DIPPING - TESTOWANIE

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Re: DIPPING - TESTOWANIE

Post autor: Relosu »

czy bejcowal ktos HE ? Jaka kolorystyka zostala użyta ? oraz czy ktos bejcowal smoki? te nowe od GW dla HE ?

Halun
Mudżahedin
Posty: 261
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Halun »

Dipowane HE

Moim zdaniem te elfy świetnie wyglądają ale trzeba sobie zdać sprawę z tego że nie każde kolory wyglądają dobrze po bejcy... Z tego powodu IMO odpada np. klasyczna kolorystyka biało- niebieskiej armii.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

bialo-niebieski nigdy mi sie nie podobal, myslalem nad podobnym jak tutaj tylko ze z zielono-czerwonymi dodatkami, zeby nie bylo tak kolorystycznie monotonne jak tu.
btw jako zielonego, chcial bym uzyc do materialu(czyli rekawy, szaty, plaszcze, czym radzicie najpeirw malowac, goblin green czy czym ?

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

@Haldir

Złe nie są ale i do super im ... :wink: Dla mnie za bardzo rozwodnioną bejce dał ,bo miejscami brak (przynajmniej na tych fotach nie widzę) jakiegokolwiek cieniowania .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Trubas
Falubaz
Posty: 1293
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Moze mnie ktos oswiecic czemu po zbejcowaniu na zalogantach imperilnych zosatal osad ktory schodzi razem z farba?
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

jaki osad?
I zależy jak rozcieńczałeś bejcę....
Pokaż najlepiej fotki

Trubas
Falubaz
Posty: 1293
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalW
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: MichalW »

Probowal ktos moze dippingu na bretonskich knightach?

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

MichalW pisze:Probowal ktos moze dippingu na bretonskich knightach?
Widziałem lancę zdipowanych graali Gamezona. Mimo, że odradzałem bejcę, nie wierząc (w tym konkretnym przypadku) w dobry efekt - wyszli za...ście.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
MichalW
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: MichalW »

Tiger Brown pisze:
MichalW pisze:Probowal ktos moze dippingu na bretonskich knightach?
Widziałem lancę zdipowanych graali Gamezona. Mimo, że odradzałem bejcę, nie wierząc (w tym konkretnym przypadku) w dobry efekt - wyszli za...ście.
Bo zastanawiam sie jakimi kolorami ich pomalowac bo wpladl mi w rece http://www.monolith-icon.eu/sklep//inde ... od_id=2809 a nie chce ich spaskudzic.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Sam musisz sobie porobić próbki na jakichś ćwiczebnych figurkach i zobaczyć jak który kolor zmienia się pod tą konkretną bejcą. Wtedy sam będziesz wiedział jakie odcienie dobierać do malowania poszczególnych elementów figurki.
A tak na boku: horrendalna cena tej bejcy! #-o
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 338

Post autor: Varulf »

Richter i jego Przeklęta Kompania
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

Kurde, bardzo ładnie Ci to wyszło. Czy poprawiałeś w jakiś sposób figurki po bejcowaniu? jakieś rozjaśnienia itd? I czy masz może fotki przed bejcowaniem?
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Naprawdę bardzo dobre to bejcowanie =D>
I gratuluje bardzo klimatycznych i unikalnych modeli :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Mam pytanie do doświadczonych "bejcowników":
1. Czy jest jakaś uniwersalna bejca pasująca kolorystycznie do wszystkich armii?
2. Czy tej samej bejcy moge użyć u HE i skavenów?
3. Jaki jest ładny kolor bejcy, nie za jasny nie za ciemny?
4. Czy zakupiona bejca od razu nadaje się do użytku, czy trzeba ją jakoś przygotować ew. z czyms zmieszać?
5. Gdzie można kupić dobry lakier matowy i ile kosztuje?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Proszę też nie odsyłać do innych tematów na forum, mysle, że pytania są dość krótkie a myśle że takie info przyda się do usytematyzowania topicu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Lazur pisze:Mam pytanie do doświadczonych "bejcowników":
1. Czy jest jakaś uniwersalna bejca pasująca kolorystycznie do wszystkich armii?
2. Czy tej samej bejcy moge użyć u HE i skavenów?
3. Jaki jest ładny kolor bejcy, nie za jasny nie za ciemny?
4. Czy zakupiona bejca od razu nadaje się do użytku, czy trzeba ją jakoś przygotować ew. z czyms zmieszać?
5. Gdzie można kupić dobry lakier matowy i ile kosztuje?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Proszę też nie odsyłać do innych tematów na forum, mysle, że pytania są dość krótkie a myśle że takie info przyda się do usytematyzowania topicu :)
1. sredni dab, ciemny dab
2. mozesz
3. wszystko zalezy jakich
4. poczytaj pierwsze posty tego tematu.
5. tutaj sie nie wypowiem.. dostalem dobry i go uzywam... no name.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 338

Post autor: Varulf »

Arbiter Elegancji pisze:Naprawdę bardzo dobre to bejcowanie =D>
I gratuluje bardzo klimatycznych i unikalnych modeli :)
wielkie dzięki, a co do modeli to żeby mieć pełną 20-kę niestety musiałem dodać trzech 'zwyklasów'
Stryju pisze:Kurde, bardzo ładnie Ci to wyszło. Czy poprawiałeś w jakiś sposób figurki po bejcowaniu? jakieś rozjaśnienia itd? I czy masz może fotki przed bejcowaniem?
niestety fotek 'przed' nie posiadam, po bejcowaniu jedynie co zrobiłem to dodałem pędzelkiem w niektórych miejscach jeszcze trochę bejcy, a na to lakier mat

Awatar użytkownika
Stryju
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Stryju »

No to jak na samą bejcę to jestem zdziwiony, bez żadnych rozjaśnień itd. Powiedz mi jeszcze jakiej bejcy używałeś?
Obrazek
Mój Modelarski Blog

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 338

Post autor: Varulf »

Bejca, to tak jak pisałem przy driadach AP Strong Tone - trochę drogo wychodzi, ale po pierwsze nie trzeba rozcienczać aby uzyskać odpowiednią konsystencje, a po drugie uzyskany efekt jest jednak troszeczkę inny niż przy użyciu 'zwykłej' (mam porównwanie, bo tą także używałem). Dodam jeszcze, że jako podkładu/głównego koloru użyłem olejnego Humbrola 148 nakładanego aerografem, skróciło mi, i to bardzo, czas potrzebny na nałożenie podstawowych kolorów (no i podkład z farby olejnej jest trwały i raczej niewrażliwy na otarcia).

Trubas
Falubaz
Posty: 1293
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Wiecie moze czemu sostaje osad na figorkach i jak temu zaradzic?
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

ODPOWIEDZ