Zmierzch nad Babicami, czyli swojskie potyczki (16.01.2010)

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Zmierzch nad Babicami, czyli swojskie potyczki (16.01.2010)

Post autor: Kalesoner »

100 batów!
Thurion, za pisanie w około-warszawskim temacie!

Btw. drugi scenariusz mocno z pupy. Chciałem przyjechać WE na dużej ilości oddziałów, a przy takim scenariuszu granie taka rozpiską jest mocno bez sensu. W ogóle na takie punkty będzie na stołach pełno unitów i ten scenariusz po prostu wypaczy wyniki bitew.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Ogólnie – Chcecie przyciąć Demony? Wystarczy BP. Wymyślanie dziwolągów w stylu „Piczka, ale cała armia Demonów podlega zasadzie Stupidity i praktycznie nie może korzystać z LD generała” spowoduje że w ramach przejawu dobrej woli dwóch graczy może pojawi się na dwie pierwsze partie.
Świat i Cywilizacja jaką znamy nie ulegnie od tego zniszczeniu.
Na przyszłość - warto jednak znać realne granice swoich możliwości wymyślania zasad WFB.
Wbrew pozorom – to nie jest gra dla idiotów.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Jedy Knight pisze:Ogólnie – Chcecie przyciąć Demony? Wystarczy BP. Wymyślanie dziwolągów w stylu „Piczka, ale cała armia Demonów podlega zasadzie Stupidity i praktycznie nie może korzystać z LD generała” spowoduje że w ramach przejawu dobrej woli dwóch graczy może pojawi się na dwie pierwsze partie.
Świat i Cywilizacja jaką znamy nie ulegnie od tego zniszczeniu.
Na przyszłość - warto jednak znać realne granice swoich możliwości wymyślania zasad WFB.
Wbrew pozorom – to nie jest gra dla idiotów.

Hmm.
Troszke źle mnie zrozumieli wszyscy.
Animozja dla demonów jest przez cały turniej - prze3z wszystkie trzy bitwy. Złe umieszczenie informacji o tym spowodowało wasze błene spojżenie na sens.
Zapomniałem dopisać żę musi zdawać tylko jeżeli w 12" jest oddiał demonów innego boga.
Furie nie muszą zdawać, bo są "bezbożnikami".
Zaraz to poprawie.

Co do scenariusza nr 2 - gra sie na nim spoko, bo był testowany.
Żeby nie wzbudzać więcej kontrowersji związanych z tym scenariuszem to czy zdjęcie obrażeń zadawanych przez tereny będzie was zadowalał??
Lub dajcie propozycje ugrywalnienia tego scenariusza - coś napewno poradzimy.

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Trochę marne te scenariusze;) postaram się wpaść tym razem:)
Obrazek

Yuby
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: MSWiA
Kontakt:

Post autor: Yuby »

Nie oszukujmy się, ale mało kto lubi grać na scenariusze (niestety :/). Wszyscy tylko piczki i piczki, a później, że słabe scenariusze :p
" Niech wygra ten, kto ma więcej szczęścia w kościach!!! "

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

Zdjecie obrazen lub zmniejszenie ich w przypadku w ktory oddzial stoi na ruszajacym sie terenie... wpadajacy w cos teren niech gryzie tak jak zaplanowaliscie... ale dajcie szansekrasnoludom stacnagorkach a elfom kryc sie w lasach :) no i proponowal bym zeby w kazdej turze bylo na 4+ a nie co tura wieksza szansa na ruszenie...

Co do demonow to nie oszukujmy sie wiekszosc ludzi nie gra nimi z zamilowania tylko dlatego ze latwiej nimi wygrac... skoro w tym turnieju bedzie trudniej niz zawsze zagrajcie czyms innym :lol2: :lol2: przeciez nie wazne czym sie gra wazne ze sie wygrywa ;p

Holan naprawde wierzysz ze przyjedziesz i ze bede chcial z Toba grac? :P

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Robicie turniej na bardzo fajne punkty, nie psujcie ich zbyt ingerującymi w grę scenariuszami. Do puki wiedziałem tylko, że będzie na 2400 byłem pewien, że przyjadę, teraz się zastanawiam. :)
Obrazek

Yuby
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: MSWiA
Kontakt:

Post autor: Yuby »

Z ruchem płyt tektonicznych jest tak, że to się dzieje RAZ NA WALKĘ (6 tur) i się losuje w której turze to się dzieje. Pewnie dlatego tak wszyscy jadą po tym scenariuszu bo został źle zrozumiany, niż założyliśmy
" Niech wygra ten, kto ma więcej szczęścia w kościach!!! "

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Jak demony nie pojawią na naszym turnieju to nie będziemy robić żałoby narodowej.

Scenariusza nie trzeba grać jak was tak bardzo odpycha.

Chyba jeszcze w regulaminie nam umknęło
-O&G sloty jak HE
-dopuszczone Chaos dwarfy

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Dany teren może poruszyć sie tylko raz. Zastanowie sie nad tym czy nie zmienić na 4+ przez cały czas.
Zastanowie sie również nad tym czy armie stacjonujące: DW i WE mają dostawać obrażenia od czegoś z czym sie wychowały.

Pamiętajmy że do turnieju zostały ponad 3 tygodnie, więc licze bardziej na sugestie co do zmian, aniżeli scenariusze z dupy, więc nie przyjade.
Wszystko można zmienić i dopracować tak by wilk był syty i owca cała.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

ja chyba też wpadnę, do Babic strzał z bereta ;) pewnie będzie śmiesznie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Smiechu pisze:
Pamiętajmy że do turnieju zostały ponad 3 tygodnie, więc licze bardziej na sugestie co do zmian, aniżeli scenariusze z dupy, więc nie przyjade.
Wszystko można zmienić i dopracować tak by wilk był syty i owca cała.
Nie ufam ci, bo potwornie nie-przemyślane te twoje pomysły… Ale ponieważ 16 mam być w Łomiankach, to grzech nie spróbować zagrać, a akurat testuję Demony.
JH kiedyś się wkurzyli i zbanowali Demony i VC – to było jak najbardziej OK.
Natomiast Twój pomysł jest po prostu fatalny, bo Demon gra jak potłuczony, ponadto zupełnie bez sensu faworyzuje VC, którym odpada jeden wróg klasowy.

W czasach przed BP, kiedy wszystkich wkurzał zalew DoC i VC, wymyśliłem scenariusz na cały turniej – org się nie zgodził i VC z Demonami pozajmowały pierwszą dziesiątkę.

Nazywa się to „Hallowed Ground”.
Każdy domek to katedra – Demonom i VC wstęp wzbroniony. Ponadto – w promieniu sześciu cali od domku jest poświęcona ziemia – nie działają Demoniczny Ward i Czary Nekromantyczne. Przykre – ale da się grać, szczególnie jeśli nie na każdym stole będzie domek, tylko powiedzmy na co trzecim.

DE jako armii słabej – takie ograniczenie VC i Demonów i tak nie pomoże.


;)


Wesołych Świąt!
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 153

Post autor: PIOTROSLAV »

Ok, to mnie zapiszcie - jak nie bede w szkole to przywioze WoCh na gigantach...

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

;) to miłe Piotruś :) dawno się nie widzieliśmy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Taka mało miła informacja-jest limit miejsc 35

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

o to morgan wez mnie zarezerwuj wstepnie ;>

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Jedy Knight pisze:
Natomiast Twój pomysł jest po prostu fatalny, bo Demon gra jak potłuczony, ponadto zupełnie bez sensu faworyzuje VC, którym odpada jeden wróg klasowy.

W czasach przed BP, kiedy wszystkich wkurzał zalew DoC i VC, wymyśliłem scenariusz na cały turniej – org się nie zgodził i VC z Demonami pozajmowały pierwszą dziesiątkę.

Nazywa się to „Hallowed Ground”.
Każdy domek to katedra – Demonom i VC wstęp wzbroniony. Ponadto – w promieniu sześciu cali od domku jest poświęcona ziemia – nie działają Demoniczny Ward i Czary Nekromantyczne. Przykre – ale da się grać, szczególnie jeśli nie na każdym stole będzie domek, tylko powiedzmy na co trzecim.

DE jako armii słabej – takie ograniczenie VC i Demonów i tak nie pomoże.

Co do VC - nie fawozyzuje ich, bo dałem magiczne ataki terenom które sie poruszą.
VC nie da można już bardziej ściąć niż robi to BP, gdyż już sie ciężko nimi gra - już dawno ich nie było na podjum.
Twój scenariusz jest całkiem spoko. można będzie go stosować kiedy wróci Limited na stoły
DE słabe?? - no prosze cię - na VC może tak, ale na Demony zajebiste

Co do zmian - można wszystko zmienić by grało nam sie o wiele bardziej przyjemnie, ale czekam na konkrety.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Zdjęcie hitów niewiele zmienia w drugim scenariuszu. Ukrywasz się przed szarżą bloodzia za domkiem, a tu dup, rzucik nie wyszedł i nagle są ruiny zamiast domku i bloodzio Cie widzi. Super! To samo z odsuwającą się górką czy obeliskiem, jeden głupi rzut i cała bitwa na marne.
Zróbcie jakiś lajtowy scenariusz np: objcetive do utrzymania na środku stołu, albo wykradanie przedmiotów jak było w paradoxie.
Pierwszy scenariusz jest fajny na domówki, na turnieju chyba się nie sprawdzi, w każdym razie ja osobiscie wolałbym coś innego.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Sorry JD ze sie tam pare linijek wczesniej nie doczytalem.

Dobrze gada Kalesoner. Nie chcemy noskil fragow.

Ale sie najebalem na plastrece. Swieta rox.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Kalesoner pisze:Zdjęcie hitów niewiele zmienia w drugim scenariuszu. Ukrywasz się przed szarżą bloodzia za domkiem, a tu dup, rzucik nie wyszedł i nagle są ruiny zamiast domku i bloodzio Cie widzi. Super! To samo z odsuwającą się górką czy obeliskiem, jeden głupi rzut i cała bitwa na marne.
Zróbcie jakiś lajtowy scenariusz np: objcetive do utrzymania na środku stołu, albo wykradanie przedmiotów jak było w paradoxie.
Pierwszy scenariusz jest fajny na domówki, na turnieju chyba się nie sprawdzi, w każdym razie ja osobiscie wolałbym coś innego.

Jeśli chodzi pierwszy scenariusz to on na 100% zostanie.

Co do 2.
Pamiętaj że zarówno Ty możesz sie kitrać przed blodkiem jak i sam blodek może sie kitrać przed czymś.
Wszystko zależy od paringów i kostek. Jak Danonki trafią w tym scenariuszu na Imperium to nie będą mieć tak wesoło :)
Z drugiej jednak strony - pamiętaj że tereny sie przesówają na początku każdej tury oprócz pierwszej i jeżeli sie obawiasz że jedyna zasłona przed czymś może Ci uciec to wybierasz zaczynanie by móc zawsze zmienić położenie na dogodniejsze.
Scenariusz ma sens tylko trzeba go dopracować.

ODPOWIEDZ