8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Pieta »

Się nie znam za dobrze, ale czy na pewno klocki piechoty sprzedają się tak słabo, że GW musi je bardziej ugrywalnić? W końcu chyba multum początkujących zaczyna od kupowania piechoty, która też występuje gęsto w tańszych batalionach.

Po za tym ciekawie się zapowiada premiera nowej edycji wraz z wypuszczeniem 2 armybooków OK i TK w tym samym czasie:
http://www.warseer.com/forums/showpost. ... ostcount=4
Ostatnio zmieniony 10 lut 2010, o 16:37 przez Pieta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Generalnie te drogie regony piechoty się zmniejszają już od kolejnych edycji, kiedyś w boxach Imperium było po 20 ludzi, w M@A już 16, teraz po 10 ;), za 2-3 lata będzie po 5 :P. Ale naprawdę macie racje, że dopóki nie naprawią zasad piechoty w 75% jest niegrywalna, nie licząc paru jednostek.

Ale u nas ( w bretce) ta piechota tak zarąbiście walczy że ja dziękuję ;) nasi powinni kosztować tyle samo co gobossy, bo mają podobne staty ;)
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Bestialski_Brokuł pisze:Mnie podoba się ta tendencja do teorii spiskowych- w nowych AB są silne potwory więc sprawa jest jasna- spisek GW, żeby kupować drogie i przegięte modele potworów.
zwłaszcza że do nowych silnych potworów nie wydają modeli (skaveni i bestie)
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

theudulf pisze:Ale u nas ( w bretce) ta piechota tak zarąbiście walczy że ja dziękuję ;) nasi powinni kosztować tyle samo co gobossy, bo mają podobne staty ;)
Kto wie, czym nas tym razem Glowni Wyzyskiwacze uracza...
moze przywroca Wam (bretce) jedna z najbardziej smiercionosnych formacji strzeleckich w historii WFB - dziesiatki bretonskich lucznikow, za psie punkciki, ustawionych w trojkat i wymiatajacych niemal wszystko, co sie w zasiegu luku znajdzie :twisted:

Pozdrawiam
Seek honour as you act
and you will know no fear

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

Widze ze dyskusje na temat 8 edycji sa wielkie. A macie moze jakies konkretne informacje kiedy ma wejsc w zycie. Bo pewnie spekulacji jest mnowstwo

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ja tam mam tylko nadzieję, że GW nie zepsuje WFB żadną "genialną" zasadą typu: "odział widzi to co widzi" tak jak jest to w 40-ce :?

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

jak to ,,oddział widzi to co widzi" :mrgreen: przyblizy ktos :D ??
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

True line of sight. Patrzysz z perspektywy figurki żeby zobaczyć czy widzi wrogie modele.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

00dexter pisze:Widze ze dyskusje na temat 8 edycji sa wielkie. A macie moze jakies konkretne informacje kiedy ma wejsc w zycie. Bo pewnie spekulacji jest mnowstwo
Podobno w sierpniu.

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

I to jest dobre bo nikt nie powie że regiment widzi coś jak tego nie można dostrzec z perspektywy modelu .
Poza tym GW zawsze dąży do zwiększenia sprzedaży piechoty np. w poprzednich edycjach dodatek za szereg dawało 4 żołnierzy teraz 5 niby zmiana niewielka ale potrzeba więcej figurek żeby mieć taki sam bonus nie.
Widzę Wszystko

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Co w efekcie dało tyle, że teraz nikt nie wystawia piechoty opartej na rankach i sprzedaż spadła :wink:
Ale coś w tym jest :)

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

a i wez skonwertuj figurke typu hydra na kamieniu lub smok na drzewie.... a to duzo zmienia....

i teraz wszyscy podwyzszaja figurki o 20cm zeby wiecej widziec :P a fluffowo? to przeciez gorskie elfy ;)
Ostatnio zmieniony 14 lut 2010, o 21:21 przez sYsek, łącznie zmieniany 1 raz.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Deliberitus886 pisze:I to jest dobre bo nikt nie powie że regiment widzi coś jak tego nie można dostrzec z perspektywy modelu .
Czy aby na pewno, salwa łuczników zajmująca 10 minut z czego 8 to sprawdzanie który naprawdę widzi wroga w lesie. Poza tym trzeba mieć profesjonalne makiety do tego, zwykła zielona mata nie może imitować lasu, bo nie przysłania wzroku.
+ jak napisał kolega powyżej, "tego by normalnie nie było wiadać, przecież on stoi na skałce" "ten powinien być widoczny, tylko kuca"
i teraz wszyscy podwyzszaja figurki o 20cm zeby wiecej widziec a fluffowo? to przeciez gorskie elfy
Albo powstanie nowa rasa trolli- trolle ziemne, do pasa zagrzebane w ziemi :D

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

Tandor92 Zawsze możesz postawić butelkę albo puszkę na stole i masz las nie wiem ołówki powtykaj w styropian dla chcącego nic trudnego . A poza tym kto mówi że wszyscy mają posiadać elementy terenu.
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Nad zasadami do nowej edycji pracują ludzie od WoR. Więc spodziewam się włóczni niszczących kawalerię oraz zwiększnie maksymalnej premii do szeregów do +5.

PS.
Mocne ploty mówią że w nowej edycji mają się pojawić dwie nowe/odnowione armie, niestety niewiadomo jakie(mówi się najczęściej o ChoD, Kislevie, Kataju czy Kultystach Chaosu(kolejna armia chaosu))

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

EvilOne pisze:Kultystach Chaosu(kolejna armia chaosu)
No tak bo tych właśnie brakuje - więcej armii chaosu. Czy naprawdę, aż tak brakuje armii do wyboru, żeby tworzyć kolejne i to z dupy? Już Catay albo Choas Dwarfs bardziej zasługują, a kultyści... równie dobrze mogli by grać rolę jednostki z scoutem (szumnie nazwany "infiltrate") w Warriors of Chaos.

No i będzie kolejne pole do popisu dla świetnego autora - "Cultists of Chaos by... Phil Kelly".

PS. Czy ten pomysł z kultystami (wiem, na razie to bardzo nierealna plota) miałby być jakimś sposobem GW na powrót do mroczniejszych klimatów... enemy within i te sprawy?
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

Łajzy z GW mogły by zrobić AB do DoW albo Kislevu albo CHD reszt to armie z du...
Oni jak wiemy już nie są do końca chyba normalni np. Doch albo Wampiry nic dodać nić ująć.
Czasem nas załamują ale to oni wymyślają zasady do naszej gry . :shock:
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

GW ma nas graczy w du.... Dla nich liczy sie tylko jedno kasa i sprzedaz figurek wiec zrobia tak ze figurki nie grywalne zrobia sie mega koksami jak np piechota HE. Nie grywalna w poprzedniej edycji dostaje OsF i juz wymiata i kazdy ja kupuje taka jest polityka GW i nigdy sie ona nie zmieni.

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

Gracze HE kupują piechotę bo nie maja innego wyboru , ich cory to jednostki piesze .
To co zrobiło GW z graczami którzy mieli armie z samej kawy to było trochę nieładne .
Ale chcesz grać HE kup se piechotę jest przyczyna jest sprzedaż .
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Ogry i demony pojawiły się znikąd, niby przed tem był w systemie ale nie jako oddzielne armie, ciekawe co tym razem zrobi GW(więcej armii większa szansa że któraś zainteresuje nowego gracza). Ja tam był chętnie zobaczył Nippon, Norskę(czyli wikingowie nie-choasu) oraz Albion(droidzi i niezniszczalne fenbesty). Być może znów podzielają jakąś biedną armię, może krasie(na speampunkwe pokurcze z szfadronami żyrosów i wojenne klany krasnoludów na piechocie)(wiem kiepski pomysł). Może wy macie jakieś pomysły co do dwóch "nowych" armii

ODPOWIEDZ