Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Dyskusja o balancing patchu

Post autor: Furion »

Dębek pisze: Myślę, że porównując DoW do DoCh Furion miał na myśli DoW już po wzmocnieniu go w ramach BP.
Nie wiem czy to literówka czy celowa zmiana ów jednej literki ;) ale jeśli to drugie to cóż... Gdyby graczy masterowych było więcej, to rozstrzał miejsc byłby DoW byłby taki jak większości armii. A że gramy tym tylko ja i Fisch to niestety więcej boostów dla tej prawie mocnej armii nie będzie :) :P

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Literówka rzecz jasna - chodziło mi naturlanie o Woch ;D skoro to podobne armie, to dlaczego DoW ma bonusy a Woch nie?
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

no niestety zgadzam się z Dębkiem, ale puszcze na najbliższym turnieju ankiete z zapytaniem żeby poznać opinie turniejowych graczy o takim mezaliansie armii
czy jesteś za dopuszczeniem na następnym lokalu mieszania się Wochu z Bochem na zasadzie


jednostka spec->rare
jednostka core->spec


Herosi i przedmioty nie przechodzą.
bohaterzy mogą siedzieć tylko w oddziałach z 'macierzystej armii'*

a) Tak
b) Nie
c) Nie mam zdania
* chodzi o ucięcie marauderów slanesha w beastach na potrzeby szamanów
Ostatnio zmieniony 9 mar 2010, o 12:52 przez Jasiuuu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

szafa@poznan pisze:Literówka rzecz jasna - chodziło mi naturlanie o Woch ;D skoro to podobne armie, to dlaczego DoW ma bonusy a Woch nie?
Szafa, nie udawaj że nie ogarniasz ;)

BP + DoW = WoCh.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Furion pisze:
szafa@poznan pisze:Literówka rzecz jasna - chodziło mi naturlanie o Woch ;D skoro to podobne armie, to dlaczego DoW ma bonusy a Woch nie?
Szafa, nie udawaj że nie ogarniasz ;)

BP + DoW = WoCh.
DoW + BP + 15 mengili > Woch. i to duże >[/size]

IMHO, oczywiscie ;)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Zbytnia ingerencja w system - mówiąc szczerze nigdy nie rozumiałem tego w odniesieniu do battla, który z założenia ma być dla graczy, a nie gracze dla systemu. Obok balansu równie ważna jest różnorodność i urozmaicenie. Z drugiej strony kompletnie nie rozumiem osób, które z jednej strony nie dopuszczają do możliwości mieszania jednostek bestii i mortali chociażby na zasadach core=spec, spec=rare, a z drugiej strony nie widzą nic złego w mieszaniu armii DoW z chaosem i innymi. Niech mi ktoś to wytłumaczy? Czemu wolicie na stole oglądać woch z działami, mengilami czy ew. innymi jednostkami DoW jeśli jakiś "klimaciarz" zapragnie nie wiem wystawić w armii chaosu amazonki czy halfingi czy jakąś inną jednostkę DoW spośród około 50 dostępnych, ale już nie jesteście sobie wstanie wyobrazić obok siebie bestii i mortali. Dla mnie poprostu rzecz niepojęta. W imię czego - w imię "systemu"? Tak dla równowagi - nie lepiej uniemożliwić wochowi i bestiom wystawiania DoW, a umożliwić łączenie jednostek tych kadłubkowych armii? To takie przerażajace, że zamiast dział czy innego syfu z DoW pojawią się w wochu trochę bestii czy jakieś harpie w rarach, a w bestiach jakaś jednostka wochu, która nie ma zwyczaju uciekać jak reszta armii. Poprostu wytłumaczcie mi co takiego super widzicie w DoW w chaosie, a tak odstęczającego w armii chaosu wzorowanej na tej z 6 edycji.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Oczywiście pomyliłem się. Chodziło mi o Woch.
Szafa, to może tak:
DoW+BP+Mengile=Woch+Mengile / -Mengile
Dow+BP=Woch
więc Woch>BP i Woch>Dow
i może dlatego Dow ma boosty, a Woch nie ma :wink:
P.S. powyższe to tak tylko dla jaj
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

MAstera na euro CS zrobic, z ograniczeniami magii BP, i z brakiem zakazu potrajania slotu specjal. moze tutaj jest rozwiazanie.

pozdrawiam
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Euro CS ssie - skavy i De są kadłubkami a VC nawet nie tknięte. dodatkowo wszystkie rozpy danej armii na EUR CS-a wyglądają tak samo... :(

pozdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

To co CS robi z VC to jakiś żart - ta armia jest zboostowana pod niebiosa.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Dębek pisze:Oczywiście pomyliłem się. Chodziło mi o Woch.
Szafa, to może tak:
DoW+BP+Mengile=Woch+Mengile / -Mengile
Dow+BP=Woch
więc Woch>BP i Woch>Dow
i może dlatego Dow ma boosty, a Woch nie ma :wink:
P.S. powyższe to tak tylko dla jaj
Mengile i działa są skrajnie wyzute z klimatu, więc zawsze rozpatruję WocH bez takich cudów, stąd będe sie trzymał wersji DoW+BP > Woch :D
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Aldean pisze:, z ograniczeniami magii BP, i z brakiem zakazu potrajania slotu specjal
a dlaczego akurat tak?
Żaba pisze:Euro CS ssie - skavy i De są kadłubkami a VC nawet nie tknięte.
biedna Żabcia :mrgreen:
Żaba pisze:dodatkowo wszystkie rozpy danej armii na EUR CS-a wyglądają tak samo... :(
a na turnieju na BP niby nie?
Furion pisze:To co CS robi z VC to jakiś żart - ta armia jest zboostowana pod niebiosa.
bo VCety sa mega mocna armia ktorej prawie zadne ograniczenie nie robi... nowe BP i od razu Tomek wygral mastera, a i bez zmian by sie pewnie obyło... po prostu ktos dobry musial znowu pojechac na mastera :mrgreen:

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

thurion pisze: bo VCety sa mega mocna armia ktorej prawie zadne ograniczenie nie robi... nowe BP i od razu Tomek wygral mastera, a i bez zmian by sie pewnie obyło... po prostu ktos dobry musial znowu pojechac na mastera :mrgreen:
Oczywiście da się zrobić sensowne ograniczenia - 4 wraithy, zakaz recastu popychaczki, helm / drakenhof zzera hero i już da się z tym grać.
Równocześnie dla demonów max 1 rare, bsb zajmuje slot rare, greater daemon zajmuje slot rare, max 2 latacze.
Na wszystko oczywiście nakładamy euro CS i jak widać można ;)

ja już uciekam i się więcej nie wypowiadam, starczy :P pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

thurion pisze:
Aldean pisze:, z ograniczeniami magii BP, i z brakiem zakazu potrajania slotu specjal
a dlaczego akurat tak?
bo lepiej tworzyc rozpe nie lamiąc zasad niz pozniej w trakcie bitwy ich przestrzegac. 9 kostek mozna uzyc w euro, a generowac wiecej. kolejne bitwy i moze sie pojebac imo.
zakaz potrajania specjali mialbyc wlasnie odpowiedzią na brak urozmaicenia.

@zaba
problem wlasnie polega na tym ze topowe armie sa pociśniete na maksa. dlatego nie chcesz tego euro.
A master pokazalby nam jak to wyglada w praktyce. Bo nie masz tak naprawde przelozenia.
reszta armii mialaby realną szanse powalczyc z top5, choc nie wierze ze mastera na euro nie wygralaby armia z top 5.
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Furion pisze: Równocześnie dla demonów max 1 rare, bsb zajmuje slot rare, greater daemon zajmuje slot rare, max 2 latacze.
zmienilbys tyle ze zaczely by grac 4 heraldowe klockowe armie demonow w stylu, 2x jugger (gienio,bsb),2xtecza +2x horki+2x blodki+2xfurie+2xpsy+2xseekerki
slabsze? nie duzo
duzo nowych figsow do kupienia? w chuj

pzdr

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Czytam kilka ostatnich stron i łapie się za głowę, jakie głupoty ludzie czasem tu wypisują #-o .

Wybaczcie, ale mam nieodparte wrazenie, ze spora część osób sie tu wypowiadajacych napierw pisze, potem mysli, a na koniec zapomina o opcji edit :P .

Nie wiem jak spisuje sie WoCh/Bestie na turniejach. Gram tym pierwszym, choć jeszcze nie na turniejach. Ale grałem ta armią na tyle ( IMHO ) długo by zauważyć jak bardzo jest przecietna. Z forum bestii tez słuszy się raczej narzekania, niż zachwyty. Ktoś ( bodaj janiszek, nie pamiętam ) stwierdził, ze GW rozbiło hordy i bestie na 3 armie, by uproscić życie graczom, aby im się zasady nie mieszały. Fajnie, szkoda tylko, ze to uproszczenie "rozwaliło" te armie. Jeśli gracz nieznałby zasad swojej armii to już problem gracza, a nie systemu, czy armii.

Czytam zresztą coś takiego :
Ale raczej chodzi o to, ze zaczął się wyścig szczurów. Każdy chce coś wyrwac dla siebie. A nie pomyśleliście tak przez chwile, ze ludzi z LS juz to nudzi, że im się nie chce wysluchiwac tego wszystkiego? Równie dobrze imperialiści moga powiedziec coś o słabościach i prostocie swojej armii. To samo WE, nawet jak się ludzie uprą to i HE, dwarfy. Aż dojdziemy do punktu w którym ludzie zapytają: A co z demonami? Są słabe, chcemy bosta.
I czuję się jakby gracze WoCh-u chcący zwykłego ugrywalnienia, zostali przyrównani do jakiś pomyleńców robiących zamach na BP :? . Tak janiszek, Woch to nie jedyna amia która będzie się domagała zmian. I powiem wiecej, większosć z tych które wymienileś, zapewne domagała by się zmian całkiem słusznie. "Misją" BP było ucinanie najwiekszych przepaków - czego IMO nie robi najlepiej, oraz wzmacnianie słabych - co wychodzi ciut lepiej ( po postach z podforum zielonych widać, że BP ich armię ugrywalnił, widać słaba armia + przegięte przedmioty = całkiem zgrabne danie, choć ostateczne zdanie wurobię sobie po paru grach z orkami ). Nie rozumniem doprawdy czemu możliwość łączenia bestii i wojowników była by większą ingerencją niż wziete trochę z sufitu przedmioty dla zielonych czy spoils of war dla najemników. Przywrócono stare "quell animosity" czarnym orkom ? To czemu nie przywrócić brania sojuszników ? To samo działanie, tylko w innej skali.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Crus gral Wochem i nie narzekal, dwa topowe miejsca na masterach, wiec nie placzcie, armia nie jest slaba!
imPotencjal magiczny jak demony z wrona, i wcale nie trzeba rzucac bramek na ifce zeby niszczyc. :D Wiele armi nie ma jak ruszyc rycerzy, grajac z mariosem nie zabilem chyba ani jednego Dark elfami ;)
wszystkie regony ITP no i te 2 armatki ;) Co do Bestyj poczekajmy ze 2 miechy, Delfy zaczyly pokazywac klase po pol roku, przez pierwszy okres nikt nie wystawial Szades :shock: armia musi swoje odlezec jak suszone mieso ;)
Nie rozumniem doprawdy czemu możliwość łączenia bestii i wojowników była by większą ingerencją niż wziete trochę z sufitu przedmioty dla zielonych czy spoils of war dla najemników. Przywrócono stare "quell animosity" czarnym orkom ? To czemu nie przywrócić brania sojuszników ? To samo działanie, tylko w innej skali.
Oni dostali to my tez chcemy... mam nadzieje ze LS nie bedzie kierowala sie taka argumentacja.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Oni dostali to my tez chcemy... mam nadzieje ze LS nie bedzie kierowala sie taka argumentacja
#-o czytaj, potem gadaj :P . Gracze Wochu chcą zmian ? Chcą. Zmiany są potzrebne ? Są. Chcemy ( gracze woch-u, przynajmniej większość ) zmian nie dlatego że inni mają, tylko dlatego, ze chcemy normalnej armii. Co w tym niewłaściwego :roll: ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Dokaldnie to co piszesz:
-chcemy
-potrzebujemy
-nalezy nam sie :P

Co to za argument, ze gracze Woch chca zmian :P
kazdy by chcial, zeby jego armia byla jak najsilniejsza.

Co to za argument ze gracze orkow sa zadowoleni ;P skoro im dano to musza sie cieszyc :D nie sa sadomasochistami :D tylko ze kazda kolejna zmiana armi nie polepsza balansu gry, bo zawsze jakas armia bedzie najslabsza... woch, potem dwarf, potem breta... vc, doch i od poczatku ;D...bledne kolo

Napiszcie petycje do GW. ;)

LS dalo do zrozumienia ze Ogry i koniec, chwala im za to. 8)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

O jaki żalowy whine!

Ja poproszę, żeby w następnym BP dopisano WElfom zasadę ASF, w końcu pochodzą od HElfów! Jest w klimacie, należy się i chcemy, no to do dzieła! Jeszcze bretońskie pegazy w corach chcę, zwabione syrenim śpiewem przez driady i wytresowane przez jeźdźców polany!

Kurwde, ja chce już tą 8ma edycję, żeby się skończyły te płacze i kolejne zmiany w BP (bo BP pewnie już nie będzie nikomu potrzebne)!
Obrazek

ODPOWIEDZ