
10:00-12:45 - I bitwa "Disco Relax"
12:45-13:00 - przerwa
13:00-15:45 - II bitwa "Dobrze posiedzieć przy Żubrze"
15:45-16:15 – przerwa obiadowa
16:15-19:00 - III bitwa – Pitched battle

Chodzi mi o to, że pierwszą i drugą bitwę można by przedłużyć o pół godziny.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

pewnie można by i o godzinę , ale i tak nie wszyscy skończą grać ; ]

2:45 z 15minutowym buforem karniakowym to imo w sam raz na 2250pkt, wystarczy że chłopaki ogarną dobrze parowanie ;)

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Jasiuuu pisze:pewnie można by i o godzinę , ale i tak nie wszyscy skończą grać ; ]

2:45 z 15minutowym buforem karniakowym to imo w sam raz na 2250pkt, wystarczy że chłopaki ogarną dobrze parowanie ;)
ano.

aczkolwiek mam propozycje (chcialbym wiedziec co o tym myslicie).

wolicie przerwe obiadowa na oszamanie bigosiku, czy wydluzenie bitew jej kosztem? mysle, ze 2:45 z buforem karniakowym wystarczy w zupelnosci (regulamin byl w koncu ukladany przez graczy, jezdzimy na mastery i wiemy, ile sie gra zazwyczaj), ale nie ma co ludzi uszczesliwiac na sile.

przypominam tez, ze niektorzy potrafia grac i do 23, ale to hardcore - wyjatek, nie regula.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Niech zostanie te 2:45
To, że są obsuwy, to najczęściej wina samych graczy. Zawsze ktoś się nie wyrobi, bo to modeli miał za dużo do przeniesienia, to znowu przeciwnik był w kiblu czy na papierosie. Od tego typu spraw są właśnie przerwy, jeżeli je skrócicie, to dodatkowy czas dodany na rozgrywanie bitew, będzię w większości wykorzystany na te właśnie sprawy.
Jedna dłuższa przerwa jest konieczna, chociażby po to, aby zjeść na spokojnie, a nie w przerwie między jednym a drugim rzutem kośćmi (co też czasami wpływa na wydłużanie się rozgrywki).

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jaki jest wasz stosunek do konwulsji? :>

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

zdefiniuj "konwulsje".

bo jesli mowa o kiepsko wygladajacych spear chukka'ch z zapalek (tylko przyklad, dopuszczamy mozliwosc ze ktos swoje, robione z zapalek odpicuje bardzo ladnie - spokojnie ;) ), to w kategorii "konwersje" dostanie 0 punktów. odsylam do regulaminu w pierwszym poscie.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

CzarnY pisze:zdefiniuj "konwulsje".
liczne abominacje na turnieju

;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Siweusz pisze:Codziennie kac kupa. Pysznie. :wink:
Hahahahahaha :D

Z JH to jeszcze mnie nie bedzie niestety.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Shino pisze:jaki jest wasz stosunek do konwulsji? :>
Że można oberwać 0pkt z hobbystyki.
A w kwestii abominacji, to jeszcze nie ma żadnego precedensu. Zobaczymy na miejscu co gracze mają do zaproponowania. :wink:


PS. Baśka, odrobimy na Bazylu. :wink:

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Shino: odnośnie uściśleń to najważniejsza kwestia właściwie w tej chwili to jak traktować tokeny... bo jeśli co turę to powinny zmniejszać limit PD, czyli inna rozpiska wyjdzie, i pod innym kątem trzeba rozpę skavenów sprawdzac.

Co do "konwulsji" no to trudno powiedzieć coś w tej chwili. Dla jednego to co jest konwulsją dla innego jest najlepszą konwersją na jaką go stać. W dodatku fakt że Abominacja nie ma modelu bardziej komplikuje sprawę...

Jeśli ktoś ma wątpliwości czy jego konwersja przejdzie i zostanie jakoś przez sędziów doceniona to niech prześle nam foto i się zastanowimy. Przyjechanie z figurką z makaronu i plasteliny bez uprzednich konsultacji to ryzyko 0pkt z malowania lub zdjęciem jej ze stołu...

Darku: w sobotę nic nas nie obliguje, bo zostajemy na sali i na upartego na bitwy mogłoby być nawet i po 4 godziny, lecz na rozegranie bitewki na 2250 starcza 2:45 spokojnie. Nie wiem co było na PGA w tym roku, ale taki czas zwykle na masterach na ten format wystarczał. Obsuwy się zdarzają, wiadomo, ale jeśli takie będą to oczywiście nie kosztem czasu gry innych osób, i o wszelkich obsuwkach czasowych i zmianach w godzinach rozpoczęcia i zakończenia gry będziemy informować poprzez mikrofon.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

nie jestem orgiem ale wypowiem swoje zdanie nt "abominacji" i innych kogutków tego typu. wiekszosc "niewiadomocozbitsów" co ma byc abominacja nie budzilaby we mnie niechęci grania z tym czyms, natomiast plastelina i makaron, czy guma i kapsle po piwie z jedna główką od clanrata wrecz przeciwnie i poprosilbym o zdanie sedziego czy mozna to zdjac ze stolu...

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Był jakiś turniej w wawie gdzie mieliście traume przez gumowe abominacje że się tak pytacie ? ;-)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Bartys pisze:natomiast plastelina i makaron, czy guma i kapsle po piwie z jedna główką od clanrata wrecz przeciwnie i poprosilbym o zdanie sedziego czy mozna to zdjac ze stolu...
Bartys, nikt nikogo nie będzie zmuszał do gry na kapsle po piwie. Jak twój przeciwnik wyciągnie z walizki kapsle a Ty będziesz temu zdecydowanie przeciwny, to z pewnością można spodziewać się zdjęcia tego ze stołu.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

ja pamietam jak mnie screamery na bazyla obiecal zulus. No i zrobil je na miejscu xD tak samo spawna, ktory byl spwanem chaosu "Jasiek"

Awatar użytkownika
Zulus
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Zulus »

Hej dzisiaj przy okazji odswiezania makiet na mastera rozegralismy chwilowa potyczke w battlowe kalambury i beka bylka nieziemska. Szykujcie sie na te zawody, w ramach przygotowan pomyslcie jakbyscie pokazali (nie narysowali, pokazali) haslo "Ancient Treeman" :lol2:

Przy okazji: pierwsze kalambury bedzie na 16 osob, 4 druzyny po 4 osoby. Kto pierwszy, ten lepszy, takze zglaszajcie sie! :D
Największym wrogiem słonia jest smok.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

aktualka pierwszego posta. zmienil sie drugi scenariusz, doszlo wiecej osob do listy zgloszonych, mozna bezstresowo grac 3 bitwe do oporu :).

@Shino - co do konwulsji, to nasze stanowisko jest takie: gumy do zucia z glowka Skavena nie dopuszczamy. w przypadku jakichs kontrowersji na turnieju sedziowie zdecyduja, czy figurka wylatuje ze stolu. jesli ktos ma watpliwosci, czy jego konwersja przejdzie - prosimy o wyslanie zdjecia figurki na naszego maila.

ODPOWIEDZ