Początkujący generał

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Re: Początkujący generał

Post autor: Goglem »

Ostatnio grając z kolegą miałem problem, on mówił, że po zabiciu slavów może overanować na elekryka stojącego za nimi, a ja się upierałem, że skoro slavy wybuchają (nie uciekają) to też się ich nie da overranowć. Co powiecie o tym ??

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Jeżeli zabił w pierwszej turze i chłopaki wybuchli to może zrobić Overruna, jeżeli jest to np. druga tura walki to nie może ich gonić, bo oni nie uciekają.
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

cz3chu
Plankton
Posty: 1

Post autor: cz3chu »

Cześć mam takie pytanko. Chce kupić sobie 2 pudełka Stormverminów np. do pchania dzwonu, ale nie wiem czy nie lepiej jest kupić coś innego zwykłe clanraty czy może lepiej kadzidło. Narazie mam batalion i Nightrunnersów.

pozdro

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3161
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Chyba lepiej zrobisz kupując herosów (o ile ich nie masz, nie napisałeś). A jeśli herosów już masz, to ja osobiście polecam clanraty, bo 1) uzupełnisz oddział z batalionu (nie wystawia się oddziału liczącego 20 szczurków), 2) będziesz mieć figurki na slaves, niesamowicie przydatną jednostkę w naszej armii (ja mam 80 slaves, dalej mi ich trochę brakuje myslę ;-) ). Do tego polecam skołować giant rats i packmasters (na to są różne sposoby, ja swoje graty mam z tych z wyprasek z plague monks i starych clanrats, a packmasterów własnie ze starych clanratów po przeróbkach). Zapełnisz sobie w ten sposób wymagane jednostki podstawowe armii i nie będziesz się musiał tym martwić na przyszłość. Możesz też zastanowić się nad weapon teams.

Z osobistych doświadczeń mogę polecić kupno pudła monków, uzupełnisz oddział z batalionu do 25 szczurków, a z pozostałych małym nakładem można zrobić censer bearers :-) Do tego z wyprasek można wyciąć kolejne wspomniane już wcześniej giant rats ;-)

Co do samych stormów to jestem ich fanem, spisują mi się naprawdę dobrze, ale nie są tak naprawdę koniecznością na początku.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

Jestem średnio nowicjuszem i mam pare pytań. proszę o odpowiedzi , porady

1.w rozpiskach jak patrzyłem każdy daje slavom muzyka, po co?
2.które "drużyny wsparcia" polecacie
3.mam furmanke ,3 ratlingi, 60 clanratów,50 monków, grey seera, inżyniery,miotacz ogniem,
10 jazzaili, 12 giant raty , rat ogra i pragnąłbym nabyć jakieś kolejne wojsko, co radzicie?
]arrrr

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

1. +1 do wyniku walki w razie remisu potrzefi się przydać, a kosztuje tylko 2 pkt.
2. Nie wiem, może ktoś inny pomoże
3. Więcej clanratów? 60 to ledwie klocek clanratów i klocek niewolników. Balalion jest fajny ale nie wiem czy Ci się przydarzą kolejne monki, więc chyba lepiej 2/3 boxy clanratów.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

jamakot pisze:Jestem średnio nowicjuszem i mam pare pytań. proszę o odpowiedzi , porady

1.w rozpiskach jak patrzyłem każdy daje slavom muzyka, po co?
2.które "drużyny wsparcia" polecacie
3.mam furmanke ,3 ratlingi, 60 clanratów,50 monków, grey seera, inżyniery,miotacz ogniem,
10 jazzaili, 12 giant raty , rat ogra i pragnąłbym nabyć jakieś kolejne wojsko, co radzicie?
1. Jeszcze po to, ze jak uciekaja od paniki, to żeby mogli sie zebrac na tej szóstce(czy ósemce, zalezy kto jest generałem)
2.Warpfire thowery są bardzo fajne. Nawet bardzo.
3. Stormverminów na pewno. Kolejna sprawa jakim lordem chcesz grac? Jak seerem to dzwon dokup. Albo verminlorda, albo warlorda. Przyda sie bardzo doomwhel bądź abominacja. I jeszcze z 20 clanratów.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

1. ja olewa muzyka na slavach :D
2. Thrower! szkoda tylko że trzeba bardzo uważać, bo głupia 5ka luków czy zwykły pocisk K6 S4 go ściągają za pierwszym razem :( Ale jak już strzeli to zamienia pole bitwy w piekło :twisted:
3. może kółeczko? ogólnie pomyśl nad rarami. później będziesz miał już kompletną armie turniejową więc kolejne zakupy możesz śmiało robić ze względów klimatycznych, estetycznych, kolekcjonerskich itd.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Arbiter Elegancji pisze:1. ja olewa muzyka na slavach :D
W sumie to tego nie rozumiem- nawet jak masz 5 klockow slavow w armii to to jest wydatek ledwie 10 punktów, a zmienić może dużo. Jakoś nie mam najczęściej pomysłów jak lepiej wydać te 6 pkt.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

muzyk jest po to aby wygrywać kombaty przy remisach i łatwiej się zbierać...
jeszcze czempiona czasami daje,nie jestem doniego przekaonany ale taki smokozord po czelendżu może się odbić...

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Marcins pisze:muzyk jest po to aby wygrywać kombaty przy remisach i łatwiej się zbierać...
jeszcze czempiona czasami daje,nie jestem doniego przekaonany ale taki smokozord po czelendżu może się odbić...
buehehehhehehehehehhehehe =D> #-o :mrgreen: :lol2: :lol2: :lol2:
Wybacz, ale jeszcze nic mnie na tym forum tak nie rozśmieszyło jak twój post. Masz na wejscie 4 do CR. Sądzisz, ze jest w batlu jakikolwiek smok, który nie potrafi tyle ran nabic aby wygrac ten combat? A jeżeli liczysz na szczęscie to sobie licz, widac po wynikach ile to daje :wink: A nawet(o zgrozo) jak przegra CR to o 1, co przy 10 LD nie robi wrażenia.
Marcin, smoki w skavenach nie łapie się na slejwy.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

napisałem ze może się odbić
policzmy:
jeżeli jakiś zdesperowany generał postanowi mnie zaszarżować w slejwy [bądź ja to zrobię]:
np.black dragon:
5ataków
2,5trafia
2/3rany
+kolo z góry musi się napocić żeby wbić 2 rany [zależy czym bije]
statystycznie smoczek zabija 2razy i kolo z góry również2 [zależy czym bije]
w sumie 4 przeciwnik przegrywa o muzyka i zdaje na 9ld jest szansa że niespełna 50pts przegoni 500pts.? jest.więc czempion nie jest najgorszym rozwiązaniem taki czelendż może zmienić nieco grę...
no chyba że dragon ma chejta to plan idzie w pizdu

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Marcins pisze:napisałem ze może się odbić
policzmy:
jeżeli jakiś zdesperowany generał postanowi mnie zaszarżować w slejwy [bądź ja to zrobię]:
np.black dragon:
5ataków
2,5trafia
2/3rany
+kolo z góry musi się napocić żeby wbić 2 rany [zależy czym bije]
statystycznie smoczek zabija 2razy i kolo z góry również2 [zależy czym bije]
w sumie 4 przeciwnik przegrywa o muzyka i zdaje na 9ld jest szansa że niespełna 50pts przegoni 500pts.? jest.więc czempion nie jest najgorszym rozwiązaniem taki czelendż może zmienić nieco grę...
no chyba że dragon ma chejta to plan idzie w pizdu
Tak, tak. Black dragon chyba bardziej statystycznie wiecej trafia, trafiajac na 3+. Dodatkowo ma hate. A lord zazwyczaj ma jeszcze +D3 ataków. Ogarnij się.
Nie ma szans na taka akcję.

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

statystycznie to najpierw testujesz terror na ld 5, jeśli nie uciekniesz to smok z lordem zadają ci 6-7 ran jak nie więcej, nawet jak przyjmiesz pojedynek czempionem to przegrywasz o 2.

Niewolnicy naprawdę nie nadają się do łamania smoków.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

w sumie t jak generał jest w pobliżu to się terror zdaje
a smok może się odbić trza tylko trochę szczęścia nie warto na to liczyć ale za 4 punkty czempion to nawet okej może i nawet się spłaci kto wie
tak czy siak muzyk to mus,czempion jak kto chce grałem na nim raz i smoka nie przegoniłem,ale byłem blisko;]

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Byłeś blisko tak? A z jakim to smokiem grałeś, co? Bo o ile pamietam to tylko ja takowego miałem, a ze sobą nie graliśmy.
A liczenie na szczęście zostawiamy Tobie Marcinie, jedyna twoja nadzieja w nim 8)
(swoja drogą, mi nigdy nie starcza punktów na 21 slejwa a o czempionie nie wspomnę...)

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

z dark elfickim właśnie się spotkałem i pamiętam że przegrałem o 1 więc gdyby nie ta jedna rana to i smok uciec by mógł...
nieważne
a szczęście ważne w tej grze jest... 8)

Twoja-Stara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twoja-Stara »

Sorry ,że nie na tym forum pisze co trzeba ale ni wiem gdzie takie jest ...
Mam takike małe pytanie a pro po zasad ...
Czy jeśli drużyna wsparcia ma zasadę stać i strzelać w reakcji na szarże to chodzi o nich samych czy również gdy szarża jest na jednostkę macierzystą???
Powrót WE

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

tylko o drużynę.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

A na przyszlosc - jest od tego temat Q'n'A albo Poczatkujacy General.

ODPOWIEDZ