Pytania co do Vc

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Re: Pytania co do Vc

Post autor: Lordzik »

mishka
Gdzie jest zapis, że baty z Summona dostają 1 ranę za każde 2 "wydane" z czaru? Jeśli gdzieś na tym forum, to możesz podać link?

Bo jeśli brać pod uwagę tylko BP i AB, to wyrzucając 18 ran z summona, powinno móc dać się wszystkie 18 nietoperzom.

A co do CC, to nie byłbym taki pewien - w opisie summona jest, że modele są umieszczane na stole dokładnie tak, jak opisano to w inwokacji. Nie jest napisane, że czar jest traktowany jak inwokacja.

Awatar użytkownika
Herkules
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: Herkules »

działa , najpierw wskrzeszasz FCG

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Moim zdaniem z tymi batami to jest tak jak napisał M.T. , bo jeśli ktoś uważa że rzucając 18 na Summon Undead Horde może 18 ran nietoperkom wskrzesić to równie dobrze czemu tak nie można zrobić z eterykami i wampirami, przecież jedyna różnica to to że eterykom/wampirom można uleczyć po 1 ranie a nietoperkom po D3 ran...

Raz rzuciliśmy summon undead horde i za jednym razem możemy uleczyć 1 rane eterykowi (+1 za corpse carta), 1 rane wampirowi, 1 kawalerii (+1 za corpse carta) i D3 ran nietoperkom (+1 za corpse carta)...

Aby uzdrowić więcej ran musimy rzucić to więcej razy i tyle...

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Ponieważ odnośnie eteryków, vampirów i non-foot soldiers jest odpowiedni zapis w opisie czaru.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, wszelkiej maści piechota [poza batami] wskrzeszana jest o max d6 z tego czaru [zombie odpowiednio inaczej], a nie np te 18 ran wyrzucone na 3d6.

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Nie ponieważ 6 bierze się z tego że invokacją można max tyle wyrzucić...

Chodzi mi o to że Summon undead horde (przyjmijmy że możemy uleczyć 10 woundów bo tyle rzuciliśmy) to nie jest 10 osobnych invokacji z których na każdej wyrzuciliśmy 1 wound... to jest jeden czar więc do eteryków/wampirów/nie piechoty mamy pewne ograniczenia nałożone...

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Rozumiem to doskonale. Pokaż mi te ograniczenia w stosunku do batów.

Jedyne co twierdzę to to, że ograniczenie k3 dla batów ma się tak samo, jak ograniczenie k6 dla całej innej piechoty jeśli rzucimy summona - czyli nie istnieje.

Chyba, że gdzieś w rozmowach o BP jest taki zapis, wtedy oczywiście jestem w błędzie. Ale nie śledzę rozmów w tamtym dziale na bieżąco, więc nie wiem. Dlatego prosiłem o ewentualny link.

rashar
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: rashar »

Ja tez poprosze... Bo dyskusja rozgorzala ze ho ho... :] Czyli CC dziala - na bank :D Tu tez bym prosil link/odniesienie do rulebooka.

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Żadnego linka nie podam bo nie ma - chociaż może kiedyś już tutaj się o to kłócił...

... nie ma ograniczenia dla piechoty zaś dla fell batów jest...

Po prostu po BP tekst opisu invokacji powinien się zmienić na:

"...units with vampire, ethereal and non-infantry units are harder to heal and only regain one wound. Units of Fell Bats are harder but not so hard to heal and only regain D3 wounds."

To jest moje zdanie i jest dosyć zbalansowane (zasadowo)

Proponuje zapytać sędziów w tej sprawie...

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Poszło, zobaczymy.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no dobrze, ale nadal Summon Undead Horde jest lepszą wersją inwokacji, leczy jak inwokacja, ale może objąć wiele oddziałów naraz i leczy 3D6 woundów, a skoro jest ograniczenie D3 dla batów, które de fakto są traktowane jak piechota, więc po prostu każdą ranę dla batów traktuję jak 2 punkty odjęte z rzutu 3D6

taak wiem to działa na niekorzyść VC, ale skoro gramy BP to przez analogię moim zdaniem jest to poprawna interpretacja więc jeśli 3D6 wyrzucę X to jakbym chciał same Fell Bats leczyć to uleczę im X/2 ran i moja sprawa jak rozdzielę te woundy byle nie przekroczyć wyrzuconej na kościach ich liczby

dla mnie nic tam nie trzeba zmieniać, jest wystarczająco klarownie, jak dla kogoś potrzebny jest zapis, że Summon Undead Horde heal 3D3 #-o wtf? Fell Bats to niech o to walczy u LS, dla mnie to głupota o takie oczywiste oczywistości się spierać :)

Z resztą, o co w ogóle idzie? Ile razy mieliście sytuację, że z dużego summona baty dorabiacie? baty albo wylecą w cholerę daleko albo ich już nie ma na stole dawno :) sytuacja moim zdaniem rzadko się zdarza tak odskakując trochę od tematu

A linka nie ma, chyba, że ktoś zmusi LS do pochylenia się nad tym chociaż to dla mnie strata czasu. Nie lubię czepiać się słówek i co jest w polskim podręczniku a co w angielskim itp itd, ale przynajmniej dla mnie to, że "units are placed as detailed in Invocation of Nehek" wystarcza do traktowania każdego oddziału tak jakby osobna inwokacja na niego została rzucona, a skoro w opisie Lodestone na CC jest napisane, że "unit (..) is targeted by Invocation of Nehek gains additional wound" to jedno się z drugim łączy.
Na tyle na ile grałem po turniejach i nie tylko to nikt nigdy nie miał z tym problemu.

Ech to polskie piekiełko.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Zgodziłbym się z Tobą, gdyby napisali "traktuj summona jak inwokację". Nie napisali. Napisali "ustawiaj modele jak w inwokacji".

Dam Ci inny przykład, który dotyczy też summona: ilu zombie wskrzesza bohater, który rzucił summona i posiada Sceptre de Noirot?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

5D6, w opisie sceptre de noirot jest jednoznacznie napisane "each succesfull cast of Raise Dead" a przy summonie "using rules of Raise Dead"
przy 2 efekcie Summona nie jest wprost napisane racja, ale mi te opisy wystarczą by uznać to za "mnogą inwokację"

wysłałeś do kogoś z LS to może kiedyś odpowiedzą, a póki co ja gram tak jw. :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Kurde, najgorsze jest to, że im dłużej to analizuję, tym bardziej wydaje mi się, że to, co współgra z inwokacją zupełnie nie działa z summonem...

Weźmy na przykład CC z unholy:
"If blabla 6" of one or more Unholy blabla, blabla, is targeted by Invocation(...)" - a prawda jest taka, że nie rzucam inwokacji, tylko summona, więc coś nie może być celem inwokacji...

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

Bry, a ja mam głupie pytanie, bo w zasadach i ab nie ma nic o tym, że fell baty są skirmishem, a mi się wydaje, że jednak tak. To jak to w końcu jest ? :) dzięki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Sprawdź zasady "flying units" czy coś podobnego w RB.

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

nie ma zasady flying unit, tylko lot .... ot co :) chyba, że ab.pl słabo jak zawsze z tłumaczeniem stoi ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

W angielskim AB jest napisane Flying Unit :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

thx voodi :) bo widzisz polski obsysa, no i to mi wsio ułatwia :) ale do tego w army builderze, też nie ma zasady flying unit, tylko jest can fly ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

69 podręcznika głównego, nie księgi armii. Pisząc RB, miałem na myśli Rule Book.

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

ok, ok ;)
Obrazek

Zablokowany