Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Re: Dyskusja o balancing patchu

Post autor: CzarnY »

no proste, wszak "od tego jest kowadlo, zeby pociskac duze runy!", jak zalecal kiedys Supeł :D

da sie grac spokojnie vs Mengile, ale nie mowmy ze to jakas bulka z maslem, ktora rozwala dziesiec jednostek w armii brodatych, tylko o to chodzi. Bo jeszcze LS nas potnie w nastepnym BP :lol2:

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

thundzi mengili nie trafią xD

green
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: green »

W tym dziale jeszcze nie pisałem więc witam wszystkich.
Occ pisze:
Ja proponuje słabym armią dac bonus taki jak DoW, z wybieraniem itemów z innej armii. To by było naprawdę fajne. Tylko czy realne?
To się namnoży Pendantów z De i tym podobnych potworków...
Mój Black Ork Warboss Pendanta zakłada na łydkę oprócz tego on i jego choopaki mają hejta do wszystkich nowych armii proszę to umieścić w nowym BP ;)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

No to widzę że bardzo urozmaicają rozpiski jak wymuszają wystawianie kowadla :wink:
co do strzelania z katapy, cannonów i thundów do mengili to naprawdę genialny pomysl! jak moglem na to wcześniej nie wpaść? =D> :roll: :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Arbiter Elegancji pisze:No to widzę że bardzo urozmaicają rozpiski jak wymuszają wystawianie kowadla :wink:
co do strzelania z katapy, cannonów i thundów do mengili to naprawdę genialny pomysl! jak moglem na to wcześniej nie wpaść? =D> :roll: :wink:
dow to artefakt 6ed. i jako taki powinien byc wystawiany tylko w armiach dow!

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Aldean pisze:
dow to artefakt 6ed. i jako taki powinien byc wystawiany tylko w armiach dow!
najpierw spojrz do slownika, potem pisz posta.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Gobos pisze:
Aldean pisze:
dow to artefakt 6ed. i jako taki powinien byc wystawiany tylko w armiach dow!
najpierw spojrz do slownika, potem pisz posta.
W antropologii i socjologii kultury artefakt oznacza przejaw funkcjonowania danej kultury.

dawna kultura=6ed

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Artefakt, to też pozostałość, więc wypowiedź Aldean'a jak najbardziej trafna.

P.S. Artefakty występują nie tylko w grach fantasy :wink:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Artefakt_(antropologia)

jak czytasz wiki, rob to dokladnie.

danej kultury, nie dawnej.
artefakt to nie pozostalosc, a symbol. pozostalosc nazywamy reliktem, jak juz koniecznie ktos musi madrych slow uzywac.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Słowo artefakt ma kilka znaczeń :wink: np. artefakt ewolucji i nie chodzi w tym wypadku o organizmy reliktowe, ale mniejsza o to. Sorki za odbieganie od tematu.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

nie bawmy sie w takie utarczki slowne gobos. bo i tak do niczego to nie doprowadzi.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Dwarfami nie grałem i nie musze bo mam wystarczajaca wyobraznie zeby wiedziec co nalezy takimi krasiami zrobic.Imperium sobie z mengilami radze (m.in. strzelajac po nich cannonami) to tym bardziej można krasiami ;p A jesli sobie tego nie wyobrazacie to... moze stąd te kiepskie wyniki na turniejach :P :lol2:
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Karlee ma rację, bo to raz zdejmował mi brat mengili/szejdów canonami... nie zawsze da się ich tak ustawić by tylko 1 oberwał :P

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

zgodnie z przewidywaniami kolejnego mastera nie wygrały DE (choć ilościowo były dość liczne) - 1 i 2 miejsce zajęły Lizzi (statystycznie w singlowych na masterach zawsze wyżej od DE), które oczywiście pocięte nie są... czy naprawdę hotek i 3 scrole to taka nieprzebyta zapora magiczna :?: jak się ma hydra 0-1 do Hell Pit Abomination - widziałem jak w bestią na 2 ranach wpadła 6 psów i 3 fiendów po czym po najgorszym rzucie na tabelkę hell pit zeżarł oba regony #-o zresztą pożarcie od przodu klocka z Tomb Kingiem też się Hell Pitowi zdarzało

druga sprawa to urozmaicenie armii mengilami i armatkami DOW - każdy z moich przeciwników w ramach klimatu je miał - ostatnio widziałem Mengili w DOCH :shock: dziękuję za takie urozmaicenie :oops:

ku rozwadze,
Ż.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Żaba pisze:zgodnie z przewidywaniami kolejnego mastera nie wygrały DE (choć ilościowo były dość liczne) - 1 i 2 miejsce zajęły Lizzi (statystycznie w singlowych na masterach zawsze wyżej od DE), które oczywiście pocięte nie są... czy naprawdę hotek i 3 scrole to taka nieprzebyta zapora magiczna jak się ma hydra 0-1 do Hell Pit Abomination - widziałem jak w bestią na 2 ranach wpadła 6 psów i 3 fiendów po czym po najgorszym rzucie na tabelkę hell pit zeżarł oba regony zresztą pożarcie od przodu klocka z Tomb Kingiem też się Hell Pitowi zdarzało


Ale whine'ujesz.

Hydra jest tak samo silna jak abominacja.
A hotek i 3 scrolle to jakaś abstrakcja.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

chyba nie wierzysz w to co piszesz :lol2: zdjęcie helpita w H2H jest abstrakcją - bo za 250 pkt ma wygar Bladego - proponuję sprawdzić

zamiast imputować mi Whine-y rzuć okiem na wyniki masterów i powiedz czemu De są ścięte a Lizzi nie... a abstrakcją to są mengile z wardem na 2+ od magii i piką :wink:

miłego,
Ż.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Mi się wydaje, że przycięcie abominacji choćby 0-1 lub jedna zżera dwa sloty rare (lepsze IMO, bo abominacja i doomwheel też dobre kombo) to chyba oczywista oczywistość powinna być w następnym BP.

Hydra owszem, podobnie schodzi od strzelania i magii, ale w hth to mało co potrafi zmielić abominację, a hydrę przepchnąć można połową rzeczy na stole...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Żaba pisze: zamiast imputować mi Whine-y rzuć okiem na wyniki masterów i powiedz czemu De są ścięte a Lizzi nie... a abstrakcją to są mengile z wardem na 2+ od magii i piką :wink:
Kłaniam się, miło mi :)

I spieszę wyjaśnić moje stanowisko: otóż propaguję podejście, że lepiej zbanować 2x abominacja (np w ten sposób co Karlee podał - że zżera 2 sloty rare) niż odblokować biedną pojedynczą hydrę.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Chodzi o to, że hydra jest przycięta a abominacja nie. Wystarczył jeden master a już się pojawiają opowieści że wpieprza klocek TK z kingiem itp. Jakoś gracze DE bardzo nie płaczą, żeby zdjąć ograniczenie z hydry.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

coraz bardziej zal mi giganta...wymarly gatunek. tak wyzylowany przez 6 ed ze teraz siedza w skansenach czekajac na lepsze czasy. dajcie im 4+warda/regeneracje. :twisted:

wydaje mi sie ze lepiej takie dziwne stworki robic 0-1 niz z zabieraniem slota. zawsze mozna wziasc jeszcze cos.

a tak zupelnie z innej beczki-> jako ze podreczniki weszly generalnie na wyzszy poziom jakosciowy to BP zaczyna spelniac zupelnie inne funkcje:
1)jak kroimy pewne zestawy to hurtem. tez nie do konca czym roznia sie 2 hydry od zestawu silniczkowego
2)boostowanie slabszych ma sens tylko przy rownoczesnym krojeniu kolejnego potworka rodem z GW.
3)jest szansa na dopuszczenie ChD z tej ost listy?
Żaba pisze: druga sprawa to urozmaicenie armii mengilami i armatkami DOW - każdy z moich przeciwników w ramach klimatu je miał - ostatnio widziałem Mengili w DOCH :shock: dziękuję za takie urozmaicenie :oops:

ku rozwadze,
Ż.
mam dokladnie takie samo zdanie. Zapisek o dostepnosci DoW konczy sie na mengilach i cannonie. przy czym nadal nie wiem dlaczego wziecie assarnila jest tak przegiete ze az zakazane a wziecie 15 mengili juz nie.
wiec nie ma co pieprzyc o bogactwie RoR czy jednostek DoW,ograch itp. bo to bujda na resorach.

ODPOWIEDZ