Początkujący generał

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Re: Początkujący generał

Post autor: Goglem »

Co sadzicie o takich lordach jak: Lord Skrolk, Thanquol, Ikit Szpon (moim zdaniem nawet oplacalny), Thorot Nieczysty, Queek i jego ulepszone szturmoszczury i o bohaterze Tretchu Czarnym Ogonie.
I jak sie uzywa/strzela z Liber Bubonicus?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Goglem pisze:Co sadzicie o takich lordach jak: Lord Skrolk, Thanquol, Ikit Szpon (moim zdaniem nawet oplacalny), Thorot Nieczysty, Queek i jego ulepszone szturmoszczury i o bohaterze Tretchu Czarnym Ogonie.
Myślę, że jednak powinno się może spolszczać nazw... ;) "Tretch Czarny Ogon" - jakby drzwi mu przygniotły czy coś.

Serio, to lubię wystawiać speców. W tej edycji wystawiłem póki co Ikita (to mój ulubiony, jego figurka to mój pierwszy w ogóle model - zarówno do WFB ja i skavenów). Sprawdził mi się, ale to była klimatyczna gra domowa (ta z mojego podpisu). Szkoda, ze nie ma wcześniejszej zasady o dostępie do dowolnego lora z RB.
Skrolk ma super fluuf wg mnie. Troche dyskwalifikuje go brak warda lub "dzwoneczka" (jeśli mnie pamięć nie myli) do odzyskiwania ran.
Queek jest jednak miętki w HtH, a do tego prze do pojedynków i jakiś rzeźik go łatwo zdejmuje, ale w jakiejś dużej klimatycznej bitwie go wystawię.
Thanquol fajny, bo ćpa spaczeń (przerzuty), i może odzyskiwać rany. :)
Goglem pisze:I jak sie uzywa/strzela z Liber Bubonicus?
Chodzi o przedmiot Skrolka?

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

UP. Ikit tez jest moim ulubionym lordem :)
EDIT: skoro WFT ma 5 sily i bonus -2 do AS to w sumie wychodzi -4 czy sie myle

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

mylisz się ;) tylko -2, tak jak jest w tabeli napisane.

co do skrolka to mówisz, że używasz książki (działa jak bound spell z power level 5 o ile dobrze pamiętam, czyli wchodzi bez jakiegokolwiek rzutu kością), przeciwnik może normalnie próbować zrobić dispell. Musi wyrzucić 5 i więcej, żeby spell nie wszedł.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2010, o 14:10 przez Afro, łącznie zmieniany 2 razy.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

myslalem ze jak w walce wrecz sila obniza pancerz
ksiazka skrolka dziala tak ze deklaruje jej uzycie i czar automatycznie wychodzi i przeciwnik to rozprasza czy inaczej?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

myslalem ze jak w walce wrecz sila obniza pancerz
Bo obnirza, tylko w profilu danej broni masz już wszystkie modyfiaktory ujęte jako całość.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Goglem pisze: ksiazka skrolka dziala tak ze deklaruje jej uzycie i czar automatycznie wychodzi i przeciwnik to rozprasza
Tak to Bound Spell w końcu...
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

Co myślicie o kombo skitterleap + assasin w obecnej edycji? Przeglądałem rozpy na forum i w ogóle assasina w nich nie widziałem. Pomysł jest taki, żeby gnębić takim assasinem maszynki wroga czy też pojedynczych magów. As miałby warlock-augumented weapon ew. blade of corruption lub weeping blade. Zależnie od tego czy byłby specjalizowany na maszynki czy herosa. Niestety koleś wychodzi drogo i jest raczej one use only (z racji musu bycia w 12 calach od rzucającego) chyba, że jego cele będą w miarę blisko siebie i będzie mógł zrobić mini rajd na tyłach (6 cali ruchu i ward 4+). Ewentualnie jego następny ruch (bo zakładam, że swój cel zje) pokryć ze szturmówką co ułatwi mu przeżycie.
Dawno nie grałem. Nie zna realiów nowszych army booków. Ten od skavenów tylko przeglądałem, ponieważ zastanawia się nad zbieraniem szczurków. A nie chciałbym grać na standardzie.

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Fajna akcja z tym kombo, ale teraz niestety nie masz tego czaru w standarcie. Elektryk może zamienić dowolny czar na pieruna (czyli czar nr 2 z listy), a seer może zamienić tylko na "straszliwą 13-tkę", o plague prieście nie ma co wcale gadać, bo on korzysta z innego lore'a. Czyli w rzeczywistoci masz 33% szans, że trafisz elektrykiem z 2 poziomu (wiadomo, że jednym z jego czarów musi być błyskawica), a prorokiem 66% (pod warunkiem, że wybierzesz tylko lore of ruin).
Obrazek

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

Przy dwóch elektrykach zaryzykowałbym na wystawienie assasina, ew. grając seerem, kótry wg AB może zamienić czar na skitterleap lub 13.
Wolę klimat zwykłych skavenów niż pesti, więc i tak bym brał ruin. Czary w ruin wydają się być fajne.

I rozumiem, że po skitterleapie można szarżować dopiero w następnej turze?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

warkseer pisze:a seer może zamienić tylko na "straszliwą 13-tkę"
może zamienić i na 13 i na skitterleap

tak, skitterleap jest w magii, więc fizycznie nie masz możliwości zadeklarowania szarży w turze rzucania czaru. Ja ostatnio parę razy zrobiłem podobne 'komando foki' skitterleapując drugiego grey seer'a (z lore plagi), albo plague priesta w tłum przeciwników. Czasem fajnie wychodzi taka '5' z plagi jak jesteś w środku armii wroga :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

To Storm Banner jest w koncu 1use ? Jak sie skonczy można go ponownie włączyć w najbliższej turze, czy poprostu konczy on swoj efekt i d*pa? :D

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Rabsp pisze:To Storm Banner jest w koncu 1use ? Jak sie skonczy można go ponownie włączyć w najbliższej turze, czy poprostu konczy on swoj efekt i d*pa? :D
Wszystko jest w uściśleniach.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

ok, nie zwrocilem uwagi. Dzieki :)

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

A JEŚLI już brać imiennych bohaterów to jakich:D? Tranquol czy Skrolk? Grał tym ktoś :D?

Awatar użytkownika
koral
Mudżahedin
Posty: 297
Lokalizacja: Tawerna - Płock

Post autor: koral »

Luciu pisze:A JEŚLI już brać imiennych bohaterów to jakich:D? Tranquol czy Skrolk? Grał tym ktoś :D?
wszystko zalezy od profilu armii. wg ogolnych opini Tranquol jest uznawany za lepszego. jednak np w mojej armii, ktora jest zlozona na zasadzie pure pestilence wolalbym Skrolk'a

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

ja grałem queekiem
fajna opcja ta ze stormverminami ale sam heros nie pokroi czegoś większego
a co do mojej opinii tanquol jest the besciak :mrgreen:

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Weź throta, w 7ed wymiata.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

thranquol :D skoro nim gracie to macie jakieś ogólne wskazówki, jak nim grać? i co z tym jego gorylem robić:P ?

Awatar użytkownika
koral
Mudżahedin
Posty: 297
Lokalizacja: Tawerna - Płock

Post autor: koral »

Luciu pisze:thranquol :D skoro nim gracie to macie jakieś ogólne wskazówki, jak nim grać? i co z tym jego gorylem robić:P ?
przede wszystkim radze nie zapominac o dwoch rzeczach:
1 - jest magiem wiec nalezy NIE zapominac o fazach magii
2 -NIE jest wojownikiem wiec nalezy unikac starc bezposrednich

ponadto zalecam praktyke i wlasna kreatywnosc

goryla trzymac blisko i NIE zapominac o jego throwerze

ODPOWIEDZ