Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: gerald_tarrant »

book of secrets daje tylko czar z ognia, cienia, śmierci

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Witam.
piractwa ogólnie nie popieram [-X ale potrzebuje na gwałt najnowszego army booka do WoCha na jutrzejsza bitwę
Od 2 godzin wypruwam sobie żyły w google i nic. Jak nie można publicznie to chodziarz proszę o link na PW.
Z góry dzięki i przepraszam jeżeli złamałem któryś z podpunktów regulaminu (jestem zdesperowany :oops: )

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

powiedzcie mi prosze czy uzywacie black tongue (oczywiscie z puppetem) i jezeli tak to dlaczego?

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

lordem owszem, zwlaszcza jesli to mag i uzywa magii smierci, wtedy kilka razy mam szanse odrobic stracona rane. tylko, ze niestety kombo dosc drogie a sprawdza sie tylko wtedy gdy przeciwnik rzuci dosc nisko lub srednio.

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

no i jezeli dobrze liczylem to na zabicie maga jest 1/6 wiec nie tak kolorowo

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Ja tak raz odparowałem engina, a właściwie skinka na nim :) Używam go jak gram czterema magami z morzem piechoty i z dwoma helenami.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Misza pisze:no i jeżeli dobrze liczylem to na zabicie maga jest 1/6 wiec nie tak kolorowo
Nie trzeba zabijać. Można skończyc fazę magii, zrobić rebounda. Jak wampirzy lord zapomni jak się dowskrzesza jednostki tez źle nie jest ;)

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

no ale jedna tura magii mniej za okolo 100 punktow (polowa maga) albo za stracenie tylu punktow na magiczne przedmioty na lordzie oraz zmiekczenie go o 1 wound. Nawet jezeli rebound to tez tylko jeden, no i przeciwnik moze to zbic. Fakt ze wampiry mozna ladnie pokarac, ale mala jest szansa ze akurat to z wampirami trafi nam sie akurat ta kombinacja ktora udupi maga.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Black Tongue ładnie wygląda wyłącznie na papierze. Serio, gram na tym przedmiocie już jakiś czas w Łódzkiej Lidze Lokalnej w formacie 2250 ( są sztywne rozpiski podsyłane na początku, potem gra się tym, co się wystawiło na początku) i bardzo żałuję, że wziąłem ten item. Grałem już z paroma magami-ordami i nie udało mi się złapać ich na zbyt małym caście. Po prostu widząc ten przedmiot duży mag rzuca 1-2 czary tak, by statystycznie prawie na pewno wchodziły. A na małego maga nie ma co jęzorka marnować...

Lepiej wziąć coś innego, bo niestety ten przedmiot jest strasznie słabowity... Chyba, że ktoś czuje, że ma fart, to wtedy może się przydać. Ale mnie póki co nie sprawdza się pomimo ładnych paru gier na nim...
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Ja butanowi wyjebałem VC lorda. Do tego ten przedmiot wymusza castowanie na wielu kostkach przy małym Twoim dispelu. Jak dla mnie daje radę.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Dla mnie ten przedmiot jest absolutnie 'must have', jezeli gram na magii. To prawda, ze podczas niejednej bitwy mozna sobie pomyslec "ehh na huj mi to jak on ma tylko caddiego". Ale generalnie zawsze sie przydaje jak przeciwnik cokolwiek czaruje. Lord dostaje rane, ale za to przeciwnik kula miscasta, ktory robi sie mega grozny w polaczeniu z puppetem. To jest przedmiot ktory jest w stanie zupelnie odmienic los bitwy, nie musi to byc nawet wessanie wrogiego maga( wrona/keeper? general vc? najsss :D ), ale chociazby rebound i duze jebniecie w momecie kiedy przeciwnik nie ma juz ds. Dla mnie bomba!

Poza tym, co innego wy dajecie na tych swoich lorduniow ciekawego z itemow spoza arcane'ow? 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

przede wszystkim puppeta trzymam na lordzie, a na małych Power s+DS/DS+DS, bo chyba szkoda tracić caddych imo
mega pełno opcji jest, które tongue zabiera zwoimi 50 pkt

lord na desce
GoT,ES/Zharak,Puppet/spell familliar,DS/Power s/BoS
lord na desce alt
Morrisielb,Puppet,Scroll/Powr S
konny/piechotny mag
Crown/Dragan,P.familliar/S.familliar/Puppet,CoK
itd, itp

Tongue jest faktycznie ok dla lorda z lorem śmierci ze względu na leczenie,
ale jednak uważam że lepiej go mieć na drugim w armii lordzie, czyli na wyższe punkty

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Pytanko mam 3 magów i każdy wylosował czar którym można przywołać Exalted hero... czy mogę przywołać 3 z racji tego, że odzielni magowie mają ten sam czar???
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

tak

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

gerald_tarrant pisze: ...
No ale jak masz puppeta na lordzie to nie masz spell familiara. Zakladam, ze chodzi o wylosowanie duzego jebniecia na ktorym zazwyczaj opiera sie gra. Bez pieciu czarow jest tylko 66%, a nie jakies 83%. Jakies wardy na lorduniu to wedlug mnie nieporozumienie, bo i tak nie wystawisz go na zadne strzelanie, bo po co ryzykowac. Zeby maly pocisk rzucil? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

Czy exalted hero of khorne na juggernaucie, z enchanted shieldem może mieć save-a na -1+???
Nie mam podręcznika, a bardzo zależy mi na odpowiedzi... :)
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Głównie po to taki sprzęt się bierze :twisted: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

Też tak sądziłem, ale kolega coś mi powiedział, że niby jest jakiś zapis zabraniający takiego save-a...
W takim razie ok, dzięki za odpowiedź. :)
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Wałkarz :P . W FAQ-u jest zapis pozwalajacy na posiadanie negatywnego sejwa. Swoją droga czy jest mozliwośc uzyskania pancerza lepszego niż -1+ ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Kotlet pisze:
gerald_tarrant pisze: ...
No ale jak masz puppeta na lordzie to nie masz spell familiara. Zakladam, ze chodzi o wylosowanie duzego jebniecia na ktorym zazwyczaj opiera sie gra. Bez pieciu czarow jest tylko 66%, a nie jakies 83%. Jakies wardy na lorduniu to wedlug mnie nieporozumienie, bo i tak nie wystawisz go na zadne strzelanie, bo po co ryzykowac. Zeby maly pocisk rzucil? :P
napisałem puppet/s familliar ->czyli jedno albo drugie

wardy na dyskowcu to strata punktów? to spróbuj zagrać przeciwko czemukolwiek co ma w miarę dobre strzelanie/maszyny i się przekonasz

ODPOWIEDZ