Nowa Edycja

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Re: VII Edycja

Post autor: MUKER »

Eeee nie wierze w wysyp TK, nawet jak będą dobre to nie dlatego, że będą mieć staty na zasadzie:
"przesuwam figurki do przodu i patrze jak się od nich przeciwnik odbija"

Co najwyżej inkantacje będą dobre, a pod nie trzeba się umieć ustawić.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

wysyp moze nie ale na pewno pojawią sie nowi gracze choćby tacy kórym klimat wielkiej czwórki się nie podobał a chcą miec PG armie z klimatem :P

Awatar użytkownika
Jerzu
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jerzu »

Mimo iż jestem graczem DE, to DE kupiłem tylko dlatego, że TK w większości przeszły do Mail Order, dlatego czekam na nowe TK - z racji klimatu, nie ważne czy będą mocne czy przeciętne. Co nie zmienia faktu, że ciekawi mnie jak będzie wyglądala 7ed TK.
Każdy dobry uczynek zostanie kiedyś sprawiedliwie ukarany

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

TK naprawde wystarczą kosmetyczne zmiany aby były grywalne w 7 edycji, wcale nie trzeba robić nowego booka tylko lekko zmodyfikowac zasady i statystyki obecnych jednostek

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Lolz...
Ktoś rzucił jakiś ochłap (no offence oczywiście) a co niektórzy się już rozpisują, że się wszyscy na przegięte TK rzucą... :lol2:
Swoją drogą ciekawie to wygląda - dużo w tym "wishliście" zróżnicowania i możliwości wyboru.
TK są fajne i nadal mocne, z małymi zmianami były by/będą bardzo mocne. Ale takie Lizaki są mega mocne, a jakoś się ich nie wysypało...
A ja czytałem na warseerze, że nie wiadomo do końca czy to TK będą tą ostatnią armią przed 8ma edycją...

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Gram ogrami i TK i jedno mnie zastanawia .... Ogry mają swój nowy kodeks a TK jeszcze nie pomimo , że są armią którą gra więcej osób niż ogrami . Od czego to wszystko zależy ( ta całą kolejność ) ?? A są gdzieś oficjalne dane dotyczące w jakiej kolejności jaka armią będzie zmieniana ??

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Mysza_on pisze:Ogry mają swój nowy kodeks


:-s
Obrazek

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

TK jak i ogry mają 6 edycyjne kodeksy wiem bo sam gram tymi dwoma armiami ;) ale ze mnie klimaciarz :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Borys-Cyrulik
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Front Wschodni/Przywilcz

Post autor: Borys-Cyrulik »

Hmm symek nie Ty jeden, a pro po tego wishlistu to utrzymuje się on już od dłuższego czasu na warseerze, ciekawy, ciekawy, ale chyba jednak trochę za wcześnie na bardziej sprawdzone plotki. Zwłaszcza że nie wiadomo czy TK nie zostaną ubiegnięte przez OK

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

a co do OK to sie pomyliłem w mojej wypowiedzi sorry , nie mam zamiaru wprowadzać chaosu .

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

symek pisze: bo sam gram tymi dwoma armiami ;) ale ze mnie klimaciarz :mrgreen: :mrgreen:
tak jak ja :D
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

A ogry nie były 6,5? Stubborn + ITP na maneaterach ...
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

szanowni koledzy z sąsiednich grobowców czy ktoś sie orientuje może kiedy wyjdzie 7 ed TK?

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Przed nową edycją ma wyjść jeszcze jeden a nawet dwa booki(jej wyjście opuźniło się o dwa miesiące), są dwa terminy:
-Kwiecień
-Sierpień
Możliwe jedenak że GW postanowi wydać jakiegoś noweogo władcę pierścienic i TK wyjdą dopiero w nowej edycji. Jak wyjdą bestie będzie już wiadomo kto jest następny w kolejce.

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

Ja właściwie chciałbym w nowych tk 2 rzeczy :
- 2-3 nowych jednostek - ale nie przegiętych - klimatycznych i grywalnych (dla mnie i przeciwnika - żadnego monstrum typu stegadon)
- obniżenia kosztów Skeleton Warriors - 8 pkt. to za dużo, Chłopki z Bretonii mają długie łuki, bs 3 (ale to tak jak każdy człowiek), pale, skirmish - to wszystko za 5 pkt. Dlatego chciałbym aby kosztowali 6 pkt. A no i zapomniałem, za 5 pkt. cały oddział ma super płonące strzały.
Tyle życzeń z mojej strony, no może jeszcze żeby codex pozostał klimatyczny, bo te nowe coraz gorsze są - takie lizaki mają o wiele gorszy niż w 6 edycji, no i straciły sporo jak np. southlandy co moim zdaniem wpłynęło niekorzystnie na "klimat" armii.
Pozdro

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Najpopularniejsze ploty i wishlisty nowych jednostek:
Tomb Guards na koniach
http://warhammervault.ign.com/screensho ... hp?ss=1568
"Nowy" lepszy gigant
http://warhammervault.ign.com/screensho ... ge=2&cat=4
Rarowy mega swarm(podstawka rydwanowa)
Królewski skorpion, czyli wielkie wykopujące się bydle z rarów
http://warhammervault.ign.com/screensho ... hp?ss=1564
Specowi strzelcy

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Ale ja tam nie widzę nic nowego, tylko ładne grafiki starych jednostek, ewentualnie inna wersja skorpiona. A strzelców ani śladu :?
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

to tylko grafiki w warhammer online :( a ja myslalem ze serio jakies nowe concept arty
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Ingen175
Kradziej
Posty: 951

Post autor: Ingen175 »

A ja tak jak mówiłem, wole aby zostawili TK w spokoju jeśli mają coś sp......
A na to się zanosi - głowe daje ,że z 16 skeleton warriors zrobi się 10, dodadzą pewnie ramkę bajerów tak jak w imperium i wszystko. Dlatego lepiej teraz kupować bo potem za tę samą kasę dostaniemy mniej :(
Zaznaczam iż jest to mój osobisty wniosek, wynikający z obserwacji ostatnich zmian w młotku.

Więc lepiej niech już nie ruszają jak mają zepsuć.

Ale dość takich pesymistycznych wniosków, z 2 strony pewnie dostaniemy ze 2 nowe jednostki.

G'N'R
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Łódź

Post autor: G'N'R »

Skorp fajny, aczkolwiek można samemu takiego zrobić ;)

Nowina z BOLS-a o WFB
---------------------------------
So with the Beastmen upon us, the speculation moves forward to who will be next on the Warhammer Fantasy Front. The two biggest contenders are currently Ogre Kingdoms and Tomb Kings.

Lets start with the Ogres first. There is a lot of chetter out there these days regarding the Ogre Kingdoms coming to an updated Army book sooner than later. A lot of the secondary hobby and testing preparations that surround book releases have been reported. Nothing directly regarding rules, but there is a lot of stuff from a lot of diffeent directions saying that the big guys are on the move in some fashion.

That said, there is still just as much chatter pointing to an update of Tomb Kings in Q2. These are generally older rumors, and have a set of listed rules rumors. (courtesy of the vanished Hennesy of Warseer)


Undead rule:
- Will stay the same in principle but you may take a stand&shoot reaction now.

Magic:
- Will also stay the same with some minor changes:
- Incantation of summoning reanimates D6 / 2D6 wounds
- Tomb princes have 6” range like tomb kings
- Tomb kings and princes have the option to generate dispel dice and energy dice (dispel spells in play only)

Undead Construct rule:
- Will stay the same

“It Came From Below…” rule:
- Will stay the same

The Curse:
- Will stay the same

Casket of Souls
- Will have three different incantations to choose:
- One incantation healing D3 wounds of all friendly units and characters on the field
- One incantation similar to the current one
- One incantation moving D3 units
- Will grant a ward save to it’s crew and attached priests

Tomb Prince:
- Magic changes, see above
- Strength 5
- If a tomb prince is the general you may take one unit of chariots as a core unit
- May be given the battle standard

Battle Standard Bearer:
- New name (unknown)
- May be given the battle standard but may be used without as well
- May ride on a skeleton horse or in a chariot
- No magic
- Killing blow
- WS5, S4, T4, A3

Skeleton Warriors:
- Wear light armour without further costs

Skeleton Light Horsemen:
- May be given light armour
- May be given Spears and Shields

Skeleton Heavy Horsemen:
- Are out!

Tomb Guard:
- 9(!) points/model

Ushabti:
- 4+ armour save (including undead construct)
- 5+ ward save
- M6
- 55 points/model

Carrions:
- S4
- Cheaper

Tomb Scorpion:
- more expensive (about 100 points)
- 5 wounds (!)

Bone Giant:
- equipment options (similar to Warhammer chronicles)
The options have been a baublery in the past, they will stay a baublery in the future.

Screaming Skull Catapult:
- Every model touched is hit, not only on 4+.
The way it is in the Skaven book. Maybe a hint of what to come in the 8th edition rule book?
Gime more Guns! Guns'N'Roses

(...)now holidays come,and then they go,nothin new to gain,collect another memory..when I come home, late at night, don't ask me where I've been, just count your stars I'm home again..you could be mine, you could be mine,you could be mine, mine, mine(...)

ODPOWIEDZ