Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacuchna
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 193
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze dzieła i starania

Post autor: Jacuchna »

ja właśnie robiłem te rozpe w Army Builderze i nie pokazał żadnych błędów, więc raczej jest dobrze :wink:

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

to że AB nie pokazał żadnych błędów wcale nie świadczy o prawidłowości rozpy ;)

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Jak również o tym że zawiera błędy ;] .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Jak ustawisz kowadło na tyłach armii to duchy nie mają prawa w nie wpaść (chyba że już nie masz reszty armii - wtedy to już bez różnicy) a magiczna broń zmniejsza sejwa w walce kowalowi z 1+ do 2+

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Kislev musi się mieścić w slotach armijnych więc 5 herosów nie zadziała. :wink: Kislev jest fest, mi się zawsze sprawdzał, choć co prawda używałem tylko bojara i fastów, bo inne jednostki do mnie nie trafiają. :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Jacuchna
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 193
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jacuchna »

uu. To trochę komplikuje sprawę. No nic, spróbuje jeszcze pokombinować z tą rozpą.

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

1 Runelord @ 323 Pts
Anvil of Doom; Gromril Armour; Shield
#Anvil of Doom [0]
#Rune of Oath & Honour [0]
#Rune of Hearth & Hold [0]
#Rune of Wrath & Ruin [0]
Runic Armour [5]
Rune of Stone

2 Dwarf Guards @ [0] Pts
Shield

1 Thane @ 137 Pts
General; Gromril Armour; Shield
Runic Armour [30]
Rune of Resistance
Rune of Stone
Runic Talisman [20]
Rune of Brotherhood
Runic Weapon [20]
Rune of Cleaving

1 Dragon Slayer @ 120 Pts
Runic Weapon [70]
Master Rune of Swiftness
Rune of Cleaving
Rune of Fury

10 * Rangers @ 165 Pts
Great Weapon; Rangers; Throwing Axes; Heavy Armour; Shield; Musician

19 Warriors @ 205 Pts
Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

1 Veteran @ [10] Pts

19 Warriors @ 205 Pts
Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

1 Veteran @ [10] Pts

19 Warriors @ 205 Pts
Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

1 Veteran @ [10] Pts

1 Bolt Thrower @ 100 Pts
Engineer
Engineering Runes [35]
Master Rune of Skewering
Rune of Burning

1 Engineer @ [20] Pts
Brace of Pistols; Light Armour

3 Crew @ [0] Pts
Light Armour

1 Bolt Thrower @ 70 Pts
Engineer
Engineering Runes [5]
Rune of Burning

1 Engineer @ [20] Pts
Brace of Pistols

3 Crew @ [0] Pts
Light Armour

12 Miners @ 167 Pts
Blasting Charges; Great Weapon; Heavy Armour; Musician

12 Miners @ 167 Pts
Blasting Charges; Great Weapon; Heavy Armour; Musician

1 Gyrocopter @ 140 Pts

Dispel Pool: 7

Casting Pool: 2

Models in Army: 110


Total Army Cost: 2004

Rozpiska na WE, fajnie by było dorzucić jeszcze kilka bajerów, np longbeard rangers i sztandary na minerach, ale chciałem sie wyrobić w 2000 mniej więcej.

Bolce mają ustrzelić lub uszczuplić to co grożniejsze(treeman, orzeł, biegacz), warriorsi rankowym wynikiem utrzymują to co na nich wpadnie, slayer ma bronić ich flank i może ubić jakiś oddział wardancerów czy driad. Rangerzy, gyro i minersi będą skracać ruch i zagrażać łucznikom, mam nadzieje ze to zmusi przeciwnika do zostawienia części sił w odwodzie, dlatego też minerzy mają blasting charges, teoretycznie mogą cały oddział tym zmieść ;)

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Jak rozmawiałem z Jankielem to wynikało że kontyngent ma swoje wymagane sloty i które musi zapełnić, ale dodaje swoje sloty "special" i hero. Czyli limit bohaterów podstawowej armii + sloty Kislev czyli 5 hero w powyższym przykładzie. Być może źle rozumiałem, ale póki co nikt mnie z tego błędu nie wyprowadzał.

Co do gry Kislevem to moge wrzucić swoje 3 grosze. Dla mnie genialne są fasty. W połączeniu z żyrkiem i 7 górnikami są wstanie unieruchomić skutecznie sporą część armii przeciwnika. Troszke szybko schodzą z ostrzału niestety. "Ciężka" kawaleria niestety mam troszkę małą siłę przebicia i często grzęźnie. Poraz kolejny trzeba grać nią bardzo taktycznie kombinując z M.r.C itd. Genialnie sprawdza się jako tarcza strzelnicza. Często wróg panikuje przeceniając ich zdolności i pozwala innym klockom wejść do walki nietkniętym. Wymagają myślenia i kombinowania i pozwalają wprowadzić coś nowego do rozgrywek. Myślę, że każdy musi spróbować na proxach pograć i samemu stwierdzić czy lubi te "mobilne kraśki".

EDIT: Powyższa rozpa z Kislevem ma inny błąd. Według podręcznika który trzymam w rękach w rozpie pomiękdzy 2k a 3k wymagane są 2 sloty core, a Gryfon legion jest special. Nie wiedziałem drugiego cora poza ungolami w tej rozpie. Można dać Winged Lances, którzy są troszkę słabsi. Chyba, ze mam nie ten podręcznik w moich łapkach.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Tak się zastanawiam co wystawiać na welfy. Czy taki powiedzmy standart byłby dobry: kowadło, bsb, tan, 20 wariorów,20 longów,2x10 thundzi, 10 kusznikow,20 hamkow, 2 balisty, canon, katapa i 2xorganki, czy coś zmieniać, bo raczej nie wiem czego się po nich spodziewać.
No i na te welfy lepiej slayerzy, czy hamki, myślę, że hamki bo slayerów to wystrzelają.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

młotkowi w sumie lepsi na dendrofili niż pancury z racji posiadania pancerza. Radziłbym też zamienic jednych thundów na kuszników żeby mu łuczników męczyc. Reszta klasyki w sumie daje rade chociaż nie lubie jakoś balist na ta armie (treeman i tak się chowa, driady, tancerze, łucznicy, weje-geje... wszędzie zabijasz max 1 model, a jak znacznik katapy ładnie padnie to... :twisted: ).
Obrazek

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 585

Post autor: Kraggo »

@Rakso: ano :) Podczas mojej ostatniej potyczki z Leśnymi na około 1300 pkt katapulta ubiła aż jednego tancerza wojny (biedaczysko znalazło się pod środkiem znacznika :lol2: ) i dwóch łuczników ;)

Z mojego doświadczenia wychodzi, że zamiast gromowładnych trzeba brać kuszników, bo chodzi o 30 cali strzelania. Cóż, poprawionej celności (jak i piercingu, który na tą armię nie jest konieczny) nie będzie, ale 6 cali zasięgu więcej to bolesna niespodzianka dla Leśnych Elfów :)

Nie zdarzyło mi się, by Driady przebiły się przez regiment 16 wojaków z tarczami, więc możesz tym przyjąć na klatę. Tancerzy lepiej pozbyć się zanim wejdą do walki wręcz, potrafią pokaleczyć nawet Żelazną Brać ;)

Długobrodzi to dobre rozwiązanie na panikę, warto trzymać przy nich chociaż jeden dodatkowy regiment, żeby przerzucać ewentualny test. Organy roznosza w pył wszystko co leśne, ale najpierw przeciwnicy muszą odpowiednio blisko podejść :) Osobiście odpuściłbym armatę, chyba że polujesz na większe drzewka ;)

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

gralem sobie ostatnio przeciwko VC.
no nie powiem ale strasznie denerwujaca jest ta zasada "fear outnumber" ale po grze tak sie zaczalem zastanawiac.
moze do klocka 21 hammererow z runa spokoju warto by wstawic bsb'ka z wielka runa strachu :) moze nawet lepiej by sie sprawdzili w takiej sytuacji ironi. jak najmniej stracic, wygrac staticiem i fear outnumber z naszej strony :D
wiem, ze nie bedzie dzialalo na demony czy wapiry ale na cala reszte powinno dzialac. czy ktos cos takiego testowal?

i jeszcze sprawa.
macie jakies sprawdzone rozpy krasie vs VC? (na 2250 pkt.)
najlepiej by bylo z lordem tarczownikiem bo nie posiadam kowadla.
czy w tym momencie lepiej wystawiac klocki ironow, ib'ow i slayerow, z runa odwagi na sztandarach? czy moze postawic na strzelanie (chociaz ostatnio prawie wszyscy zaloganci wszystkich maszyn mi pouciekali od terroru :/ )

dajcie jakies rozpy albo rady :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Ogolnie przeciwko VC mamy przekichane jeszcze jak koleś bedzie miał banshe czy writy to masakra bo je można zranic tylko atakami magicznymi:/
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Morsereg pisze:gralem sobie ostatnio przeciwko VC.
no nie powiem ale strasznie denerwujaca jest ta zasada "fear outnumber" ale po grze tak sie zaczalem zastanawiac.
moze do klocka 21 hammererow z runa spokoju warto by wstawic bsb'ka z wielka runa strachu :) moze nawet lepiej by sie sprawdzili w takiej sytuacji ironi. jak najmniej stracic, wygrac staticiem i fear outnumber z naszej strony :D
wiem, ze nie bedzie dzialalo na demony czy wapiry ale na cala reszte powinno dzialac. czy ktos cos takiego testowal?
grałem na takich oddziałach. 20 Hamków z 2xUS i BSB siejący Strach i z Wardem. W sumie całkiem przyjemna rzecz i miła odmiana kiedy to Ty mówisz "szarża? ok. To zdaj strach :twisted: " albo "fear outnumber. Sorry kolo, dwie gały lub do domu :twisted: " ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

macie jakies sprawdzone rozpy krasie vs VC? (na 2250 pkt.)
najlepiej by bylo z lordem tarczownikiem bo nie posiadam kowadla.
Prosta sprawa, szkieletem rozpy będą LB (20) + imm to fear/terror, 2x 10 jakichś strzelców, hammy (pod lorda) np 15 + 2x US (uważam ze 20 jest zbędna a żre straszne ilosci punktów), Slayersi (5+ 5 giants spokojnie starczy), 2x katapulta + standardowe runy + inzynierowie, organy, ja lubię FC - VC lubią chodzic na duzej ilosci piechoty, Flame Cannon to po prostu kolejny wzornik S5 fire. Herosi - lord d6 ran, 2xs vs T5+, burning, reroll AS, tarcza, shieldbearers, Runemis 3x DS, BSB gromril, reroll, imm to poison/KB i thane, dwurak, tarcza, kusza, reroll, stone, spite. Całosc wychodzi ok 2250 jak się ładnie potnie punkty. Spokojnie mozna tym powalczyc z dowolnymi undeadami a rozpiska nadal jest dosc uniwersalna.
Rozwazyłbym jeszcze zamiane jednej klopy na dwa orunowane tanio bolce (burning, i np reloading) coby magiczne strzały były.
Taki mozna powiedziec standard.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Przepraszam cie ale runa ognia na bolcach nie sprawia że są to obrażenia magiczne tylko flame ogólnie żadna runa inżynierska nie daje ci magicznych obrażeń

Przepraszam nie doczytałem;P machina obdarzona runą ma magiczne ataki mój błąd
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Witam długobrodą brać, kminie właśnie jakąś kozacką rozpe do Lublina, wychodzi mi jak na razie takie cudo:

1 Runesmith @ 147 Pts
General; Shield
Master Rune of Challenge
Rune of Spellbreaking (x2)

1 Thane @ 160 Pts
Battle Standard
Master Rune of Gromril
Rune of Resistance
Rune of Cleaving

10 Warriors @ 90 Pts
Shield

10 Warriors @ 90 Pts
Shield

10 Quarrellers @ 125 Pts
Shield; Musician

10 Thunderers @ 155 Pts
Shield; Musician

18 Longbeards @ 303 Pts
Shield; FCG
Rune of Battle
Rune of Stoicism

1 Bolt Thrower @ 65 Pts
Engineer
Rune of Burning

1 Bolt Thrower @ 115 Pts
Engineer
Master Rune of Immolation
Rune of Penetrating

1 Grudge Thrower @ 130 Pts
Engineer (Brace of Pistols)
Rune of Accuracy
Rune of Burning

1 Organ Gun @ 120 Pts

Kontyngent:

5 Dark Riders @ 85 Pts

8+1 Shades @ 162 Pts
Bloodshade

Total Army Cost: 1500+247

Dużo strzelania z maksymalnie różnorodnym kalibrem; 4 maszyny i 3 oddziały strzelców.
Gdyby nie to że muszę mieć pure core to wstawiłbym zamiast DR harpie, boli też to że muszę mieć czempiona w kontyngencie bo zarówno ten w DR jak i Shadesach są strasznie drodzy. W każdym bądź razie na dzień dzisiejszy tak wygląda moja rozpa (nie jestem z niej do końca zadowolony), jak macie jakieś spostrzeżenia (lub pomysl jak do kontyngentu za 250pkt wpakować duży oddział szadesów, harpie i jakiś pure core :D ) to chętnie wysłucham :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

oczywiscie ro challenge tylko na jakies pasci ;)
a nie lepiej hamkow z courage'm zamiast longow?


imo hyba lepeij by bylo hamkow z r.o.co bsb zamiast cleaving chelange (o ile chalenge jak nie dismay)
taki klocek z blokerem ma +5 cr na starcie jak outnumber to +6
i za 307 pts masz 19.
?

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Hamki to niezła alternatywa, ale długobrodzi dadzą pobliskim oddziałom przeżuty paniki, a to też się przydać może, szczególnie, że te oddziały są mało liczebne i panikę zapewne będzie trzeba często rzucać... Ja bym tego nie zmieniał raczej.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Hamki odpadają bo zabierają slot special; w tej rozpie musiałbym wywalić bolce, klope lub szejdów a wtedy tracę firepower (tego wolałbym uniknąć) . Poza tym longi mają bardzo mocnego statica: przewaga, banner, 3 szeregi, BsB i +1 za rune na szmacie czyli razem 7. nieźle jak na core.
Co do m.r.o.ch to zastanawiałem się nad tym żeby dać go na BSB, ale i tak zamierzam go trzymać razem z runesmithem w longach, więc już chyba lepiej bsb dać jakąś kose to może jeszcze coś ubije do tego. A smithowi i tak bym zamiast chelenga dal najwyżej rune of stone.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ