pytania o szarże

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Pershing
Warzywo
Posty: 15

pytania o szarże

Post autor: Pershing »

Obrazek

powyższy diagramik przedstawia 2 sytuacje. Pierwsza sytuacja: odział nr 1 walczy z oddziałem nr 2 od kilku tur 5 podstawek 20mm na 5podstawek 20mm i czy szarża oddziału nr 3 jest możliwe ? Według ustawienia jest ewidentna szarża w przód czy powinno się teraz oddział nr 3 dostawić corner to corner czy trzeba to potraktować jako szarża w bok?
Drugi diagram: oddział nr 2 stoi 2" w lesie czyli jest widoczny oddział nr chce wykonać szarże posiadając 16" move 12" ma do krawędzi lasu i dopiero kiedy do niego dojedzie to liczy każdy cal jako 2"(ruch po lesie) czy od miejsca w którym szarża się zaczynała dzielimy przez 2 szarża jest spalona i zatrzymuje się 4" od krawędzi lasu(WG rulebook str 15) ?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

1. oddział dostawia się od przodu, corner to corner.
2. oddział szarżuje 12 (do lasu) + 2x2=4 (w las) skoro ma 16" szarży, to dochodzi.

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Furion pisze:1. oddział dostawia się od przodu, corner to corner.
Można zrobić tak że oddział 1 przesunąć corner to corner, tak aby w oddziale 3 walczyły 2 modele?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

nie

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Rion pisze:Można zrobić tak że oddział 1 przesunąć corner to corner, tak aby w oddziale 3 walczyły 2 modele?
Walczących już się nie przesuwa.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Oki dzięki :mrgreen:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Walczących już się nie przesuwa.
Nigdy? Wydaje mi się, że czasami jest to możliwe (chodzi o problem z obeliskiem, kiedy pomimo, że jednostka dochodzi do walki, nie może się dostawić)

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

A nie jest przypadkiem tak że możesz ich przesunąć po tym jak wygrasz combat w celu maksymalizacji modeli walczących?
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Andrzej pisze:
Walczących już się nie przesuwa.
Nigdy? Wydaje mi się, że czasami jest to możliwe (chodzi o problem z obeliskiem, kiedy pomimo, że jednostka dochodzi do walki, nie może się dostawić)
Nie w takiej sytuacji o jaką pytał Rion.

A ogólniej, to w pewnych rzadkich i niecodziennych przypadkach dopuszcza się przesunięcie walczących.

@Jab
Odsyłam do podręcznika - nie możesz sobie ot tak przesunąć oddziału. Po wygranej walce masz z kolei prawo do kilku manewrów.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Andrzej pisze:
Walczących już się nie przesuwa.
Nigdy? Wydaje mi się, że czasami jest to możliwe (chodzi o problem z obeliskiem, kiedy pomimo, że jednostka dochodzi do walki, nie może się dostawić)

Nie dochodzisz do strefy w której jesteś, szarża spalona lub niemożliwa [ zależy od sytuacji ].
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Chodziło mi o tą sytuacje:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=3&t=14910

Coś się od tamtego czasu zmieniło?

ODPOWIEDZ