BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Re: BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Post autor: CzarnY »

Sounds more like the inability to guess range to me :mrgreen: I'm not sure if you made yourself clear.

8) 8) 8) 8) 8)


[-X [-X [-X [-X [-X

:twisted:

8) - the unit which you try to hide
[-X - the screening unit in front of it
:twisted: - missile

correct?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Well, with experienced player it should be an overguess. But about 4-6 inches before the target (it also depends on the target, for exaple a 25x25 base is a diffrent target than a unit inside a building for exaple) should be just fine. But again: overguessing is cheating, and if such thing occurs please notifiy your opponent that you think that he is overguessing and that he should change his declared distance, and if he refuses then you can call the judge.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

CzarnY pisze:sobota jest do dostosowania, z niedziela bedzie duzo trudniej IMO.
No to zmieńcie proszę w regulaminie to co można żeby czas był bardziej rozciągnięty w sobotę i może choć niedziele do 3h na bitwę wydłużyć.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Yo,

Na kilkunastu ostatnich Masterach powtarza się stara śpiewka :roll: patelniowate tereny gdzie w swoim deploju nie można w żaden sposób schować dużego celu :shock: generalnie np na stole 2 i 3 nie ma jak się schować - no można latacza wepchnąć do lasku :mrgreen: generalnie lubie patelniowate :wink: stoły ale odnosze wrażenie że wszystkim organizatorom mastrerów brakuje terenów - jeśli tak jest to śmiało piszcie pomożemy. no i oczywiście zaintrygował mnie pomysł terenu z rzeczką - proponuję taką w poprzek stołu :wink: (tak na serio jeśli już to ze specjaną zasadą że np. nie można przez nią marszować ale nie spowalnia ruchu, ew. ze sporą ilością przepraw/mostków)

natomiast w kwestii czasu to proponowałbym nieco dłuższe czasy na bitwę - generalnie nigdy nie mam problemów z czasem bitew - poza 1 razem na PGA :lol2: ale dłuższe czasy to większy komfort gryi możliwość przerw kondycyjnych, kto zechce karaoke to da radę, najebanie się w 6 godzin też jest absolutnie możliwe :lol2: a zaczęcie bitwy o 8 rano w niedzielę to dobry pomysł - uwierzcie mie ja naprawdę normalnie nigdy nie wstaję o 8 :mrgreen: tylko że prawda jest jedna coś z tym czasem trzeba zrobić - obsuwy są normą nigdy nie było mastera co by się rozpoczął o czasie :lol2:

jeśli będzie to możliwe to z przyjemnością wpadę

żółwik,
Ż.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Thanks for presentation. The terrains look fine – there are more playable and balanced than terrains on Master in Wrocław.

Awatar użytkownika
GrzesiU^^
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: GrzesiU^^ »

Tylko mi się zdaje, czy każdy stół przypomina patelnie [-_-'] ... nie zauważyłem stołu gdzie stoją 3 tereny typu las, górka, las zasłaniając cały środek stołu... eg.


|-------------------------------|
|...............................|
|..LAS...................LAS.|
|............ górka...........|
|...............................|
|-------------------------------|

Czy takich stołów nigdy nie ma :( ... ??

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

A co, nie masz gdzie bloodzia schować? :P :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
GrzesiU^^
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: GrzesiU^^ »

Wypraszam sobie !! -_-'

Nie mam gdzie schować Keepera ]:->

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

GrzesiU^^ pisze:Tylko mi się zdaje, czy każdy stół przypomina patelnie [-_-'] ... nie zauważyłem stołu gdzie stoją 3 tereny typu las, górka, las zasłaniając cały środek stołu... eg.
caly srodek stolu? patelnie to nie teren gdzie zaslaniasz caly stol... tu chodzi zeby miec miejsce do schowania large targeta jednego powiedzmy dwoch. Inaczej defensy zupelnie nie mialy by miejsca na turnieju.

Awatar użytkownika
GrzesiU^^
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: GrzesiU^^ »

No tak, ale na 20 stołów chociaż jeden taki by się przydał. No nic :D marudzę, wiem.

Inna sprawa, wsiurowy ten przydomek "palacz" na 24 pozycji w osobach zgłoszonych. Chciałbym zwrócić uwagę, iż jestem 3 na liście, już na czarno. Nie wiem po co mnie dublujecie :P

Edit do czarnego i siweusza:
Już nie chcę postów nabijać, więc edytuję [^ ^], miłośnik miłośnikiem, ale to brzydko brzmi! sami jesteście palacze! :lol2:
Ostatnio zmieniony 23 lis 2009, o 23:39 przez GrzesiU^^, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Grzegorz, taki milosnik fajek nie moze byc zapisany inaczej :wink: za dubla przepraszam, poprawie w najblizszym czasie

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

GrzesiU^^ pisze: marudzę, wiem.
Skoro już do Ciebie dotarło...

Ciesz się, że innej ksywy Ci nie wstawiliśmy. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Mozecie chłopaki zamieścić jakieś info/mapkę jak z dworca do was trafić?

Ekipa z Wrocławia będzie jednak najprawdopodobniej w sobotę rano... Mi wypadło kolokwium w piątek dla przykładu, Koszowskim też pasuje być bezpośrednio w sobotę.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

http://kgbpodlasie.googlepages.com/autobusy.JPG

wsiadacie w autobus linii nr 10, z peronow nalezy sie udac do budynku dworca, wyjsc glownym wejsciem (a nie przez kładkę) i zobaczycie przystanek. :)

Awatar użytkownika
Zulus
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Zulus »

a nawet nie tyle przejsc przez dworzec tylko z jego prawej strony ;) Ale dojsci na przystanek nie jest zbyt skomplikowane ;)
Największym wrogiem słonia jest smok.

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

15 minut i jesteście na miejscu :D

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

c)Co Ty mi dasz (KLIKNIJ!) - możesz zabrać jeden punkt z wybranej statystyki: Ws,Bs,I,Ld dla wrogiego oddzialu rank&file i dodać go swojemu oddziałowi.

czy to działa na skirmisze?? tzw odbierani i dodawanie charakterystyk

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

A skirmish jest rank&file?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Chodzi o to ze zabierasz r&f ale czy możesz oddać skirmiszowi? (tak na prawdę jest to pytanie czy mengile mogą mieć 1 więcej BSa. :D
Ostatnio zmieniony 24 lis 2009, o 12:04 przez Kalesoner, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Kozioł pisze:A skirmish jest rank&file?
IMO tak.

Kiedyś już była o tym długa dyskusja. rank&file oznacza szeregowy a nie ustawiony w szeregach (-> początek RB)
Obrazek

ODPOWIEDZ