Czym zastępujecie figurki (konwersje, inne firmy itp.) ?

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GrzesiU^^
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Re: Czym zastępujecie figurki (konwersje, inne firmy itp.) ?

Post autor: GrzesiU^^ »

No te z bitzpudła już zamówiłem ;] dobra jakość i dobra cena. No to teraz tylko resztę armii skompletować [-_-']. Ma ktoś jakieś demony na sprzedaż :D [wiem, że nie ten dział, ale na kupno/sprzedaż nikt nie uderza do mnie :P]


Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Bloodgoat :? srednia, bardziej bestia jak demon

Perturabo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Perturabo »

Mam pytanie co do konwertowania horrorów.

Otóż planuję zbieranie armii Tzeentcha i przyznam, że niezbyt podoba mi się design horrorów i flamerów. Rozumiem, że ich panem jest Bóg Zmian a więc ciągle zmieniające się, mutujące masy pasują do niego ale o ile mi wiadomo Tzeentch jest też bogiem magii, czarnoksięstwa, tajemnic, ciągłych, niezrozumiałych dla nikogo planów. I tutaj zastanawiam się nad użyciem innych modeli zamiast zwykłych horrorów. Widziałem wiele pomysłów, konwertowane driady czy krooci jakoś do mnie nie przemawiają. Ciekawy jest pomysł Necro (horrory z bloodletterów z wielkimi okami zamiast głów i mackami zamiast rąk) jednak przeglądając jedno z innych forów wpadłem na pomysł zrobienia horrorów aby wyglądali jak mini-czarodzieje. I tutaj niezłą bazą mogłyby być night gobliny (ew. plague monki). Poodcinałbym im łapki i w ich miejsce wstawił jakieś macki z gs, twarze też bym usunął. Ale pojawia się tutaj parę problemów. Night gobliny są na 20mm podstawkach, horrory na 25mm. Czy nie byliby za mali na takie podstawki ? Czy po prostu nie byłyby zbyt puste ? Czy jest możliwość przyklejenia dwóch goblinów na jedną podstawkę ? (chodzi mi o to czy byłoby to legalne a nie czy jest to fizycznie możliwe) Czy taki stopień konwersji wystarczyłby aby uznać takich goblinów za horrorów ? Co sądzicie ?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Modele zasadniczo konwertujesz jak chcesz, byle by nie naginały zasad ( np. nie były na mniejszych podstawkach, bo na wiekszych mogą ). Ostateczny głos w sprawie tego jaka lonwersja jest legalna, a jak nie ma zwykle choćby organizator turnieju.

Ciekawe horrory wychodzą też z Ghuli - jak są odpowiednio pomalowane i mają te ich brzydkie głowy zastąpione jakimiś rzeźbami z greenstuffu to wygląda to naprawdę nieżle.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

@Perturabo: Możesz wymieszać trochę monków i night goblinów. Zrobić im śmieszne mordki. Ręce albo mackowate lub płomienie i będzie imo git regiment jeśli ładnie pomalujesz. Musisz zdobyć dla nich podstawki 25mm, to co juz będzie na nich stało to już Twój gust. Ktoś kiedyś na podstawkach zrobił kutasy z masy solnej i tez były horrory :D

Awatar użytkownika
Cold
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa /Radom / Progresor

Post autor: Cold »

wiecie może jakiej wielkości są chaos spawny te plastikowe ? bo zastanawiałem się nad zrobieniem z nich fillerów do horrorków i jakie one mają podstawki standardowo ?

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Spawny są na podstawkach 40x40. Żeby zrobić taki filer to musiał byś sobie załatwić podstawki 50x50. Wygląda to mniej więcej tak.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Cold
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa /Radom / Progresor

Post autor: Cold »

całkiem przyzwoicie wyglądają, aczkolwiek ja bym się pokusił o zrobienie wielkiej, rozdziawionej gęby jakie mają horrorki :) tylko zastanawiam się też nad ekonomiczną stroną bo 2 spawny kosztują około 81 zł i zastąpią powiedzmy 8 horrorków, a kupienie 10 horrorków to koszt około 100 zł, no powiedzmy na allegro około też 80 zł ...

Perturabo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Perturabo »

Wracając do pomysłu horrorów z night goblinów

Obrazek

O czymś takim właśnie myślę. To konwersja czy jeszcze proks ? Tak jak mówiłem, nie za puste te podstawki ? Nie za duże jak na takie małe figurki ?

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Fajna konwersja :D na pewno nie prox. Przede wszystkim też tania konwersja. Ten z balonami jest zajebisty :mrgreen:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Doskonałe są!

Kupię gobliny ze skull passa! :D
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

hehe... przemiłe horrorki. Mi przypominaja jakiegos duszka z bajki z dziecinstwa ;)
Obrazek

Paulus
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: Paulus »

Zapewne chodzi o Orko z Hemana :)

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1379
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Obrazek

Nie wiecie gdzie mogę kupić ten model? Szukam wszędzie i nic.
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Pu$hek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Pu$hek »

A pieski zrobione z tych nowych wilczków z CV? Dodać tylko do tego trochę pazurów i mięcha, pomalować na czerwono. Może jeszcze jakieś łuski?

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Kup nowe metalowe psy bo figurki są tego warte. Szukanie tańszych plastikowych figurek w innych armiach jest słabe.

@wertyg: Drugi post na tej stronie(mój). Dałem linki do tej figurki ale jakoś teraz nie działają...

Pu$hek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Pu$hek »

350 złotych za 15 piesków i bossa? Hmm... Musiałbym się długo zastanawiać.

Z drugiej strony 350 zł na dwa sloty spec ^^

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5209

Post autor: Stan »

IMO nie ma sensu kupować bossa, bo wygląda dosyć słabo. Można się zastanowić na cerberem z Avatars of War, ale on jest na podstawce 50x50 bodajże.

http://www.monolith-icon.eu/sklep//inde ... od_id=4405

Nadal się na heralda Tzeentch?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Niezły, ale są lepsze.

ODPOWIEDZ