Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Re: Sędziowski Rynsztok

Post autor: sYsek »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=146&t=21377 moglby ktos sie ustosunkowac do tego tematu? Poruszone sa tam kwestie frenzy i mozliwosci szarz. Shino sie wypowiedzial, ale watek jakos sie urwal a jakos jednoznacznej odpowiedzi nie widac...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jankiel pisze:
a co do herdstone'a:
uwazam, ze popelniacie blad uznajac terrain piece jako marker. Markery sa jasno okreslone tym (familiar, wykopki itp.) to jest inaczej. Dodatkowo na stronie gw sie pojawily zdjecia wlaczajac w to herdstone:
To jeszcze bardziej przekonuje mnie do naszej wersji. 8 calowy obelisk to trochę przesada - nie dość, że zasięg się zwiększa, to jeszcze pół armii można tam schować.
Moim zdaniem taki obelisk bardzo ugrywalnilby bestie, ktore nie sa jakas specjalnie mocna armia. Mozna przeciez rowniez okreslic maksymalny rozmiar obelisku (tak jak ma to w przypadku lasku WE). Magii tez nie maja jakiejs wygietej, strzelania nie maja prawie wcale - bardzo by im sie przydal taki obelisk w deploymencie.

W opisie przedmiotu wyraznie jest zaznaczone, ze jest to kawalek herdstone, ktory cisniety na ziemie spowoduje, ze w tym miejscu wyrasta caly herdstone. I wyraznie zaznaczone jest, ze to terrain feature.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Spokojnie, jeśli sprawdzi się plota o tym że w 8ed magia będzie PRZED fazą ruchu to o bestie się nie martw - będą grywalne :) Ale można by uściślić że wystawia się obelisk, który gracz powinien posiadać, i że:
- nie można wystawić bliżej niż 6 cali od innych terenów
- może mieć w najszerszym miejscu 6 cali

takie małe uściślenie i wsio :) Myślę że GW miało na myśli terrain feature, ale nie wzieli pod uwagę że pg mogą robic specjalnie gorki np. 6/12/18/24 cali i wystawiac np rozne w zaleznosci od tego z kim walcza, tak samo jak nie wzieli pod uwagę opcji że gracze specjalnei będą robić smoki z długimi szyjami by ziać w pierszej turze we wroga całą templatą :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Karli pisze:Spokojnie, jeśli sprawdzi się plota o tym że w 8ed magia będzie PRZED fazą ruchu to o bestie się nie martw - będą grywalne :)
Ja chce, ja chce, ja chce! =D>

Dziwię się LS, że chcą zrobić z tego marker mimo, że jest to terrain feature. Wiem, że ludzie nazwą się sygerują, ale to nie jest shard na ziemi tylko shard przywołuje herdstone'a tak jak acorn kiedyś. Dostrzegam tu jakieś odchylenia w ideach. Z jednej stron robi się balancing patche, dodaje itemy orkom (imho słusznie), a nagle osłabia się bez specjalnego powodu mocno średnią armię bestii, która dostaje wpierdol od strzelania, a taki obelisk umożliwiłby chociaż możliwość schowania się w pierwszej turze przed armatami. Nie widzę w tym specjalnie nic giętego tym bardziej, że kładzie się go przed rozstawieniem, a nie po. Należałoby według mnie tylko uściślić czym jest i jaki rozmiar.

Pozdro

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Pytanie odnosnie Glean Magic. Czy mozna to rzucic na Dread Spell myszolakow? Wiadomo ze nie mozna 'wskrzeszac' jednostek. Chodzi jedynie o to czy pierwsza czesc zaklecia dziala, czyli 4D6 modeli wyparowuje. Czy w ogole nie mozna tego rzucac, bo w opisie jest wskrzeszanie i reszta nie ma znaczenia?
Tylko prosilbym o wypowiedz jakiegos sedzego a nie dziesiec postow 'mi sie wydaje', 'a ja mysle ze'.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=3&t=20518
dawno temu zalozone, nikt sie nie przyczepil wiec albo ludziom nie zalezy albo taka jest odp :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Cosmo pisze:Pytanie odnosnie Glean Magic. Czy mozna to rzucic na Dread Spell myszolakow? Wiadomo ze nie mozna 'wskrzeszac' jednostek. Chodzi jedynie o to czy pierwsza czesc zaklecia dziala, czyli 4D6 modeli wyparowuje. Czy w ogole nie mozna tego rzucac, bo w opisie jest wskrzeszanie i reszta nie ma znaczenia?
Tylko prosilbym o wypowiedz jakiegos sedzego a nie dziesiec postow 'mi sie wydaje', 'a ja mysle ze'.
kutwa. Nastepne bede kasowal. NIE TU. tu sa tylko narzekania na lsy bepeery euroceesy i inne takie.

zasady gdzie indziej.

a co do pytania to nie mozna. Tak samo jak nie mozna rzucic firestroma

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

O-o.. Myslalem ze do tego jest ten temat. Przepraszam Michalku :) I dziekuje za odpowiedz ;*

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Swoją drogą sprawa stubborna, a modyfikatorów Ld gdzieś umarła śmiercią naturalną?
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Podłaczam się do Hobbita. Kiedy wreszcie dowiemy się, jak jest z stubbornem?

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1878
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Przeciez w faq do skavenow jest wszystko wyraznie napisane, co jeszcze jest niejasne?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

czar z szadoła i ikona demonuf

Edit: tfu z defa, nie z szadoła

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Lidder pisze:czar z szadoła i ikona demonuf

Edit: tfu z defa, nie z szadoła
Analogicznie do szczurów... niestety.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Witam, mam pytanie. Czy jeżeli mam bestiami "Shard of Herdstone" (+1 PD dla wszystkich magów w promieniu 6 cali od niego?), to mogę z małego maga walnąć czar z 4 kostek 2 swoje 1 z puli i jedna z tego przedmiotu, tak jak z power stonem?
Czy na 2000+ na BP mogę z tym przedmiotem wyciągnąć 13 PD? (4+2+2+2+3 dla każdego maga za niego)?
P.S. Czy Szary prorok jadący na dzwonie potraktowany czarem traitor kin (ataki od mounta) dostanie ataki od szczuroogra czy nie dostanie wcale gdyż dzwonek jako taki ataków w profilu nie ma?
Pozdrawiam, Jacek.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Nie - Z Herdstona generujesz dodatkową kostke - a nie rzucasz czar z dodatkową kostką.
Tak możesz mieć więcej niż 12 kostek dzieki herdstonowi
Nie zanam sie na szczurkach i nie wiem jak to tam wygląda ale jeśli jest tak ze ten ogr ciągnie ten dzwonek to według mnie ten włąsnie ogr cie napiernicza (analogicznie tak jak zwierzęta ciągnące rydwan)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Dzięki Dibo, pozdrawiam.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Barbarossa pisze:Dobra, więc po pierwsze - oto zmiany w nadchodzących uściśleniach.
To moze nie jest moja brocha, ale w sumie dla porzadku - wywalcie caly dzial dot. chaosu z uscislen. Nie ma juz ani Beasts of Chaos ani Hord. A uscislenia do nich dalej wisza w pliku (strona 14ta, punkt 4ty).

Podobnie wypadaloby cos zrobic ze stronami 2 i 3 - ani Malala, ani Szafy nie ma juz na LS.

A wszelkie zapiski dotyczace Storm of Chaos obowiazuja obecnie chyba wylacznie odnosnie Bretki, wiec mozna to tez na lajcie chmajtnac do smieci (chmajtnac czy hmajtnac?).

Dalej 12f: nie ma juz Shaggoth Champion

Z Balancing Patch wywalic cala sekcje dot. Beasts of Chaos.

Jest wiecej takich archiwaliow, ale w tej chwili nie przypominam sobie i nie moge znalezc. Takie tam sprzatanko.


Oraz tak juz bardziej merytorycznie - dlaczego w zaden sposob nie przycinacie lizakow? Z takich podstawowych pomyslow to chocby obciecie im chociaz troche magii, jak np. Cupped Hands zeby zajmowal jakiegos PD. No ale to juz pewnie taka dyskusja na dluzsza mete, w tych uscisleniach nic wiecej sie nie wepchnie.

edit: chmajtnac!

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Spox, dzięki za uwagi...

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Barbarossa na forum LS pisze:Proponuję (na bazie propozycji Jankiela)

"Rozszerzając szyk w ramach manewru change formation, dodajemy modele równomiernie po obu stronach."

Law of Gold - racja.
Nie do końca bym się zgodził gdyż oznaczało by to uniemożliwienie dodania nieparzystej ilości modeli do 1 ranku.

Zapis powinien brzmieć: z jednej strony nie można dodać / odjąć więcej niż 1 dodatkowego modelu w porównaniu ze stroną przeciwną podczas change formation:

:twisted: :shock: :shock: :shock: :shock:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

może przejść w :

:twisted: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
--- :shock: :shock: :shock: :shock:

ale nie może w:

:twisted: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
----- :shock: :shock: :shock:

może zaś w:

:shock: :evil: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
----- :shock: :shock: :shock:


Czyli podsumowując można zrobić expand o 5 modeli dając 3 z lewej i 3 z prawej ale nie można zrobić expandu dodając 1 z lewej i 4 z prawej czy 0 / 5: Jedyne legalne to 3 / 2 i 2 / 3

Dziękuję za uwagę :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Równomiernie w tym sensie, że raz model z jednej strony, raz z drugiej, a nie, że koniecznie parzysta ilość. Zresztą w rulebooku jest pokazane 3 z jednej, 2 z drugiej
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Zablokowany