Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Post autor: The Miz »

Jednostka może być dobra, ale po prostu trzeba się z nią ograć. Bo nie jest tak opancerzona jak nasi rycerze i wymaga specjalnego traktowania :).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rączek
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Rączek »

... No ale co wy nimi robicie , ja nimi nigdy nie grałem bo 2 WS 3 S to nie jest zbyt potężna jednostka .
,, Człowiek człowiekowi wilkiem , a zombie zombie zombie "

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Potęga to nie wszystko, dobrze rozstawiona potrafi nieźle namieszać, jak jakiś oddział nie sieje fear, to z relikwia może się tłuc do śmierci. A co nimi robimy? blokujemy cieżkie oddziały piechoty, wspomagamy kogo się da w CC.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

O właśnie. WS 2 jest bez znaczenia, i tak rzeczy, które będziemy wiązać relikwią trafiamy na czwórkach. S3 to nasi rycerze też mają, jak nie złamią czegoś w szarży to mają dużo gorzej niż relikwiarz. Zbierałem już na relikwię istne kanapki gdzie walczyli z przeciwnikami na każdym boku - jeśli tylko BSB jest gdzieś w pobliżu (albo jakiś paladyn z Virtue of Confidence) to przeciwnik musi wybić pielgrzymów do nogi, co zajmie mu jak nic 4 tury. Jeśli tylko przeciwnik nie ma feara, to tkwi do usranej śmierci. A wtedy my mamy wolną rękę do kontrowania jazdą czy pegazami.

Oczywiście zgadzam się w 100% z przedmówcą - relikwiarz wymaga sporego ogrania i jest trudny w prowadzeniu. Ale tym większa z niego zabawa kiedy udaje się go skutecznie zastosować.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Gniewko pisze: Ale tym większa z niego zabawa kiedy udaje się go skutecznie zastosować.
1-2 czarodziejki na piechotę, magia beast, lvl 1, pielgrzymi i ursosik do tego, piękna rzecz w CC :)
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Theolog
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Theolog »

Gregor pisze: Jeżeli do 5 errantów dasz bohatera to nie ma lookouta.
No niech mnie ktoś wreszcie oświeci. W podręczniku pisze, że jest gdy mamy 5 lub więcej, a na forum co jakiś czas piszą ludzie że w piątkach erantów nie masz lookouta.

Awatar użytkownika
straznikcytadeli
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: straznikcytadeli »

Theolog pisze:
Gregor pisze: Jeżeli do 5 errantów dasz bohatera to nie ma lookouta.
No niech mnie ktoś wreszcie oświeci. W podręczniku pisze, że jest gdy mamy 5 lub więcej, a na forum co jakiś czas piszą ludzie że w piątkach erantów nie masz lookouta.
Chodzi o to, że piątka errantów, to 4 zwykłych rycerzy+ champion. Jeżeli byłoby conajmniej 5 rycerzy (nie licząc championa), to wtedy miałbyś lookuota. Mam nadzieję, że jasno to wytłumaczyłem.

Awatar użytkownika
Rączek
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Rączek »

Zmienię temat . Czy wystawiacie ofensywne Damselki , w większości rozpisek Damselki pełnią rolę dobrej wróżki która Dispeluje czary przeciwnika ?
,, Człowiek człowiekowi wilkiem , a zombie zombie zombie "

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

U mnie 2x 1 lvl, 2x ds i ds+chalice. Według mnie magia jest za bardzo nieprzewidywalna, a na niektóre armie po prostu zbędna.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Ja wręcz przeciwnie - niemal zawsze na dwóch paniach z 2 lvl każda. Jak widać nie ma żadnej reguły, każdy gra tak, jak mu dobrze.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Jeżeli gram na Bretonnian Lordzie to 2x damselka 1lvl i po dwa scrolle jak na profetce to oprócz niej 2x2lvl jedna z mirrorem druga z dwoma scrollami

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

2DS i mirror to tez dobry deal. potencjalnie 1/2pktow na wrogim magu.

na 2k rzadko mam 5 bohaterow wiec z profetka miesci mi sie jeszcze tylko 1 laseczka.
do 2lvl czarodziejek mam miesZane uczucia-> za duzo razy wylosowalem czar 1 i 2 i sie robilo dosyc smutaśnie bo nie mialem co rzucac.
za to z czarami 4-6 robi sie zwykle znacznie ciekawiej.

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Ja gram na dużej magini+damselka i sprawdza mi sie dużo lepiej niż zwykły lord klepacz.

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Oi
Jestem nowym graczem Bretonni jak i nowy w Warhammerze
posiadam ":
Podręcznik (był to 1 zakup)
Damsel (pieszo i konno)
Następnie zamierzam kupić :
4x Bretonnian Knights (powiedzcie jak skleic ile errant knights a ile realm)
Paladain BsB
Paladain
10 bowmans (od kolegi za 25zł)
czy to wystarczy mam do wydania 500zł?

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

A i jeszcze jedno czy warto kupic http://www.bitewniaki.pl/gamesworkshopp ... p/726.html taki zestaw farbek jako farbki do bretonii i na jakimi podkładzie malowac biały czy czarny?

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Bretką nie gram, więc specjalistą nie jestem, ale patrząc na rozpiski graczy, to zakup wydaje się słuszny. Często w rozpiskach również pojawia się trebusz.
Co do zestwu farbek, IMHO warto kupić, poza tym dokupiłbym jeszczę jakiś ciemniejszy brąz np. bestial brown, washe, jeśli masz kasę to cały zestaw, jeśli nie to delvian mud, badab black i opocjonalnie ogryn flesh. Do tego jeszczę ciemniejszy odcien niebieskiego, czerwonego itp. w zależnośc na jakie barwy chcesz ich malować. No i ostatecznie boltgun metal. Co do podkładu, chyba lepszy będzie biały, szczególnie jeśli masz zamiar malować ich jasnymi, żywimi kolorami. Warto też pomyśleć o malutkim pędzelku do szczegółów.

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Dzięki za pomoc co do kolorów farbek narazie kupie tylko ten zestaw na wiecej nie starczy funduszy ledwo wyciągne na podkład, który wezmę biały moja Bretka będzie raczej malowana na cyrk wiec kolory będą żywe pędzelek mam malutki został mi po LOTR'ze. Moim problemem może być malowanie w tym mistrzem nie jestem ale będe się uczył i może wkońcu zacznie mi wychodzić.

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

To jedna porada: Lepiej pomalować porządnie 1 rycerza, niż spiepsz 10. Póki nie opanuję się malowania jako tako, nie ma się co brać za malowanie seryjnę. No i nie maluj na siłę, coś nie wychodzi to odłóz model i weś się za malowanie kiedy indziej.
Jeśli nie chcesz za dużow wydawać, to kup zestaw i delvian mud'a, figurki będą wygladać lepiej.

Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Post autor: Thomas »

knightsów poszukaj na allegro co jakiś czas chodzą po 60 za 8 sklejonych na podkładzie ale conajmniej 1 box nowy warto mieć żeby móc sie trochę pobawić. Knights of the Realm od errantów różnią się w zasadzie tylko główkami (ew dodatkami) ale gracze przeciwni i tak ich nie rozróżniają zazwyczaj z daleka i bazuję tylko na tym co się im powie (który oddział jest jaki) więc tutaj dowolność w sklejaniu. Ja osobiście nie mam w armii dwóch rycerzy z takimi samymi głowami/hełmami (często z innych boxów) dzięki czemu każdy jest unikalny :) dobrym wyjściem jest batalion na początek bo prędzej czy później i tak zapragniesz wypróbować chłopstwo w walce, poza tym zawsze to +1 do pegazów których nie zauważyłem w Twoim zestawieniu. Powinieneś mieć z 3 - 4 zależnie od wielkości rozpiski. Również na allegro można okazyjnie nabyć :)

Co do farbek to musisz się zdecydować czy malujesz wszystko w podobnych odcieniach (tańsza wersja) czy dowolnie i tym się sugerować kupując farbki. Najwięcej zejdzie Ci koloru na podkłady (czarny lub biały) a reszta to już wedle uznania.

Powodzenia w kompletowaniu armii!

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Jeżeli nie masz jeszcze wprawy w malowaniu to nie polecam malować na białym podkładzie.

ODPOWIEDZ