Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Re: Dyskusja o balancing patchu

Post autor: antonio »

Czy możemy spodziewać się zmian jeszcze przed Koziołkiem?

Opcja butchera generała [-o< [-o< [-o< byłaby wielce necąca.... 3 butcherów + halflingi --> cyrk rzeźniczy z deserem :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

ANtY czemu przecież już niema gwardii czy innego oddziału z zasadą 0-1 czemu niziołki mają być w ten sposób upośledzone.
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Antonio, ale przecież lada master będzie nowy book do ogrów... just wait.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Deliberitus886 pisze:ANtY czemu przecież już niema gwardii czy innego oddziału z zasadą 0-1 czemu niziołki mają być w ten sposób upośledzone.
przecież już nie ma bsbków bez tarcz to czemu kilka ma być upośledzonych?
abo to trochę za dużo zachodu, a kraśki np to ab zaraz będą miały nowy to po co to

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

ANtY przecież już nie ma bsbków bez tarcz to czemu kilka ma być upośledzonych?
abo to trochę za dużo zachodu, a kraśki np to ab zaraz będą miały nowy to po co to
Zachodu czy wschodu a po prostu ograniczenie 0-1 zostało usunięte z większości AB , więc czemu nie wywalić tego ograniczenia z DoW , a taki zabieg mógłby ich chociaż trochę uaktualnić i tak już nieaktualną i przestarzałą armię
I co ma wydanie nowego AB do krasi , Halflingów tam nie ma .
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Bo tak mają w zasadach.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Chciałem napisać, że po Bazylu zmieniłem zdanie. Jestem za banem dla DoW i przy następnym głosowaniu wrzuce takie pytanie i zagłosuje na tak.

Wiem również, że nowe orki budzą wiele kontrowersji. Wydaje mi się jednak, że już z doświadczeń wynika, że zmiany poszły w dobrym kierunku. Orki przez długi czas były chłopcem do bicia przez co teraz perspektywa równiejszej gry powoduje pewne zaskoczenie :) Z czasem powinno się to zmienić.

W kolejce do zmian czekają ogry. Myślę, że powinna to być ostastnia armia, w którą mocniej ingerujemy.

pozdr.

Koszu
Chuck Norris
Posty: 592
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

damn.
tuż przed bazylem odebrałem od Morroka dwa działka.
i co ja mam teraz z nimi zrobic? dokupic reszte imperium?

twardochleb
Chuck Norris
Posty: 356

Post autor: twardochleb »

Sory Paffeu ale jesli kazda armia lizakow ma ze soba 2 dziala dow to cos jest nie teges. Moze gdyby ludzie traktowali je bardziej jako opcje a nie jako 100% pewniak to nie byloby takiego parcia na ich zbanowanie...

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nie martw się, może za jakiś czas wyjdą gięci ryboludzie i będą mieli wodne działka?
Tak wracając do meritum:
DOW TYLKO DLA DOW!

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Armatki wodne? Ale mi sie będzie kojarzyło ze znienawidzoną instytucją taką jedną :D
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

paffeu albo przerabiasz skinole na oblsuge albo wystawiasz ludzką, zwykly skinek to będzie prox :)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Xet pisze:Chciałem napisać, że po Bazylu zmieniłem zdanie. Jestem za banem dla DoW i przy następnym głosowaniu wrzuce takie pytanie i zagłosuje na tak.

Wiem również, że nowe orki budzą wiele kontrowersji. Wydaje mi się jednak, że już z doświadczeń wynika, że zmiany poszły w dobrym kierunku. Orki przez długi czas były chłopcem do bicia przez co teraz perspektywa równiejszej gry powoduje pewne zaskoczenie :) Z czasem powinno się to zmienić.

W kolejce do zmian czekają ogry. Myślę, że powinna to być ostastnia armia, w którą mocniej ingerujemy.

pozdr.
nie wystarczy zbanowac cannony? cannona mozna jeszcze od biedy zrobic z dlugopisu i pomalowac na szybko, ale inne jednostki DoW juz nie... w ten sposob zostana skrzywdzeni gracze ktorzy juz zainwestowali w te figurki, zwlaszcza po ostatnich zapewnieniach, ze LS ich jednak nie ruszy.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Powtarzam po raz setny. Cannony wystarczy zbanować w pierwszej piątce czyli na dobrą sprawę w VC i Lizzi. Przestaną kłuć w oczy.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Określ pierwszą piątkę proszę :D Bo to też jest dyskusyjne w sumie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Gryzą w oczy działa w Lizakach i VC tylko i wyłącznie... I tam bym je zbanował... Znaczy w mojej armii... Gram już na salkach i da się choć trudniej...

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Mnie tam gryzą MMM i działa w każdej armii... Ale prawda jest taka, że dopóki organizatorzy nie będą chcieli / nie zaczną banować dział i MMM, to autorzy BP też tego nie zrobią
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

I bardzo dobrze. Aktualny BP działa bardzo dobrze i poza dopakowaniem OK nic bym nie zmieniał.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Xet:
To co proponujesz (obcięcie DoW we wszystkich armiach ) jest trochę sprzeczną z ideą BP:
Balancing Patch to modyfikacja oryginalnych zasad GW w celu wyrównania sił armii. Ogranicza niektóre kombinacje przedmiotów i jednostek, dając dodatkowe możliwości słabszym rasom. Dodatkowo nakłada ograniczenia na ilość kostek magii, jaką można mieć w rozpisce.

czyli BP nie jest od wymuszania klimatycznych rozpisek czy dbaniu o różnorodność, jest od obcinania największych przegięć i balansu magii między armiami


jeśli ludzie biorą w słabych armiach DoW to dlatego właśnie żeby wyrównać szanse, zabranie im tej możliwości odniesie skutek przeciwny do celu BP czyli zwiększy różnice między armiami.

jeśli banować to w wybranych armiach które i tak cisną bez DoW a z DoW dużo mocniej

dodatkowo imo:
im mniej integracji w zasady kompozycji tym lepiej
Ostatnio zmieniony 5 mar 2010, o 10:51 przez Jasiuuu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
T

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

cannony gryza we wszystkim - ich wystawianie nawet w we, wochu itd wylacza z gry tak naprawde sens wystawiania rydwanow ktore nie maja warda na 4+.
na chwile obecna wystawianie herosa na rydwanie (bezwardowym) mija sie z celem, bo prawie kazdy don z cannona strzeli i po ptokach. realnie wiec nie dosc, ze urozmaici sie na stolach od rarow wlasciwych do danej armii (nie dzial i nie mengili), to jeszcze dodatkowo urozmaici sie troche rozpisek.

i rownie dobrze mozna to do limited wrzucic, a nie do bp. czy wrecz uznac w uscisleniach, ze armybook dow w 7ed juz nie obowiazuje.
Obrazek

ODPOWIEDZ