Galeria Krasnoludów

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galeria Krasnoludów

Post autor: pingu »

oczywiście się zrobi ale mam na głowie teraz inne;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

Bardzo fajny gratuluje

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

12h to dość sporo, ale efekt jest całkiem spoko.
Myślę że to niezła praca :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Z tym czasem pracy to chyba trochę przesadziłeś :P

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

raczej nie 3 dni po 4 h
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=580

Armia Karak Zankaraz doczekała się renowacji Kowadła :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Rakso_The_Slayer pisze:Armia Karak Zankaraz doczekała się renowacji Kowadła :)
Jak zwykle model i malowanie to klasa sama w sobie. Nie dziw, że wygra aktualny PMOTM styczeń+luty.

Rakso, jak to jest, że nauczyłeś się tak malować? Jak wyglądały Twoje pierwsze-pierwszunietkie figurki i jakimi krokami dotarłeś do zachwycającego poziomu jakie twoje figurki prezentują teraz? Czy coś Ci w tym pomagało - skądś czerpałeś informacje na temat technik, które Cię interesowały i ćwiczyłeś i ćwiczyłeś? Czy może to było jak dar w rękach i pędzlu i "po prostu tak jakoś wychodzi"?

Zadając te pytania czuje się jak chłop bretoński pytający rycerza graala o drogę - sam nie śmiem chwalić się swymi modelami, choć w pewnym momencie podczas ciągłego malowania zauważałem poprawę, to teraz czuję taki zastój i nie wiem jak przebić się przez tą barierę jakościową, by jeszcze bardziej poprawić swe malowanie. Wydaje mi się, że muszę ćwiczyć to co aktualnie umiem (bo widzę, iż jeszcze zwykłe rzeczy jak odpowiednie nakładanie warstw pozostawia wiele do życzenia), ale co potem?
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

jedyne co moge powiedziec to: perfecto.
rakso to kowadeloko jest z!@#$%^&e. ale domyslam sie, ze to lata praktyki u najlepszych sztukmistrzow wyniosly twoj poziom malarski, na obecny :)

jeszcze raz moje gratulacje rakso.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

no Rakso, gratki !
jedyne słuszne kowadło to stare kowadło :D

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Dzięki :)

Grazbird - też tak myśle :) jakoś więcej sensu miało dla mnie, że krasnoludy ruszając na wyprawę wojenną ładują Kowadło na odpowiedni podest czy inne ustrojstwo na kołach, dzięki któremu można je łatwiej transportowac.
Morsereg pisze:domyslam sie, ze to lata praktyki u najlepszych sztukmistrzow wyniosly twoj poziom malarski, na obecny :)
chciałbym żeby tak było, może wtedy malowałbym lepiej albo doszedł szybciej do tego poziomu. Niestety malowac musiałem się uczyc sam.

Mac - moje pierwsze prace to była jedna warstwa farby i cieszyłem się jeśli nie rozlała mi się na inne elementy :) Wszystkie modele wówczas malowane juz są przemalowane więc nie moge ich pokazac ale wyglądało to mniej więcej tak:
http://coolminiornot.com/221349 (tylko oczy mi nie wychodziły tak jak tu ;) ).
Potem oglądałem dużo zdjęc modeli, znalazłem CMON, przeczytałem kilka artykułów i duuużo malowałem starając się jak najlepiej przykładac. W końcu zaczęło to jakoś wyglądac, kupiłem profesjonalne farbki, zacząłem się uczyc nowych rzeczy (jak NMM, który bardzo mi się spodobał), słuchałem porad dawanych na forach i tak po kilku latach doszedłem do aktualnego poziomu.

Co innego Ignis. Ona maluje od dwóch lat dopiero a już idzie jej lepiej ode mnie, ale cóż... niektórzy po prostu mają wrodzony talent ;)
Obrazek

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Co do malowania to jak zwykle zajebiste, ale co do modelu to bardziej podchodzi mi nowy...

Jeśli idzie o aspekt transportu kowadła na pole bitewne jest na to proste wyjaśnienie flufowe... Jest ono tak cenne, że zapewne krasnoludy używają ich tylko wtedy gdy twierdza jest w wielkich opałach toteż stawiane jest na jakimś piedestale za murami warowni gdzie kowal kuje sobie na nim runy(przynajmniej ja tak to widzę)... Na bitwy "wyjazdowe" raczej takiego sprzętu krasie nie biorą bo szkoda by im było żeby stosunkowo nieliczne cudeńka mające nierzadko kilka tys. lat wpadły w ręce wroga(no chyba, że szykuje się jakaś batalia o ogromnym znaczeniu, ale i wtedy zanim bitwa się rozpocznie jest zapewne sporo czasu by postawić "podest" pod kowadło) :wink:

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

Grazbird pisze:jedyne słuszne kowadło to stare kowadło :D
no coz a ja swoje zdemontowalem na okragla podstawke... a podest trzymam az wymysle jakies mega zastosowanie do niego :D

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Rakso_The_Slayer pisze: Mac - moje pierwsze prace to była jedna warstwa farby i cieszyłem się jeśli nie rozlała mi się na inne elementy :) Wszystkie modele wówczas malowane juz są przemalowane więc nie moge ich pokazac ale wyglądało to mniej więcej tak:
http://coolminiornot.com/221349 (tylko oczy mi nie wychodziły tak jak tu ;) ).
Potem oglądałem dużo zdjęc modeli, znalazłem CMON, przeczytałem kilka artykułów i duuużo malowałem starając się jak najlepiej przykładac. W końcu zaczęło to jakoś wyglądac, kupiłem profesjonalne farbki, zacząłem się uczyc nowych rzeczy (jak NMM, który bardzo mi się spodobał), słuchałem porad dawanych na forach i tak po kilku latach doszedłem do aktualnego poziomu.

Co innego Ignis. Ona maluje od dwóch lat dopiero a już idzie jej lepiej ode mnie, ale cóż... niektórzy po prostu mają wrodzony talent ;)
Widzę, że i mnie to czeka, ale nie zamierzam się poddawać i będę ćwiczył. Troszkę pokrzepia myśl, że nawet kiedyś Wielki Rakso był jednym z maluczkich, malujących jedną warstwą - daje to nadzieje, iż każdy może się postarać osiągnąć podobny poziom, jeśli włoży w hobby odpowiedni wysiłek.
Naprawdę, dziękuje. :D
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Bo tak jest :) trzeba cwiczyc cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc a efekty w koncu się pojawią. No i nie można się poddawac przy pierwszych niepowodzeniach, czy nawet później, tylko odnaleźc swój krasnoludzki upór i dalej malowac :)
Tak wiec pędzle w dłoń i powodzenia ;)
Obrazek

ryrzu
Plewa
Posty: 6

Post autor: ryrzu »

Witam!
Myślałem, że moje figurki są naaawet spoko dopóki tu nie zajrzałem - jestem pod wrażeniem tej galerii, moim dwarfom brakuje jakby zycia wiec wstawiam zdjecia z prosbami o sugestie:

moja pierwsza figurka jaką malowałem

Obrazek
Obrazek

pare figurek później:

Obrazek
Obrazek

no i moja ostatnia figurka, która na prawde mi sie podoba, ale i tak jest jakaś taka "płytka"

Obrazek
Obrazek

co mam zrobić żeby tchnąć w nie więcej życia? w ogóle brody mi nie wychodzą i jakby nie mam na nie pomysłu - jest jakiś "brodowy" tutorial?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

rakso takie jedno pytanko do ciebie.
jak malujesz twarze i rece (ogolnie cialo) krasnoludom? (jakimi farbkami itd.)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ryrzu - figurki całkiem spoko, czysto i schludnie. Radziłbym Ci stosowac washe na metalowe i złote elementy. Możesz też pobawic się washami przy innych powierzchniach lub przy malowaniu starac sie nakładac kilka warstw od najciemniejszej do najjaśniejszej uzyskując odpowiednie cienie i rozjaśnienia. No i podstawki, jak je zrobisz figurki automatycznie dużo zyskają a nie jest to nic trudnego, wikol, piasek, jakies kamyczki lub korek jako skałki, pomalowac nałożyc trawke lub śnieg i już ;)

Morsereg - używam tanned highlight i ruddy leather, obie z Reaper Master Series. Zaczynam od mieszanki 50:50, czasem ciemniejszej, i ide aż do czystego tanneda.
Obrazek

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Z BTD? obsługanci też z tej firmy? mógłbys zarzucic jakies zdjecie porównawcze z krasnalami GW.
Obrazek

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

tak z BTD jak pomaluje to wrzucę;) wielkościowo się nie różnią
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

ODPOWIEDZ