Codex 7 edycji dla besti?

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Re: Codex 7 edycji dla besti?

Post autor: Wrubel »

Infernal Puppet pisze:I w ten sposób gracze chaosu zostali na lodzie. Ciekawe kiedy TFU-rcy BP to zauważą ?
Ja dziękuję, wolę to co mam. Chcę grać w warhammera a nie w polhammera w którym już każdy podnosi płacz. Pojawi się potem 100 fanowskich podręczników w których to jeden z drugim Zbawiciel Narodów będzie prezentował swoje wypociny.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Ja dziękuję, wolę to co mam. Chcę grać w warhammera a nie w polhammera w którym już każdy podnosi płacz. Pojawi się potem 100 fanowskich podręczników w których to jeden z drugim Zbawiciel Narodów będzie prezentował swoje wypociny.
:mrgreen: =D> =D> =D> . No bez przesady, fakt, ze wojacy są skopani nie oznacza od razu, ze mamy mamy żebrać o jakieś przedmioty do naprawienia armii, ani pisać podręcznik na nowo. Po prostu Wojakom ( nie tylko im zresztą ) zabrakło elementarnych playtestów i pomysłu na sensowną konstukcję armii. Wystarczą absolutnie te zmiany jakich chęć wyłożyli gracze chaosu w stosownym temacie. W porównaniu do zielonych - kosmetyka.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2010, o 14:47 przez Infernal Puppet, łącznie zmieniany 1 raz.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Wrubel pisze:Ja dziękuję, wolę to co mam. Chcę grać w warhammera a nie w polhammera w którym już każdy podnosi płacz. Pojawi się potem 100 fanowskich podręczników w których to jeden z drugim Zbawiciel Narodów będzie prezentował swoje wypociny.
Rozumiem Twoją chęć grania w Warhammera. Ale rozumiem też graczy, którzy wolą grać w polhammera. I widać polhammer się przebił bo powszechnie się w niego gra. Czemu tak jest? Zorganizuj turniej na czystym WFB, RB + AB. To będzie masochizm w pierwotnej postaci, na który niewielu graczy się skusi. Poza tym w Warhammera możesz tylko zagrać w Nottingham. Wszędzie ińdziej masz odmiany warhammera - polhammera, gerhammera, UShammera, szwedo-hammera ;P.

A co do 100 fanowskich podręczników. Jaśli byłyby lepsze od made in GW i wybrało się tych kilkanaście najlepszych to bym nawet nie oglądał się na podręczniki GW, a grał na owych fanowskich o ile by organizawano turnieje na ich zasadach. W tym wypadku jestem praktyczny - grałbym na tym co oferuje lepszą grę i zabawę.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Bp naprawia ( i to nie tak jak naprawdę mógł by ) błedy GW. Tylko i aż tyle.

http://www.belloflostsouls.net/2010/01/ ... prues.html

Wypraski do bestji - minosy i beastmani.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

W Anglii lub Ameryce jest sporo turnieji z armiami autorskimi(Araby, Kislev, Gnoblars, Catay, Nippon, Lustria(takie lizaki bez saurusów i slanów), Hellpit(to armia skavów poświęcona moulderowi) i w piździet innych), znaczna część prezentouje dobry klimat i w miarę wyważone zasady(każdy autor unika przegięć bo wtedy booka na turnieje nie dopuszczają). W polsce niestety booki autorskie nie mają żadnego życia(ale chwała dla LS za dopuszczenie CHD), jest wielu graczy którzy niecierpią tej idei i wnoszenie czegokolwiek do systemu. BP jest jednym z lepszych pomysłów jakie miała LS(prośba skórjcie jeszcze demony może są słabsze ale i tak mają przewagę nad prawie każdą armią).

PS.
Phil Kelly mógł lepiej napisać booka, ale mimo to nie jest to book zjebany i bestiami da się grać i wygrywać(wezmę jako drugą armię).

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

W Anglii lub Ameryce jest sporo turnieji z armiami autorskimi(Araby, Kislev, Gnoblars, Catay, Nippon, Lustria(takie lizaki bez saurusów i slanów), Hellpit(to armia skavów poświęcona moulderowi) i w piździet innych), znaczna część prezentouje dobry klimat i w miarę wyważone zasady(każdy autor unika przegięć bo wtedy booka na turnieje nie dopuszczają).
To mnie zaciekawiłeś - masz moze linki to nich ?
W polsce niestety booki autorskie nie mają żadnego życia(ale chwała dla LS za dopuszczenie CHD), jest wielu graczy którzy niecierpią tej idei i wnoszenie czegokolwiek do systemu
Fakt faktem,że wiekszosć zaprezentowanyych na tym forum fanowskich listów prezentuje w porównaniu z owa chadecją poziom dosć "mizerny". Większe szanse ma twozony włąśnie fanowski AB do Dogs of War ( http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 44&start=0 )
BP jest jednym z lepszych pomysłów jakie miała LS(prośba skórjcie jeszcze demony może są słabsze ale i tak mają przewagę nad prawie każdą armią).
BP jest super, ale z drugiej stony działadosc wybiórczo. Jedne rzeczy tnie jak należy, inne ledwie rusza ( a niektórych wcale ), a w jeszczce innych przypadkach ryje głeboko tam gdzie nie jst to aż tak potrzebne.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Linki to stron turniejów czy też do booków?
Jeśli chcesz booki to daj maila to ci prześlę pdfy.

PS.
Tak widziałem próby tworzenia booka DoW,a z tego co widzę to wszyscy się ze sobą ciągle kłócą o to jakie obrażenia powinna zawadać zupa.
http://www.4shared.com/file/126969860/6 ... Araby.html
Tu są araby, gnolbary są w scribdzie, tak jak hellpit i lustia.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Krótko mówiąc: na pierwszy rzut oka według mnie bardzo fajny Armybook, jednakże Ld, oraz brak AS sprawia, że trzeba dużo kombinować. Inna sprawa, że naprawdę jest czym, nie jest to WoCh, gdzie nie ma połowy potrzebnych do jakkolwiek taktycznej gry jednostek. Mamy tu naprawdę dobre wybory w Rare, harpie (ze scoutem!), skirmishujące ungory, kawalerię różnego rodzaju, corowe rydwany, solidnych bohaterów, niezłe minosy, solidne (dzięki Ambushowi) małe klocki piechoty. Naprawdę jest czym pograć, dużo w tej armii będzie zależało od pomyślunku gracza i jego poziomu.

Według mnie tak właśnie powinny wyglądać Armybooki. Mnóstwo opcji, bez totalnych przegięć, logicznie i spójnie. Szkoda, że pojawiły się potworki w stylu DoCh, DE i VC, bo po WoCh, Lizakach, Skavenach (poza Abomką wszystko w sumie w miarę OK), oraz Bestiach widać, że armie mogą być w miarę dobrze zbalansowane. Pozostaje życzyć sobie i GW większej ilości takich podręczników i zero wpadek takich jak przy mrocznym Top3...
Obrazek

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Zabawne jest jak się tym temacie zmieniają nastroje. Od rozpaczy do zadowolenia i z powrotem :) Tak jak już pisałem armia ma słabości ale i narzędzia, żeby je minimalizować, w przeciwieństwie do WoCh. Dobrze zagrana ma duży potencjał. Byle do walki dotargać i przeciwnikowi robi się smutno.

Z czystej upierdliwości dodam tylko, że stawianie DE między DoCh a VC pod względem sposobu gry i efektywności, jest przesadą. DE bliżej do skavenów i lizaków.

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Troche mnie zniechęciliście wcześniej tym marudzeniem ale book wygląda spoko.
Nie jest wygięty ale ma możliwości.
Według mnie tak właśnie powinny wyglądać Armybooki
Zgadzam się w 100% :)

Armia ma wyraźnie wady i zalety i tak powinno być.
Wkrótce mam zamiar testować co tym razem nasz kochany Phill wymyślił.

Na 2250 mam:
Doombulla, 3 szamanów, 2x5 piesków, 6x6 ungorów,rydwan, 2x6 harpi (1 scout), 2x4 minoski, jabbera i ghorgone.

Zapowiada się całkiem ciekawie. (jakie to miłe uczucie gdy wrzucisz do rozpiski co chcesz i nie przekraczasz o 700 punków :mrgreen: nie to co w WoCh)

Jak myślicie ? Da radę tak pograć ?

pzdr
Hordes of Chaos.... To było to....

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Wygląda spoko.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

lorgoth
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: lorgoth »

Bardzo proszę o przesłanie wiadomo czego na maila grabowiecki@gmail.com lub info skąd mogę to ściągnąć.

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 364

Post autor: Proch »

COś ciekawego mam odnośnie corów

http://www.youtube.com/watch?v=Sg04fPnj8Zo

zwróćcie szczególną uwagę na to co facet mówi od 1:38 kto zna angielski ten się czegoś bardzo fajnego dowie :lol2:

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Kal_Torak pisze:Ale rozumiem też graczy, którzy wolą grać w polhammera. I widać polhammer się przebił bo powszechnie się w niego gra. Czemu tak jest? Zorganizuj turniej na czystym WFB, RB + AB. To będzie masochizm w pierwotnej postaci, na który niewielu graczy się skusi.
Nikt tu nie wspomniał o BP + R
Kal_Torak pisze:A co do 100 fanowskich podręczników. Jaśli byłyby lepsze od made in GW i wybrało się tych kilkanaście najlepszych to bym nawet nie oglądał się na podręczniki GW, a grał na owych fanowskich o ile by organizawano turnieje na ich zasadach. W tym wypadku jestem praktyczny - grałbym na tym co oferuje lepszą grę i zabawę.
Zaczyna się płacz na każdym rogu, mi nie pasuje to a mi tamto, napiszmy sobie coś od nowa. Napiszmy od nowa Fife 2010 i zamieńmy Kake z Żewłakowem, w końcu ile można dołować. Beatmen - chociaż był by to najgorszy podręcznik pod słońcem to i tak bym na nim grał. Tak powiedziała do mnie koza.

Im dłużej patrze na ten book tym znajduje więcej smaczków, a Bestie wybrałem dla smaczków - zaczyna mi się podobać :)

Konop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: Konop »

Najciekawiej zapowiada się fluff. Pisząc najciekawiej, mam na myśli to, że trudno sobie wyobrazić, co też GW wymyśliło w zamian za to, że odebrali bestie Chaosowi...
No cóż, jeszcze z tydzień czekania i się dowiemy :D

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

My nadal jesteśmy chaosowi(na pewno spawny takie są).

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

tomekjar pisze:Mógłbym prosić o wiadomo-co na tjardzio@gmail.com? Z góry dzięki!



Z tego co tutaj czytam, to book jest naprawdę solidny. Kurcze, każda armia ma plusy i minusy, i tak powinno być. A akurat bestie są z tego co widzę w miarę porządne. OK, nie jest to przegięcie na top3 jeśli chodzi o siłę Armybooka, ale według mnie taka powinna być siła Armybooków mniej więcej, a nie to, co zaserwowano nam przy okazji Demonów VC i DE... Macie i latacze, i Skirmishe, i piechotę z M5 (owszem, nie jest hitem, ale z M5 i ambushem można pokombinować...), i jakieś LT, i stworki typu ogrowego (bardzo eleganckie minosy), rydwany i to w Core, jakieś tam strzelanie, ciekawą magię (nawet nie wiecie, co by gracze WoCh dali, by móc mając marka wybrać Lore... (A wy macie z tego co wiem 3 normalne do wyboru + swój, tak?) ). Także jest mnóstwo opcji do kombinowania. Jest też fajny Lord do walki wręcz, który może i nie lata, ale bije na głowę różnego rodzaju DP i tym podobne rzeczy. Jest czym powalczyć, a że czasem nie jest łatwo? Cóż zrobić...

polać mu! mądrze pisze! up z ę na e :P
Ostatnio zmieniony 30 sty 2010, o 19:15 przez Kefas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rebeliant
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: rebeliant »

Nie mam dostępu do nowego booka i starego tez nie posiadam dlatego zapytam.Czy niżej wymienione modele nie posiadają własnej figurki w sprzedaży czy są to po prostu opcje zlożeniowe dostępnych modeli ??

- Jabberslythe
- Cygor
- Gorgona
A good beginning makes a good ending

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nie maja :D Gw podchodzi zajebiscie do tematu - wypuscimy mocne modele, ale zrobcie je sami - lub jeszcze lepiej zrobcie interes konkurencji (polecam przejrzec oferte bestii do Hord firmy PP)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Dzięki temu mają czym zapełnić WD jak wychodzą stosowne modele :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

ODPOWIEDZ