Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Lazur »

Nie ma zapisu d6 in the front rank więc nie wiadomo o które szczurki chodzi. Przy styku 15 szczurków trzeba będzie randomizować hity?
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Lazur pisze:Nie ma zapisu d6 in the front rank więc nie wiadomo o które szczurki chodzi. Przy styku 15 szczurków trzeba będzie randomizować hity?
nie musi byc. Przeciez napisalem ci cytat...

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Shino pisze:
Cosmo pisze:Censerzy gazuja sie WSZYSCY i nie ma nic o impaktach, shootingu i innym gownie.
chuj z censerami... przeciez mowa jest o kociolku tam jest d6 distributed as shooting
No jak chuj, to gitara ;) ;*

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Cosmo pisze:
Shino pisze:
Cosmo pisze:Censerzy gazuja sie WSZYSCY i nie ma nic o impaktach, shootingu i innym gownie.
chuj z censerami... przeciez mowa jest o kociolku tam jest d6 distributed as shooting
No jak chuj, to gitara ;) ;*
W sumie to ja myslałem, ze chodzi o censerów też...

Nie wiem Shino, jak z tą furmanką, bo wychodzi na to, że gdyby priest jeszcze miał censera, i zajebał kilku w styku, to nagle z pierwszego szeregu nikt nie bije ;p

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Morrok pisze: Nie wiem Shino, jak z tą furmanką, bo wychodzi na to, że gdyby priest jeszcze miał censera, i zajebał kilku w styku, to nagle z pierwszego szeregu nikt nie bije ;p
Ale bije furmanka to zawsze coś. Ale zastanawia mnie jak to jest z tym spadaniem, czy 1 szereg czy dowolny. Jednak wydaje mi się ze skoro te rany liczą się do CC to jednak z 1 lecą ;/
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Ja bym to rozpatrywal przez analogie tak (i tutaj zaznacze od razu ze jebie mnie jaka bedzie ostateczna decyzja, wiec mowie obiektywnie):
PPPPP
PPPPP
PPPPP
CCCC

Pedaly sa gazowane przez Censerow. Wszystkich pieciu z pierwszego szeregu. Wszyscy sie zgadzaja chyba?


CPPPPPP
CPPPPPP
CPPPPPP
C

Trzech chlopakow od flanki. Tez chyba jasne.


MMFFFMM
MMFFFMM
MMFFFMM
MMFFFMM
MMFFFMM
MMMMMM

Z Furnacem styka sie 15 Monkow i tych 15 gazuje Censer Priesta w combacie. A nie tych czterech z przodu. Furance z tego co pamietam ma zasade dzialajaca na 'oddzial w styku' a nie modele w styku czy cos, wiec jesli z Furnacem styka sie jeden model wroga to i tak mozna w dobrym rzucie zagazowac 6 - mimo ze nie sa w BtB.
Zwroccie tez uwage ze np mag ktory stoi w przedniej rance oddzialu ktory dostal szarze z boku, nie moze walic do przodu missli. Mimo ze nie jest w BtB, uznajemy ze jest w combacie, aye?
Dlatego uwazam ze rozsadnie byloby to interpretowac tak, ze w palnik rownie dobrze mogly dostac Monki z pierwszego szeregu, jak i ktorykolwiek z tylu czy kadkolwiek. Pamietajcie ze Furnace nie uzywa Plague Censera, ale Great Censera - i ze jest zapis ze sa to dwie rozne rzeczy. Przeciez jezeli oddzial dostanie do japy fireballa to nei sciagamy casualties z pierwszego szeregu, a jak od boku to z boku. Tylko chlopcy schodza z tylu. Po co szukac dziury w calym? Jeszcze gdyby te Monki w przednim szeregu byly jakies przegiete i warto by je bylo jakos zbalansowac to rozumiem. Ale to przeciez zwykle bobki z 3S, a Furnace jest dupny jak skurwysyn - jest przeciez otoczony zewszat Monkami, a nie tylko z przednia ranka.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

z tego co pamietam hity od censera byly allocated hitami. Wiec imo powinno sie rzuccac osobno za monkow stykajacych sie z przeciwnikiem i nie stykajacych sie :)

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

To wychodzi na to, ze musiałbyś najpierw rozlosować pomiędzy 15 monków które mają oberwać.

Jako, że tylko 2 z pierwszego szeregu styka się z furmanką to robi się problem ;p

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

KrzysiekW pisze:Pytaliśmy już o to, ale na razie bez odpowiedzi... (tu moje pytanie http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=462641#p462641 , potem jeszcze Myth się upominał)
Musi być w środku. Drugie zdanie w akapicie "pushed into battle".
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Morrok pisze:To wychodzi na to, ze musiałbyś najpierw rozlosować pomiędzy 15 monków które mają oberwać.

Jako, że tylko 2 z pierwszego szeregu styka się z furmanką to robi się problem ;p
dobra lopatologicznie...
bierzesz 2 kostki. rzucasz za typow w przodu

bierzesz 13 kostek. rzucasz za typow z tylu

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Shino pisze:
Morrok pisze:To wychodzi na to, ze musiałbyś najpierw rozlosować pomiędzy 15 monków które mają oberwać.

Jako, że tylko 2 z pierwszego szeregu styka się z furmanką to robi się problem ;p
dobra lopatologicznie...
bierzesz 2 kostki. rzucasz za typow w przodu

bierzesz 13 kostek. rzucasz za typow z tylu
ale ja nie mówięo censerze! Tylko o tym d6 testów z furmanki. Oto mi chodzi. Censer nie jest problemem jak go ma priest na furmance, przecież dyskutowaliśmy o ataku "enshrouded by fog"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

te zdejmujesz z walki. I dopoki nie pokazesz mi cytatu, ze tak nie jest to raczej ciezko uzywac innej interpretacji :P
Ostatnio zmieniony 15 gru 2009, o 22:04 przez Shino, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Hmm nie wiem jak reszta, ale szczerze mowiac bede sciagal z tylu i bynajmniej nie uwazam tego za wal dopoki nie uslysze dobitnej argumentacji.

PS: Shino, na litosc, dopÓki..

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Cosmo pisze:Hmm nie wiem jak reszta, ale szczerze mowiac bede sciagal z tylu i bynajmniej nie uwazam tego za wal dopoki nie uslysze dobitnej argumentacji.

close combat casaulties are removed in the same way as shooting casaulties. Although casaulties fall amongst the rank that is fighting
[...]
PS: Shino, na litosc, dopÓki..
ssij :P

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Cosmo pisze:PS: Shino, na litosc, dopÓki..
Eee tam, i tak jest lepiej - teraz da się odczytac o co temu Shinu chodziło. ;)

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Shino pisze:
Cosmo pisze:Hmm nie wiem jak reszta, ale szczerze mowiac bede sciagal z tylu i bynajmniej nie uwazam tego za wal dopoki nie uslysze dobitnej argumentacji.

close combat casaulties are removed in the same way as shooting casaulties. Although casaulties fall amongst the rank that is fighting
[...]
To jeszcze ze D6 testow To z Furnace to close combat casualties ;P
Shino pisze:
PS: Shino, na litosc, dopÓki..
ssij :P
Hyhyhyhy ;P
Shino pisze:I dopoki nie pokazesz mi cytatu
Grzeczny chlopczyk ;*

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Cosmo pisze:
Shino pisze:
Cosmo pisze:Hmm nie wiem jak reszta, ale szczerze mowiac bede sciagal z tylu i bynajmniej nie uwazam tego za wal dopoki nie uslysze dobitnej argumentacji.

close combat casaulties are removed in the same way as shooting casaulties. Although casaulties fall amongst the rank that is fighting
[...]
To jeszcze ze D6 testow To z Furnace to close combat casualties ;P
Weapon close combat attacks:
Enshrouded by Fog – In combat the Plague Furnace becomes wreathed in a deadly fog. At the start of any close combat, any unit (friend or foe) touching the Plague Furnace suffers D6 automatic hits distributed as per shooting. This includes the unit pushing the Plague Furnace. Each model hit must pass a Toughness test or suffer a single wound, with no armour save allowed. These wounds count towards combat resolution.

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Shino pisze:These wounds count towards combat resolution.
To cos zupelnie innego niz "These wounds count as close combat casualties" Shino i jestem piewien ze jestes tego swiadomy. To dalej nie jest argument. Zdaje sobie sprawe ze jest to precedens wiec sprawa moze byc klopotliwa, ale doszukiwanie sie na sile gnojenia regimentu jest bezpodstawne IMHO.

Ehh kurwa, szkoda ze GW nie ma jakiegos call center na ktorym by uscislali takie rzeczy z automatu.. Tokeny, Banner, Furnace, Wheel.. Masakra z tym bookiem. Tak gownianie opisanych zasad dawno nie widzialem.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

suffers D6 automatic hits distributed as per shooting
przecież jest jasno napisane, czego wy się doszukujecie? a ten cytat Shino to skąd jest? ten pogrubiony
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Afro pisze: przecież jest jasno napisane, czego wy się doszukujecie? a ten cytat Shino to skąd jest? ten pogrubiony
Mogę się mylić ale z RB chyba.

Fajnie sobie skaczecie do gardełek, oby tak dalej a ja jako jedyny będę w stanie podbić świat bo konkurencja sama się wykończy :twisted: , nie ma to jak czuć klimat :D

A tak na serio, mam pytanko przy 13 efekcie na dzwonku, wszystkie modele w odziale atakują w CC i są traktowane jako BTB z wrogiem. I teraz pytanie


MMMMM
MMMMM
MMMMM
MMHMM
C-DZ-CC
C-DZ-CC
C-DZ-CC
C-DZ-CC
C-DZ-CC


M - model przeciwnika
H - hero przeciwnika
C - coś co pcha dzwonek
"-DZ-" - dzwonek

I teraz pytanie ile modeli może atakować hero przeciwnika skoro wszystkie są traktowane jakby były w BTB.
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

ODPOWIEDZ