Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: Grolshek »

Waldi pisze:
Grolshek pisze:No i właśnie taki jest. Mag śmierci i ognia może jeździć rydwanem bezmarkowym w mortalach...
Nie ma marka "niepodzielny chaos" czy podobne.
A tak jak piszesz to zdaje się chyba tylko w naszej ojczyźnie się gra...
Mi nie wierzysz to wrzuć na ogólny... Tam grasuje Shino i będziesz miał odpowiedź od ligi sędziowskiej...

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Grolshek pisze:
Waldi pisze:
Grolshek pisze:No i właśnie taki jest. Mag śmierci i ognia może jeździć rydwanem bezmarkowym w mortalach...
Nie ma marka "niepodzielny chaos" czy podobne.
A tak jak piszesz to zdaje się chyba tylko w naszej ojczyźnie się gra...
Mi nie wierzysz to wrzuć na ogólny... Tam grasuje Shino i będziesz miał odpowiedź od ligi sędziowskiej...
Wrzuciłem (wyszło na Twoje).
Oczywiście, że nie ma marka "niepodzielny" (był zdaje się w 6 edycji). A z tego co wyczytałem na warserze to reszta świata gra tak jak mi się wydaje.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Nieprawdę mówisz i nawet się nie orientujesz w temacie. Mam pliki do AB od 2 grup angielskojęzycznych i wszędzie nie można dać marka rydwanowi, ale nie bohaterowi lub odwrotnie, albowiem wyskakuje błąd. Czyli na Zachodzie też się gra tak, że trzeba wykupywać marka dla obu części modelu. Co też potwierdził mi via PM znajomy z USA i 2 Brytoli.
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Zmyślasz waćpan. Na warseerze wszyscy się zgadzają (przynajmniej w wątku temu poświęconym), że np bohater nurgla może jeździć w bezmarkowym rydwanie. I biorąc sprawę na logikę to tak powinno być. Co do AB to raczej kiepski argument zważywszy na wiele błędów w nim występujących (np w wersji, którą ja mam (zrobioną przez Shino) jest całkiem pomieszane koszty punktowe). W zasadach po prostu nie ma nic o tym żeby takie ograniczenia były.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

A Character with a Chariot may not have a different Mark from his Chariot
Tu masz napisane, że takie ograniczenia są. Masz jasno napisane: Bohater na rydwanie nie może mieć piętna innego niż jego rydwan. A jak rydwan ma piętno, a bohater nie ma, to różnica istnieje i powyższy wymóg nie jest spełniony. Prościej i lepiej Ci tego nie wyjaśnię, także albo zrozum ten zapis, albo po prostu myśl sobie, że masz rację, ale graj tak jak trzeba i przestań już o tym pisać.
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Jak bohater nie ma piętna, to jakim cudem może mieć piętno inne niż rydwan???? :roll:

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

jest różnica. Hero bez marka a rydwan z mark of khorne. widzisz roznice??!
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Oczywiście, że różnica jest. Ale nadal hero nie ma innego marka niż rydwan, prawda?
Chyba, że zdefiniujesz brak marka jako inne (piąte już) piętno

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

spojrz od strony rydwanu. Hero rozni sie markiem od rydwanu, wiec nie dziala.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Waldi czy ty jesteś jakiś ograniczony?
Mamy bohatera bez piętna i rydwan z piętnem. Czy obie części modelu różnią się piętnami? Odpowiedź brzmi: tak różnią się! Inaczej pytając: czy obie części modelu mają identyczne piętno? Bo tak należy rozumieć to sformułowanie: aby był spełniony warunek z Armybooka piętna na obu częściach modelu muszą być identyczne. Czyli jedyne możliwe kombinacje to:
Piętno Khorne'a + Piętno Khorne'a
Piętno Slaanesha + Piętno Slaanesha
Piętno Nurgla + Piętno Nurgla
Piętno Tzeentcha + Piętno Tzeentcha
Brak Piętna + Brak Piętna

Każda inna opcja jest zła, np
brak Piętna + Piętno Nurgla nie są identyczne, więc innymi słowy różnią się od siebie...



Niech jakiś mod to wszystko skasuje, została udzielona odpowiedź dawno temu już...
Obrazek

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

BSB chaosu może mieć tarczę no nie ? (Potrzebuje uzasadnienia)
Hordes of Chaos.... To było to....

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Może, gdyż nie jest napisane, iż nie może mieć ekstra equpiment jako bsb.

Syndrom 6tej edycji jeszcze nas prześladuje widze. Każda praktycznie armia może mieć tarcze i być bsbkiem.

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

mhm, kazda...z WE na czele ;]

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

WE nie mają podręcznika do 7ed jakby na to nie patrzeć.

Jeszcze 1 bajer. Bo smok zabiera 1 hero, ale lord nie
I tak łopatologicznie na 2k mamy 4 postacie (1 lord i 4 hero)
Smok zabiera slota hero ale postacią nie jest
Wiec lord na smoku + 3 hero na 2k powinno IMO wejść
Jak się to IMO ma do rzeczywistości ?
Hordes of Chaos.... To było to....

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Wałkarz :P . Na 2K można mieć 4 herosów z których jeden może być lordem. Smok też zabiera hero, więc lord na smoku zabiera 2 wybory postaci.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

tomekjar pisze:Waldi czy ty jesteś jakiś ograniczony?
Hmmm interesujący argument. Takie zamierzasz podnosić w tej dyskusji? Jeśli tak to sobie po prostu daruj.

Chciałbym wytłumaczyć swoje stanowisko:

W księdze armii jest zapis:
"Postać walcząca w rydwanie nie może nosić innego piętna niż rydwan".
Cóż to oznacza?
Otóż można zapisać to zdanie inaczej:
"Postać walcząca w rydwanie nie może nosić piętna, które jest różne od piętna noszonego przez rydwan".
Chyba wszyscy się zgodzimy, że oba zdania mają identyczny sens.

Kłopot polega na tym, że zdanie z księgi armii jest interpretowane jako:
"I rydwan i postać w nim jeżdżąca muszą mieć identyczne piętna, lub nie mogą mieć żadnego". To jest wg mnie mylna interpretacja. I tu postaram się podać argumenty za tym rozumowaniem.

"Postać walcząca w rydwanie nie może nosić innego piętna niż rydwan".
Wg mnie "noszenie" piętna to noszenie piętna: Khorna, Slaanesha, Tzeentcha lub Nurgla. Nie posiadanie piętna nie jest dla mnie noszeniem jakiegoś bliżej nieokreślonego piętna. Zdanie więc powyższe dotyczy posiadaczy jakiegoś piętna - natomiast postacie bez marka, nie podlegają tej zasadzie. By jaśniej wytłumaczyć co mam na myśli, posłużę się przykładem naprędce wymyślonym (dlatego proszę o wyrozumiałość):
- Za panowania króla Polski Lecha, wprowadzono zasadę: "pasażer jeżdżący taksówką nie może mieć psa innej "narodowości" niż miejsce produkcji samochodu-taksówki". I tak np posiadacz owczarka niemieckiego nie może jechać Volvo a może Mercedesem (samochód niemiecki). I tu zachodzi ciekawa konsekwencja toku rozumowania LS, graczy którzy mnie wyszydzili w tym temacie itd. Otóż: wyobraźmy sobie, że do opla-taksówki wsiada mężczyzna bez psa. widzi to policjant i reaguje wypisując mandat 200 zł za pogwałcenie przepisu "pasażer jeżdżący taksówką nie może mieć psa innej "narodowości" niż miejsce produkcji samochodu-taksówki". Mężczyzna się broni "ale przecież ja nie mam psa! Jak "obywatelstwo" mojego psa może być różne od kraju produkcji samochodu, skoro ja psa nie mam??"
Odpowiedź policjanta (posłużę się zmodyfikowaną odpowiedzią jednego z forumowiczów):
"Czy pan jest głupi? Czy taksówka i pański pies różnią się miejscem pochodzenia? Oczywiście, że TAK! Aby spełnić warunek z przepisu pana pies MUSI być z tego samego kraju co taksówka!" O ile dobrze rozumiem, policjant wg szanownych forumowiczów miałby całkowitą rację, wlepiając mężczyźnie mandat za to, że jego pies (którego nie posiada) jest obywatelstwa innego niż taksówka?

Wg mnie ów policjant racji nie ma. Problem, jak już zaznaczyłem wcześniej, polega na interpretacji (czy też raczej "nadinterpretacji"). W podręczniku nie ma nic o tym, że i rydwan i postać muszą mieć identyczne piętna! Jest tylko zapis o tym, że piętno postaci nie może być inne niż rydwanu. Co za tym idzie, dopuszczalne są kombinacje:
Piętno Khorne'a + Piętno Khorne'a
Piętno Slaanesha + Piętno Slaanesha
Piętno Nurgla + Piętno Nurgla
Piętno Tzeentcha + Piętno Tzeentcha
Brak Piętna + Brak Piętna
(te podał już jeden z uprzejmych forumowiczów)
a także:
- brak piętna + jakiekolwiek piętno

a dlaczego?
choćby dlatego:
"Postać walcząca w rydwanie nie może nosić innego piętna niż rydwan".
Innego - a wiec różnego.
Czy jeśli postać nie nosi żadnego piętna to posiada piętno inne niż rydwan? Oczywiście, że nie. Przykład (też naprędce wymyślony):
Wprowadzono przepis, że kierowca samochodu nie może mieć innego koloru włosów niż samochód którym jeździ. No i w związku z tym:
- rudzi mogą jeździć tylko czerwonymi samochodami
- blondyni - żółtymi itd
A co z łysymi?
Przyjmijmy, że łysy mężczyzna prowadzi niebieski samochód. Zostaje zatrzymany do rutynowej kontroli i policjant wypisuje mu mandat. "Za co?" pyta kierowca. "Pański kolor włosów jest różny niż kolor karoserii" "Ale mój kolor włosów nie różni się od koloru karoserii. Ja nie mam włosów więc jak ich kolor może być różny od czegokolwiek???"
Moim zdaniem kierowca miałby rację.
W podręczniku nie ma zapisu, że jakakolwiek różnica w posiadaniu piętn dyskwalifikuje postać. Zapis dotyczy tylko posiadaczy piętn - co jest logiczne. Wojownik Khorna nie może jeździć w rydwanie poświęconym Slaaneshowi. Ale moim zdaniem może wsiąść na rydwan nie poświęcony żadnemu szczególnemu bogowi. Tak samo postać bezmarkowa może sobie pojeździć w rydwanie np Tzeentcha.

Chodzi mi o to:
- czy bohater Nurgla różni się piętnem od bezmarkowego rydwanu?
OCZYWIŚCIE
- czy bohater Nurgla nosi inne piętno niż rydwan?
NIE - rydwan, nie ma żadnego piętna przecież

Zdanie pierwsze nie jest tożsame z drugim prawda?
Zdanie drugie występuje w podręczniku. Zdanie pierwsze powstało w wyniku błędnej interpretacji i stało się wykładnią zasady. A przecież ma inny sens niż zasada z podręcznika.

Awatar użytkownika
conejito
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: conejito »

kwintesencja logiki praktycznej =D>

literalnie interpretując zapis dotyczący rydwanu i marków w mojej opinii rację ma waldi, ale doskonale wiemy, że na skutek wykładni dokonanej przez LS obowiązująca obecnie praktyka sędziowska stoi po stronie tomekjar...nie liczy się to, kto ma rację , ale to, co przy stole powie ci sedzia;)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Nie neguję absolutnie tego czy Waldi ma racje czy nie ma... Jak dla mnie każdy boost dla tak słabej turniejowo armii jak WoCh byłby na rękę... Niestety wykładnie sędziowania jest taka a nie inna i nic na to nie poradzimy...

Awatar użytkownika
conejito
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: conejito »

święta prawda:)

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

Book of secrets pozwala nam powtorzyc czar? mam maga bez marku, biore ogien, biore ksiazke i tez biore ogien. czy moge rzucac 2 male pociski ?
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

ODPOWIEDZ