Całka Nieoznaczona

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Re: Całka Nieoznaczona

Post autor: Robson »

mi by sie korasy z calek przydaly ;p
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Eiko2
Wałkarz
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Eiko2 »

Zapytaj Wolframa:
http://www.wolframalpha.com/

Nieoceniona pomoc w nauce
Obrazek

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Całki srałki.
Ujeb***m przez nie analize. Całe szczęście, że całą resztę zaliczyłem, bo by się skończyła moja przygoda ze studiami na polibudzie.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

no nie przesadzajcie
całki nie taka trudna rzecz

i proszę ich nie obrażać bo bez nich mieszkalibyśmy nadal na drzewach - czyli w czasach przed Newtonem
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Zwolin pisze:i proszę ich nie obrażać bo bez nich mieszkalibyśmy nadal na drzewach - czyli w czasach przed Newtonem
Leibnizem, Leibnizem :)

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Zwolin pisze:no nie przesadzajcie
całki nie taka trudna rzecz

i proszę ich nie obrażać bo bez nich mieszkalibyśmy nadal na drzewach - czyli w czasach przed Newtonem
Nie no spoko, ale poważnie, studiuję elektronikę i myślisz, że jak pójdę za parę lat do roboty, to mi się to przyda?
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Ucząc się matematyki rozwijamy swój mózg, szybkość myślenia i takie tam, stajemy się mądrzejsi. Wiadomo że kupując browary czy coś innego nie będziemy całkować żeby się dowiedzieć ile z nie zapłacić :D

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Arbaal pisze:Ucząc się matematyki rozwijamy swój mózg, szybkość myślenia i takie tam, stajemy się mądrzejsi. Wiadomo że kupując browary czy coś innego nie będziemy całkować żeby się dowiedzieć ile z nie zapłacić :D
No tak, a jak nam nie wychodzi, to jeszcze wzbogacamy nasz indywidualny słownik o nowe określenia co poniektórych rzeczy.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

o kurde, ale mam szczescie ze nie musze tego ogarniac... #-o
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

c4h10 pisze:
Zwolin pisze:i proszę ich nie obrażać bo bez nich mieszkalibyśmy nadal na drzewach - czyli w czasach przed Newtonem
Leibnizem, Leibnizem :)
Odgrzewanie sporów, które krwi przelewem grożą! :)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

TomCio pisze: Nie no spoko, ale poważnie, studiuję elektronikę i myślisz, że jak pójdę za parę lat do roboty, to mi się to przyda?
mam wielu znajomych elektronikow, zaden calek nie pamieta a pracuja po Intelach czy rozbijaja sie na doktoratach ;)
calki o ile nie studiujesz kierunku wprost z nimi zwiazanego (matematyka i wszelkie jej odmiany) badz kierunku bardziej naukowego (fizyka i wszelkie jej odmiany) , w przyszlosci praktycznie do niczego ci sie nie przydadza... a nawet jesli to starczy ze bedziesz wiedzial gdzie zajrzec
bardziej rozwiniete dziedziny matematyki na kierunkach technicznych nie wymienionych w tekscie powyzej nalezy traktowac jako mus ktory musisz na krotko opanowac aby przejsc na wyższy rok, najwazniejsze i najwiecej wnoszace sa przedmioty 'zawodowe' ktore poznajesz w dalszych latach (a jako baza do tych przedmiotow wystarczy zazwyczaj matma z pierwszego semestru polibudy (z wykluczeniem calek:p))

pzdr

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Czytam to co piszecie i jako humanista musze powiedziec - czarna magia.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Byś się trochę pobabrał w tym gównie to zamiast czarnej magii mialbym ciemną dupe w sesji :D
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Lueviel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lueviel »

Przesadzacie z tą czarną magią. To tylko tak wygląda. Nigdy nie przykładałem się do nauki matematyki w liceum, ponieważ byłem pewnien, że nie będę miał z nią styczności. Ale po 5 latach stwierdziłem, że chcę studiować kierunek ekonomiczny i musiałem nauczyć się pochodnych i całek. To nie jest coś baaardzo trudnego - wzory i trochę logicznego myślenia. I mówię to jako humanista ;) Tylko trzeba nad tym posiedzieć - w tydzień to raczej się tego nie opanuje.
Minusem jest to, że niewiele już z tego pamiętam, ale to kwestia przypomnienia ;)
WFB: Ogre Kingdoms

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

No Ja też jestem humanistą w zainteresowaniach, a siedzę m.in. na ekonomii - mam tam atrakcje z ekonometrią - tam też jest wymagane nauka czytania niektórych dość dziwnych wzorów i nieco pomyślenia.

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

w sumie calki i pochodne sa w gruncie rzeczy dosc proste, trzeba tylko dobrze znac pare wzorkow i sposobow liczenia, tyle ze w niektorych przykladach jest tyle liczenia i tyle miejsc w ktorych mozna sie pomylic ze czlowieka k**wica bierze i 3 raz zaczyna od poczatku bo "cos jednak nie wyszlo"

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

a od czego jest matematica ?
najnowsze wersja nawet chyba pokazuje przekształcenie jak jej każesz
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

gorzej w szkole na sprawdzianie :wink:

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Ja może nie do końca z tematem, ale rozwinęła się tu gadka na temat studiów, a poprzedni temat jest wyczerpany.

Wie ktoś może z czym się człowiek styka na kierunku grafika komputerowa? Pytam o praktykę, bo uczelnie wypisują różne bzdury,a potem niemiła niespodzianka na 2 roku i człowiek się poddaje. Jestem teraz na politologii, a chciałbym się na to rzucić, jakieś opinie panowie (et panie)?

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

mała nekromancja, ale pytanie zgoła matematycznej treści


może ktoś podrzucić z pamięci. linkiem, wzory związane z trygonometrią ?
czyli te wszystkie kombinacje sin i cos oraz tg i ctg

na razie ustaliłem że:
- wiem co to w.w. funkcje ;P
- sin(a)^2+cos(a)^2=1
- sin(a) = cos (90-a) - np sin30 to tyle co cos60
- tg(a)*ctg(a) = 1
- tg(a) = sin(a)/cos(a)
- ctg(a) = cos(a)/sin(a)
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

ODPOWIEDZ