Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Skaven

Moderator: Hoax

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Re: Skaven 7ed AB - czyli co wyszło z kanałów...

Post autor: Mac »

Szymon94 pisze:banerem tym za +3d pkt(za ranki)
Ten banner - Standard of Clan Superiority - nie daje dodatkowego D3 bonus combat resolution za ranki. W momencie kiedy sam masz więcej rank niż przeciwnik, zamiast zwykłego +1 bonusu za sztandar otrzymujesz D3 do combat resolution za sztandar. I żadne bonusy za ranki czy outnumber tu miejsca w dyskusji nie mają :P
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Wystawianie asasyna teraz troszkę mija się z celem.
Brakuje mieczyka z +2s, a weeping blade to już nie to, co dawniej.
kadziło w monka(40)
Masz na myśli Plague Furnace? Jeśli tak, to jedna z najmocniejszych broni skavenów atm, zatem znasz już odpowiedź.

Marcins
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

#RE:Szymon94
jak nie rozumiesz angielskiego booka to se pracuj DOKŁADNIE ze słownikiem :idea:
polecam to się opłaci mniej głupich pytań będzie
Ostatnio zmieniony 2 gru 2009, o 19:53 przez Marcins, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

tak sobie testuje nową latarkę i zaczynam się do niej przekonywać

jest lepsza niż abomki czy doomwheel

polecam
Ostatnio zmieniony 2 gru 2009, o 20:14 przez Fisch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Mam PL booka a ja zaczynam tą armią i chce wiedzieć jak grać. dlatego takie pytania

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

dodam jeszcze dlaczego tak uważam:

argumentacja przez zaprzeczenie:

abomka jest niestety kiepściutka bo w turę:
flamery robią z niej grilla
dark elfy jeża
imperium ser szwajcarski
krasnoludki krater 3 na 3 calowy

doomwheel jest beznadziejny bo siedzi cała grę za lasem i schodzi w turę:
od głupiego cannona z DoW
od mengili
od czterech bolcy
od bladzia, piesków khorna, flamerów i pocisku D6+1 z sila D6+1
od klocka ghouli
od innego doomwheela 8)
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

A cudowny WLC wysadza się w powietrze w pierwszej turze.
Najbezpieczniejszy z rarów jest PCC.

Testowałem raz, ale to nie dla mnie :wink:
Duży template z s2 i nie pozwalający na armour brzmi naprawdę nieźle.
Jak ktoś tym trochę pogra, poproszę ładnie o relację:0

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Ja tam grałem w poprzedniej edycji na WLC, w tej też i tyle.
Abominacji i kółka nawet nie testowałem :)

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Fisch ma rację. WLC jest bardzo fajne. Wcale nie jest bardziej zawodna niż inne działa, każda maszynka może wylecieć w powietrze po missfire. Za to jest tania, ma wzornik, i wystarczy raz się dobrze tym wzornikiem wstrzelić to żegnaj Ukraino, walniesz w regiment piechoty i nie ma co zbierać, walniesz w kawalerię i nawet z S4 ze dwóch wykosisz. Do tego można tak samo jak zwykłym działkiem wystrzeliwać bohaterów z regimentów. A jeśli wybuchnie to co z tego? 90 punktów kosztuje :D

Za to abominacja to 250 punktów które w losowym tempie maszeruje na wroga. WE potrzebowały jednej rundy strzelania żeby go odpalić. Hail, dwie salwy łuczników i hellpit do domku wracał w woreczku. Morderczy jest w starciu ale zanim się doczłapie to strzelające armie mogą go rozwalić pięć razy.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

A po cóż nam Storm Banner?
:wink:

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Wiedziałem że ktoś to napisze :P
Storm Banner będzie działał na pewno jedną rundę. Potem to loteria. Poza tym Hellpit to LT. Elfiki na bliskim walą w niego na 4+ nawet ze Stormbannerem, gość z HoD`ą na 2+ tak czy siak. Flamery niech go nawet na 5+ trafiają, przy ilości pocisków jakie odpalają to jeden diabeł.
A z losowym ruchem schować się ciężko.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Sztormówa+Howling Warpgale= brak strzelania przeciwnika( wiem, łatwo powiedzieć, trudniej wykonać!).
Generalnie jedyne, co boli Abominację to krasnoludzkie płonące bolce/cannony-jeśli chodzi o strzelanie.
No chyba,że nie umiemy zdawać regenki( zdarza się oj zdarza.....).

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Flamer`ów na stole chyba jeszcze Hellpitem nie spotkałeś :P

Fakt nie umiem zdawać regenki, statystycznie mi 50% testów nie wychodzi :P
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Marcins
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

kto by się przejmował demonami to plewna armia jest :mrgreen:

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Hmm.... Najpierw Abominacja gieta a teraz wam przeszło... ehhh zdecydujcie się ;) A Matis99 i ci którzy twierdzą, że ratling teraz jest słaby, szczerze jest całkiem konkretny bo tani, po za tym robi za wszystkich strzelców zwykłych ;) A w 6ed był przegięty ;P Co do Abominacji jak już pisałem nie jest zła, ale 2 to za dużo ;) Pozdrawiam :D
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

Abominacja jest dobra, i warta swojej ceny. ciesze się że w jakiś sposób można ją zniszczyć bo przynajmniej nie jest kolejną pomyloną jednostką w tej grze. Stefczyk ma rację, jedna to optymalna liczba, dwie niekoniecznie

Komu sprawia radość gra rzeźnikami (w tym przypadku np. jakimś śmieciowatym demonem) których nie da się ustrzelić bo mają sejwa 0+, z magii też nie bo MR i w walce też nie bo urżnie wszystko zanim ktoś zdoła oddać? Chyba nie muszę odpowiadać prawda? ;] Dobrze że chociaż w jednej kwestii pomiot piekielnej otchłani trochę przytemperowany, bo z tymi atakami to gościa perfidnie poniosła fantazja (choć nie tak jak jego paru kolegów wcześniej)

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Matusz pisze: Komu sprawia radość gra rzeźnikami (w tym przypadku np. jakimś śmieciowatym demonem) których nie da się ustrzelić bo mają sejwa 0+, z magii też nie bo MR i w walce też nie bo urżnie wszystko zanim ktoś zdoła oddać? Chyba nie muszę odpowiadać prawda? ;] Dobrze że chociaż w jednej kwestii pomiot piekielnej otchłani trochę przytemperowany, bo z tymi atakami to gościa perfidnie poniosła fantazja (choć nie tak jak jego paru kolegów wcześniej)
Każdego kręci coś innego...


Matusz pisze:Abominacja jest dobra, i warta swojej ceny. ciesze się że w jakiś sposób można ją zniszczyć bo przynajmniej nie jest kolejną pomyloną jednostką w tej grze. Stefczyk ma rację, jedna to optymalna liczba, dwie niekoniecznie
Zobaczymy na najbliższym turnieju czy jesteś słowny ;) Swoją drogą dawno nas nie odwiedzałeś ;P
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Jedna abominacja, jedno działo.
Podpowiem z własnego doświadczenia że w battlu trzeba dążyć do uniwersalności.
Np. zawsze wrzucam w rozpę szczurów troche jezzaili żeby miec pewnosc ze moge grac na 2 tanki spokojnie, a nie martwiąc sie tym ile podrzuce punktow pod koła ;).
W tworzeniu rozpisek chodzi o to aby mogły nawiązać walkę z każdym przeciwnikiem, a nie o to że będę liczył na turnieju ze nie trafię takich np. demonów czy de :), nie o to chodzi :D

No i zamykam temat, otwieram drugi taki sam. Za dużo naprodukowaliscie postów i muli :)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Zablokowany