Poradnik poczatkujacego lizaka

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Re: Od czego zacząć ???

Post autor: Jasif »

Lizard pisze:Powiem co udało mi się znaleźć na taktyki Lizków tak jak kazałeś. Skinki jako pomoc dla Kroxigorów. czy zajmować przeciwnika, Harcownicy jako szybki atak, ew. odciągacz np.: Jazdy. Saurusy jako 1. linia obrony. Stegadony jako czołgi. Taki walec. TG jako straż dla Slanna, ew. mogą ją zastąpić Saurusy. Jazda na Cold-One'ach jako wsparcie dla Stegadona, odwracacz uwagi czy niszczyciele jednostek strzelających. Co do Terków nie ma pojęcia, jednak wydaje mi się że podobnie to Jazdy.
Praca domowa : -4
Profesor Ziemko :twisted:

sorry za offtop, ale dawno nie mialem takiej beki na tym forum :D
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Torkil
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Torkil »

To wygląda jakby kolega grał w W40K...
"tupyn tzlaga anapaq quito qrizliz!!" - Tichi Huichi
JareK pisze:A pisze tak wymagajaco Bo pisze na iPhone a on Sam poprawia mi niektore slowa. I nie zawsze to zauwaze.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Niestety slabo z tym, bo juz moja cierpliwosc i chec pomocy sie koncza i tylko mi rece opadaja...

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

No jest tragedia. Wylęgi coraz gorsze :P
Na pocieszenie dodam ze w DE jest to co u nas do potęgi entej razy 120 stron
Obrazek

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Po ostatnich ocenach modelarskich na masterze w Łomiankach mam wątpliwości co do słuszności mojej koncepcji, temu zapytam tutaj.

Wymyśliłem sobie, żeby zrobić armię amazonek czczących Slaanesha [na razie jest tylko koncepcja fluffu], zastępując modele skinków amazonkami/wiedzmami z DE, a modele saurusów demonetkami, dowodziłaby wielka zboko-żaba, a terki byłyby skrzydlatymi wężami [wąż jest w pewien sposób symbolem Perwera]. Oczywiście całość jak najbardziej poddana odpowiedniej konwersji - bronie, tarcze i inne charakterystyczne rzeczy od lizaków. Stedzie i Carni pewnie pozostałyby bez zmian, tylko góra by się zmieniła, by odpowiednio pasowała do reszty armii. Wszytko to dlatego, że o ile figurki zupełnie mi się nie podobają, to zasady i możliwości armii jak najbardziej. I teraz pytanie:

Jak taka armia będzie odbierana przez środowisko?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wiesz najlepsza opcja jest pozostawienie co nie co lizardmenskich rzeczy - np. stedzie, carni, salki , terki moze tez nawet. Jesli zrobisz to ladnie i sensownie - ja ten ktory jest dosc restrykcyjny jak Bless w ocenie malowania nie widzialby w tym problemu.

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Właśnie chcę głównie wymienić jaszczurki na baby wszelkiej maści. Jeśli chodzi o grubasy, to szukałem jakichś zamienników, ale już za bardzo odbiegały od pierwowzorów, więc będą musiały zostać [choć babeczka na carnim będzie się całkiem dobrze prezentowała - tak przynajmniej mi się wydaje :mrgreen: ]. No i koncepcja pierzastych węży zamiast terek jest kusząca, ale to z czasem dopiero się wyklaruje.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wiesz pierzaste weze to Coatle - jak najbardziej fluffowo , tylko musisz to ladnie zrobic.
Na pewno jakies jaszczurki zostawic musisisz chociaz grube dinusie. Tak samo steg z 4 amazonkami na platofrmie fajnie by wygladal.
Jak za bardzo poplyniesz to moze to sie zle skonczyc...

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Na razie to i tak tylko koncepcja i rozeznanie w temacie. :mrgreen:

Dzięki za odpowiedzi.

Bloody
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: Bloody »

Miałem dziś bitwę przeciwko lizakom i była sytuacja której nie ejstem do końca pewny.
Kawalerią zaatakowałem oddział poganiaczy salamander, w wyniku walki wygrałem 5:0 i w teście lizaki przegrały i musiały salwować sie ucieczka. Jak wygląda ucieczka w tej sytuacji? Czy uciekają same skinki, a salamandry dalej walczą, czy uciekają wszyscy razem?

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

a sa to dwa oddzialy czy jeden? :| i nie ma czegoś takiego jak oddział poganiaczy salamander
Obrazek

Bloody
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: Bloody »

No brat, według podręcznika wystawił jako jedną jednostkę z trzema salamandrami, oraz odpowiednia ilością poganiaczy. W podręczniku jest 1-3 salamander z tego co pamiętam.
Znaczy ja walczyłem z salamandrami bo były w pierwszym szeregu, dokładnie stykałem się z jedną. Wynik walki 5:0 dla mnie.
I Inna rzecz w oddziale były 3 salamandry oraz 9 poganiaczy, w wyniku niewypału, trzech poganiaczy zginęło, czy dzieje się coś w takim przypadku? Czy pozostali poganiacze wpływają tez na też salamandrę w jednostce która zjadła swoich poganiaczy?

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Jeżeli na jeden slot oddziałów rare(rzadkich) wystawiasz 3 salamandry i od 9 do 12 poganiaczy, to jest to jeden oddział. Walczą wspólnie, uciekają wspólnie, reagują wspólnie... Gdy poganiacze giną paniki nie ma, ale dopóki żyje chociaż jeden poganiacz z tych 9/12 pogania wszystkie salki z tego oddziału...

Bloody
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: Bloody »

A nie ma tutaj ograniczenia w ilości wystrzałów, jak w artylerii, gdzie pozostaje jeden załogant to strzał co dwie tury?

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Nie. To wszystko jest w podręczniku armijnym

Qba
Chuck Norris
Posty: 509
Lokalizacja: Lewa Flanka - Mielec

Post autor: Qba »

Pytalem już o to na ogólnym forum ale chcę zapytać się specjalistów ;)
Czy "The shield of mirrored pool" - gdy odbija mmissile to trafia bezpośrednio w maga czy też w regiment maga?

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Rion »

O podepne się do pytania. I jak jest wtedy z czarami które obejmują obszar jakimś znacznikiem?

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

w regiment maga lub w maga wolnostojącego

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Rion pisze:O podepne się do pytania. I jak jest wtedy z czarami które obejmują obszar jakimś znacznikiem?
dziala tylko na MM
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

[quote="Pająk"]w regiment maga lub w maga wolnostojącego[/quote]


Jestes pewny? Pamietam jak Stachu pisal relacje z ETC i nawet jak byl mag w klocku to dostawal mag. Tez imho w ta strone interpretacji bym sie sklanial.

ODPOWIEDZ