Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Post autor: Tandor92 »

Z 2 strony jaskrawa bretonnia nie za dobrze będzie wyglądała, jak spod czerwonej farby bedzie widać czarny podkład, albo jak będzie na nim minimterowa warstwa farby. Na poczatku tak czy siak modele nie będą wygladać rewelacyjnie, warto kupić modele, czy znaleść coś na czym można popróbować malowanie, nawet figurki żołnierzyków powinny się do tego nadać, sam kiedyś malowałem pojedyńcze bitsy, ręce z brońmi, tarczę itp. Albo kupić DOT'a i malować do woli, puźniej to co się nie podoba wrzucamy na tydzień/dwa i lekko szczotkujemy i mamy prawie nowy model gotowy do kolejnego malowania.

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

co do nauki malowania bede to robił na moich krasnoludach mam kiklka farbek valejo ale ich kolory byly dobierane pod dwarfy więc do brety bedę musiał kupić nowe zastanawiałem sie nad bretką jako cyrk ,a także myślałem nad jednolitymi barwami ew jakies szczegóły byłyby inne ,ale to wyjdzie w praniu jak pomaluje moją armię.
9 figurek skleje jako errant knights ,a reszte jako realm pegazy kupie troche później może po urodzinach w Maju .
To chłopstwo mnie jakoś specjalnie nie przekonuje, narazie jak najdzie mnie ochota ,żeby ich przetestowac to sproksuje z mioich krasi. powiedzcie mi co z tymi podkladami ? Jak maluje na jasne kolory to biały jak na ciemniejsze to czarny ?

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

No z kolorami to tak, jasne kolory w szczególności żółty i biały mają słabę krycie i trzeba dać sporo warstw aby nie było widać czarnego podkładu i kolor dobrze wyglądał. Z 2 strony jak zostawi się wolną prestrzeń na czarnym podkładie np. pomiędzy skórą a paskiem to nie bedzie rzucało się w oczy, ot cień. Za to biała linia wygląda źle i lepiej jej nie zostawiać. Jeśli chcesz malować na czarnym to polecam farby z serii foundation, mają lepsze krycie i dobrze nadają sie na pierwsze warstwy, ja kupiłem za 110 zł HOBBY STARTER SET FOUNDATION z piaskiem, trawką pędzelkiem i cążkami. Jest tam 9 farbek. Farbki bardzo dobrze dobranę, nie ma jakiś dziwnych i rzadko używanych kolorów jak np. sraczkowaty(snakebite leather) z standardowego paint seta. Niestety na wiekszości stron zestaw sprzedają za więcej niż 110 zł(sam kupiłem w bardzie) i interes przestaję się opłacać. Jakbyś się zdecydował na kupno startera to mimo wszystko warto kupić najjaśniejszy niebieski, czerwony itp. w zależności od tego na jaki kolor malujesz armię.

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

W bardzie jest ten zestaw za 120zł chyba w niego zainwestuje może rodzice coś dorzucą do tej zabawy (na figurki nie dadzą może na farbki dadzą)Na jak duzo podstawek starczyły ci te dodatki (piasek i trawka)

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Mała torebka trawki starcza na bardzo dużo, bo dajesz ją powiedzmy na 10-15% powierzchni podstawki, a piasek może być obojętnie jaki, nawet taki z dworu, trzeba by go ew. przesiać i wyprażyć.
Największa maruda na Border Princes 8)

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Nie są to za duże pojemniczki, ale powinny na trochę wystarczyć, nie wiem jak z piaskiem, ale trawki powinno wystarczyć na całą/większość armii, jeśli nie bedziesz sie nią obrzucał z rodzeństwem ani robił makiet. Piasek można wziąść z piaskownicy, choć ten GW ma ciekawszą fakturę. Ja dalej mam piasek i trawkę, ale ich za dużo nie używam więc dokładnie nie wiem.
Farbki z tej serii mają nieco stłumiony kolor, nie są takie jaskrawę, i nadają się głównie na pierwsze warstwy, jak już pisałem wart kupić do tego blood red i jakieś inne jasne kolory. Do tego badab black/delvian mud, choć do bretki raczej to 1, bo bedą czyściej wyglądać i masz zestaw do malowania i robienia podstawek. No jeszczę dają tam klej wikol, ale nie ma go za dużo, poza tym jest tani, no i zapomniałbym o kleju do plastiku firmy GW, zapamiętaj go dobrze, bo będzie to Twój pierwszy i jedyny orginalny klej, nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi go oddzielnie płacąc za małą buteleczkę 30 zł :D

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Ten zestaw to bardzo dobry deal jak na 120 zł wiec raczej od niego zaczne moja przygode z malowaniem mojej bertki.
Będe miał do pomalownia 32 modele konne i dodatkowo bohów więc troche roboty będzie, i byłbym zapomniał 10 łuczników akurat jak jestem w szpitalu to cos pomaluje i podszkole sie w tej ''sztuce'' a potem wezme sie za moje Bretońskie modele, żeby ich nie spiepszyc do końca wole najpierw spiepszyc moje krasie .
Co do Blood reda mam odpowiedznik z Valejo mam tez biały z valejo oraz jakieś inne podstawowe kolory jak srebrny i złoty oraz jakies inne juz nie pamietam dokładnie. Co do kleju to trzeba być jakims niewiadomo kim żeby kupic ten klej ja kleje moje figsy zwykłym klejem takim 0,5l jakby kropelka ale gęstszy niepamietam jaki to rodzaj kleju ale jest super a dałem za niego 25zł

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

No to jaśniejszę kolory też masz, to ok, tylko zastanwiłbym się na mithril silverem, bo słyszałem, że Valejo ma słabę metaliki. No i do tego wash.

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Ten srebrny nie jest taki zły, ale mithril jest lepszy wiem bo kolega ma, i porównywalismy ,co do farbek to rodzice powiedzeilei ze 50% kosztów pokryją wiec kupię je na 100%.
Męczy mnie jeszcze 1 czy te 10 łuczników mi wystarczy na początek czy to razcej za mało?

Powiedzcie mi jeszcze 1 jak działa mała lanca jak musi byc wystawiona i wgl, sr za te pytania ale jestem newbee myślę ,że zaawansowani gracze mnie rozumiją każdy kiedyś zaczynał, więc pomocy!!
Ostatnio zmieniony 16 lut 2010, o 17:02 przez Drakkainen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

W sumie 10 łuczników nie jest to dużo, ale starczy na jeden oddział, a jak bedziesz potrzebował to kupisz więcej, ja sam mam armię +/- na 4000 a łuczników mam 25 :p. A to są z łucznicy nowej czy starej edycji? Bo z nowej to taniutko, jak ze starej to drogo jak dla mnie. Dobra cena za 5 edycje to około 1,5 zł. Jak po takiej kupowałem + ew koszty wysyłki.

ps. tu masz zakończoną aukcję http://www.allegro.pl/item901223043_20_ ... her_1.html starych łuczników, zobacz na cenę (niska cena, ale przesyłka 16 zł! on tam chyba cegłę jeszcze dokłada ;) ).
Ostatnio zmieniony 16 lut 2010, o 17:05 przez theudulf, łącznie zmieniany 1 raz.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Ci łucznicy to stara edycja, ale zawsze wychodzą taniej niż jakby kupowac nowych

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

No to według mnie lekko za drogo ich kupujesz, zobacz ój poprzedni post, tam jest cena na allegro. Gdyby przesyłka była za ok 10 zł to bym brał, ale nie za 16, bo to ździerstwo.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

mógłbym poczekac ale raczej na czasie mi zalezy i chyba kupie tych za 25 i tak zyskuje na 2 boxach konnicy 20zł wiec tu moge byc lekko stratny. Powiecie mi i tej małej lancy jak ona działa ?

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

No takie wysyłki to ukryty zarobek dla sprzedawcy, przecież o wiele lepiej wygląda cena 50 zł i przesyka 15 zł, niż cena 60 zł i przesyłka 5 zł.
Mała lanca? Jeśli dobrzę mi się wydaję jest 1 lanca i działa tak, że oddział ma szerokość 3 modeli i walą w szarży ci z przodu oraz modele po bokach.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Mała lanca:

1. 6tka rycerzy full cg (cg- command group tj. sztandar muzyk i darmowy czempion) - generalnie zbędna jednostka ze sztandarem to tylko 9ciu full cg (może być mniej np 8, ale żeby mieli herosów do 9tki)
2. 5tka z muzykiem - przydatne do ataku od boku lub osłonie dużych lanc (tych 9tek ;) ) żeby przypadkiem ktoś im nie wjechał na bok.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

5 z muzykiem jest znana również jako pseudo-fast :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Aha no bo coś mi się kiedyś obiło o oczy i uszy, że jest mała lanca ma 6 modeli chyba i coś tam jeszcze ale nie jestem pewien tego dlatego zapytałem.

No dzięki a tą 6 to w jakiej formacji wystawic 1 obok 2 czy 3 w 1 rzedzie i 3 w 2?

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

każdy oddział rycerzy może być wystawiony w lancy po 3 w każdym rzędzie. w tej formacji za każdą pełną 3jkę dostajesz rank :)
Największa maruda na Border Princes 8)

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Chyba lepiej w lancy, zawszę będzą wszyscy walili(w szarży) i mają bonus za szereg.

Kamel
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Kamel »

Mała lanca całkiem przydatna jest. Trzymam ją troszkę z tyłu dużej lancy i przeciwnik myśli dwa razy zanim zaszarżuje od boku :P No chyba, że ma jakiś kosmos od którego taka mała lanca się odbije. Tu już gorzej :P
"Największa ofiara- to ofiara z własnej woli." - Św. Maksymilian Maria Kolbe

ODPOWIEDZ