8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Bocian »

A czy ktoś może wie, kiedy mniej-więcej ukaże się ta legendarna 8 edycja?:)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Rasti pisze:Havelock miesza ludziom w głowach :P
cała reszta pisze:i inne info że nie mam racji :)
ok, pospieszyłem, się, my bad :)

ale teraz się zrehabilituję :)
Malak pisze:Poza tym tylko Robin Hood potrafi oddać mutiple shota z łuku :P
Murmandamus pisze:i elf z magicznym łukiem ze swojej listy .
ten łuk nie ma zasady multiple shot, a jedynie że można strzelić trzy razy w ciągu jednej tury

pozdrawiam i wracam do pracy :)
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Legendarna ? to by było niezłe jakoś nie wydaje mi się :D prawda prawdą ze ta gra powinna opierać się na piechocie ale i na strzelaniu czy magii ale rozgraniczyć to trudno bo właśnie tak jest ze gościu powie ze "ej ale ty masz łuczników oni zabija mi kawe a kosztują 200 pt max ...a moja kawa 350" :( a drugi powie ale jak łucznicy ? wystrzelali by ich z wszystkich rzędów, a trzeci powie ze czarodziej jak zaj.... z Fireballa to suchej nitki nie zostawi na kawie wiec niestety zawsze będzie ktoś narzekał. Mam nadzieje ze ta Legendarna 8 edycja zmieni kompletnie te gra na +

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Się zobaczy co zrobią, jednak podstawowym warunkiem powinno być wydanie RH dla każdej armii i zaprzestać tworzenia booków w ten sposób: Book1->gięty book2->gięty-gięty book3-> gięty-gięty-gięty book4->itd.

Ps. nie twierdzę, że wszystkie kolejne boki są zawsze silniejsze od poprzednich, bo czasem zdarzają się wpadki lub po prostu pierdoły ( standardowe pytanko, "trudniej zrobić steam tanka czy mechanicznego konia?"), ale generalnie takie booki podnoszą możliwości graczy, czasem bardzo znacznie.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Taa, tylko cały problem z ciagiem "gięty book -> bardziej gięty book -> Jeszcze Bardziej Gięty Book -> Demony" polaga na tym, ze jak wyjdzie coś "w miarę" to zamaist radosci z normalnego booka, jest narzekanie z powodu tego iz taka armia nie moze nawiazać z giętymi bokkami walki z sensownymi szansami na zwyciestwo. BP niby tu pomaga, ale jakoś tak słabo.

Najgorsze jest, ze taka średnia armia nie ma zadnych szans na poprawe drogą BP, bo "przecierz jakoś sobie radzi i nie jest na poziomie orków". W ten sposób armie typu Imperium, Woch, czy Krasnoludy są udupione podwójnie, bo z jedej strony są za słabe by seryjnie wygrywać, ale jednocześnie "za mocne" by zostać wzmocnione BP.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Morghur
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Morghur »

Jest i na to rada. Wypuścić demony pierwsze! :D
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Żeby zdominowały całą edycję ? Dziekuję :P . Pozatym pierwsze wyjdą zapewne orki ( są zapowiedziane na maj ) i zaraz potem Imperium ( tak jak w 7 ed. ).

Heh. Zobaczymy na ile 8 ed. wywróci rozpiski i balans. Jak niektóre plotki się potwierdzą, to chaos z przecietnej zrobi się totalnie skopana armią - oby wiec się nie potwierdziły. Choć z drugiej strony może wtedy wreszcie TFU-rcy BP spostrzegli by potrzebę zmian w tej armii :P .

W sumie miło by było gdyby wprowadzili mozliwść brania do 1/4 armii z sojuszników. Wiele armii by na tym zyskało.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Infernal Puppet pisze:Pozatym pierwsze wyjdą zapewne orki ( są zapowiedziane na maj )
Nie wiem czemu się przyjęło, że każde wychodzące teraz info, na pewno mówi o 8 edycji.
W newsletterze GW jest bezpośrednio napisane, że chodzi o nową falę modeli dla orków. Nie ma nic mowy o nowym book'u.
Rozumiem, że to jest działania, które ma przynieść nadzieje/poprawić samopoczucie/wprowadzić atmosferę oczekiwania i podniecenia (nie przeczę przyjemnie sobie pogdybać i mieć poczucie, że zmiany są blisko, szczególnie przy takiej armii jaką są orki), jednak niech będzie to zgodne z faktami aktualnymi.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Pu$hek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Pu$hek »

A wiadomo cosik o tym, czy w 8 ed mają wyjść DoW figsy i book?

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Infernal Puppet pisze:W sumie miło by było gdyby wprowadzili mozliwść brania do 1/4 armii z sojuszników. Wiele armii by na tym zyskało.
straciwszy przy tym klimat i różnorodność
w co drugiej rozpisce krasi pojawiła by się ta czy inna kawaleria, no i pewnie wiele osób pokusiłoby się chociaż na 10 skinków w skirmishu, core świetnie zapchany
po drugiej stronie barykady harpie
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

mi się marzą zmiany w systemie magii, uczynić go bardziej ciekawym i różnorodnym.

np
żeby lory miały większy wpływ na siebie, np lore ognia miałby bonusy przy przebijaniu się na magów natury
ale kary przy dispelowaniu czarów zimna

lub lepiej żeby czary dało się łączyć w combosy xD
mag castujący burze na jednostki wroga drugi mag zimna zamraża deszcz i wszystko poza tym że gorzej strzela dostaje hity od zimna :]
nie no ogólnie pokładam duże nadzieje w zmienieniu systemu czarowania
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

[nostalgiczne marudzenie as always mode on]

5 ed.. Tam był idealny system magii. Jego wadą była koniecznosc pełnego wyposażenia na kazdy stół (Winds of Magic, karty spelli itp). Tym niemniej faza magii przypominała prawdziwą pokerową rozgrywkę z bluffami itp włącznie. Mam nadzieję ze do niego wrócą :mrgreen: Czary mozna w koncu losowac, a druk decku kart (czy inna forma zaopatrzenia się w niego) nie byłaby jakimś duzym wyzwaniem.

Pozdrawiam

[nostalgiczne marudzenie as always mode off]

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

straciwszy przy tym klimat i różnorodność
w co drugiej rozpisce krasi pojawiła by się ta czy inna kawaleria, no i pewnie wiele osób pokusiłoby się chociaż na 10 skinków w skirmishu, core świetnie zapchany
po drugiej stronie barykady harpie
Przynajmniej niektóre armie wreszcie miałby sensowne odziały. Z zaznaczeniem oczywiscie, ze sojuszników można barć tylko z niektórych armii i tylko jak ma się swoje jednostki z danej kategorii.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Magia w ósmej edycji?

Dodać dodatkową kość ala Scatterkę/Altylerkę.
Kulasz ją po deklaracji rzucenia czaru, co wywołuje następujące efekty:
Mistcast
Ifka
Różnorakie modyfikatory do casta (ujemne i dodatnie, symbolizujące niestabilność magii).

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

fajny pomysł z tą kostką
mis
-4
-2
+2
+4
ifka

czary wychodziły automatycznie(ułatwienie i uproszczenie, wszecie koniec spamu wampirów). Kości rozproszenia zostały by takie jakie są. liczba czarów na fazę=poziom
Mag lv 1 zna tylko 1 z danego lora
Mag lv 2 zna 1-2
Mag lv 3 zna 1-4
Mag lv 4 zna 1-6
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

I w armii na 4 magach wchodzi 10 czarów na turę... Plus boundy... :shock: :roll:

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

To tylko taka myśl, a nie projekt nowej edycji
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Tu kolega co powiedział z nistabilością wiatrów magii zajebiste dawało by to dobry klimat wiadomo że jak by każdy mag miał ginąć na jakimś miskaście to bitwy ani starego wieku nie doczekał by się żaden dlatego tutaj zwracał bym uwaga na to ze oczywiście misskast zaj.... hardcorowy ale też trudniej go rollnąć. Co do pogłosek to czytałem na warseekeze ze może bezie zmiana na KOŚCI D10 !!!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

M.T. pisze:I w armii na 4 magach wchodzi 10 czarów na turę... Plus boundy... :shock: :roll:
No ale np do tego jeszcze z kośćmi magii :) Takie ograniczenie czarów jak kostek mocy. No, choć wtedy np na małe punkty ktoś sobie nie pogra na magii...

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Niech zrobią znowu ta magie z tymi kartami bo z tego co mi opowiadacie, wtedy aż tak nie miażdżyła ( wiem co mówie gram WE :P )
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

ODPOWIEDZ