Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Myth »

-
Ostatnio zmieniony 9 gru 2009, o 10:13 przez Myth, łącznie zmieniany 1 raz.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

Zdajecie sobie sprawę, że to nie jest żadne oficjalne info? to że oni tam tak grają, nie znaczy że tak będzie (co zresztą koleś potwierdza w odpowiedzi). Inna sprawa, że takich 'listów' już parę było i myślę, że nikt nie potrafi potwierdzić ich oryginalności.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

PogromcaWampirow
Plewa
Posty: 8

Post autor: PogromcaWampirow »

It is not classified as a 'one use only' so it can be use multiple times.
Czyli dopoki nie wyjdzie oficjalny faq od GW mam wnioskowac ze Storm Banner tak dziala?. Mimo ze sam zaczynam Skavenow zbierac niezbyt mi sie to podoba i raczej nie zamierzam go tak stosowac bo robi to z tego sztandaru chyba jeden z wiekszych iwin buttonow tej edycji.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

To jest odpowiedź hobby menadżera, a oni wcale się lepiej nie znają na zasadach od nas. Ostatnio miałem problem z codexem SW i dwóch różnych gości z ich centrum odpowiadało inaczej na te same pytanie. Więc za wiążące można uznać tylko FAQ, ewentualnie wypowiedź twórcy (chociaż z tym bym nie był taki pewien)

Edit: 666 post. Hell Yeah!
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Lepiej niech sztormówka będzie jednorazowa. Nie pasuje mi taki mocny przedmiot w tej armii coś :D

Powiedzcie mi szczurzy wyznawcy lepiej to. Załogę Pieca Zarazy stanowi trzech mnichów. Piec ma w profilu sześć ataków i zasadę specjalną Szał. Czy dodatkowe ataki z szału są już uwzględnione w charakterystyce pieca? Zwykle tak nie jest.
Czyli:

a) dodatkowe ataki są już uwzględnione i załoga pieca ma ich sześć,
b) dodatkowe ataki nie są uwzględnione i załoga pieca ma ich dziewięć;


I drugie pytanie. Kiedy powinniśmy oznajmić wrogowi że używamy Skóry Wroga (Rival Hide Talisman). Przed moimi atakami? Czy już po tym jak wypłacę mu z szarży sześć ataków i okaże się że skubaniec jeszcze żyje?
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Nie jest to FAQ, wiadomo, ale na pewno mozna z tego czerpac inspiracje aye? U nas do momentu wyjscia FAQ rozsadzi to liga sedziowska, ale wierze ze uwzglednia wypowiedz z maila poprzedniej strony. Nie widze nic iwinowego w sztandarze za 50pkt ktory ma dzialac jedna ture wroga (2x 50% na wyczerpanie). I niech nikt nie mowi 'jedna tura wystarczy' bo przedmiot ktory nie wylacza wszystkich maszyn i strzelania, a tylko na 4+, nie powinien kosztowac 50pkt - prosty balans punktowy. Bretonnia wylacza latanie na stale i nikt nie placze.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Cosmo pisze:Nie jest to FAQ, wiadomo, ale na pewno mozna z tego czerpac inspiracje aye? U nas do momentu wyjscia FAQ rozsadzi to liga sedziowska, ale wierze ze uwzglednia wypowiedz z maila poprzedniej strony. Nie widze nic iwinowego w sztandarze za 50pkt ktory ma dzialac jedna ture wroga (2x 50% na wyczerpanie). I niech nikt nie mowi 'jedna tura wystarczy' bo przedmiot ktory nie wylacza wszystkich maszyn i strzelania, a tylko na 4+, nie powinien kosztowac 50pkt - prosty balans punktowy. Bretonnia wylacza latanie na stale i nikt nie placze.
zastanów sie co piszesz. jesli ten przedmiot kosztowalby 55 pkt to moze bym Ci uwierzyl, jest tak turbo gięty ten przedmiot ze to przechodzi nawet szczurze pojęcie.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Nie mowie ze nie jest mocny, ale ze nie jest to auto-win. Zwlaszcza ze dziala tylko na niektore armie i moze sie wyczerpac w turze przeciwnika dopiero, co troche komplikuje sprawe :-)

Edit: Z tego co pamietam, w tej edycji pojawil sie zwreszta ponownie zapis o 'non-magical' wiec dwarfickie klopy z flaming atakami itp i tak beda jebac po Abominacjach bez przeszkod.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Cosmo pisze: Edit: Z tego co pamietam, w tej edycji pojawil sie zwreszta ponownie zapis o 'non-magical' wiec dwarfickie klopy z flaming atakami itp i tak beda jebac po Abominacjach bez przeszkod.
wow. masz racje. cofam co powiedzialem wczesniej. przedmiot jest ok za te punkty.

;]

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Cosmo pisze:Nie jest to FAQ, wiadomo, ale na pewno mozna z tego czerpac inspiracje aye? U nas do momentu wyjscia FAQ rozsadzi to liga sedziowska, ale wierze ze uwzglednia wypowiedz z maila poprzedniej strony. Nie widze nic iwinowego w sztandarze za 50pkt ktory ma dzialac jedna ture wroga (2x 50% na wyczerpanie). I niech nikt nie mowi 'jedna tura wystarczy' bo przedmiot ktory nie wylacza wszystkich maszyn i strzelania, a tylko na 4+, nie powinien kosztowac 50pkt - prosty balans punktowy. Bretonnia wylacza latanie na stale i nikt nie placze.
bretka na jedna ture wylacza latanie za 45 pkt
szczury za 50 pkt wylaczaja maszyny na 4+, latanie oraz zmniejszaja znacznie skutecznosc strzelania na bs

na prawde nie widzisz wywazenia punktowego?
Z tego co pamietam, w tej edycji pojawil sie zwreszta ponownie zapis o 'non-magical' wiec dwarfickie klopy z flaming atakami itp i tak beda jebac po Abominacjach bez przeszkod.
nie. Zapis jest tozsamy z tym z poprzedniej edycji wiec jesli nie wyjdzie inny faq gw tym razem to zostaje stara interpretacja

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Kurwa ;P Ale prawie Cie przekonalem co? ;)

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

To ja może tak nieśmiało jeszcze raz bo się schowało w wojnie o Stormbanner...
Lepiej niech sztormówka będzie jednorazowa. Nie pasuje mi taki mocny przedmiot w tej armii coś :D

Powiedzcie mi szczurzy wyznawcy lepiej to. Załogę Pieca Zarazy stanowi trzech mnichów. Piec ma w profilu sześć ataków i zasadę specjalną Szał. Czy dodatkowe ataki z szału są już uwzględnione w charakterystyce pieca? Zwykle tak nie jest.
Czyli:

a) dodatkowe ataki są już uwzględnione i załoga pieca ma ich sześć,
b) dodatkowe ataki nie są uwzględnione i załoga pieca ma ich dziewięć;


I drugie pytanie. Kiedy powinniśmy oznajmić wrogowi że używamy Skóry Wroga (Rival Hide Talisman). Przed moimi atakami? Czy już po tym jak wypłacę mu z szarży sześć ataków i okaże się że skubaniec jeszcze żyje?
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

nie mam booka przy sobie, ale jeżeli furnace ma w zasadach frenzy to ma 7 ataków- zasada daje dodatkowy atak modelowi ;)
inaczej pozostaje 6 tak jak w profilu

Mozesz uzyc kiedy chcesz rival tribe'a. Po rzutach przeciwnika dla przykładu, nic nie stoi na przeszkodzie.

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Ma frenzy piecyk, ma. A zasada niekoniecznie daje jeden atak modelowi. Weź kawalerię z frenzy. Dodaje atak i jeźdźcowi i wierzchowcowi.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Mysle ze kawaleria akurat tego nie odzwierciedla. Raczej chariot khorna np. Czy konie dostaja po jednym ataku czy w sumie jeden wiecej.. Rzeczywiscie nie jest takie oczywiste ze dostaja jeden atak, bo to jest jednak mount z trzema ziomami. To nie to samo do Jezzail.

Marcins
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

storm banner nie blokuje latania
wdłg. mnie powinien NIE BYĆ one use only :evil:

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Przeczytaj jeszcze raz opis, blokuje.

"No flying movement is allowed across the entire battlefield (...)"
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Marcins
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

no rzeczywiście...
nie wiem co piszę #-o

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Cosmo pisze:Mysle ze kawaleria akurat tego nie odzwierciedla. Raczej chariot khorna np. Czy konie dostaja po jednym ataku czy w sumie jeden wiecej.. Rzeczywiscie nie jest takie oczywiste ze dostaja jeden atak, bo to jest jednak mount z trzema ziomami. To nie to samo do Jezzail.
jest oczywiste, bo zasada frenzy mówi, że mount i jeździec dostają po jednym ataku do profilu. Gdyby chłpoaki mieli odosobnione profile jak obsługanci maszyn, to tak- każdy by dostał po jednym ataku.

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Takie przemyślenia co do dzwonków wypadających z oddziałów.
The SB must be deployed in a unit of CL or St
Jeżeli dzwonek musi być wystawiony z odziałem, to wypadanie wraz ze śmiercią GS jest co-najmniej dziwne. Ale to tylko moje zdanie.
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

ODPOWIEDZ