BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Re: BITWA O BIAŁYSTOK 2009, 5.12.2009, Białystok, Master WFB

Post autor: CzarnY »

Dalmar pisze: Można mieć super pomalowaną i skonwertowaną armię np: VC ale mieć jazdę z bardinagami (w rozpisce bez) która szarżuje na 16 bądz grać z Chaosem gdzie będzie bohaterzy będą na koniach (a w rozpisce na steed of slaanesh z 20 calowym ruchem) itd. itp. - przez takie rzeczy przegrywa się bitwy. Kategoria ta powinna być także restrykcyjnie oceniana.
Gruba przesada. Na Wielkiej Inkwizycji tez tak robicie?

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Jasiuuu pisze:pamiętam stare czasy kiedy organizator decydował za co da ile punktów :mrgreen:
Cały czas decyduje, tylko są pewnie rzeczy ważne na które człowiek grają "dzisiąt" Masterów zwraca uwagę i z czasem traktuje je jako aksjomat. Co koledzy z Frontu zrobią to ich decyzja.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

CzarnY pisze: Gruba przesada. Na Wielkiej Inkwizycji tez tak robicie?
Przypominam się z moim pytaniem o WYSYWIG :?:
Ostatnio zmieniony 26 lis 2009, o 21:22 przez Dalmar, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

Ja się z tym akurat nie zgadzam - dlaczego ktoś ma mieć bonus, że kupił figurki z 6, a nie z 7 edycji. Zresztą co to są unikatowe/archiwalne modele - moim zdaniem to jest zbyt mało zdefiniowane i taka kategoria nic nie wnosi. W samej hobbystyce oceniamy pracę ludzi, wygląd armii, pomysł na jej zrobienie czy poprostu schludność samej armii bo fajnie się gra taką armią i z taką armią, a unikatowe/archiwalne modele :? :? :?
Rzecz w tym, że hobbystyka nie jest oceniana całościowo, tylko rozbita na podpunkty. Nie będę ciął nie produkowanych już modeli dla punktów. W sumie mógłbym zabrać ze sobą nowoedycyjne pokonwertowane figsy, jednak wolę wystawić sobie stare, gdyż sprawia mi to więcej funu i nie być z tego powodu stratnym. Sam piszesz, że oceniane są wygląd armii i pomysł na jej zrobienie. Dla mnie przyjemnie się gra z armią konwertek jak również choćby ze starymi krasiami i jestem przeciwny dyskryminowaniu posiadaczy tych drugich tylko z tego powodu, że żal je niszczyć

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jasiuuu pisze:pamiętam stare czasy kiedy organizator decydował za co da ile punktów :mrgreen:
ja pamietam stare czasy kiedy to sedziego na turnieju sie pytalo o spory na turniejach ale co z tego ;)

a tak serio to imo konwersje nie do konca spelniaja role w hobystyce imo (po pierwsze czy zmiana raczki na z innej wypraski to konwersja po drugie czykonwersje na sile zeby byly punkty sa az tak istotne?) ale z reguly jest wiec jak chcecie. Po prostu warto zwrocic uwage na wysiwyg i przygotowanie do gry (was tez na pewno irytuje jak jest problem z zasadami pyaie przeciwnia o pewna zasade lub to jak wyglada w booku i pozniej 15 minut szukania ab do jego armii. O kostkach, miarkach i templatkach juz nie bede wspominal :/)

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

viatroof pisze: Rzecz w tym, że hobbystyka nie jest oceniana całościowo, tylko rozbita na podpunkty. Nie będę ciął nie produkowanych już modeli dla punktów. W sumie mógłbym zabrać ze sobą nowoedycyjne pokonwertowane figsy, jednak wolę wystawić sobie stare, gdyż sprawia mi to więcej funu i nie być z tego powodu stratnym. Sam piszesz, że oceniane są wygląd armii i pomysł na jej zrobienie. Dla mnie przyjemnie się gra z armią konwertek jak również choćby ze starymi krasiami i jestem przeciwny dyskryminowaniu posiadaczy tych drugich tylko z tego powodu, że żal je niszczyć
Ok tylko jak pisałem jak zdefiniujesz unikatowe/archiwalne modele - czy gracze grający 6 edycyjnymi modelami Skavenów też powini dostać za takie modele za powiedzmy 6 miesięcy na jakimś Masterze, no bo przecież masz wyszły już nowe wzory. Po kategorią unikatowe/archiwalne modele kryje się niemalże wszystko. Moim zdaniem jeśli masz jakieś super krasnoludy z 4-5 edycji i całość jest fanie zrobiona to powinieneś dostać pkt. dodatkowe ale w kategorii WOW. Nie powinno się w kategorii "Konwersja" premiować tego że ktoś kupił sobie armie 10 lat temu, bo co ma piernik do wiatraka.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

dlatego viatrof chce aby było napisane konwersje/modele archiwalne i wiadomo że chodzi o to np. że ktoś ma same metalowe dryady a nie te plastkowe alieny

a co do wowa to raczej coś więcej niż kilka archwalnych modeli czy skonwertowany oddział, wow chyba to np. jak ktoś zrobi sobie dark elfy tylko z witchek albo wszytkie wood elfy to archiwalne modele jak 30 waywatcehrów jako łucznicy 24 metalowe dryad, treekiny jako 3 stare treemany itd.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

A ja uważam, że pkt za archiwalne modele nie są wcale gorszym pomysłem niż punkty za same konwersje robione ostatnio na siłę ;)
Powiedzmy że mam 5ed. harpie lub ghule i naprawde nie widze potrzeby doklejania im na siłę plastikowych skrzydeł/rączek żeby były skonwertowane ;)
Wydaje mi się zezbyt szczegółowo opisujecie kategorie hobbystyczne, imho sędzia powinien mieć troche luzu w ocenie malowania.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Robson pisze:Wydaje mi się zezbyt szczegółowo opisujecie kategorie hobbystyczne, imho sędzia powinien mieć troche luzu w ocenie malowania.
Robimy to celowo, zeby potem nie bylo oskarzen o uznaniowosc. Po przeczytaniu regulaminu gracz moze przewidziec, ile punktow dostanie i nie powinno byc potem pretensji.

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

@Darek
Zdefiniowanie co jest unikatowe można luźno zostawić sędziemu, nie nastręcza trudności odróznienie np. skaveńskich klonów z v ed od metalowych, starych klanratów, tak samo jak równie łatwo można odróżnić podmienioną główkę od w pełni przerobionego modelu
'Nie powinno się w kategorii "Konwersja" premiować tego że ktoś kupił sobie armie 10 lat temu"
Dlatego jestem za zmienieniem kategorii na "unikatowość". Celem konwersji jest uczynienie armii unikatową, ten sam cel widzę w używaniu oldschoolowych modeli.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Takie pytanko odnośnie całego turnieju:

Czy cały turniej będziecie nagrywać by później zmontować jeden zajebisty filmik który ukaże sie na Youtubie??

Cały w sesie nawet noc z soboty na niedziele :)

A drugie pytanko:
Czy macie spory zestaw midi do Karaoke??
I nie chodzi tu tylko o Disco Polo, ale o wszystko :D

Pozdro.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

może przywieźć tak z 250 GB metalu? ;)

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

1) Byloby super, ale przydalby sie ktos z kamera... jesli ktos bedzie na tyle uprzejmy i użyczy jej, to na pewno cos zmontujemy.

2) Bedziemy miec wybrane piosenki. A masz moze dostep do jakiegos duuuuuuzego zbioru midi i podpisow :)? Jak tak, to bardzo by sie przydal, zawsze to wiekszy repertuar.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

eee, midi to nie do mnie ;) chyba, że z guitar pro coś się przegra, ale nic nie załatwię jednak ;p

EDIT: Wiem Czarny, wyprzedziłm Cię odrobinę ;p
Ostatnio zmieniony 26 lis 2009, o 21:10 przez Morrok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

pisalem do Smiecha, ale zapostowales mniej wiecej w tym samym czasie :D

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

CzarnY pisze: Gruba przesada. Na Wielkiej Inkwizycji tez tak robicie?
Przypominam się z pytaniem o WYSYWIG :?:

Zamiast "cytuj" nacisnąłęm "edytuj" w poście wyżej - grrr :evil: ale gerelanie na WI dawaliśmy z 13 pkt. za armię 2 pkt. za WYSYWIG.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2009, o 21:34 przez Dalmar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

ja mam cos okolo 400-500 utworow do Karaoke, więc coś wam podzuce na pendrivie.

Co do kamerki to niestety, ale ja takowej nie mam ktorą mógłbym użyczyć.
Ale ktoś od was ma skoro nagrywaliście te co są już związane z "Bitwą ..."

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

viatroof pisze:
'Nie powinno się w kategorii "Konwersja" premiować tego że ktoś kupił sobie armie 10 lat temu"
Dlatego jestem za zmienieniem kategorii na "unikatowość". Celem konwersji jest uczynienie armii unikatową, ten sam cel widzę w używaniu oldschoolowych modeli.
Kiedyś była oceniana kategoria na Masterach "Unikatowość", czyli właśnie to, że ktoś miał figurki z innych edycji czy to, że miał fajnie zrobione sztandary itp.

Pod "konwersję" bym cały czas tego nie podciągał - mamy inne zdanie na ten temat i tak bym to zostawił.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Smiechu pisze:ja mam cos okolo 400-500 utworow do Karaoke, więc coś wam podzuce na pendrivie.

Co do kamerki to niestety, ale ja takowej nie mam ktorą mógłbym użyczyć.
Ale ktoś od was ma skoro nagrywaliście te co są już związane z "Bitwą ..."
Głównie fotografie + video z komorki, na dluzszy material to chyba nie sie nie nada... Karabinku... [-o<?

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Darku, chyba wiesz, że zmian w regulaminie nie robi się codziennie. :wink:
Poczekaj trochę, obgadamy, zdecydujemy, powiadomimy. :wink:

ODPOWIEDZ