Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybkie pytania

Post autor: Grabz »

chaos black[piekło i szatany-bardzo ładnie] :twisted:

Awatar użytkownika
Mikizz
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Koło

Post autor: Mikizz »

Jakąś stronę temu pytałem się o kolorowe podkłady w spray'u . Otóż zamówiłem sobie spray Navy Blue firmy "ArmyPainter'" ze sklepu Monolith . Jestem zadowolony ze sprayu i z firmy . Przesyłkę otrzymałem w ciągu 2 dni . Sprey ma dużo pigmentu i podkładowanie sprawia dużo przyjemności . Zdjęcia :
Obrazek
HEAVY WEAPON TEAM
Obrazek
LAND RIDER

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Zdjecia mi nie dzialają
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

Mikizz pisze:Jakąś stronę temu pytałem się o kolorowe podkłady w spray'u . Otóż zamówiłem sobie spray Navy Blue firmy "ArmyPainter'" ze sklepu Monolith . Jestem zadowolony ze sprayu i z firmy . Przesyłkę otrzymałem w ciągu 2 dni . Sprey ma dużo pigmentu i podkładowanie sprawia dużo przyjemności . Zdjęcia :
Obrazek
HEAVY WEAPON TEAM
Obrazek
LAND RIDER
jakie ceny?

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Chce zrobic podstawke pod las
Koło z kartonu juz wyciąłem o średnicy 9'
Piasek z piaskownicy zebrany :D
Drzewka juz zamowione (nie chciało mi sie robić)
Trawka i klei wikol czekają (pedzel i farbki tez)
I co dalej??
Całosc posypac piaskiem czy tylko tam gdzie chce by byla scierzynka ?? :?
Trawke przykleic na czarny podklad piasek na podklacie czy na pomalowana na brazowo podstawce??
Drzewa przyklejac na karton czy moge na piasek??

Pewnie o czyms zapomniałem ale i tak licze na wasza pomoc :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

karton na podstawę odradzam,
po nałożeniu wikolu i pozostałych elementów może się pofałdować
lepsza będzie sklejka lub płyta [np. tył starej szafy]
w sprawie kolejności :drzewka-piasek-trawka

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Wikol generalnie nie jest za szczesliwy do makiet, bardzo go lubi sciagac (woga odejdzie zmniejsza sie dosyc), ja do moich pierwszych terenow jeszcze uzywalem z braku innej alternatywy.
Teraz to jade na kleju do styropianu (dragon z casto) na bazie alko (rozcieczac mozna denaturatem badz innym skazonym spirem) elegancko trzyma i nic nie odksztalca, dodatkowo jest elastyczny, na tym specifiku zrobilem kilka kartonow gorek i laskow (okolo 150 terenow roznego rodzaju).

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Karton na podstawę [-X , szkoda twojego czasu. Dowolny klej będzie go odkształcać.
Co do wikolu - nie zgadzam się, dla mnie jest podstawą do klejenia wszystkiego, nawet styroduru. Dragon też się kurczy przy wysychaniu i po dłuższym czasie jest znacznie bardziej kruchy.
Nie przyklejaj drzewek na stałe do podstawy lasu, tylko na osobnych małych podstawkach, aby można było swobodnie przestawiać oddziały w lesie. KOlejnośc tak jak grabz napisał, najpierw przymocuj drzewka, potem piaskiem zamaskuj i wzmocnij łączenie, na koniec trawka.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Gunnila pisze:Karton na podstawę [-X , szkoda twojego czasu. Dowolny klej będzie go odkształcać.
Co do wikolu - nie zgadzam się, dla mnie jest podstawą do klejenia wszystkiego, nawet styroduru. Dragon też się kurczy przy wysychaniu i po dłuższym czasie jest znacznie bardziej kruchy.
Nie przyklejaj drzewek na stałe do podstawy lasu, tylko na osobnych małych podstawkach, aby można było swobodnie przestawiać oddziały w lesie. KOlejnośc tak jak grabz napisał, najpierw przymocuj drzewka, potem piaskiem zamaskuj i wzmocnij łączenie, na koniec trawka.
To chyba mowimy o dwoch roznych klejach, terenki od dwoch lat smigaja po roznych stolach i nie widzalem jakis ogromnych zurzyc, wikol wykrzywi gorke z 2cm styro i podstawe lasku z plyty mdf, generalnie jak dlamnie chybiona inwestycja, no chyba ze ktos chce miec łudeczki i krecace sie gorki, i laski.
Pozatym styrodur to inna kwestia ja wariantem eco robie gorki ze zwyklego styro i jest ok.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Mowicie kraton nie tak?? :?
To źle bo mam go zatrzęsienie i jest okazja żeby wykorzystać
A że nie mam kasy na jakąś specjalna podstawe to co radzicie ??(nie sprawdzalem czy mam tył starej szafy ale napewno sprawdze )
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

grab
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grab »

karton proponuje posklejac taśmą ze sobą- idealny na ściany budynków(bardzo stara metoda) lub jeśli masz dostęp do pieca-spalić(w końcu zima :lol2: )
a ten legendarny artefakt,w którego poszukiwaniu wielu śmiałków straciło życie zwany tyłem szafy to w moich stronach DYKTA dostępna w casto,obi,itd

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Eltharion pisze:Mowicie kraton nie tak?? :?
To źle bo mam go zatrzęsienie i jest okazja żeby wykorzystać
A że nie mam kasy na jakąś specjalna podstawe to co radzicie ??(nie sprawdzalem czy mam tył starej szafy ale napewno sprawdze )
zalezy co masz na mysli piszac karton?
bo jak tektura falista po pudlach to lipa, ale juz jakas gruba tektura (okladkiz zeszytow, ksiazek (te grube!!)), jak by pokleic tym klejem do styropianu to powinno gladko przejsc.

odnosnie tyly starej szafy (plyta hdf), jak pojedziesz do casto (bynajmniej w katowicach "stolarnia" w casto deklasuje wszystkie inne) to kupisz/zamowisz sobie kawalki 20/30cm i podobne, nie wykosztujesz sie jakos, a najlepiej 1/1m i pociac na nereczki w domu.

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Ma ktos może tzw. day light bulb? zarowke taka jak w podreczniku gw do malowania.bylem w castoramie i nie maja nic takiego,taka niebieska zarowka...

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

patryk999 pisze:Ma ktos może tzw. day light bulb? zarowke taka jak w podreczniku gw do malowania.bylem w castoramie i nie maja nic takiego,taka niebieska zarowka...

osramowa day light active (taka niebieska) w blisterkach 100W i 60W, w blisterkach bywaja w praktikerze.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Jak chce przykleić na ta podstawke pare bitsów to na piasek tak??(Wikolem??)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać,
jeśli zwłoki lub dawno porzucony ekwipunek doradzałbym piasek po bitsach,
będzie wyglądało jakby wystawało z pod ziemi

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Własciwie to chodzi o kamień pare korzanków paprotek i duszków na korzonkach/kamyczkach :?
Chcialbym zeby wygladalo jak najbardziej realistycznie
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

czyli będzie elfio,
radziłbym przykleić wcześniej i użyć do tego raczej kropelki czy innego super gluta
[będzie się lepiej trzymać]
a dopiero później piasek wikolem

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

znacie jakis przepis na zrobienie lodu, kawalki kry na podstawki? Bo jesli chodzi o kolor to mysle nad ice blue rozjasnianym bialym, a moze ktos ma jakies inne ciekawe propozycje :)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

pokrusz opakowania od płyt CD.
poza tym na stronie GW był jakiś czas temu z okazji zimowej kampanii fajny artykulik o zimowych podstawkach (Byla tam między innymi taka z zamarzniętymi Kałużami).
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ