Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Zwolin »

Po testach gimnazjalnych wybieram się na kilka turnieji jak będą - może się spotkamy w warszawie
mam nadzieję że nie będzie obowiązywała errata
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Zwolin pisze:Po testach gimnazjalnych wybieram się na kilka turnieji jak będą - może się spotkamy w warszawie
mam nadzieję że nie będzie obowiązywała errata
zapraszamy,
a co do obowiązywania BP to wydaje mi się ze szybko tego nie zniosą - dobrze balansuje grę i równowagę armii na turniejach.
Obrazek

Krzy
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Krzy »

Witajcie!
Jestem nowy na Waszym forum. Jestem pewien, że poznam tutaj wielu ciekawych i życzliwych ludzi ze świetnymi pomysłami. :)
Nie chciałem zakładać nowego tematu skoro moje pytania doskonale pasują do obecnego.

Przechodząc do sedna, chciałbym Was prosić o garstkę porad.
Zdecydowałem się po wielu tygodniach poszukiwań, szperań po army bookach, oraz czytania różnych artykułów dotyczących armii na High Elfy. Wygrali z Imperium, Dwarfami oraz VC(których pamiętam zupełnie inaczej, kiedy jeszcze byli w armii nekromanci, łucznicy, screaming skulls catapulty, black graile, mumie, etc.). Nie mam zbyt dużego doświadczenia z WFB, dlatego zwracam się o pomoc. Otóż do jakiego progu punktowego dobić najpierw? Nie mam funduszy żeby zapewnić sobe od razu 1k pts. Zamierzam raz na jakiś czas(2-3 tyg.) domawiać sobie boxy. Tak, więc czy napierw bawić się w border patrole i dopiero z czasem rozbudowywać, czy od razu mierzyć w jakieś konkretne wartości punktowe? Bo z tego co mi wiadomo składając oddziały pod bordera, mogą się one nie przydać później. Na ten przykład spotkałem się na tym forum z rozpiską na 700pts., gdzie bodaj były wystawione między innymi 3x Lothern Sea Guard, a w rozpiskach na 1,5k - 2,5k już ich nie widuję. Powód moich rozterek jest prosty: chciałbym kupować figurki, które będą mi potem służyły, a nie tylko zdobiły półki. :)

Na początek może zakupić kręgosłup, coś co zawsze i wszędzie się przyda. Co o tym sądzicie? Coś w stylu: noble albo mage do tego archers i spearmens może jakieś WL? Dlatego proszę Was o odpowiedzi na te konkretne pytania, gdyż moje doświadczenie z WFB jest nikłe, mimo że dość dobrze orientuje się w klimacie. :wink:

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.


Pozdrawiam,
Terthin

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Terthin pisze:Witajcie!
Jestem nowy na Waszym forum. Jestem pewien, że poznam tutaj wielu ciekawych i życzliwych ludzi ze świetnymi pomysłami. :)
Nie chciałem zakładać nowego tematu skoro moje pytania doskonale pasują do obecnego.
chwali Ci się to, moderator będzie miał roboty.
Witam na forum,
a ja osobiście zapraszam do Wieży ;-)
Terthin pisze: Na początek może zakupić kręgosłup, coś co zawsze i wszędzie się przyda. Co o tym sądzicie? Coś w stylu: noble albo mage do tego archers i spearmens może jakieś WL? Dlatego proszę Was o odpowiedzi na te konkretne pytania, gdyż moje doświadczenie z WFB jest nikłe, mimo że dość dobrze orientuje się w klimacie. :wink:

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
kręgosłup armii HE, IMO w kolejności w jakiej powinieneś kupować:
1. Box Łuczników - i postarać się zrobić z tego 2 x 10 lub dokupić gdzieś (allegro?) 4 łuczników - 220 pkt
2. Mag pieszy - 185 pkt
3. RBT (bolec) - 100 pkt
4. drugi RBT - 100 pkt
5. WL - ok. dziesięciu z FCG - ~200 pkt
6. Nobel na koniu - najlepiej zrobić z niego BSB - ~174 pkt lub 218 pkt :)
7. 5 DP ze sztandarem - ~190 pkt
8. Jak Cię fantazja poniesie.. cory masz już zapełnione, rary do 2000 pkt też, więc pozostaje kupować jedynie speciale. DP i WL to jedne najlepiej spisujących się jednostek, więc możesz kupować je w ciemno. Do tego czasu powinieneś zagrać już kilka bitew i wiedzieć co Ci się spisuje i co się podoba.

Jak będziesz miał już ok 2000 pkt pomyśl nad kupnem smoka :D ;-)

Oraz ważna rzecz: jeśli masz ograniczone fundusze to nie bój się proxować - dobrzy turniejowi gracze non stop graja na jakiś proxach na turniejach lokalnych by wypróbować różne rzeczy - a jak masz jakiś dobrych kumpli to możesz grac z nimi nawet większe bitwy używając kartoników - przyjemność z gry jest mniejsza ale potem nie żałuje się wydanej kasy na coś czego się nie używa :)

Pozdrawiam,
Asassello
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Tak jak Asassello powiedział.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

Asasello ma racje
nie warto kupować Batalionu bo połowa z tego jest do wyrzucenia

Ja zamiast smoka kupiłbym jakiś ładny (do 50 zł) model dla Arcymaga z książeczką :)
BSB też fajna rzecz i warto go kupić bo do armii turniejowych na Arcy właściwie nie można go nie użyć

jak będziesz składał armie na >2000 to proponuje dokupić 2 RÓŻNE orzełki GameZone - dostępne na stronie cytadela.pl - i z np. Rebel.pl zestaw podstawek za chyba 30 zł
przydałby się trzeci bolt albo i nawet czwarty jak grasz na strzelanie


ja już zakup konkretnych oddziałów właściwie skończyłem, bo na więcej niż 2999 grać nie zamierzam, a nie mam ich aż tak dużej ilości
5DP z commandem
5DP z commandem
5 SM z commandem
10WL z commandem
10 PG z commandem
4 RBT
1 Igła - gamezone
noble & Noble na koniu
2 magów złożonych z nóg od łuszników i części do złożeniua magów od smoka ;)
Smoka - imo trochę bez sensu go mam
16 archersów
Caradryna

brakuje mi jeszcze 2-3 DP zwykłych
Sorceress with grimour - poluje na to i nie mogę dostać - jako Arcy z książką - Gamezone
smoka/ dwóch smoków reapera bo piękne i może się przerzucę kiedyś
2 WL
2 SM
1 Igły
oryginalnej figurki dla maga
14 Achersów i metalowego księcia do posadzenia na smoku zakupie ~20 grudnia - wszystko dogadane ale jeszcze się wymiana nie dokonała
z tego się da zbudować piękną armię na 2+
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Terthin pisze:Jestem pewien, że poznam tutaj wielu ciekawych i życzliwych ludzi ze świetnymi pomysłami. :)
To ja, To ja :D
Napisał bym ci coś mądrego ale już mnie ubiegli, więc dodam tylko że Ja bym kupił tak jak Asassello tylko Dragon princów przed Herosem konnym, a dopiero po nich drugiego bolca, Wtedy w piątym punkcie miałbyś jeden oddział kawy, piechoty,łuczników i jedną maszynę i mógłbyś się zorientować na czym ci się fajnie gra :)

Pozdro
I sold my soul for rock'n roll

Krzy
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Krzy »

Dzięki wszystkim za szybką i konstruktywną odpowiedź. :)

@Asassello:
Korzystając z zaproszenia przejrzałem zasoby Wieży. Najbardziej mnie zaciekawił słowniczek, dużo wyjaśnia. Ale także na dłużej zostałem w komnacie "Raportów Bitewnych". ^^


Więc do łuczników nikogo nie dorzucać? O ile brak SBka czy muzyka w oddziale mnie jakoś specjalnie nie dziwi, to co z championem?
Smuci mnie jeszcze fakt, że spearmeni są tak rzadko używani, rozumiem, że są drodzy punktowo, ale moim zdaniem to bardzo ciekawa, klimatyczna jednostka. :)
A co do proxowania to problemu nie powinno być. Jakoś trzeba wystartować. :wink:

Dzięki raz jeszcze.

Pozdrawiam,
Terthin

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Champion luków kosztuje 10 pkt, lepiej dorzucić jeden pkt i kupić kolejnego łucznika. :) Czasem jak zostaje mi 5pkt to kupuje muzyka
I sold my soul for rock'n roll

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

mam takie nuberskie pytanie :
czy GW na lordzie na smoku daje +2S ?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Nie, +1. Tylko piechota dostaje +2.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

Ale w RB pisze że modele dosiadające potworów nie traktuje się jak kawalerii

bo jeśli +1 to trza mu halabardę dawać
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Ale zasady +2 do GW są tylko dla piechoty :wink: dlatego lepiej halabardę, dwukrotnie tańsza :D
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

wiem ;)

takie pytanko a w zasadzie 2
1. Właściwie nie ma czego dawać lordowi za te 20 pts co mu zostają. ja mam trzy opcje i zastanawiam się jaka najlepsza:
a) Halabarda + AoL
b) Lanca + AoL
c) SoM

2. potrzebny mi Team ludzi którzy usiądą na 1-3h przy kompach, włączą gg, wezmą spory blok kartek i mają spore pojęcie o matematyce a konkretnie kombinatoryce i rachunku prawdopodobieństwa
uważam że trzeba opracować nową tabelę na "Czaruj z głową" a konkretnie dwie
--stara wydaje się dobra ale trzeba wszystko sprawdzić i ograniczyć ją do 5 kości bo na więcej już tylko gorzej może być z wyróżnieniem ilości kości którymi uzyskujemy najlepszy wynik na dany czar - można ją znaleźć w Wieży
--zrobić nową tabelkę z szansą na dowolny dublet który może się pojawić jeśli czar się uda - z wyłączeniem wszystkich układów gdzie pojawia się dublet 1,1
tabela ta mówiła by jaka jest szansa na to że czar (n+) nam wejdzie na IF przy rzucie k kośćmi dla Arcy z BoH
dało by to możliwość wymiernego porównania i oceny BoH jako takiej i w stosunku do ceny - pokazać jaka jest jej prawdziwa skuteczność

na razie udało mi się uzyskać takie tabelki dla 2 i 3 kości - jednak nie zawierają one zależności od siły czaru (n+)
m(C) - wszystkie kombinacje
m(A) - kombinacje z dubletem poza 1,1,
m(B) - szansa na misscasta

2 kości :
m(C)=36
m(A)=5.....5/36=13.(8)%
m(B)=1.....1/36=2.(7)%

3 kości :
m(C)=216
m(A)=80.....80/216=37.(037)%
m(B)=16.....16/216=7.(407)%

dla 4 kości sprawa się komplikuje bo wypadają czasem 1,1,n,n i liczy się to jako misscast więc rachunki się utrudniają ale zdaje się że powoli to rozgryzam
poproszę o zgłoszenia ;) :P

Edit:
udało mi się rozgryźć 4 kości
m(C)=1296
m(A)=856.....856/1296=59.02(7)
m(B)=171.....171/1296=13,19(4)
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Krzy
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Krzy »

Witam.
Mam pytanko. Trzymam już jakiś czas pożyczonego AB do HE, no i powoli zbliża się czas zwrotu towaru. Słyszałem, że za jakiś czas(nie cały rok?) ma wyjść następna edycja WFB. A jak ma się sprawa nowego AB do HE. Nasz jest dość świeży, czyli nie ma co liczyć, że przez rok coś się zmieni? Pytam, bo nie wiem czy dokonywać zakupu, czy męczyć się "na pożyczanego".

PS
@Zwolin
Piękne obliczenia Zwolin, ale dla pełni poprawności zapisu stosuj przecinek "," nie kropkę ".", bo to przecinek jest separatorem dziesiętnym w Polsce. :) Tak jak to zrobiłeś w m(B) dla 4 kosteczek. Ja osobiście nie przepadam za prawdopodobieństwem, :? więc od mnie tym większy szacunek. Przepraszam, ale to takie skrzywienie z powodu profilu mat-fiz-inf, na który (nie)stety uczęszczam. :D

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

przez najblizsze 2-3 lata raczej sie nie zmieni, w kolejce stoi bretka, beastmany, WE, TK, moze ogry i od poczatku lecim najpierw pojda pewnie OnG, dwarfy. Wiec looz bd czas.
Obliczenia prawdopodobieństwa sa dla lamusow, Bog Kosci i tak ma was w dupie i bd rzucac same jedynki, a miscasty to tylko 2x1 bd turlac!

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

Terthin pisze:Witam.
PS
@Zwolin
Piękne obliczenia Zwolin, ale dla pełni poprawności zapisu stosuj przecinek "," nie kropkę ".", bo to przecinek jest separatorem dziesiętnym w Polsce. :) Tak jak to zrobiłeś w m(B) dla 4 kosteczek. Ja osobiście nie przepadam za prawdopodobieństwem, :? więc od mnie tym większy szacunek. Przepraszam, ale to takie skrzywienie z powodu profilu mat-fiz-inf, na który (nie)stety uczęszczam. :D
Dlaczego niestety? Ja się na taki wybieram do Staszica jak mi się uda, a jestem już w 2 etapie konkursu z matmy i pewnie 3 kuratoryjnego z fizyki
Jeszcze z tym nie skończyłem
zostało mi 5 kości i tabelka z uwzględnieniem że czar wchodzi tylko jak jest na n+
Relosu pisze:przez najblizsze 2-3 lata raczej sie nie zmieni, w kolejce stoi bretka, beastmany, WE, TK, moze ogry i od poczatku lecim najpierw pojda pewnie OnG, dwarfy. Wiec looz bd czas.
Obliczenia prawdopodobieństwa sa dla lamusow, Bog Kosci i tak ma was w dupie i bd rzucac same jedynki, a miscasty to tylko 2x1 bd turlac!
Albert Einstein:
"Bóg nie gra w kości" - komentarz do kopenhaskiej interpretacji fizyki kwantowej

A i jeszcze jedno Terthin
Jak chcesz angielskie AB - imo lepsze to zapraszam tutaj:
Torrent
potrzebny uTorrent
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Pan e=mc^2 wierzyl w innego boga niz ja wierze wiec wiesz, moj jest bogiem kosci i raz sie jest w jego lasce raz nie i zadne statystyki nic do tego nie maja.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

mój bóg gra w kości bo ja wierzę w fizykę kwantową a Einstein nie ;)
poza tym tu nie ma w co wierzyć - kwanty to prawda ;)

a ja jestem w 100% wolny bo wierzę w naukę jako taką

koniec offtopu :(
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Relosu pisze:Pan e=mc^2 wierzyl w innego boga niz ja wierze wiec wiesz, moj jest bogiem kosci i raz sie jest w jego lasce raz nie i zadne statystyki nic do tego nie maja.
W ten sposób nie wygrywa się bitew - nie mówiąc już o turniejach ;)

Zablokowany