kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Byro »

Posiadacz magicznej broni nie zyskuje dodatkowego ataku za drugą broń, ani dodatkowego bonusu za tarczę.
Żeby tak było, konkretna broń magiczna musiałaby mieć dopisek :"counts as hand weapon".
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

ok nikt inny się włącza do dyskusji to znaczy że wszyscy grają tak jak ty mówisz.

Więc ok add. handweapon nie można używać razem z magiczną bronią. Konrad jest wyjątkiem i tyle.

Eteryczna postać do oddziałó wejść nie może w żadnym wypadku.




Dzięki.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nowe hasło wyborcze: eteryki dla eteryków
amen :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

White Lion pisze: Eteryczna postać do oddziałó wejść nie może w żadnym wypadku.
?????

Do jakiego oddziału? Bo pytałeś czy może wejść do eterycznego i do niego może, nie może wejść do nie eterycznego

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Masz rację :) musiała mnie ogarnąć pomroczność jasna ....

co też parę stopni gorączki może zrobić z człowiekiem... :)

rashar
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: rashar »

Pytan zestaw maly:

1. Sypanko VC regenka i ward na nie dziala? (sypanko za rozliczenie i/lub strate genka)

2. Jak wyglada sprawa z Banshee i Tankiem... oraz Blood Drinkerem i tankiem? Pierwsze nie dziala a drugie dziala?

3. Infinite hatred z mocy wampira i hate ze strigosa dziala rowniez na mounty?

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

rashar pisze:Pytan zestaw maly:

1. Sypanko VC regenka i ward na nie dziala? (sypanko za rozliczenie i/lub strate genka)

2. Jak wyglada sprawa z Banshee i Tankiem... oraz Blood Drinkerem i tankiem? Pierwsze nie dziala a drugie dziala?

3. Infinite hatred z mocy wampira i hate ze strigosa dziala rowniez na mounty?
1 - działa w obu przypadkach (w 6 edycji nie działało ale na szczęście w 7mej to zmienili)

2 - Banshee nie działa na maszyny. Tank jest maszyną...
Blood Drinker wyciąga punkty od dowolnego celu więc działa.

3 - Zasada psychologii przenosi się na mounta ale infinite hatred działa dla mounta tylko w pierwszej turze (nie pamiętam gdzie to widziałem albo errata albo uściślenie).
Podobnie Frenzy daje dodatkowy atak konikom.

Awatar użytkownika
gerwaz26
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: XIII Kohorta - Wrocław

Post autor: gerwaz26 »

Mam pytanko bo ostatnio przez taka sytuacje moje 700pkt wybieglo za stol. Ostatnia moja tura. Gieniek w oddziale Savage orc boar boy's szarzuje na bullcentaury (bo musi) Bulle spierniczaja za krawedz. Co sie dzieje z gieniem? Zatrzymuje sie na krawedzi i nie jest traktowany jako jednostka stracona czy wybiega za stol i trace caly oddzial z gienkiem(nie zdazy juz wrocic)??
Obrazek

rashar
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: rashar »

Mam kolejne pytania - po przeczytaniu uscislen sedziowskich i BP :)

Uscislenia "Różne" podpunkt "J" "... Magicznymi atakami nie sa również strzały z magicznych broni strzeleckich..."

Na przykladzie biore herosowi luczek (dajmy na to ze gram WE) The Bow of Loren - mam te magiczne ataki czy tez nie (moge walnac tym eteryka?) Wedle cytowanego tekstu zdaje mi sie ze nie... ale wole sie upewnic bo jest to dosc znaczna zmiana w stosunku do tego co grywalem.

----

Teraz dosc dziwne pytanie - Dlaczego w WHFB gra sie na 6 tur a nie do rozgromienia wszystkich armii. (procz tego ze tak pisze w rulebooku) Wiem ze pytanie dosc glupie ale potrzebuje solidnych argumentow by przekonac pare osob, ze wlasnie tak nalezy w ta gre grac.

Re down: No wlasnie dla mnie to logiczne ze tak stoi w rulebooku :D ale musze jakos obrzydzic gre znajomym na wiecej niz 6 tur lub przemowic im do rozsadku mocnymi argumentami :/ Albo znalezc gdzies ludzi ktorzy beda norlanie grali :D
Ostatnio zmieniony 4 mar 2010, o 23:13 przez rashar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

rashar pisze:Mam kolejne pytania - po przeczytaniu uscislen sedziowskich i BP :)

Uscislenia "Różne" podpunkt "J" "... Magicznymi atakami nie sa również strzały z magicznych broni strzeleckich..."

Na przykladzie biore herosowi luczek (dajmy na to ze gram WE) The Bow of Loren - mam te magiczne ataki czy tez nie (moge walnac tym eteryka?) Wedle cytowanego tekstu zdaje mi sie ze nie...
Dobrze ci się zdaje.
rashar pisze: Teraz dosc dziwne pytanie - Dlaczego w WHFB gra sie na 6 tur a nie do rozgromienia wszystkich armii. (procz tego ze tak pisze w rulebooku)
Bo tak stoi w rulebooku.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

rashar pisze:Na przykladzie biore herosowi luczek (dajmy na to ze gram WE) The Bow of Loren - mam te magiczne ataki czy tez nie (moge walnac tym eteryka?) Wedle cytowanego tekstu zdaje mi sie ze nie... ale wole sie upewnic bo jest to dosc znaczna zmiana w stosunku do tego co grywalem.
Chodzi tu o FAQ by GW odnośnie WE w którym napisano, że normalne strzały wystrzelone z magicznego łuku same w sobie magiczne nie są. Ten zapis w uściśleniach po prostu rozszerza jego działanie na pozostałe armie.

Przykro mi ;)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

jak ma sie przedmiot he Tricster's Pendant do infernal puppeta? przeciwnik rzuca 2 razy ja wybieram efekt i w tedy on turla o ile moze go przeniesc? czy zanim wybiore ktory miscast bd dzialac on juz turla o ile moze go przeniesc ? Czy moze w tym przypadku poprostu nie dziala infernal bo dostaje atak DDoS od HE?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Kolejny niuansik. Czy zdolność lub przedmiot dający magic resistance zabiera kostki DD według BP ?

rashar
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: rashar »

Teraz pytanie z tych bardziej smiesznych : Limited i Restricted - z czym to sie je. Szukalem po forum i w google ale nie jest latwo znalezc. Tony wynikow ale nic o tym :)

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

To stary twor. Teraz sie juz praktycznie nie gra na Limited.

To nazwy formatow gry sa, jak w Magicu itd.

Open - wszystkie chwyty dozwolone, czyli mozesz miec w rozpisce special characterow.
Limited - normalna rozpa, bez special characterow.
Restricted - ograniczenia slotow dla niektorych armii, przedmiotow itp.

Teraz gra sie na BP czyli Balancing Patchu. Czyli tez przyciecie kompozycji armii w pewnym stopniu i magii. http://strony.aster.pl/barbaros/

Mozesz tez spotkac okreslenie CS. Comp Score (od Composition zdaje sie). Zwykle w polaczeniu z Euro. Czyli rowniez przyciecie kompozycji/boosty dla niektorych armii. Zmienia sie praktycznie co roku.

Awatar użytkownika
gerwaz26
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: XIII Kohorta - Wrocław

Post autor: gerwaz26 »

Ponawiam swoja prosbe o udzielenie infa nt gienia wybiegajacego ze stolu ze strony wczesniejszej. Prosze o w miare szybka odpowiedz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Re gerwaz26: Zalezy od sytuacji co prawda, ale prawdopodobnie w ogole nie wybiegnie za stol. To raz. A dwa to nie tracisz punktow jesli wybiegnie przeciez :) To ze gienio nie dziala i nie zajmuje cwiartki nie ma nic wspolnego ze strata punktow.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

rashar pisze:Teraz dosc dziwne pytanie - Dlaczego w WHFB gra sie na 6 tur a nie do rozgromienia wszystkich armii. (procz tego ze tak pisze w rulebooku) Wiem ze pytanie dosc glupie ale potrzebuje solidnych argumentow by przekonac pare osob, ze wlasnie tak nalezy w ta gre grac.

Re down: No wlasnie dla mnie to logiczne ze tak stoi w rulebooku :D ale musze jakos obrzydzic gre znajomym na wiecej niz 6 tur lub przemowic im do rozsadku mocnymi argumentami :/ Albo znalezc gdzies ludzi ktorzy beda norlanie grali :D
- bo czasami gra by sie strasznie dluzyla (w szczegolnosci na duze punkty)
- bo tak stoi w RB
- bo po wyrzynaniu sie, zawsze bedzie masakra a jest tabelka z tylu ksiazki gdzie masz remisy, male zwyciestwa, duze zwyciestwa i masakry
- bo RB tak mowi ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Grolshek pisze:Kolejny niuansik. Czy zdolność lub przedmiot dający magic resistance zabiera kostki DD według BP ?
Nie.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

A. We assume that the word ‘missiles’ includes all
attacks executed in the Shooting phase as well as
spells that are labelled as ‘magic missiles’.
Pytanie odnośnie wpływu Storm Bannera na Rune of Wrath and Ruin Kowadła.
Jak by nie było, Rune of Wrath and Ruin ma miejsce w shooting phase, nie potrzebuje BS by trafiać-jest missile attackem(FAQ GW).
Inne moce nie są atakami, zatem działają pod wpływem SB bez zarzutu imho.
Zatem jak jest w przypadku Rune of Wrath and Ruin?

Zablokowany