kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Qba
Chuck Norris
Posty: 509
Lokalizacja: Lewa Flanka - Mielec

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Qba »

The player may choose any one character from those in base contact with the enemy to issue a challange with
i teraz pytanie - czy przy wyzwaniu musi się stykać B2B z herosem, którego chce się wyzwać czy po prostu z oddziałem wroga??
I jeszcze pytanie o lizardmeński przedmiot "The shield of mirrored pool" - gdy odbija mmissile to trafia bezpośrednio w maga czy też w regiment maga?
I jeszcze następująca sytuacja:
:D - :)
:D - :)
:D - :)
:( :(
I tak :D oraz :) są brzegami oddziałów regimentów "wąskie gardło" na maxymalnie 2" (raczej 1,5"..) - tuż za nimi :( - czyli organy czy inna katapulta - czy można tam wszarżować pojedynczym modelem o podstawce szerokości 25mm?
Ostatnio zmieniony 7 mar 2010, o 11:54 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Qba pisze:
The player may choose any one character from those in base contact with the enemy to issue a challange with
i teraz pytanie - czy przy wyzwaniu musi się stykać B2B z herosem, którego chce się wyzwać czy po prostu z oddziałem wroga??
I jeszcze pytanie o lizardmeński przedmiot "The shield of mirrored pool" - gdy odbija mmissile to trafia bezpośrednio w maga czy też w regiment maga?
CO do pierwszego, to musi się stykac z jakimkolwiek wrogiem. Musi byc w cc.
CO do drugiego to w maga jezeli jest sam, jezeli w regimencie to w regiment.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

A taka sprawa: pojedynek z gościem na rydwanie; czy przeciwnik może wybrać czy wali w rydwan czy w bohatera?

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Tak.
Qba pisze: I jeszcze następująca sytuacja:
:D - :)
:D - :)
:D - :)
:( :(
I tak :D oraz :) są brzegami oddziałów regimentów "wąskie gardło" na maxymalnie 2" (raczej 1,5"..) - tuż za nimi :( - czyli organy czy inna katapulta - czy można tam wszarżować pojedynczym modelem o podstawce szerokości 25mm?
Hmm, no cóż, obsługa w tym momencie nie miała by miejsca na dostawienie się. Wiec raczej nie może.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Janiszek pisze:Tak.
Qba pisze: I jeszcze następująca sytuacja:
:D - :)
:D - :)
:D - :)
:( :(
I tak :D oraz :) są brzegami oddziałów regimentów "wąskie gardło" na maxymalnie 2" (raczej 1,5"..) - tuż za nimi :( - czyli organy czy inna katapulta - czy można tam wszarżować pojedynczym modelem o podstawce szerokości 25mm?
Hmm, no cóż, obsługa w tym momencie nie miała by miejsca na dostawienie się. Wiec raczej nie może.
a jednako moze. Obsluga nie musi sie dostawic w jednym szeregu

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Cytuj:
Cytuj:
A. We assume that the word ‘missiles’ includes all
attacks executed in the Shooting phase as well as
spells that are labelled as ‘magic missiles’.


Pytanie odnośnie wpływu Storm Bannera na Rune of Wrath and Ruin Kowadła.
Jak by nie było, Rune of Wrath and Ruin ma miejsce w shooting phase, nie potrzebuje BS by trafiać-jest missile attackem(FAQ GW).
Inne moce nie są atakami, zatem działają pod wpływem SB bez zarzutu imho.
Zatem jak jest w przypadku Rune of Wrath and Ruin?



Ponawiam pytanie z braku odpowiedzi.

Qba
Chuck Norris
Posty: 509
Lokalizacja: Lewa Flanka - Mielec

Post autor: Qba »

A nie doszło by przypadkiem do incidental charge? Choćby wedle zasady pozostawania 1" od oddziałów?

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Varinastari pisze:
Cytuj:
Cytuj:
A. We assume that the word ‘missiles’ includes all
attacks executed in the Shooting phase as well as
spells that are labelled as ‘magic missiles’.


Pytanie odnośnie wpływu Storm Bannera na Rune of Wrath and Ruin Kowadła.
Jak by nie było, Rune of Wrath and Ruin ma miejsce w shooting phase, nie potrzebuje BS by trafiać-jest missile attackem(FAQ GW).
Inne moce nie są atakami, zatem działają pod wpływem SB bez zarzutu imho.
Zatem jak jest w przypadku Rune of Wrath and Ruin?



Ponawiam pytanie z braku odpowiedzi.
Sztormówka ma w opisie - że nie magiczne ataki strzeleckie nie używające bs'a strzelają na 4+ - kowadło jest magiczne - nie działa (to zasędziowałem źle na bazylu shino też ;) )

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Ale FAQ odnośnie Sztormówy mówił, iż działa także na magiczne missile ataki.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

w takim razie kowadło nie może używać runki z hitami na 1-3 ... jak wyrzuci 1,2,3 nie może jej użyć - może natomiast użyć 2 pozostałych

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

pierwszy raz słyszę że banner działa na kowadło - z zacytowanego fragmentu wynika że magic missile też udają się na 4+ przy sztormuwie :lol2: - przyjacielowi pomyliły się określenia ranged (którym jest z pewnością kowadło) z missile

pozdro,
Ż.

P.S. a tak BTW to FAQ jest do starego booka Skavów 8)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Gogol pisze: Sztormówka ma w opisie - że nie magiczne ataki strzeleckie nie używające bs'a strzelają na 4+ - kowadło jest magiczne - nie działa (to zasędziowałem źle na bazylu shino też ;) )
sztormowka ma dokladnie taki opis jak w 6ed. Jak sie pojawia nowy book przeciez analogiczne rzeczy sa przerzucane dalej bo czemu nagle to samo mialoby byc inaczej interpretowane?
pierwszy raz słyszę że banner działa na kowadło - z zacytowanego fragmentu wynika że magic missile też udają się na 4+ przy sztormuwie
widze, ze dla ciebie nonmagical missle i magic missle to to samo w takim wypadku :lol2:

a to, ze dziala na kowadlo jeszcze nie raz uslyszysz

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Gogol pisze:Sztormówka ma w opisie - że nie magiczne ataki strzeleckie nie używające bs'a strzelają na 4+ - kowadło jest magiczne - nie działa (to zasędziowałem źle na bazylu shino też ;) )
Jako, że wording sztormówy jest niemalże identyczny jak w poprzedniej edycji to stary FAQ ma zastosowanie. Sztormówa nie działa na "magic missle". Działa na magiczne ataki strzeleckie, a takim jest kowadło jak i na runiczne czy skaveńskie maszyny.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Wiedziałem, że SB jest jeszcze bardziej gięty.
Anyway, dziękuję za odp.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

jesli gość z hatem zaszarżował we mnie, ja to ustałem i w mojej turze wjechałem w niego moim oddzialem, to hejt znowu działa??

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

N
I
E

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

nie działa, bo to nie bedzie pierwsza runda danego combata

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Gdy wale z działa po oddziale i zadeklaruje ze strzelam przez zwykłego dowódce oddziału to czy działa na niego zasada uwaga panie??

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Jeżeli jest 5 lub więcej zwykłych modeli w oddziale, to tak.

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Takie pytanie, które mnie nurtuje ostatnio.
Jak odział rozbija się o krawędź stołu, to panikę mierzymy od miejsca styku z krawędzią aka miejsca rozbicia czy też uwzględniamy także jednostkę i mierzymy od modeli ?
AND THEY SHALL KNOW NO FEAR

KOLEJNY PUNKT DLA NAS !!! BWT KOCHANA !!!!
Cosmo pisze: 19 sie 2014, o 20:33 BTW gdzie spia Ci co nie chodza spac przed polnoca? Jakies zwierzeta z Nemezisu, BWT, Front..?

Zablokowany