kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: gerald_tarrant »

kilka pytań odnośnie zasad korzystających z ilości szeregów oddziału:

-czy skaveny mogą korzystać z premii za szeregi do Ld, kiedy mają korzystać z własnego, niezmodyfikowanego LD ?
-czy skaveny dostają bonus za szeregi, jeśli są w kombacie i mają wykasowane szeregi za flankę/tył?
-czy skaveny aby dodawać bonus do Ld muszą mieć pełne szeregi?

-czy slaves [skaveny] w momencie wybuchu po nie zdanym breaku liczą hity za pomocą pełnych szeregów?
-czy Morks Spirit Totem [O&G]dodaje DD za niepełne szeregi?
-czy blunderbussy [CHD Indy GT] dodają premię do siły za niepełne szeregi?

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

gerald_tarrant pisze:kilka pytań odnośnie zasad korzystających z ilości szeregów oddziału:

1-czy skaveny mogą korzystać z premii za szeregi do Ld, kiedy mają korzystać z własnego, niezmodyfikowanego LD ?
2-czy skaveny dostają bonus za szeregi, jeśli są w kombacie i mają wykasowane szeregi za flankę/tył?
3-czy skaveny aby dodawać bonus do Ld muszą mieć pełne szeregi?

4-czy slaves [skaveny] w momencie wybuchu po nie zdanym breaku liczą hity za pomocą pełnych szeregów?
5-czy Morks Spirit Totem [O&G]dodaje DD za niepełne szeregi?
6-czy blunderbussy [CHD Indy GT] dodają premię do siły za niepełne szeregi?
1-nie mogą, muszą an bazowym
2- tak, jeżeli chodzi ci o ten bonnus do LD
3-tak
4-tylko za pełne szeregi daje DD
5-nie

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

gerald_tarrant pisze:kilka pytań odnośnie zasad korzystających z ilości szeregów oddziału:

-czy skaveny mogą korzystać z premii za szeregi do Ld, kiedy mają korzystać z własnego, niezmodyfikowanego LD ?
-czy skaveny dostają bonus za szeregi, jeśli są w kombacie i mają wykasowane szeregi za flankę/tył?
-czy skaveny aby dodawać bonus do Ld muszą mieć pełne szeregi?

-czy slaves [skaveny] w momencie wybuchu po nie zdanym breaku liczą hity za pomocą pełnych szeregów?
-czy Morks Spirit Totem [O&G]dodaje DD za niepełne szeregi?
-czy blunderbussy [CHD Indy GT] dodają premię do siły za niepełne szeregi?
1. Nie
2. Nie
3. Nie (W tym sensie, że gdy mają 3 szeregi po 7 modeli, a w czwartym jest 5 modeli, to mają +3 do LD)
4. Tak
5. Tak (W tym sensie, że gdy mają 3 szeregi po 7 modeli, a w czwartym jest 5 modeli, to mają +3 do DD)
6. Tak (W tym sensie, że gdy mają 2 szeregi po 7 modeli, a w trzecim jest 5 modeli, to mają +2 do S)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

dlaczego uważacie, że za pełne (czyli min 5 osobowe) szeregi przysługuje bonus do hitów slejwów? w AB wyraźnie pisze, że rank, nie rank bonus. Wiem, że były setki dyskusji na ten temat, ale póki nie wyjdzie faq, to ja tego inaczej nie widzę.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

uściślenia

pzdr,
Ż.

P.S. Faq wyjdzie albo i nie... gdyby GW szybko wydawało spójne, logiczne i rozsądne Faq-i LS nie była by potrzebna.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

czy można rzucić zatrzymywanie machin/rydwanów z Lore of Metal na oddział rydwanów TK? jeśli tak to z jakim skutkiem?
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Relosu pisze:jak ma sie przedmiot he Tricster's Pendant do infernal puppeta? przeciwnik rzuca 2 razy ja wybieram efekt i w tedy on turla o ile moze go przeniesc? czy zanim wybiore ktory miscast bd dzialac on juz turla o ile moze go przeniesc ? Czy moze w tym przypadku poprostu nie dziala infernal bo dostaje atak DDoS od HE?
bump

żyraFFa
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: żyraFFa »

Ostatnio słyszałem że warbanner można dawać kilka razy. Czy to prawda??
Jest moc :D

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Nieprawda.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

sYsek pisze:jesli hero jest w oddziale z frenzy i ma kogos poza zasiegiem oddzialu, powiedzmy na 18 cali szarzy, to czy moze zasarzowac na 18 cali mimo ze oddzial ma inny cel ?
Hero jesli dolacza do odzialu z frenzy to podlega zasadzie frenzy, czy mi sie tylko zdaje?

to samo pytanie tylko ze oddzial ma sztandar dajacy frenzy. Czy hero moze z niego wysarzowac na 18 cali mimo ze oddzial ma cel w 14 calach ?
Żaba pisze:eros może i musi wybiec z oddziału, równocześnie nie mogą szrżoważ w dwa różne cele - albo sam eros albo razem z oddziałem (z tym że jeśli odział ma cel w zasięgu to musi zadeklarować szarżę i eros nie może jej zablokować inną deklacją)

pozdro,
Ż.
sYsek pisze:czy tak samo dziala to w sytuacji gdy hero ma sztandar - Unit with standart is subject of frenzy?

(wyzej, jesli nie ma pewnosci czy oddzial ma szarze, bo chce zadeklarowac szarze samym hero, mam mierzyc im szarze zanim ja wykonam i jesli nie mam zasiegu to wtedy mierzyc hero ? czy musze cos zadeklarowac i tylko to rozpatruje?)
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

żyraFFa pisze:Ostatnio słyszałem że warbanner można dawać kilka razy. Czy to prawda??
można dawać kilka takich samych runicznych odpowiedników war bannera u dwarfów, przy czym muszą one być od siebie różne pozostałymi runami

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

czy można rzucić zatrzymywanie machin/rydwanów z Lore of Metal na oddział rydwanów TK? jeśli tak to z jakim skutkiem?
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Havelock pisze:czy można rzucić zatrzymywanie machin/rydwanów z Lore of Metal na oddział rydwanów TK? jeśli tak to z jakim skutkiem?
Tak można, z skutkiem takim,ze nie mogą sie poruszac ani strzelac.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

super, wielkie dzięki za szybką odpowiedź
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

czy generałem musi być kolo z najwyższym Ld?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Generalnie :) tak.
Ale np. w VC musi to być wampir, a w WE gieniem nie może być Alter.
Poza tym BSB nie może być generałem mimo najwyższej Ld, oprócz Slanna w LM.

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

na bazyliszku dowiedzialem sie ze zaorane pole daje soft cover - to prawda?

edit: tak przy okazji, przydaloby sie zupdate'owac zasady terenow w uscisleniach - pole nie jest w nich opisane, za to pojawia sie jakies bajoro lawy ktorego jak zyje nie widzialem.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Cytuj:
A. We assume that the word ‘missiles’ includes all
attacks executed in the Shooting phase as well as
spells that are labelled as ‘magic missiles’.


Pytanie odnośnie wpływu Storm Bannera na Rune of Wrath and Ruin Kowadła.
Jak by nie było, Rune of Wrath and Ruin ma miejsce w shooting phase, nie potrzebuje BS by trafiać-jest missile attackem(FAQ GW).
Inne moce nie są atakami, zatem działają pod wpływem SB bez zarzutu imho.
Zatem jak jest w przypadku Rune of Wrath and Ruin?
Ponawiam pytanie z braku odpowiedzi.

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

mam pytanko które wynikło podczas ostatniej bitewki. Jak ucieka pojedynczy harcownik od szarży powiedzmy 5 konnicy. Na początku stał cal od konnicy w tym miejscu
:) :) :o :) :)
:(

czy gdy liczymy ucieczkę od tej konnicy w reakcji na szarżę to patrzymy w linii prostej od modelu :o bo on stanowi środek oddziału czy ucieka normalnie na wprost od najbliższego modelu

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Linia ucieczka-gonienie zawsze przebiega przez środek obu oddziałów nie tylko jednego. W przypadku harcowników, oczywiście środkiem oddziału jest najbliższy (i w tym wypadku jedyny) model oddziałowi konnicy, ale sama konnica ma środek w " :o ". Teraz tylko przeprowadzasz linię przez oba środki i możesz gonić i/lub uciekać.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Zablokowany