Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: Nasze dzieła i starania

Post autor: Kosa »

chyba mnie nie zrozumialeś ;]

jak HE wystawią wojnę o brodę na VII ed podręczniku to papa krasnoludy :(

2x SM, 2xWL w porządnych klocach tak po 21, do tego jakieś 1x25-30 phoenixów z battle bannerem jako sztandarem, jednym slowem taka piechota zmiecie piechotę krasnoludzką z powierzchni ziemi, co innego jeśli to będzie piechota z VI ed booka, wtedy walka jest równa :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

na podręcznikach VII ed zostanę zmieciony to trudno;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to wystaw chociaż katapulty :) z 4 maszynki mocno przetrzebią taką piechotę i jak w smoka walną też jest milo.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

bierz albo klopy albo bolce z flakksonem (na smoki)
jak będzie miał 3 smoczury to fajnie- zwykle nie ma zbyt dużo miejsc żeby je schować.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

@kosa
mozesz poprawic drugiego linka? bo cos nie dziala a fajnie sie zapowiada :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Morsereg pisze:@kosa
mozesz poprawic drugiego linka? bo cos nie dziala a fajnie sie zapowiada :)
już :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
grb
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: grb »

Oua...ja chce takiego slayera... i runke na sztandar... pikne zabaweczki...
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

10 Warriorów, shield
10 Crossbowman, shield
10 thunderer, shield
19x slayer, 2 Giant slayer
19x Slayer, 2 Giant slayer
1x Grudgethrowe, +1S, Accuracy, Burning
1x Organ Gun
dragonslayer, No armour save, +1hit
dragonslayer, ASF, +2S
Runesmith, 2x dispell. m. r. of challenge


rozpiska turniejowa z niezłym efektem:
1 miejsce na lokalu we wrocku...

Awatar użytkownika
grb
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: grb »

Fajnie cos takiego przeczytac - gratuluje.
A jest szansa na jakas obszerniejsza relacje?
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Gdzie siedział runsmith?
No gratuluję... Nieźle, mogłem podjechać do barda ale mi się nie chciało ;)

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

1 bitwa, WOCH:
Warshrine, 25 chaosników na piechotę z 2 magami, 5 rycerzy z herosem, maruderzy na kucykach, 5 psów, warshrine.
W peirwszej turze wychodzi na klocek piechotnych chaosników bleesing- w efekcie mają warda na 3+ i stubborn. Na mojej prawej flance pojedynek pomiedzy psami, kusznikami, thundami, konnymi maruderami i rycerzami. w efekcie 5 maruderów idzie w piach, ja tracę oba unity strzelaczy. Konni rycerze i psy nie robia nic więcej do końca bitwy. na drugiej flance 2 kloce slayerów, 10 warriorów , klopa i organki.
Powoli z maszyn demontuję duży kloc warriorów- niestety, pomimo rzucenia 10 na trafienie z organek przez 4 tury pod rząd udaje mi sie tylko społowic warriorów. trace połowę slayerów ( zostało przy życiu 2 giantslayerów) i jednego herosa slayerów. w desperackim manewrze, mój gienialny runesmith wyciąga wrogiego generał z r. of challenge. kontrszarżuje slayerem z no armour save, wbijam 1 wounda i gienio chaosu wieje za krawędź. Dostaję 11:9
2 bitwa Kozy Chaosu:
Cyklop, 4x5 ambushników, rydwan z gienkiem, 2x4 minoski ( jeden oddział z dodatkowymi kosami, 1 z greatweaponami), krwawa mućka ze szmatą, jakiś magus
Kozy zaczynają ( a jakże!!!). Cygor wali w moja klopę- strzal zniesiony na 4 cale. Ciacho na klopie, trach i moja maszynka idzie do Grugniego. Mówie przeciwnikowi- trzeba będzie zabić Ciebie w combacie...
Jedni ambushnicy wychodzą za moją linią- strzał z organek i idą do koziego Abrahama...
Przeciwnik kitra mućki za skirmishem ambushy...ja nawalam ze wszystkiego co mam. Rydwan podjeżdża pod moje linie i zbiera z kuszników, thundów i organek. Szef wszystkich Kóz pada z urwaną głową, rydwan zamienia się w wykałaczki... uff, niewielka zemsta za katapultę.
W międzyczasie, Cyklop wbija sobie co turę łącznie 3 woundy z misfireów.. dobijam go z thundów i organek...
Minoski ( ciutkę nadwątlone strzelaniem- w jeden oddział wbiłem 2 woundy, w drugi 1)wpadają w slayerów na prawym skrzydle. Rzeź.... Dragon Slayer z ASF i 6 siły przez 2 tury nie wbija ani jednego wounda. Chłopaki znajdują ( po 3 pełnych turach) upragniona śmierć- giną tylko 2 mućki, w tym champion...
Drugi klocek slayerów tłucze się z mućkami. Bohaterski GiantSlayer łapie na challenge Krwawa mućkę. Ginie. W efekcie, po 3 turach walki i zabiciu krwawej mućki przez Dragonslayera w challengu krowy dają tyłów. o 11 cali. ja mam krótkie nogi i biegnę...11 cali...
po krótkich manewrach zajmuję 3 ćwiartki. Strzał z organek i 2 mućki lądują w Mcdonaldsie jako Wieśmaki...
Przeciwnikowi zostaje na bolu bitwy caddy. ja tracę slayerów ( 1 klocek), dragonslayera i pół kuszników. Nadrabiam bannerami, ćwiarami i sztandarem z mućki. 19:1 dla mnie
3 bitwa:Skaveny
3x Clanraty (w tym klocek 26), 1xSlavy, 3xmiotacz ognia, 2x5 censerów, abomka, 2 elektrycy, bsb.
Szczurki zaczynają. Abomka do przodu ( 14 cali). Wszystko do przodu. magia póki co ssie. walę z klopy- strzał i zamiast abomki mamy kebab. elektycy walą z błyskawic, zaczynają mi redukować załoge klopy. Klopa się odgryza i redukuje ( w 3 strzałach) duży klocek clanratów. Organki likwidują lewych censerów ( zostaje 1). Censerzy z prawej spotykaja się z thundami- 2 smierdziuchów idzie zwiedzać posiadłości Rogatego Szczura...
Censer z lewej wpada w kuszników. Zanim zginie, zabija 4... W międzyczasie klocek slayerów wpada w slejwów i grzęźnie...dostaje w bok censerów.Tracę kilku pancurów. Turę później, 2 censerów pada pod toporami slayerów a slejwi pękają i znikają z mapy. Po prawej stronie thundzi przyjmują szarżę unitu Clanratów. Zdaję brejka na -5 !
Slayerzy goniący censera zadeptuja go i wpadają w clanratów z boku- ratując biednych thundów od niechybnej śmierci.
Drugi oddział slayerów, wspomagany przez 10 warriorów, zmusza do ucieczki klocek clanratów- znowu Dragonslayer zabija w challengu Bsbka. duży klocek clanratów - teraz zredukowany do 9 modeli ( wtym 2 elektryków) nie zdaje w końcu paniki i ucieka. Ruszam wszystkim na ćwiartki. Jeszcze trochę ostrzału i klocek znika. Zostaje 2 elektryków. wpadam w 1 slayerami i zabijam w challengu dragonslayerem. A co !
Na polu bitwy zostaje samotny elektryk. Biorę 4 ćwiartki, sztandar i wygrywam 20:0.
Tracę pół kuszników i 3 obsługantów z klopy. No i po 9 slayerów w każdym oddziale....
Efekt- wygrany turniej, 3 świetne bitwy.. no i mina wszystkich jak się dowiedzieli, że krasie na 40 slayerach zajęły 1 miejsce...
Teraz trochę się martwię, że mi zbanują Slayerów...

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

jak tylko będę miał szansę to wyściskam i dam Ci causa. gratulejszyn!

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Thx... chociaż całusa odmówię bom hetero :D

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

pffff... to taki chłopski kiss, meeen

zajebiście że dokopałeś krasnalami ale mam parę pytań
dragonów zawsze trzymałes w klockach?
jeżeli tak to czy kolo BEZ ASF-a był twardy w rzutach na tafa, zawsze walił pierwszy bo szarżował, czy nikt nie deklarował w niego ataków?
czy bardziej strzelający paring (nie wiem, np DE albo imperium) nie boli takiej rozpy? w sensie czy testowałeś ją na takie armie?
no i gdzie siedział gienio-kowal?
a, i na ile to było punktów?

jeszcze raz graty

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

2255 pkt


Lordowie i bohaterowie

Król @ 284
Great Weapon; Gromril Armour; shield
r. kamienia 5
r. oporu 25
w.r. złośliwości 45
2x r. odparcia 30
Dzierżyciele tarczy 25

Tan @ 201
Great Weapon; Gromril Armour; shield
Sztandar runiczny 25
w.r. grungniego 50
r. bitwy 25
kamień przysięgi 20

Tan @ 156
Great Weapon; Gromril Armour; shield
w.r. gromrilu 25
r. oporu 25
r. odparcia 15
kamień przysięgi 20

Zabójca smoków @ 120
Topory zabójcy
w.r szybkości 25
r. rozłamu 20
r. furii 25

Core

17* Wojowników @ 170
Heavy Armour; Shield; sztandar; weteran

16* Wojowników @ 160
Heavy Armour; Shield; sztandar; weteran

19* Długobrodych @ 298
Heavy Armour; Shield; sztandar; weteran
Runiczny sztandar:
r. spowolnienia 50

Spec

18 Gwardia królewska @ 308
Great Weapon; Heavy Armour; Shield; sztandar; weteran
Runiczny sztandar:
r. spokoju 25
r. bitwy 25

19 Gwardia królewska @ 311
Great Weapon; Heavy Armour; Shield; sztandar; weteran
Runiczny sztandar:
r. spokoju 25
r. sanktuarium 15

Balista @ 65
Inżynier
r. spalenia 5

Balista @ 60
r. flaksona 15

Rare

Organki 120

total 2253

Takim czymś wywalczyłem 3 miejsce

1. Walka VC przegrana 12-8
2. Walka WE wygrana 16-4
3. Walka WE wygrana 18-2
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

dragoni w klockach albo poza nimi...zależy jak sie trafi...obaj są do różnych rzeczy- asf robi za zderzaka, no armou save z +1 do hita likwiduje kawalerię i cele ciężko opancerzone- konnica chaosu nie ma przed nim tajemnic... :D :D
kolo bez asf-a miał wypadkową tych wszystkich 3 rzeczy...trzeba kombinowac jak go ustawić, zeby nie ucierpiał :D
nie, nie testowałem jej na takie armie...ale po to mam 10 warriorów i kuszników żeby robili za screen. testowałem to na strzelających krasiach i było ok. nie testuję rozp w jakiś mega-turbo-wyjebany sposób. jadę tym co lubie i co uważam za mocne. uparcie, od lat podążam swoja własną ścieżką rozwoju mojej armii krasiowej. ogrywam się z jednostkami a one odwdzięczają sie tym, że coraz cześciej nie zawodzą..
gienio kowal siedział w 1 bitwie w 10 warriorów za klockami slayerów, w 2 biegał luzem za slayerami, w 3 przez chwilę w klopie a później za slayerami...
było na 1500 pts.
za graty dziękuję...

pingu, gratki !!!!!!!!!!
jak widac , nie trzeba kowadła, żeby dobrze wypaść...już dawno mówiłem, że lord jest lepszy niż kowal :D

Awatar użytkownika
grb
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: grb »

Gratuluje pingu - moze i Ty sie dasz namowic na jakas wieksza relacje? : )
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Pewnie że tak ale może jutro;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

nie, nie testowałem jej na takie armie...ale po to mam 10 warriorów i kuszników żeby robili za screen. testowałem to na strzelających krasiach i było ok. nie testuję rozp w jakiś mega-turbo-wyjebany sposób. jadę tym co lubie i co uważam za mocne. uparcie, od lat podążam swoja własną ścieżką rozwoju mojej armii krasiowej. ogrywam się z jednostkami a one odwdzięczają sie tym, że coraz cześciej nie zawodzą..
bez kitu, zajebiste podejście!

Grazbird, pingu, dzięki wam przestałem płakać w poduchę po wczorajszym, kolejnym wybuchu kowadła w pierwszej turze. wróciła wiara w długobrode zastępy (wyjebię tylko kowadło). dziękuję!

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

pingu, gdzie wstawiles bohaterow??
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ