Aktywnosc czlonkow LL

Tematy z poprzednich sezonów LL

Moderatorzy: Dymitr, CzarnY, c4h10

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Aktywnosc czlonkow LL

Post autor: Ziemko »

Co robimy z niska aktywnoscia czlonkow LL, juz nie mowie o wypowiadanie sie (bo imho samo glosowanie to troche malo i tak), ale nawet o glosowanie. Mamy glosowanie od tygodnia odnosnie oceny malowania za mastery i zaglosowalo 17 osob sposrod 30kilku... Jak dla mnie moglibysmy zrobic zapis - jesli ktos nie zaglosuje w conajmniej 2 glosowaniach w ciagu pol roku to zostaje z LL usuniety do konca sezonu. Takie sprawdzenie co pol roku - zeby szybciej usuwac malo aktywnych - w koncu zostanie grupa osob, ktore chce cos robic...

Koszu
Chuck Norris
Posty: 596
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

a ja uważam że nie ma nic złego w tym, że ktoś swoje miejsce wykorzystuje tylko do głosowania na mastery raz w roku.
nie widze powodu zeby zmuszac na sile do aktywnosci.

wcale nie uwazam zeby bylo dobrym pomyslem zeby na LL zostaly same osoby ktore co chwila chca cos usciscac.

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Paffeu pisze:a ja uważam że nie ma nic złego w tym, że ktoś swoje miejsce wykorzystuje tylko do głosowania na mastery raz w roku.
nie widze powodu zeby zmuszac na sile do aktywnosci.

wcale nie uwazam zeby bylo dobrym pomyslem zeby na LL zostaly same osoby ktore co chwila chca cos usciscac.
+1.

jak ktos nie chce glosowac, to nie. prawo glosu to przywilej, nie obowiazek. jak ktos nie chce z niego korzystac - jego sprawa.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

To przydaloby sie wywalic zapis z regulaminu o waznosci glosowania jesli zaglosuje przynajmniej polowa czlonkow LL. Bo w przeciwnym wypadku - poruta. Wszystko mozna zablokowac w ten sposob.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dokladnie, tak jak pisze Barbara. Paffeu o ile moge sie zgodzic, z Toba, ze zmuszanie do wypowiadania sie moze nie jest dobrym pomyslem, o tyle bycie na LL, aby glosowac na mastery to żal.pl. Nie po to jest LL, aby tylko co roku przeglosowywac kwestie masterow.

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Ziemko pisze:Nie po to jest LL, aby tylko co roku przeglosowywac kwestie masterow.
wlasnie wywrociles moj swiat do gory nogami :wink:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

HA HA HA 8)

Koszu
Chuck Norris
Posty: 596
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

swieta_barbara pisze:To przydaloby sie wywalic zapis z regulaminu o waznosci glosowania jesli zaglosuje przynajmniej polowa czlonkow LL. Bo w przeciwnym wypadku - poruta. Wszystko mozna zablokowac w ten sposob.
a mi się wydaje ze jeżeli jakies głosowanie nie uzbiera połowy głosów to oznacza to że sprawa ta jest nieważna i nie warto się nią dalej zajmować.
na przykład kwestia malowania: jeżeli ktos nie głosuje, to mozna to uznac albo za "wstrzymuje sie", albo nawet "nic nie zmieniac, dobrze jest jak jest".

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Paffeu pisze:
swieta_barbara pisze:To przydaloby sie wywalic zapis z regulaminu o waznosci glosowania jesli zaglosuje przynajmniej polowa czlonkow LL. Bo w przeciwnym wypadku - poruta. Wszystko mozna zablokowac w ten sposob.
a mi się wydaje ze jeżeli jakies głosowanie nie uzbiera połowy głosów to oznacza to że sprawa ta jest nieważna i nie warto się nią dalej zajmować.
na przykład kwestia malowania: jeżeli ktos nie głosuje, to mozna to uznac albo za "wstrzymuje sie", albo nawet "nic nie zmieniac, dobrze jest jak jest".
Jeśli ktoś chce się wstrzymać to niech napisze "wstrzymuje się" (oznajmiając wszystkim swoje neutralne zdanie) - moim zdaniem totalna absecja wynika z tego, że ktoś w ogóle nie zagląda na LL i ma gdzieś co tu się dzieje - takie osoby nie powinny być członkami LL.

Popieram Ziemka w tym co napisał w poście nr 1.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Bycie na LL to raczej przywilej niz kara - w zwiazku z tym raz na jakis czas mozna zerknac czy jest jakies glosowanie nowe, w czasie gdy i tak przeglada sie forum. Tak duzo to nie kosztuje. Nikt tu nie probuje za wszelka cene zmieniac kazdego punktu regulaminu, ani zmieniac cos dla samego zmieniania.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

ja tez mysle, ze "szlachectwo zobowiazuje"...

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

nie mozna zmuszac ludzi do glosowan jesli ktos nie chce glosowac to jego sprawa a wywalac z LS za nieglosowanie? niektorzy sa tu aby modz zabrac glos w waznych sprawach a nie w kazdym glosowaniu ktore sobie symyslicie.
Nie kurywajmy ale spora czesc z nich jest zupelnie z d... ale co ja tam moge wiedziec i tak pewnie za raz machniecie glosowanie czy wywalac czy nie
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zaglosowac to tak duzo? Jesli ktos ma byc na LL i nie glosowac to mam tylko jedno pytanie - po ch... ma na niej byc , skoro LL jest po to aby na niej dyskutowaci glosowac?

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

nie mówimy tylko ogłosowaniu, ale przede wszystkim o dyskusjach na temat ulepszania mechanizmu ligi. Przecież wyniki z lokali czy masterów dalej można zgłaszać do ligi nie będąc na LL.

To, ze jest tutaj tak dużo osób troszeczkę irytuje, bo potem nie wiadomo czy dana osoba, która "uruchomi" się tylko na głosowanie na mastery bedzie w ogóle wiedziała o co chodzi, czy dany master był zorganizowany przyzwoicie, czy organizatorzy nie olali graczy itd...

Ja widzę zaledwie kilka osób, które starają się dyskutować i być chociaż raz na tydzień aktywna.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

jak dla Mnie jeżeli ktoś nie głosuje niech odda miejsce komuś z klubu, osobie która będzie aktywna
to że nie każdy dyskutuje to akurat nie powinna być wytyczna do bycia na LL

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Morrok pisze:
To, ze jest tutaj tak dużo osób troszeczkę irytuje, bo potem nie wiadomo czy dana osoba, która "uruchomi" się tylko na głosowanie na mastery bedzie w ogóle wiedziała o co chodzi, czy dany master był zorganizowany przyzwoicie, czy organizatorzy nie olali graczy itd...
Popieram Morroka i wypowiedzi Ziemka powyżej - niech na LL zostaną ci, którzy chcą coś działać.

Jakie macie propozycje i co najważniejsze kto to będzie egzekwował?
Ostatnio zmieniony 14 gru 2009, o 17:22 przez Dalmar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Manfred pisze:jak dla Mnie jeżeli ktoś nie głosuje niech odda miejsce komuś z klubu, osobie która będzie aktywna
to że nie każdy dyskutuje to akurat nie powinna być wytyczna do bycia na LL
Manfred powinno tak się dziać i w cześcią klubów jest rotacja, ale tylko w cześci :?

Jeśli ktoś nie daje znaku życia przez 6 miesięcy na LL to dla mnie jest dość jasna wytyczna, że osoba ma w du... co się dzieje na LL i nie powinna być jej członkiem.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

no dobra jeżeli ktoś przez 6 miesięcy nie daje znaku życia, to jest to podstawa żeby go wymienić na innego członka klubu w powiedzmy okresie tygodnia może dwóch. Jeżeli nie będzie żadnego odezwu wtedy proponowałbym usunięcie

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

To co robimy głosowanie w tej sprawie z dopisakiem o rotacji którą napisał Manfred.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Ja jestem za

ODPOWIEDZ