Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: Majestic »

U mnie tak:

- Tyrant (spodnie obszyte futrem miażdżą ;))
- Ironguts
- Battalion
- Biedodziało ze skull passa kupione za 15 zeta. Na załogę idą gnoblary (look out, gnoblar z pochodnią i jeden który będzie trzymał tą rzecz do upychania prochu w lufie ;))
- Army book
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Ja się tak zastanawiam czy 4 bulls wystarczy?
Miałbym
Tyrant
Butcher
24 gnoblars
4 ironguts
4 ironguts
4 Leadbelchers
4 bulls
Army book
Czy to może być jako podstawa armii?

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Może, można też zamiast batalionu i ironów, 2 bataliony, wyjdzie drozej, ale napewno będzie wiekszy wybów.
Do ogrów są dadane dodatkowę gnoblary, więc na batalion nie bedziesz miał 24, a ponad 40, tylko należy kupic małę podstawki.

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

No może większy wybór ale po co mi 8 Leadbelchers 4 w zupełności mi wystarczy dam 2x2 a na reszte jeszcze musi zostac kupie 2 bataliony i pdr a na butchera nie starczy juz narazie zrobię chyba tak jak pisałem.
Pozatym to nie jest pewne bo jeszcze zastanawaim się nad Bretką ale klimat Ogrów coraz bardziej mnie przekounje więc raczej nimi bedę grał.

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

No może masz rację, chyba lepiej mniem mniejszą, kompletną armię, niż wiekszą niekąpletną.

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

co do 8 leadblecherów to wpadłem na bardzo ciekawy pomysł na którym sie tylko zyskuje 8)

więc robisz 6 leadzi normalnie (do wystawnienia 2x3 albo 3x2)

z pozostałych dwóch bierzesz działka i pozbywasz sie raczek z nich (dorabiasz koła i obsługe z gnobów i masz armatki DoW) a z pozostałych dwóch korpusów robisz bulli (bo cześci żeby ich zrobić jest mnóstwo) albo robisz z nich herosów

więz z dwóch batalionów masz

3x3 bulle (3 korpusy sobie zostawiasz na herosów bądz maneaterów)
2x4 ironi (lub 3x3 robiąc jednemu bullowi dwuraka)
2x3 leadzi
2 x działko DoW
od chu* gnoblarów (wchodzi około 70-80 z czego mozesz przerobić część na traperów)
i zostaj5 ci 5 korpusów (4 jeśli robisz z jednego irongutsa aby móc wystawić 3x3)
a 4 korpusy to po przeróbkach i zabawie z GSem tyrant i 3 rzeżników a jeśli chcesz kupić oryginalnych herosów to masz korpusy na maneaterów i wychodzi ci na początek całkiem mocna armia z dwóch batalionów na 2 k

pozdro symek :wink:

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Też tak myślałerm, ale jeśli kolega ma do wydania 500 zł i ani troszkę więcej, wszystko wyda na bataliony i nie bedzie miał herosów, a nie każdy jest mistrzem konwersji.

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

niekażdy jest mistrzem konwersji ale może nasz nowy kolega ma do tego smykałke (albo ma znajmoego który umie przerabiać i za piwo czy dwa mu to zrobi :wink: trza kombinować a polak to potafi bardzo dobrze)

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Ja myślałem nad kupnem najpierw 1 batalionu army booka i butchera a potem zobaczymy ew rodzice coś dołożą i kupie 2 a czy działo ze skull passa może być jako działko DoW bo to akurat mam

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

No może być, choć lepiejby wyglądało zrobionę z broni ołowiomiotaczy.

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Trochę się pobawie z tym działem może coś z niego wyjdzie ew coś w nim pozmieniam i zobaczymy.
Rodzice trochę protestują ,że chce wydać za 1 razem 500zł więc rozłożę to na 2 zakupy najpierw batalion i podręcznik a potem reszta.
Jeszcze pytanie na jakim podkładzie malować Ogry ?

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

to zależy od tego jaką kolorystyke armi chcesz

jak chcesz ciemne/mroczne to czarny

jeśli chcesz w tonacji jasnej/bladej to biały

natomias jeśli washami chcesz pomalowac armie to też biały

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Też tak miałem, reakcja po zakupach "Za tę pare pizdułek zapłaciłeś 500zł?" Choć trochę mamie przeszło. Malowac lepiej na czarmyn, ogry nie są takie oczojebne jak bretka, pozatym farbką ze startera nie powinno sprawić problemu zakrycię czarnego 1 warstwą.
Z tymi washami to racja, nawet niezły bajer, malujesz cały model białą farba, na to odpowiednie wash'e, dokończenie pierdułek normalnie i gotowę.
http://www.youtube.com/watch?v=zqOowCEJNew
Tu masz pokazane jak to działa.

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

No rodzice to mi mówią, że będą przeciwni do czasu aż nie zacznę sam zarabiać (JESZCZE ROK) myślą, że jak zaczne wydawać cieżko zarobione pieniądze na figurki to mi przejdzie ale ja w to wątpie.
Tandor ten starter to jest serio super opcja a jeszcze rodzice mi mówili, że na farbki kasy będą dawać bo kształce swoje zdolności plastyczne.
Teraz wydam 500zł potem urodzinki w maju i znowu ok 500 wpadnie więc akurat do końca maja na 2k+ bd miał armię

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

ja akurad maluje na białym podkładzie bo robie armie w jasnych tonacjach (opalona jasnobrązowa skórka i kolorowe portki)

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Heh, na farbki do figurek dają, ale jęcza na figurki, przecież bez nich nawet nie miałbyś jak tych zdolności rozwijać, chyba, że nie byłoby Ci szkoda farbek na papier, ale to co innego. Ja tam uważam że warhammer to hobby o wielu aspektach, coś więcej niż zwykła zabawka na miesiąc, lepiej zbierać pół roku i wydać naraz 500zł, niż reguralnie kasę przewalać w sklepikach. Mojego zajęcia nie można nazwać pracą(póki co), ale całą kasę wydaję na figurki i jakoś mi nie szkoda, a nawet odwrotnię, jeśli za miesięczną pensje możesz kupić coś na co musiałeś zbierać miesiącami/latami to pieniądze łatwiej się wydaję.

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Tendor a jakimi armiami grasz?
Mnie jeżeli coś wciągnie (w warhammerze wystarczyła 1 gra i bylem zakochany)to nie szkoda mi na to kasy bo poprostu jest to dla mnie coś ważnego.
Też sądze że lepiej pozbierać kase i kupić raz a pożądnie niż wydawać małe kwoty w sklepach (przy wiekszych zakupach masz zniżki;))

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Orki do WFB, Gwardia do W40K, kiedyś grałem skavenami, i przymierzam się do bretki, ale to ma być raczej małutka armia na pułeczkę, niż armia turniejowa za 1000+

Awatar użytkownika
Drakkainen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Drakkainen »

Mnie właśnie Bretka i Ogry męczą nie weim którą armię wybrać dlatego tyle pytam ale chyab wybiorę Ogry jakoś bardziej do mnie przemawiają chociaż są słabsze w prawdzie chyba najsłabsze w całym WFB.

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Jak grałbyś z wyrozumiałym graczem(nie chodzi mi o turnieję) który ma mocniejszą armię, a zależy Ci na równych sansach, można poprosić o dodatkowę pkt. na armię. Niedługo powinien pojawić się nowy Balancing Patch, to powiniem troche pozmieniać, orkom całkiem sporo dał.

Zablokowany