Piecyk i Dzwon

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Re: Piecyk i Dzwon

Post autor: Varinastari »

Nie będę się podpierał cytatami, bo wybaczcie, ale leniwy jestem.
Doomwheell porusza się i manweruje jak chariot z wyjątkiem ruchu losowego z complusorii.
Nie jest mowa, iż nie szarżuje.
Czariot szarżówać może.
I pasuje.

Co do tego, czym jest PF/SB, "Special Kind of Mount" niekoniecznie jest tożsame z MM.
Nie wiem, dałem jedna sugestię, możecie się zgodzić lub nie. I tak nic z tym do czasu FAQ nie zrobimy. Chyba, że ktoś ma komórkę do vetocka? Nie? Sam bym mu podziękował za czytelne AB.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Occ pisze:...

Co do tego, czym jest PF/SB, "Special Kind of Mount" niekoniecznie jest tożsame z MM.
Nie wiem, dałem jedna sugestię, możecie się zgodzić lub nie. I tak nic z tym do czasu FAQ nie zrobimy. Chyba, że ktoś ma komórkę do vetocka? Nie? Sam bym mu podziękował za czytelne AB.
Dobrze kolego, który się upiera. To odpowiedz mi na proste pytanie:

Czy Great Pox Rat jest mountem? Jest wykupiony z listy mountów dostępnych dla Plague Priesta. Bo jeśli ten Great Rat Pox jest mountem, to w takim razie Plague Furnace też jest mountem. A wtedy przez to, że ma więcej woundów niż 1 zgodnie z Rulebookiem oznacza to, że jest monstrous mountem. Przykro mi, że tak jest, ale tak są skonstruowane zasady i ani ja, ani nikt inny nic na to nie poradzi. A przekonywanie ludzi, że coś, co jest na liście mountów mountem nie jest niestety chyba nie przejdzie.


A tak wygląda fragment Armybooka dotyczący Plague Priesta i opcje mountów jego:

* Mount:
- Great Pox Rat (see page 39) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 30pts
- Plague Furnace . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 150pts



Przy okazji zaznaczę, że mnie również nie podoba się, że dzwon jest monstrous mountem, bo rodzi to wiele wątpliwości, o których zresztą pisał Pasiak. Ale tak jest i to właśnie te sprawy należy uściślić, a nie wymyślać jakiś dziwny typ jednostki mountopodobnej, która mountem nie jest...
Obrazek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Lecz PP/SB ma dopisek o byciu "Special Kind of Mountem", którego Pox rat nie ma.
A to ,iż zamieszczono info w reference, jest całkowicie zgodne. PF/SB jest mountem. Ale Special Mountem. Którego definicjii nie ma......

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

AB do szczurów pisze:Bell is SPECIAL KIND of mount for Grey Seer
Zasada szczegółowa z army booka jest nadrzędna nad ogólną z rule booka

Dlatego:
- Dzwon nie jest MONSTEROUS montem (chociaż jest wielowoundowym mountem pod herosa)
- Dzwon nie jest rydwanem
- Dzwon nie jest maszyną (chociaż ma statystyki jak miewają maszyny)
- Nikt nie wie jak on do końca powinien być traktowany

Analogiczny zapis jest przy piecyku.

Dziękuję.

Zasadniczo zgadzam się z Occ-em. Dzwon powinien być traktowany jak maszyna (poza możliwością szarży i może US-em) z racji na swój profil.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Hobbit pisze:- Dzwon nie jest MONSTEROUS montem (chociaż jest wielowoundowym mountem pod herosa)
- Dzwon nie jest rydwanem
- Dzwon nie jest maszyną (chociaż ma statystyki jak miewają maszyny)
- Nikt nie wie jak on do końca powinien być traktowany
Po czym jest dzwon/piec?
Piechotą?

Special kind of mount to nie kategoria tylko zwrócenie uwagi iż mimo swoich nietypowych zdolności jest mountem...
To zupelnie jak poprzednio latarka z powodzeniem mogła być nazwana special kind of war machine, tak jak czołg np. ...
Proponował bym umiarkowanie w tej kwestii bo może być niebezpieczne formułowanie tez o nowej kategorii pt: "Special kind of mount"
Wg mnie może być specjalny jak i zupełnie zwyczajny i dopóki nie ma swoich zasad specjalnych [ jak czołg ] a podlega zasadom z RB to powinien byćpod tę kategorię naturalnie podciągany i identyfikowany z nią przy wszelkich bonusach jak i minusach...


Occ pisze:Doomwheell porusza się i manweruje jak chariot z wyjątkiem ruchu losowego z complusorii.
Nie jest mowa, iż nie szarżuje.
Czariot szarżówać może.
w complusory nie deklarujesz szarż czyli nie szarżujesz ale to tylko RAW.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

W poprzednim podręczniku latarka była maszyną z pewnymi zasadami rydwanu i miała jasno napisane gdzie jakiej zasady użyć.

Dzwon ma zupełnie nowy typ jednostki. Nie jest piechotą, monsterous mountem, rydwanem, chariotem kawalerią czy czymś wymienionym w rule booku. Jest special kind of mount i nie może być traktowany jako któraś z tych kategorii, bo nie ma odpowiednich statystyk.
Ma podane: S, T, W - jak warmachina
Oraz obsługę z: WS, S, I, A - jak żadna jednostka w battlu

Swoją drogą widziałeś kiedyś monstrous mounta z obsługą?
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Hobbit pisze:
Swoją drogą widziałeś kiedyś monstrous mounta z obsługą?
stegadon

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ja się skłaniam ku opcji, że jest to monstrous mount i tyla.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

w complusory nie deklarujesz szarż czyli nie szarżujesz ale to tylko RAW.
To nie RAW, tylko głupota. A to nie to samo.
Deklarujesz w fazie deklaracji, ruszasz w compulsory.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jankiel pisze:
w complusory nie deklarujesz szarż czyli nie szarżujesz ale to tylko RAW.
To nie RAW, tylko głupota. A to nie to samo.
Deklarujesz w fazie deklaracji, ruszasz w compulsory.
To jest głupota?
Głupota to samotna hydra którą ktoś uważa za skirmish, głupota to mount który nie jest mountem, głupota w końcu to wydać coś tak niedopracowanego jak obecne AB, które nijak nie są do ogarnięcia bez uniesień z którejkolwiek strony...


A swoją drogą to deklarujesz w fazie deklaracji a przesuwasz w move chargers a nie w komplusory, chyba że masz frenzy to wtedy inaczej działa...
Ale tylko jeśli trzymamy się litery RB.
Zresztą wykazywałem tylko niespójność na argument iż DW mógłby mieć szarże na 2x3d6...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

for fuck sake niech ktos zamknie ten watek!
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Tak , tak!
Słuchajcie wszyscy Avesa albowiem oto padło słowo jego...

:lol2:

Nie chcesz nie czytaj, nikt nie każe Tobie tego czytać a tym bardziej tutaj zaglądać...
Ciao =;
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

bigpasiak pisze: Special kind of mount to nie kategoria tylko zwrócenie uwagi iż mimo swoich nietypowych zdolności jest mountem...
To zupelnie jak poprzednio latarka z powodzeniem mogła być nazwana special kind of war machine, tak jak czołg np. ...
Proponował bym umiarkowanie w tej kwestii bo może być niebezpieczne formułowanie tez o nowej kategorii pt: "Special kind of mount"
Wg mnie może być specjalny jak i zupełnie zwyczajny i dopóki nie ma swoich zasad specjalnych [ jak czołg ] a podlega zasadom z RB to powinien byćpod tę kategorię naturalnie podciągany i identyfikowany z nią przy wszelkich bonusach jak i minusach...
Dokładnie tak samo myślę.

Owszem, jest bardzo specjalny biorąc pod uwagę jego niezwykłość, ale to nadal monstrous mount.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

A nie można wysłać jakiegoś pytania do gw??

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Owszem, jest bardzo specjalny biorąc pod uwagę jego niezwykłość, ale to nadal monstrous mount
Jak zamiast monstrous mount wpisali special kind of mount? Daj spokój...
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Jankiel pisze:
Owszem, jest bardzo specjalny biorąc pod uwagę jego niezwykłość, ale to nadal monstrous mount
Jak zamiast monstrous mount wpisali special kind of mount? Daj spokój...
Może twórca akurat nie mógł Sobie przypomnieć słowa monstrous więc trochę próbował improwizować? :wink: :wink: :wink: A przecież wiadomo, że jak mount jest specjalny to tylko monstrous bo inaczej mount to mount :P :P :P
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Jab pisze:Może twórca akurat nie mógł Sobie przypomnieć słowa monstrous więc trochę próbował improwizować? :wink: :wink: :wink: A przecież wiadomo, że jak mount jest specjalny to tylko monstrous bo inaczej mount to mount :P :P :P
Albo sobie RAW-ujemy, albo próbujemy dojść do tego co autor miał na myśli.

special kind of mount != monstrous mount
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

To jak rawujemy to ja chcę zadeklarować na początku tury szarżę doomwheelem, w compulsory ruszyć go o 3d6 a w move chargers o 2x3d6 w kierunku wroga w którego zadeklarowałem szarżę. :E
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

kanister pisze: w move chargers o 2x3d6 w kierunku wroga w którego zadeklarowałem szarżę. :E
to ssij...

primo nie mozesz 2x sie ruszac.
secundo w move chargers sie ruszasz 2x swoja wartosc move. Doomwheel jej nie posiada. Rusza sie poprzez compulsory dzieki swojej specjalnej zasadzie

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Żadna strona drugiej nie przekona.
Może by tak poczekać na FAQ zamiast chrzanić od rzeczy i przekrzykiwać się w pomysłach?

ODPOWIEDZ