kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Hobbit »

Dzwon jest "special kind of mount". Jedyny problem jest taki, że nikt poza autorem nie wie co to znaczy. Moim zdaniem jest to kompilacja zasad dla monstrous monta, warmachiny i chariotu. Problemem jest gdzie zastosować, którą zasadę.

Co do breaka, to niesamowitym wysiłkiem umysłowym doszliśmy do tego co napisał lohost. Jeżeli wybijesz seera i popychaczy, oraz wygrasz walkę to dzwon się automatycznie breakuje, a jako że nie jest w stanie uciekać to jest niszczony na miejscu.

US liczymy jak dla monstrous monta, czyli ilość woundów.

Problem jest taki, że to wszystko są nasze wewnętrzne ustalenia, bo nikt naprawdę nie wie jak to coś powinno działać.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Słusznie, właśnie sprawdziłem. Wygląda trochę jak machina, tyle, że tą trzeba pokonać z zbrejkować.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Co do krzyku banshee to wydaje mi się że dostaje 2d6+2 (nie ma nigdzie napisane że jest warmaszinem) wiec nie widział bym przeciwwskazań.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Gogol pisze:Co do krzyku banshee to wydaje mi się że dostaje 2d6+2 (nie ma nigdzie napisane że jest warmaszinem) wiec nie widział bym przeciwwskazań.
zgadza sie. poisony i basia dzialaja na dzwon/furnace

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Shino pisze: zgadza sie. poisony i basia dzialaja na dzwon/furnace
Jak zatem broni się np. krasnoludzki bolec przed krzyczeniem banshee. Ld załogi?

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Krzyk banshee nie działa na maszyny.

Pytanie: Warpstone Armour + Blade of Corruption.

Mam Warlorda w warpstone armourze. Rzucam 2 jedynki podczas ataku z blade of corruption, co dalej... Zdaje save i zbroja oddaje mi hit z siłą 4 jeżeli zdam? Po czym ponownie zdaje save i zbroja oddaje mi hit z S4 jeżeli zdam? I tak póki wszystkie obleje?

Podobny problem powstaje przy inżynierze w tym pancerzu i rzuceniu "1" na błyskawicy.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Krzyk nie idzie przypadkiem cały w załogę, maszyna nie oberwie, ale załoga się złoży cała i już.To smoka z lordem na grzbiecie banshee może zakrzyczeć a głupiej obsługi z jakiejś maszyny nie? wrr coś nie halo
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Hobbit pisze:Mam Warlorda w warpstone armourze. Rzucam 2 jedynki podczas ataku z blade of corruption, co dalej... Zdaje save i zbroja oddaje mi hit z siłą 4 jeżeli zdam? Po czym ponownie zdaje save i zbroja oddaje mi hit z S4 jeżeli zdam? I tak póki wszystkie obleje?

Podobny problem powstaje przy inżynierze w tym pancerzu i rzuceniu "1" na błyskawicy.
Po pierwsze, Warpstone Armour działa tylko w close combat (patrz opis) - więc trik z inżynierem obrywającym od 1 na błyskawicy, którą save'uje na 6 AS i obrywa hit z S4, nie wypala.

Po drugie, Blade of Corruption daje Ci z automatu 2 woundy w plecy, jeśli wyrzucisz dwie jedynki na trafienie (również patrz opis). Nie ma tam mowy o AS czy WS - więc Warpstone Armour nie zadziała.
misha pisze:Krzyk nie idzie przypadkiem cały w załogę, maszyna nie oberwie, ale załoga się złoży cała i już.To smoka z lordem na grzbiecie banshee może zakrzyczeć a głupiej obsługi z jakiejś maszyny nie? wrr coś nie halo
To tylko moje przypuszczenia, ale...
W samym opisie umiejętności jest "discard wounds hitting war machines", a więc zakładam, że:
1. Rzucasz 2D6+2, porównujesz z największym LD możliwym - LD załogi/LD generała itd.,
2. Rozlosowujesz jak shooting,
3. Hity 1-4 po prostu odrzucasz,
4. Natomiast hity 5-6 koszą załogę.
Tak mi się wydaje, brzmi rozsądnie i logicznie, tak również zrozumiałbym z samego zapisu w AB. W FAQ nie jest to wyszczególniony problem. Uściślenia i BP nic o tym też nie wspominają. (Sprawdziłem, by jakiejś gafy nie popełnić)
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Mac pisze: To tylko moje przypuszczenia, ale...
W samym opisie umiejętności jest "discard wounds hitting war machines", a więc zakładam, że:
1. Rzucasz 2D6+2, porównujesz z największym LD możliwym - LD załogi/LD generała itd.,
2. Rozlosowujesz jak shooting,
3. Hity 1-4 po prostu odrzucasz,
4. Natomiast hity 5-6 koszą załogę.
Tak mi się wydaje, brzmi rozsądnie i logicznie, tak również zrozumiałbym z samego zapisu w AB. W FAQ nie jest to wyszczególniony problem. Uściślenia i BP nic o tym też nie wspominają. (Sprawdziłem, by jakiejś gafy nie popełnić)
Jest dokładnie jak opisałeś.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Mac pisze:Nie ma tam mowy o AS czy WS - więc Warpstone Armour nie zadziała.
Właśnie dlatego, że nie ma tam mowy o jednym ani drugim to zbroja zadziała.

A banshee to właśnie tak działa jak napisałeś.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Zbroja nie powinna zabijac warlorda- "blablabla against the model that struck the blow". A przy blade of corruption nie ma zadnego ataku, po prostu dostajesz podwójną ranę, którą możesz próbować sejwowac na niemodyfikowanym savie.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

To teraz pytanie ode mnie.
Załóżmy że jest sobie hydra z 2 poganiaczami i jest zaszarżowana od frontu przez 5 rycerzy.
4 rycerzy dostawia się by mieć kontakt hydrą (poganiacze ignorowani na potrzeby szarży), piątky na którymś boku.
Gracz DE dostawia poganiaczy, czy musi ich ustawić tak, że obaj są z jednej strony, by była maksymalizacja z niestykającym się z hydrą rycerzem?
Czyli wygląda to tak:
#HHpp
KKKKK
(nazwijmy to wariant 1)
H - hydra; p - poganiacz; K - rycerz; # - wypełniacz.
Czy też może zignorować maksymalizację i zrobić tak:
pHHp
KKKKK
(nazwijmy to wariant 2)
Z racji na szerokość podstawek, rycerz zupełnie z prawej nie ma styku z żadnym wrogiem.

Jeśli poprawny jest wariant 1 (wydaje mi się, że tak ale...), to co by się stało gdyby rycerz, stykający się wyłącznie z z poganiaczem wlepił 2 lub 3 rany, czy zeszliby obaj poganiacze? (bo zakładam, że rany z poganiaczy nie przechodzą na hydrę, jak z jeźdźcem i mountem)
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

Poganiacze muszą się zmaksymalizować, tak więc wariant 1 jest poprawny...
Jeśli ten jeden stykający się z poganiaczami rycerz wbije w nich 2 rany to po prostu ich zdejmujesz. W żadnym wypadku rany nie przechodzą w hydrę. :wink:
Mam nadzieję, że pomogłem...
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Ta jest, to potwierdza moje przypuszczenia, ale wolałem się upewnić niż próbować stosować taktyki, które okazałyby się oszustwem :)
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
rebeliant
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: rebeliant »

Co to są impact hity i kiedy się je stosuje , rozlosowuje podczas walki ?? Rozumiem za maja je large targety czy może jest to osobna reguła ?
A good beginning makes a good ending

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

rebeliant pisze:Co to są impact hity i kiedy się je stosuje , rozlosowuje podczas walki ?? Rozumiem za maja je large targety czy może jest to osobna reguła ?
Czytaj rulebook str 63. :wink:
Impact hity dotycza przede wszystkim rydwanow, ale czasem trafiaja sie tez w innych przypadkach (np.: ogry).
.:prawdziwy mężczyzna nie je miodu tylko żuje pszczoły:.

Awatar użytkownika
rebeliant
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: rebeliant »

No fakt.Mam polska wersje RB. Mowisz ze głownie rydwany ale czy nie odnosi się to także do steam tanka ?
A good beginning makes a good ending

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Do steam tanka, abominacji, stegadona...

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

M.T. pisze:Do steam tanka, abominacji, stegadona...
I Pudziana...
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

i doom-flayera, odnośnie którego mam pytanko ;) Czy sieć rzucona przez gobliny zmniejsza siłę maszynki, czy szczurów, czy może wszystkich?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Zablokowany