Rozpiski Imperialne 2

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpiski Imperialne 2

Post autor: mati.pl »

cr dają, poza tym powiedz mi jak uniknąć działającego storm bannera? jak postrzelasz z muszkietów/kusz? a z owych dział? ile razy rzucisz 4+, żeby wogóle móc myśleć o strzelaniu ? i takie tam parę przemyśleń :)
Obrazek

Pabis
Mudżahedin
Posty: 282
Lokalizacja: Gdańsk-Snot

Post autor: Pabis »

No Cr , im się przyda - clanraty wsysają ich bo mają identyczne staty tylko jest ich więcej , nie mówiąc o monkach , dzwonie czy innym ścierwie , storm bannera - teraz wyczerpuje się na 4+ , strzelisz 1-2 działami w 1 turze , kusznicy i tak nie robią wiele... chyba słabe te przemyślenia skoro więcej nie podałeś..

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

no cóż...subiektywna ocena...modlić się do Sigmara lub kto chce i do czego aby nie trafić tego na turnieju, kolejny pg book, na standardzie jest nas za mało, na innych dostajemy oklep od innych armii, wniosek: pozostajemy przy standarcie i ze skavami próbujemy ugrać jakiś remi....czemu mam wrażenie że nasz book nie nadaje się do niczego??

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Czyli nie jestem sam :wink:

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

ok Pabis, ale zależy to wszystko od rzutów, storm banner ma szanse i 6 rund działać :)
zależy też ile masz dział, a to i tak nadal los, jak wiadomo, co do clan ratów, nie zawsze one stają na przeciw i zależy do kogo to porównałeś- swordmanów, czy gs ? :)
tu raczej mamy rozkminić jak to badziewie ugryść, będę testował we czwartek, napiszę jak poszło i czym grałem, mam myśli fanastyczne (chodzi mi raczej o S-F :P )
miłej niedzieli :)
Obrazek

Pabis
Mudżahedin
Posty: 282
Lokalizacja: Gdańsk-Snot

Post autor: Pabis »

Gs? a po co porównywać corową piechote skavenów do speciala imperium? chcesz marnować speciala na odział z 4 mova który i tak każdy będzie omijał a wjebie się w to czymś co napewno to rozwali? (hmm , grać to sobie możesz - ale test nie będzie miarodajny jeśli będziesz grał ze słabym graczem albo w domu... ) pozatym biorąc gs jako speciala , już tracisz jednego cannona bo zakładam że używasz outridersów - chociażby do ochrony maszyn... z dwoma cannonami - racja nie zabijesz abominacji i ona wsyśnie ci całą armie. Gs wracają do łask....

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

właśnie gram z dosyć mocnym zawodnikiem i na jego tle wyjdą wszystkie braki itepe :)
Obrazek

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

oby było ich jak naj mniej :D

elektor
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: elektor »

Jestem poczatkujacym graczem imperium i w rozpisce troche pomogl mi kumpel co o niej sadzicie sa jest be a co jest znosne za wszelkie uwagi bede bardzo wdzieczny:) odrazu tez powiem ze arcymag battle wizard i warrior priest byli robieni pod katem modeli z gamezona ktore mi sie bardzo podobaja.


Arcymag - 325
lvl 4
kon bojowy
rod of power
ring of volans
2xDispell scroll

Battle Wizard - 125
lvl 2
Dispel scroll

Warrior priest - 153
Koń bojowy Opancerzony
Doom fire ring
enchanted shield
Heavy armor

Kapitan Imperium - 100
meteoric armor
Icon of magnus

23xSwordsman - 163
FCG
Detachment - 5xHandgunners - 48

10xCrossbowman - 80

10xArchers - 80

19xGreatSwords - 220
FCG
Detachment - 5xHandgunners - 48

6 Knightly Order - 192
Muzyk
Standard (Banner of Valour)

5 Knightly Order - 115

Steam Tank - 300

Great Cannon - 100

Great Cannon - 100

Great Cannon - 100

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Mnie tam się podoba. Miło, że tylko 1 czołg, szkoda, że aż 3 armaty.
Kapitan aż się kusi by być BSB, zwłaszcza, że są greatswords.
Arcymagowi brakuje jakiegoś warda, odwaliłbym Volansa i 1 scroll i dał mu holy relic.
Gołej piątce rycerzy zdałby się muzyk.
Ja bym wywalił łuczników, dałbym dwa scrolle temu małemu magowi a lordowi holy relic.
Rycerzom dałbym tego muzyka, kapitanowi BSB.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Darbolas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darbolas »

Hej, dawno nie grałem imperium, mam zamiar wrócić, dziś
wymyśliłem coś takiego. Najbliższy przeciwnik to chyba naporowe DE na smoku:
wdzięczny będę za konstruktywną krytykę

2298
1. Arcykapłan, 320 p.
War altar 100
Pancerz meteorytowy (25) zwierciadło Van Horstmanna 30, Ostrze losu 40


1.Czarodziej 2 lev. (ogień). –148
koń w kropierzu,2 x dispell scroll

1. Kapłan 167
koń w kropierzu, cięzka zbroja, miecz pogromca smoków 15, kula grzmotu 35

1. Kapitan BSB 139

koń w kropierzu, sztandar armii, zbroja płytowa, tarcza, kopia
smoczy łuk 25, Magiczna tarcza 15

10 Muszkieterzy 105

10 Myśliwi 100

5 Rycerze 139
sztandar, trębacz

8 Rycerze (wewnętrzny krąg) – 248 pkt.
FCG, war banner 25

1 wiekie działo – 100

1 Wielkie działo -100

6 Rajtarzy – 132
muzyk kirasjer – pistolet powtarzalny

1 Czołg -300

1 Czołg - 300
Co o tym myślicicie?



Sa!nt: temat przeniosłem, nie otwieramy tematów tylko patrzymy czy są już takie na forum.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

2 czołgi, blee :P
Zastanawia mnie czy BSB może mieć tarczę, chyba nie.
Ponadto, dragon bow, jakie miałoby być dokładnie jego zadanie? Zranienie smoka?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Darbolas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darbolas »

1. Z tego, co wiem, nie ma przeciwskazań co do tarczy u Bsb WoCh stosuje to nagminnie. Widziałem gości grających ludkiem, który miał wielką broń i sztandar! Nie pytaj mnie, jak to możliwe, gdzie on to wszystko trzymał, ale w świetle zasad obecnych taki nonsens jest możliwy.
2. Jeśli idzie o smoczy łuk, to fakt, można go wymienić , na coś innego, jakieś propozycje???.
3. Dwa czołgi - nigdy nie grałem na 2 czołgi, miałem 1, dostałem drugi w prezencie, i jak sobie pomyślę, ile mnie zdrowia kosztowało ich sklejenie (metalowe), to do dziś krew mnie zalewa, zatem hce je wypóbować.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Bo BSB WoCh może, a nasz nie :).
Co się tyczy łuku, mi się sprawdza ładnie hammer of judgement.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Darbolas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darbolas »

Fakt, nie może mieć nie magicznej tarczy, ale magiczną chyba może, bo ograniczenie dotyczy tylko (?) niemagicznego rynsztunku.
Młot sądu jest faktycznie sympatyczny.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

To co piszesz jest prawdziwe w wypadku broni. Jest zapisek, że zbroi może używać wyłącznie tej, której mógłby normalnie. BSB Imperium tarczy nie może - enchanted shield, shield of gorgon i bronze shield też raczej (niestety) odpadają.
Pomyśl o daniu mu Icon of Magnus. Wówczas strach nie będzie bronią przeciw niemu i jego oddziałowi.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2009, o 20:25 przez Byro, łącznie zmieniany 1 raz.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Pabis
Mudżahedin
Posty: 282
Lokalizacja: Gdańsk-Snot

Post autor: Pabis »

Hmm , tak abstrahując mnie najbardziej bawi obrzydzenie dwoma czołgami - dodając do tego dopisek na temat dragon bowa co miałby on robić? dragon bow - nie da się nim grać , bez dwóch czołgów - też sobie specialnie nie pograsz...

aktualnie w booku imperium nie ma drugiego rara wartego uwagi(nie licząc dogs of war)....

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Bzdura. Próbowałeś grac helstormem? Zdajesz sobie sprawę jakie spustoszenie to sieje wśród krasnoludów, VC oraz armiach masowych? Ta broń jest zdecydowanie niedoceniona, a na zachodzie bardzo popularna.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Pabis
Mudżahedin
Posty: 282
Lokalizacja: Gdańsk-Snot

Post autor: Pabis »

Jasne że próbowałem , i jakoś tak się złożyło że nigdy w nic nim nie trafiłem , tzn. w jakąś kupę trafiłem - ale 1 hit na gre jedynie z s5(jedno trafienie np. w odział mam to na myśli) , kiedy głównie gra się na kawalerii - słabo coś... tak - ta broń sieje takie spustoszenie że nigdy jej nie widziałem na turnieju... (PS: w domu jak gram to też sieje spustoszenie ta broń...)

jednak decyduje się na 300 ptk warty czołg który mam pewność co robi , co potrafi , niż 110 baaardzo niepewne działo - które łatwo zastrzelić , wymagiować , zdobyć - a bardzo prawdopodobne że przez całą gre w nic nie trafi.

Darbolas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darbolas »

Dzięki za uwagę o tarczy, rzeczywiście dam mu ikonkę, myślałem też wcześniej o niej.
Jeśli idzie o dragon bow, to myślałem, że dobrze, jeśliby choć trochę zmiękczył smoka, który i tak pewnie nie będzie chciał wystawić się na strzał z dział. Ale ikonka bardziej się przyda.
Jeśli idzie o hellstorma, to grałem nim i nie było z niego żadnego pożytku, mało efektywny, za bardzo losowy, wybuchał w drugiej rundzie.
Nie widzę alternatywy dla drugiego czołgu, zwłaszcza po doświadczeniach z różnymi przegietymi przeciwnikami, np. 3 stegadony z EoG.

ODPOWIEDZ