Bestie 1500

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Don Wollheim
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Bestie 1500

Post autor: Don Wollheim »

Witam, to moja pierwsza rozpiska na forum. Tworząc ją chciałem żeby była grywalna, lecz jednocześnie by trzymała klimat armii. Rozpiska jest przeznaczona na turniej lokalny. Zaczynamy:

Heroes
Wargor 133 ptk
great weapon, heavy armour
Chalice of dark rain

Gorebull 208 ptk
Axes of Khorngor
heavy armour

Bray-Shaman 125 ptk
2x Dispel Scroll

Core:
7xUngor Raiders 42 ptk

7xUngor Raiders 42 ptk

7xUngor Raiders 42 ptk

Tuskgor Chariot 80 ptk

Tuskgor Chariot 80 ptk

5x Chaos Warhounds 30 ptk

5x Chaos Warhounds 30 ptk

14x Gor Herd 137 ptk
ahw, FCG

Specials:
3xMinotaurs 207 ptk
ahw, standard bearer, musican

3xMinotaurs 231 ptk
great weapon, shield, light armour
standard bearer, musican

Rare:

Spawn of Chaos 55ptk
Spawn of Chaos 55ptk
Razem 1497 ptk, 58 modeli, 3 kości do czarowania i dispela

Plan jest taki: Wargor do gorów, Gorebull do Minotaurów z great weapon, Szaman się czai w lesie. Jeden odział Ungorów do Ambusha, reszta na stole spowalnia marsze i strzela. Minotaury i rydwany to główne uderzenie. Spawny trzymają flanki, słabsze odziały wroga, zasłaniają ostrzał. Harpii i dżabersmoka nie ma w rozpisce bo nie mam modeli, ale niedługo je dokupuję. Czy w ogóle można czymś takim wygrać? Pozdrawiam.

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

wargorowi przydaloby sie dac BSB za 25pkt (ten heros ma najwyzszy Ld tak wiec wg rulebook-zasad moglby cos tam pomoc na 12" od siebie) :roll:
Rozpiska w miare, przetestuj i zdaj relacje
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

CAR2N pisze:wargorowi przydaloby sie dac BSB za 25pkt (ten heros ma najwyzszy Ld tak wiec wg rulebook-zasad moglby cos tam pomoc na 12" od siebie) :roll:
A co ma wspólnego LD z byciem BSB? Jak ma najwyższą liderkę to będzie generałem nie BSB.
Obrazek

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Kokesz pisze:
CAR2N pisze:wargorowi przydaloby sie dac BSB za 25pkt (ten heros ma najwyzszy Ld tak wiec wg rulebook-zasad moglby cos tam pomoc na 12" od siebie) :roll:
A co ma wspólnego LD z byciem BSB? Jak ma najwyższą liderkę to będzie generałem nie BSB.
Przeczytaj rulebook to dowiesz sie co daje BSB (re-roll break test) co przy w miare wysokim Ld zrobi swoje chociazby na psiakach :P
WFB playing since 1994

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Posiadając taką wiedzę nie powinieneś w ten sposób pisać :| .
Kokesz dobrze napisał. Ld może rozdawać generał w 12 calach, BSB tylko re-rolle daje, nawet jak ma dwa ld albo trylion to raczej wiele nie zmienia, chyba, że siedzi w oddziale.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

CAR2N pisze:Przeczytaj rulebook to dowiesz sie co daje BSB (re-roll break test) co przy w miare wysokim Ld zrobi swoje chociazby na psiakach :P
hehehehe =D> od kiedy reroll robisz na Ld BSB'ka?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Dawid pisze:Posiadając taką wiedzę nie powinieneś w ten sposób pisać :| .
Kokesz dobrze napisał. Ld może rozdawać generał w 12 calach, BSB tylko re-rolle daje, nawet jak ma dwa ld albo trylion to raczej wiele nie zmienia, chyba, że siedzi w oddziale.
A czy BSB moze byc generalem ? Jesli tak to moj powyzszy post jest logicznie prawdziwy ;) 12" friendly units korzystaja z Ld generala na kazdy Ld test , re-roll brake test tylko z uwagi na BSB 12" , tylko jesli tym BSB jest general to uzywaja Ld BSB-generala . Tak czy siak BSB jest przydatny a kosztuje jedyne 25pkt :oops:
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

BsB nie może być generałem.
Obrazek

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

@CAR2N
Mi tam Wargor na Slanna nie wygląda, nawet tłusty nie jest, ten drugi może być i tym i tym, ale to wyjątek.

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

eliah91 pisze:BsB nie może być generałem.
W takim wypadku generalem jest gorebull majacy nizsze Ld ? Zawsze mozna zamiennie dac BSB , w sumie glupia ta zasada , oby w 8ed cos zmienili ;) /sorki za OT
WFB playing since 1994

Don Wollheim
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Post autor: Don Wollheim »

Dziękuję za wyczerpującą dyskusję dotyczącą kwestii BsB/generał :D . A co sądzicie o samej rozpisce?

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Herosi są średnio złożeni. Z gore bulla można więcej wyciągnąć =P~
Dajesz mu heavy armor, ramhorn helmet, scaly skina i sword of might i wymiata :mrgreen:
Chalice mi jakoś bardziej leży na szamanie ale w tej rozpisce nie ma lepszej opcji od twojej.
Przydałby się bsb na gorebullu (wargor gienek)
A raidersi byli by trochę lepsi w kilku mniejszych oddziałach
pzdr
Hordes of Chaos.... To było to....

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Z Gorebula zrób puszke z SoM i BSB, Wargorowi tarcze czasami lepiej mieć save 3+ niż S6 (a przed walką wybierasz czym walczysz). Ungorów 3x5 i jeden większy do omiatania śmiecia. Z minosów sztandary, Light armor i tarcze.
Zastanawiał bym się jeszcze nad szmatą z Gorów bo raczej jak coś w nich wjedzie to wyjedzie 2 stroną.

Dzięki temu możesz więcej wrzucić do ambusha, a jednocześnie masz czym strzelać do śmiecia, Nie tracisz ptk na zbędne duperele jak save dla miosów którego przy większości armii i tak praktycznie mieć nie będziesz, masz czym przywalić. Ogolnie rozpa spoko.

CAR2N - Najpierw sam poczytaj podręcznik a potem się wymądrzaj.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ODPOWIEDZ