kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Zwolin »

sporo ;)
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Mi do głowy nie przychodzi żadna magiczna broń będąca hand weaponem.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Jeśli ktoś mógłby wypowiedzieć się w kwestii zasad, to byłbym wdzięczny:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=3&t=21904

Pozdrawiam,
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Dobry sedzia :D

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Hobbit pisze:Mi do głowy nie przychodzi żadna magiczna broń będąca hand weaponem.
bretoński miecz dla questingów bijący bez save może być używany albo jako hand weapon albo jako great weapon
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

No nieźle... Jeżeli już miałby to ktokolwiek dopuścić (szarże na fasta) to tylko poprzez cofnięcie WL i dostawienie marud na flanke fasta bo przestawienie fasta to zbyt duża ingerencja w bitwe i sytuacje na stole.

P.S. Jeżeli to czytasz Piter to po raz kolejny brawa za uczciwe i zgodne z zasadami gry oraz zasadami fair play sędziowanie =D>
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

w bretoni wogule są ze 3 hand wepony, czyli liczą sie do tego bonusu? bo juz nie weim :)

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

Witam,
mam kilka pytań:

1. Jednostka, która jest w budynku liczy się, jako skirmish tylko do strzelania, czy też do walki? Chodzi konkretnie o przyjmowanie, a raczej odrzucanie challengu. Wiąże się to z kolejnym pytaniem, jeśli US jednostki w budynku jest większe niż 10, 11 powiedzmy, i jest w niej postać, to czy można wybrać tylko dziesięciu typa, a hero wykluczyć z walki, czy musi on walczyć? Jak w takim razie z challengem?
2. Jeśli US jednostki w budynku jest mniejszy bądź równy 10, to czy każdy atakujący budynek model (jeśli nie ma challengu), może atakować hero (teoretycznie wszyscy się stykają z budynkiem)?
3. Jednostka w budynku zdaje test break po nieudanej obronie budynku. Do wyniku walki liczą się jedynie zadane rany, czy w takim razie działa Fear outnumber? Jeśli liczy się jedynie rany.
4. Czy czarodziej kończy rzucanie swoich czarów po miscaście, który w opisie (jako wynik rzutu) nie ma, iż tura magii się kończy?

Trochę co do zasad Ogrów:
1. Czy Ogry (piechota) mogą atakować budynki, czyli szarża, wchodzenie do środka itd. ?
2. Ostatni czar Ogrów, który każe zdać Panik test. Czy może zostać rzucony na jednostkę już uciekającą? Jeśli tak, to czy dalej ona ucieka, czy stoi?

Za odpowiedzi bardzo dziękuję.

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

to jewszcze ja się dorzucę - Czy można łączyć dwie jednostki ze sobą w trakcie gry ?? A mianowicie czy jeżeli miałem dwa oddziały po 8 driad i z każdego oddziału zginęły po 4 to czy moge te oddziały połączyć i powiedzmy w 3 rundzie zrobic z tych resztek nowy oddział ??
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Nie.

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Nie mozna łączyć oddziałów. ciągle masz 2x4 driady.
Teraz pytanko. Czy po popychaczce z czarów wampirów (zapomniałem jak ten czar sie nazywa) mozna szarżować jeśli sie nie widziało przeciwnika ale jest on w zasięgu szarży??

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

1. Jeżeli mam broń ręczną, tarczę i lekki pancerz to na ile mam AS w CC, a ile przy ostrzale ?
2. Czy włócznie to broń ręczna.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

1. 5+ na ostrzał, 4+ w CC
2. Nie

Pozdrawiam,
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Nie znam jeszcze dobrze zasad battla, ale to dziwne, że podczas bitwy można przesuwać tereny albo odziały tak żeby przeciwnikowi specjalnie zrobić miejsce do szarży. No bo po co w takim razie chronić swoje pozycje jak i tak dostaniemy szarże.
Ciekawe czy oddziały na prawdziwej wojnie przesuwają lasy bo im przeszkadzają zaatakować :mrgreen: .
Come crawling faster, obey your Master...

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

jakby sie uprzec to na prawdziwej wojnie maruderzy bez zadnych problemów wjechali by w oba oddzaily

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

kszyhu pisze:jakby sie uprzec to na prawdziwej wojnie maruderzy bez zadnych problemów wjechali by w oba oddzaily
Dobra mysl, nastepnym razem zaproscie 50 chlopa na dwor i zrobcie symulacje :D Tylko, ze ktos sie moze obrazic bo bedzie musial robic za konia :mrgreen:

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

kanti pisze:Nie mozna łączyć oddziałów. ciągle masz 2x4 driady.
Teraz pytanko. Czy po popychaczce z czarów wampirów (zapomniałem jak ten czar sie nazywa) mozna szarżować jeśli sie nie widziało przeciwnika ale jest on w zasięgu szarży??
Obowiązują wszystkie zasady szarży, tak więc trzeba widzieć cel.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Na pewno terenu nie powinno sie przesuwac, zeby szarza moglaby byc mozliwa - bo to totalnie glupota.

Jesli juz mozna by myslec o alignowaniu i przesuwaniu oddzialow.
Nie wiem jak sie teraz sedziuje na turniejach i ktora wersja z alignowaniem jest "biezaca".
Jesli chodzi o moje zdanie to nie zgodzilbym sie na to, ze fast jest szarzowany przez marudy "poprzez szarze na WLow".

Mogl zadeklarowac szarze na fasta od poczatku.
Ja bym to zasedziowal jako szarze niemozliwa - ale od razu mowie, ze moge sie mylic.

michus
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Szczecin/ Wrocek

Post autor: michus »

Jakby szarżował na fasta, to by się do niego dostawił przyciągając do walki WL, bo robiąc wheela o nich zahacza, a nie ma innej możliwości dostawienia się (bo by palił szarżę). A jak na WH szarżuje to spalona, przeciwnik nie uciekał, żeby biegnąc za nimi wpaść w fasta. Tak mi się wydaje:)

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

czy Large model w CC widzi przez oddział z którym walczy?
czy Large model widzi przez inny large model?

Zablokowany