Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Cosmo »

Dla mnie jest jasne ze mozna akurat. Anywhere to anywhere. Kolejne doszukiwanie sie bog wie czego. Ale poniewaz zdania sa podzielone to trzeba to najwyrazniej uscislic.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

W sumie to nawet nic nam nie zabrania, by na swoich jednostkach to położyć jak chcemy ;)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Analogicznie do Burning Heada. A Burning Head był już dawno przedyskutowany i... nie można rzucać go do combata.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

To samo jest z Cracks Call. Teoretycznie nic nie zakazuje przeciągnąć tym czarem po linii modeli w walce a jednak wydaje mi się że to niedozwolone, właśnie ze względu zapisu że można rzucać w combat.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

karlee pisze:Analogicznie do Burning Heada. A Burning Head był już dawno przedyskutowany i... nie można rzucać go do combata.
dokladnie tak.

W czarze musi byc dokladnie napisane, ze moze byc rzucany w CC.

A mr i hotek nie dzialja jak tez napisalem uprzednio...

@cosmo Jankiel widac sie myli

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Re Shino:
1. Rulebook stwierdza ze nie mozna rzucac do combatu chyba ze opis czasu stanowi wyjatek.
2. Opis czasu stanowi: 'gdziekolwiek'. Wedlug slownika jezyka polskiego kwalifikuje sie to wlasnie jako wspomniany wyjatek.
Jezeli uwazasz ze Jankiel sie myli, to mamy w LS 1/1 i chyba wypadaloby to w takim razie uscislic.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

no nie. Zauwaz ze np. w conflegracji masz napisane, ze rzucasz na dowolny oddzial w LoSie (brak kwantyfikatora to kwantyfikator ogolny)

jednak w zasadzie ogolnej czarow masz napisane, ze jesli w opisie nie ma napisane wprost, ze mozna go rzucic w walke wrecz to nie mozna tego zrobic :)

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Gdzie Ty tam masz kurwa 'wprost' ;P Uscislacie Shino ;-P albo bedzie kolejna rzecz o ktora beda dymy :/

PS: Kiedy planujecie wypuscic uscislenia do myszolakow? Dopiero przed Bydgoszcza, czy wczesniej?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Cosmo pisze:Gdzie Ty tam masz kurwa 'wprost' ;P Uscislacie Shino ;-P albo bedzie kolejna rzecz o ktora beda dymy :/
blablabla wizard cannot cast spells in combat [...] unless spell description specifies otherwise.

Czyli jesli nie ma napisanego, ze rzucasz w cc to nie rzucasz w cc.

Wiekszosc czarow ma napisane target unit within xx". Nie ma nic o tym, zeby wylaczyc z tego targetowania oddzialy walczace. Czy uwazasz wiec, ze te czary (oczywiscie nie bedace mm) mozna rzucac do walki?
Mistrzu, ale Ty tego zaklecia nie rzacasz w combat przeciez.
nie targetujesz combatu. Rzucasz w combat ;) oddzial pod templatka jest affected by the spell (p105 bodajze)
W sumie to nawet nic nam nie zabrania, by na swoich jednostkach to położyć jak chcemy ;)
nie mozna ranic swoich jednostek. Bylo juz walkowane przy okazji slanna

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Shino ale ten cytat na który sie powołujesz mówi ze w wypadku kiedy jest inaczej napisane to można rzucać, a nie tylko wtedy kiedy jest napisane HtH. Imho anywhere chyba jasno określa gdzie można położyć template.
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

wg mnie również w słowach, że można rzucić "anywhere", zawiera się zdanie że "in combat" też... Uważam że czar 'gejzer ognia' można pizgnąć do walki (trzeba promować polskie nazwy :wink: )

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Matusz pisze:(trzeba promować polskie nazwy :wink: )
...

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Cosmo pisze:
Matusz pisze:(trzeba promować polskie nazwy :wink: )
...
+1 Też myślę, że takich nazw się nie promuje :lol2:
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Słusznie. Lepiej używajmy równie głupich nazw w obcym języku. Będziemy bardziej trendy :P
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

Cosmo pisze:
Matusz pisze:(trzeba promować polskie nazwy :wink: )
...
wkurwiający jesteś, wszedzie gdzie tylko możesz piszesz o tym jak to nie lubisz polskich tłumaczeń, wiem o tym, i uwierz mi że mam to w dupie więc daruj sobie tego typu posty

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

@cosmo Jankiel widac sie myli
To ciekawe, bo nigdzie nie napisałem, że moim zdaniem można to rzucać do walki. Możliwe, że na szybko udzieliłem podobnej odpowiedzi na jakimś turnieju, ale na pewno nie była to przemyślana wypowiedź. Ani scorcha, anie black horrora, ani burning heada nie można rzucać do walki.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jankiel pisze:
@cosmo Jankiel widac sie myli
To ciekawe, bo nigdzie nie napisałem, że moim zdaniem można to rzucać do walki. Możliwe, że na szybko udzieliłem podobnej odpowiedzi na jakimś turnieju, ale na pewno nie była to przemyślana wypowiedź. Ani scorcha, anie black horrora, ani burning heada nie można rzucać do walki.
tak tez mi sie wydawalo, ze wczesniej ustalilismy na potrzeby burning heada :D

cosmo sie powolywal na twoj autorytet po prostu ;) (

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Ej no sory to wyjaśnijcie mi co oznacza anywhere, a czego nie oznacza, bo chyba inny angielski znamy...
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Shino pisze:
Jankiel pisze:
@cosmo Jankiel widac sie myli
To ciekawe, bo nigdzie nie napisałem, że moim zdaniem można to rzucać do walki. Możliwe, że na szybko udzieliłem podobnej odpowiedzi na jakimś turnieju, ale na pewno nie była to przemyślana wypowiedź. Ani scorcha, anie black horrora, ani burning heada nie można rzucać do walki.
tak tez mi sie wydawalo, ze wczesniej ustalilismy na potrzeby burning heada :D

cosmo sie powolywal na twoj autorytet po prostu ;) (
No bez przesady, nie pocisnalbym Jankielowi takiego wala ;P
Silesian Wars XII, Abominacja w combacie z Witchkami. 'Jankiel, moge rzucic Scorcha na Witchki w combacie z Abominacja?'. 'Mozesz'. Faktem jest ze Jankiel tez gral wtedy bitwe i mogl byc rozkojarzony. Ale jego zdanie jest dla mnie autorytetem. Cofam jego wypowiedz jako argument w takim razie ;) ale to nie zmienia faktu ze sie z nia nie zgadzam ;P Zwlaszcza ze Jankiel mi kiedys wsadzil Black Horrora do walki ;D Niestety 2/0 w LS nie daje za dobrych perspektyw ;P wiec zaczne sie po malu przyzwyczajac do waszego zdania paskudy :P Ale mam nadzieje, ze rowniez zostanie to uscislone.
Matusz pisze:wkurwiający jesteś, wszedzie gdzie tylko możesz piszesz o tym jak to nie lubisz polskich tłumaczeń, wiem o tym, i uwierz mi że mam to w dupie więc daruj sobie tego typu posty
Misiu kolorowy, wypowiadalem sie na ten temat tylko w topicu o polskich tlumaczeniach ;> Ten temat dotyczy czego innego, wiec napisalem tylko trzy kropki. A poniewaz sam w tym temacie zaczales oftop na temat polskich tlumaczen to odpowiem Ci cytatem mojego guru Shino :) 'ssij'.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Czy warlock może mieć i warplock pistoleta z jego listy przedmiotów i drugiego z scavenge pile? Szczególnie, że się trochę różnią.

ODPOWIEDZ