Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Re: Dyskusja o balancing patchu

Post autor: quas »

Shino pisze: @quas co do przedmiotow to caly czas mam takie samo zdanie. Jankiel sie nie nadaje. Daje overkilla w defensie magicznym og co nie jest im tak potrzebne. reszta dziala ok tylko trzeba bedzie je popoprawiac (np. dac golanowi ulepszona wersje lancy -> co zreszta przy jego doswiadczenu bretka uwazam za calkiem fluffowe ;) ;) )
grzybek->daje 1DD; drugiego efektu nie zauwazylem jeszcze. nie jest niezbednikiem (tyle ze koszt ma taki by sie "laczyc" z innymi przedmiotami.
IMO lepiej jakby dzialal na zasadzie one use only przerzutu 1 kostki

Gholan->tez zaczolem wystawiac lance z boar boyzow. :twisted: co nie zmienia faktu ze to najbardziej "samoograniczajacy" sie item z BP
Wniosek - nowe BP nie przegięło orkasów. Sa dalej słabe, choc niewatpliwie zmiana w BP jest pozytywna, bo gracze zielonoskorych przestali jeczec, deklaruja, ze gra im sie fajniej i sa ogolnie zadowoleni. Ale nie rozwalaja systemu.
jasne. bo pozwala powalczec z undeadami, zaplanowac gry z demonami.
a z DE w dowolnej konfiguracji czeka raczej mniej lub bardziej efektowny wpieprz. ale taki urok zielonych (raczj podobny wynik w spotkaniach z dobrze zlozonymi/poprowadzonymi "partyzantami")

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Gdzie Zbyszek? Wyjebywac wszystkie te farmazony o LS.
Żaba pisze:3 x widziałem sytuację gdzie Abomka wpada w klocek gwardii z królem i ją mieli analogicznie 6 psów z heraldem - u Darka 2 raz z rzędu ... DE naprawdę radzą sobie z Abominacją ale chociażby TK, VC a nawet Emony bez 2 x lamerów mają problem.
No niewiarygodne?! Klocek z krolem czegos nie mieli?! Jugger nie rozkreca jakiegos oddzialu?! Zbanowac abominacje.

Przeciez zarowno demony, jak i TK maja dostep do MMM, ktorzy potrafia czasem dominacje scisnac w ture. Co za bzdura.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

no tak jak nie wystawiają MMM - ich wina... :lol2: przypomnij to też Dębkowi albo Pasiakowi
Barbaro chciałem tylko zauważyć że współczynnik cena jakość w przypadku HtH helpita jest zachwiany - ile kosztuje herald z 6 psów ile klocek gwardii z kingiem :?: . To że abomka (250 pkt) składa taki klocek szybciej niż lord na smoku (powyżej 500) powinno dać do myślenia - w każdym razie tak mi się wydaje.
cieszę że gracze z Wa-wki to źródło postępu w rankingu turniejowym dla Thuriona i Jankiela :mrgreen: maska do przodu zawsze mile widziana :wink:

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ani Debek ani Pasiak chyba nie powinni narzekac na gre z dominacjami - gdyby nie nadzwyczajny fart Morroka w Bydzi, gralby przeciw Pasiakowi bez dominacji od 4 tury. Moim zdaniem wspolczynnik cena jakosc w przypadku movement harpii jest zachwiany - ile kosztuje warhawk rider?!

To ze abomka w ogole dochodzi do klocka to daje do myslenia - przynajmniej tak mi sie wydaje. Zauwazylem, ze w fazie strzelania i magii zadaje bardzo niskie straty.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Moim zdanie problem przegiętości abomki nie tkwi w abomce tylko w sztormówce, która powoduje, ze to tałatajstwo dochodzi do przeciwnika bez szwanku.
Jeśli wprowadzi się zapis, ze w armii gdzie jest 2x abomka nie można wystawiać sztormówki moim zdaniem problem znacząco się zmniejszy.
Dla graczy, którzy grają np. VC i piszą, ze nie mają co z nią zrobić informuję, ze nie jesteście osamotnieni. Macie game breakera w postaci skavenów na 2x abominacjach i musicie z tym żyć.
Pozostaje zawsze vampir - generał z lore of fire, albo killer z pierdylionem ataków i płonącą lancą na smoku. To mało, ale zawsze coś.
Dla porównania takim game breakerem są 2x czołgi dla bretki. Można wystawić trebka, czy gościa z KB na LT, ale z doświadczenia wiem, że to ciągle mało i trzeba liczyć na dużego farta.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ja tego zupelnie nie ogarniam. VC narzekaja, ze maja ciezko z dominacja. A rozwiazan na nia maja przynajmniej 4:
- lord na smoku ze spike i red fury
- forbidden lore
- banner of hellfire
- MMM

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

MMM lol
akurat vc to ostatnia armia, która ich wystawi, za to zapomniales o 2 pytlongach DoW ;)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

OK, ok abomka to złoo. Ale jak się ma do tego reszta armii? Jest cos jeszcze przegiętego?Raczej nie. Sztormówa Dębku bardzo szybko się wyczerpuje, zazwyczaj max. do 3 tury działa. A armie strzelajace raczej jak się uprą do abomki moga i w 5 tur strzelac. Gwardia tk ma źle z abomką, ojej, a strzelanie z katapult z flejmingami w fazie magii i strzelania to mało?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Nie mogą. W 2-3 turze abominacje są już w hth.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Dębek pisze:Moim zdanie problem przegiętości abomki nie tkwi w abomce tylko w sztormówce, która powoduje, ze to tałatajstwo dochodzi do przeciwnika bez szwanku.
Jeśli wprowadzi się zapis, ze w armii gdzie jest 2x abomka nie można wystawiać sztormówki moim zdaniem problem znacząco się zmniejszy.
Dla graczy, którzy grają np. VC i piszą, ze nie mają co z nią zrobić informuję, ze nie jesteście osamotnieni. Macie game breakera w postaci skavenów na 2x abominacjach i musicie z tym żyć.
Pozostaje zawsze vampir - generał z lore of fire, albo killer z pierdylionem ataków i płonącą lancą na smoku. To mało, ale zawsze coś.
Dla porównania takim game breakerem są 2x czołgi dla bretki. Można wystawić trebka, czy gościa z KB na LT, ale z doświadczenia wiem, że to ciągle mało i trzeba liczyć na dużego farta.
+1
Bretka ma jeszcze brazersy a ja nawet tego niet.
Dodam jeszcze że jak zakażą DoW to na Imperium cieniutko jak cholera...

No ale czasem się uda jakiś remisik wyciułać ;)
Janiszek pisze:K, ok abomka to złoo. Ale jak się ma do tego reszta armii? Jest cos jeszcze przegiętego?Raczej nie. Sztormówa Dębku bardzo szybko się wyczerpuje, zazwyczaj max. do 3 tury działa. A armie strzelajace raczej jak się uprą do abomki moga i w 5 tur strzelac. Gwardia tk ma źle z abomką, ojej, a strzelanie z katapult z flejmingami w fazie magii i strzelania to mało?
Abominacja w 2 turze jest w hth przeważnie.
swieta_barbara pisze:ile kosztuje warhawk rider?!
40 :lol2: szału nie robi, trudno. Po prostu się ich nie wystawia...
swieta_barbara pisze:gdyby nie nadzwyczajny fart Morroka w Bydzi, gralby przeciw Pasiakowi bez dominacji od 4 tury.
Ale wstała calutka jak nówka nieśmigana... I tu jest dodatkowy problem. Kolejna zajebista zdolność w takiej cenie.

Pomysł Dębka jest bardzo dobry i ciekawy do rozważenia.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

O to wlasnie chyba chodzi w BP - cccccccombo breaker! :mrgreen:
gj Dębek

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

UWAGA!

Czy zrobicie coś w kwestii braku możliwości posiadania tarczy na bsbkach w armiach 6-edycyjnych (ogólnie wszędzie)?

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

nie :)
chyba nikt na LS nie jest za takim rozwiazaniem (niewiele zmienia, utrudnia poczatkujacym, zmienia zasady)

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

A coś w kwestii posiadania przez krasnoludzkiego BSB-eka, runicznego dwuraka? :P (skoro już tak do BSB-eków ponownie doszło)
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

nie, uzasadnienie jak wyzej ;).

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Marek G pisze:nie, uzasadnienie jak wyzej ;).
To puszczone oczko wyziera z siebie nieprzemierzoną okrutność LS... niemniej chyba jako krasnoludzki gracz jestem przyzwyczajony do takiej odpowiedzi na to pytanie. :)
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Czy będziecie się zastanawiać nad takim szczegółem jak zawyżone koszty grup dowodzenia w DoW? Może obniżycie choćby koszt muzyków do normalnego poziomu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

nie :)
chyba nikt na LS nie jest za takim rozwiazaniem (niewiele zmienia, utrudnia poczatkujacym, zmienia zasady)

Dla glupich 10-15 punktow na cala armie, trzeba bedzie pisac oddzielny akapit dla kazdego oddzialu... to sie nie kalkuluje.

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

A może moglibyście znieść ograniczenie 0-1 dla hallingów DoW ,było by to bardzo miłe bo takie ograniczenie trochę przestarzałe jest . [-o<
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

To trochę za dużo roboty jak na halfingów.

ODPOWIEDZ