Waaagh! Barbara

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Re: Ewolucja Waaagh! Barbary

Post autor: GarG »

swieta_barbara pisze:2x1 Goblin Shaman @ 350 Pts
2nd Magic Level
Dispel Scroll [25]
1 Wolf Chariot @ [60] Pts
W 1/2 turze możesz już tego nie mieć... bo nie sądze by Gobliny przeżyły upadek z chariotu.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

GarG pisze:
swieta_barbara pisze:2x1 Goblin Shaman @ 350 Pts
2nd Magic Level
Dispel Scroll [25]
1 Wolf Chariot @ [60] Pts
W 1/2 turze możesz już tego nie mieć... bo nie sądze by Gobliny przeżyły upadek z chariotu.
nie ta edycja. nic sie nie dzieje jak rydwan zostanie zniszczony.

wracając do tematu, rydwany na magach to moim zdaniem super opcja. czekam na opis ich działania;]

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Rozpa z 3 magami bardziej mi sie podoba. Jak uda ci sie wylosowac orkiem przerzuty, to złapiesz dodatkowego boost'a w walce. Tez jestem ciekaw jak sie sprawdzą rydwany pod szamanami - czekam na relacje.

Jedyny minus jaki widzę to podatność szamana z brodą na śmieci, a jak typ zginie to klocek boyzow zaczyna miec problemy psychologiczne. Nie myślałeś nad tym żeby go puscic z tyłu i jako bazyla wziąć yasia zeby miec pewnosc swiniaków ?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nie, nie myslalem.

Jesli chodzi o smieci - no coz, nic nie poradze. Bede tylko staral sie uniknac bledow przy rozstawianiu regimentu. Poza tym - do diabla, przeciez on ma 4To i 5+ as, harpie, czy furie powinien przetrzymac, a przy 4 rydwanach fastow malo sie obawiam.

edit. ha! wlasnie ogarnalem, ze 1 z malej waaaagh! jest swietna na poka! jak to sie niekiedy o takich prostych czarach zapomina...

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

ja bym bsb zostawił. w tamtej rospie nie boli jakos strata 1 rydwanu z gobasem, albo samego gobasa w cc itp. A tu nagle może się okazać, ze będziesz kitrał 2 rydwany z szamanami i dziki z szamanem, zeby tylko nie zginęli, aby nie tracić potencjału magicznego, zmaiast przeć do przodu.
A ta rospa ma napierać. Jedyne z czym ta armia sobie może teraz nie radzić to dobrze złożone dwarfy, tak własnie wyglądają zbalansowane orki :P ze wszystkim mają teraz do przodu.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

swieta_barbara pisze: edit. ha! wlasnie ogarnalem, ze 1 z malej waaaagh! jest swietna na poka! jak to sie niekiedy o takich prostych czarach zapomina...
1 z waaagh jest jednym z niewielu rzeczy, które mogą zaszkodzić DE Lordowi z talizmanem dającym warda uzależnionego od siły ataku
Obrazek

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Robson pisze:tak własnie wyglądają zbalansowane orki :P ze wszystkim mają teraz do przodu.
Robson.
Wystarczy go pojechac i nagle się okazuje, że twoja armia ma teraz z każdym do przodu.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2010, o 15:50 przez Fisch, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

ja mysle ze stolce i CR jak spadnie stykną ;)

a orki naprawde są teraz bardzo nadważone :D
nagle wyszło, że nie mają słabych stron. ;)
rozpa nieźle naporowa z maxem maszyn i maxem dispela :D
drugiej takiej nie ma.
porównaj do tej armi jakąs inna na smoku ;] z 3dd i 2ds to jest lekkim errorem tego patcha imho.

kto pożyczy orki na lokala?
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Robson pisze:porównaj do tej armi jakąs inna na smoku ;]
Smoku, buahahaha!
Robson pisze:porównaj do tej armi jakąs inna na smoku ;] z 3dd i 2ds to jest lekkim errorem tego patcha imho.
I hotekiem. Albo 2 magami HE + obowiazkowe 4 bolce - ja co prawda mam tez 4, ale porownanie jakosci wychodzi negatywnie dla elfow.

Robercik, drugiego takiego jak Ty nie ma - uwielbiam Twoje sliskie posty na forum.

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

Robson pisze: kto pożyczy orki na lokala?
Co tylko sobie zamarzysz z OnG pomalowane Ci moge na Bazyliszka pozyczyc zamian za demony/de. Z przyjemnoscia zagram sobie jakas klimatyczna armia ogladajac z boku jak moje zolnierzyki w rekach profesjonalisty wygrywaja mastera.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Zbliza sie Koziolek, trzeba zaczac myslec nad rozpiska. Do dyspozycji mam wlasciwie wszystkie modele OMG + armie DE, ktora zapewne przyda sie przy tworzeniu kontyngentu.

Moim ogolnym zamyslem jest armia ofensywna oparta na duzej ilosci goblinskich rydwanow.
Zeby ten zamysl wprowadzic w zycie, bede potrzebowal armii z duza kostka kostek dispela i dobrym screenem.
Dzieki temu moje rydwanki beda mialy szanse dojechac w miare pelnym skladzie i zasiac smierc i zniszczenie w szeregach wroga. Dzieki yan-khelowi wystarczy mi dwoch szamanow do zmaksowania antymagii (2 ds tez beda na miejsce). Jesli chodzi o screen, to niestety bede musial uzyc znienawidzonych MMM - nie ma pewniejszej obrony przed ostrzalem niz Ci chlopcy, poza tym ich wysoka wartosc M pozwoli nadazyc za nawala rydwanow.

najpierw wiec antymagia:
orc shaman: xet, yan-khel, ds, boar @ 166
goblin shaman: chariot, ds, trinket @ 200

screen:
15 MMM @ 458
2x5 wolf riders @ 120
2 snotlings @ 40

przyjebanie:
bo bsb: chariot, shinguards, barbus, collar @ 239
2 goblin wolf chariots @ 120

artyleria:
4 spear chukkas: 3 bully @155

Total: 1498

W DE wystawie najchetniej znane i lubiane klimatyczne harpie, shadesow i moze jakichs DR/wojownikow, ale to sie jeszcze okaze. Co sadzicie o tej rozpie?

Z ewentualnych zmian zastanawiam sie nad wsadzeniem magicznego majchra na BSB, zamiast trinketa dowalenie pierscionka malemu szamanowi (choc wiem, ze DE bedzie na tym turze co niemiara, wiec trinket na poka bedzie bardzo potrzebny).

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

de bedzie co nie miara = wez dwoch goblinskich szamanow. k6zs2 bez as rozwiazuje problem pedantow; szansa ze sie samotny cowboy spotka z twoim szamanem na rydwanie jest dosc niewielka (za latwo go ubic).

czarnuch na rydwanie powinien miec xeta, szaman brode. czemu tak?
no bo czarnucha i tak nic nie spanikuje, xet damu szarze pewne, wiec psychologia z glowy (poza nielicznymi terrorami). szamano moze zawsze w jakims oddziale sie czaic

za zaoszczedzone na zmniejszeniu szamana punkty mozesz dokupic dodatkowych obslugantow rydwanowych itd.

swoja droga, tez zaczalem robic rozpiske na koziolka i nieprzyzwoicie podobna (za wyjatkiem mengili) mi wyszla
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Fakt - jakos nie pomyslalem o tym xecie. Oczywiscie wrzucam go na BO.

BO BSB: chariot, xet, shinguards of sneaky shino, collar of zorga @ 239
GOBLIN SHAMAN: chariot, ds, yan-khel, barbus, general @ 200
GOBLIN SHAMAN: chariot, triksy trinket, ds @ 200
2 WOLF CHARIOTS @ 120
2x5 WOLF RIDERS @ 120
4 SPEAR CHUKKAS: bully @ 160
15 MMM @ 458

Total: 1497
PD: 6
DD: 5 + 2DS
DG: 6

edit. Juz wymyslilem kontyngent, IMO calkiem szwarny:

10 XBOWMEN: shields, champion @ 115
5 HARPIES @ 55
5 SHADES: 2 weapons @ 80

Total: 250

Naaaaajs :]

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Barb nie uważasz że gieno mag na chariocie nie będzie troche zbyt łatwy do ściągnięcia? Co prawda średnio się znam na O&G no ale ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

moze bede spoil sport ale mengili nijak nie wrzucisz do armii...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Shino pisze:moze bede spoil sport ale mengili nijak nie wrzucisz do armii...
No fakt - slabo. Jade DE.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

wise choice.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

wszyscy sie uparli na teharpie w kontyngencie zamiast wziać klimatyczne 20 driad ;)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Nie podpowiadaj Robercie. 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Robson zepsułeś wszystko :(
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ODPOWIEDZ