kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: theudulf »

Tak, ale pod pewnymi warunkami:
1. w swojej fazie ruchu może przemieszczać się wewnątrz jednostki, ale musi zostać w 1 szeregu ( chyba, ze nie ma miejsca), zużywa jednak swój mv.
2. w walce może dojść do niej nawet jeśli przeciwnik zaatakował od boku/tyłu. Pod warunkiem, że już nie znajduje się w walce.
3. Jeśli jest w walce nie może się ruszyć.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

M.T. pisze:1. Zasady się znoszą, nikt nic nie przerzuca.
Sacred Banner of the Horned Rat każe przerzucać wszystkie udane testy LD. BSB każe przerzucać wszystkie nieudane. Nie jest więc tak, że:
1. W momencie kiedy test się nie powiódł, to przerzucasz z racji zasady BSB i w razie udanego rzutu już Banner nie będzie działał.
2. W momencie kiedy test się powiódł, to przerzucasz z racji Banner'a i w razie niepowodzenia już nie możesz przerzucić z racji BSB'eka.

???

Tak przynajmniej wynikało by z analogii jaką sprecyzowało FAQ GW dotyczące problemu kowadła Thoreka i Pendant of Vengeance, a dokładniej dotyczące przerzutu Kraggiego przy nieudanym rzucie na kowadło i przerzutu z Pendant of Vengeance przy udanym rzucie na kowadło.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Uściślenia sędziowskie, punkt 12e. (prawie jak cytowanie ustawy :) )

Przerzuty: Wszystkie kostki musza być przerzucane naraz; nie można przerzucać ich po kolei.
Jeżeli w wyniku działania dwóch przeciwstawnych magicznych przedmiotów, zaklęć
lub zdolności jakiś rzut trzeba przerzucić dwukrotnie (np. jeden model przerzuca
wszystkie nieudane rzuty na trafienie i atakuje drugi model, który ma przedmiot
ochronny nakazujący przeciwnikowi przerzucić wszystkie udane rzuty na trafienie), to
działanie obu przedmiotów po prostu się wyłącza – wykonujemy jeden rzut i niczego
nie przerzucamy.

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Chyba że jednostki na wzgórzu lub LT
Pozdrawiam,
bedac w cc nie mozna rzucic zaklecia na LT jezeli to zaklecie wymaga LoS, zasieg widzenia wynosi 0. Podobnie jak zaklecia ktore maja LoS nie mozna rzucac na siebe samego.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Aves pisze:
Chyba że jednostki na wzgórzu lub LT
Pozdrawiam,
bedac w cc nie mozna rzucic zaklecia na LT jezeli to zaklecie wymaga LoS, zasieg widzenia wynosi 0. Podobnie jak zaklecia ktore maja LoS nie mozna rzucac na siebe samego.
Skąd te informacje? Mi się zawsze wydawało, że LT są widziane choćby nie wiem, jakie zwykłe jednostki je zasłaniały i że LoS spells możesz rzucić na samego siebie lub swój oddział. Inaczej to by oznaczało, że nie można rzucić na swoja obstawę np. celestial shield, a to jest dość głupie.

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

jezeli zaklecie ma w opisie tylko ze dziala na oddzial w LoS wtedy nie mozna go rzucac na samego siebie, to jest z faq.

a w cc traci sie LoS nawet na LT
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Aves pisze:jezeli zaklecie ma w opisie tylko ze dziala na oddzial w LoS wtedy nie mozna go rzucac na samego siebie, to jest z faq.

a w cc traci sie LoS nawet na LT
Podaj poproszę stronę i akapit tudzież tekst źródłowy bo mnie zaciekawiłeś tą interpretacją.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Aves pisze:a w cc traci sie LoS nawet na LT
Nie traci się LoS, tylko nie masz LoS na swoją jednostkę a to różnica. Dlatego LT dalej są w zasięgu czarów.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Ogólne zasady mówią, że generałem musi być jednostka z największym Ld w armii. Widziałem jednak parę razy rozpiski HE w których ludzie dawali za generała maga (ld8) mimo ze mieli też nobla(ld9) w rozpisce. Czy HE stanowią wyjątek od tej reguły? W army booku nie moglem znaleźć nic na ten temat.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

bercik44 pisze:Ogólne zasady mówią, że generałem musi być jednostka z największym Ld w armii. Widziałem jednak parę razy rozpiski HE w których ludzie dawali za generała maga (ld8) mimo ze mieli też nobla(ld9) w rozpisce. Czy HE stanowią wyjątek od tej reguły? W army booku nie moglem znaleźć nic na ten temat.
W 6 edycji HE się losowało, kto będzie generałem, bo była taka specjalna zasada. Btw, może ten noble był BSB? Wtedy nie może być generałem jednocześnie, mimo najwyższej Ld.

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Tak, był BSB. Tylko myślałem, że w takiej sytuacji muszę go zrobić generałem, a żeby mieć BSB to trzeba by wystawić jeszcze jednego. Nie mam racji?
Ostatnio zmieniony 8 sty 2010, o 18:55 przez Bercik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Ma ktos moze cytat z Cupped Hands of the old Ones?

Chodzi mi o to czy przenosi sie efekt miscasta kiedy ten juz sie stanie czy zanim efekt dosiegnie zabola.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

masz rzut 2+ a potem rzucasz jaki to miscast jesli ci o to chodzi...

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

bercik generałem zostaje postać z najwyższym LD którą ma taką możliwość. Czyli jeśli gracz he wystawił nobla BSB i maga to tylko mag może zostać generałem bo bsb nie może. :D

pzdr. Koza

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Shino dokladnie chodzi mi o 2, i to ze jezeli efekt najpierw wchodzi a potem dopiero zaba kombinuj jak sie ochronic to czy moze wcisnac innemu magowi 2.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Aves pisze:Shino dokladnie chodzi mi o 2, i to ze jezeli efekt najpierw wchodzi a potem dopiero zaba kombinuj jak sie ochronic to czy moze wcisnac innemu magowi 2.
Odpowiedź leży w FAQ GW, który jako jedyny uściśla działanie ochronne Cupped Hands of the Old Ones:
Q. When using Cupped Hands of the Old Ones,
do you hand over the miscast BEFORE or
AFTER determining the result on the Miscast
table? Does any wound caused by this item
combine with the Bane Head? Can a result of
'2' be transferred?
A. Declare the use of the Cupped Hands of the
Old Ones after determining that a miscast has
occurred and rolling on the Miscast table. Yes,
those wounds can be combined with the Bane
Head! Yes, you can transfer a 2 to the enemy
wizard (and anybody unlucky enough to be
standing near him, ouch!).
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

bigpasiak pisze:
Aves pisze:jezeli zaklecie ma w opisie tylko ze dziala na oddzial w LoS wtedy nie mozna go rzucac na samego siebie, to jest z faq.

a w cc traci sie LoS nawet na LT
Podaj poproszę stronę i akapit tudzież tekst źródłowy bo mnie zaciekawiłeś tą interpretacją.
Ponawiam pytanie bo chyba zapomniałeś o nim.
Znalazłeś odpowiedź czy tylko tak sobie pisałeś?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Mac pisze:
Aves pisze:Shino dokladnie chodzi mi o 2, i to ze jezeli efekt najpierw wchodzi a potem dopiero zaba kombinuj jak sie ochronic to czy moze wcisnac innemu magowi 2.
Odpowiedź leży w FAQ GW, który jako jedyny uściśla działanie ochronne Cupped Hands of the Old Ones:
Q. When using Cupped Hands of the Old Ones,
do you hand over the miscast BEFORE or
AFTER determining the result on the Miscast
table? Does any wound caused by this item
combine with the Bane Head? Can a result of
'2' be transferred?
A. Declare the use of the Cupped Hands of the
Old Ones after determining that a miscast has
occurred and rolling on the Miscast table. Yes,
those wounds can be combined with the Bane
Head! Yes, you can transfer a 2 to the enemy
wizard (and anybody unlucky enough to be
standing near him, ouch!).
tak masz racje. To o czym byla dyskusja z tego co pamietam to czy za pierwszym razem trzeba uzyc cupped handsow :) pomylilo mi sie ;)

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

mam pytanko:

czy jak wynajmie oddział z DoW do swojej armii to moge do tego oddziału dołączyć swoich bohaterów??

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

nie

Zablokowany