Bohater wyszarżowuje z oddziału

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Re: Bohater wyszarżowuje z oddziału

Post autor: Jedy Knight »

Embir pisze:
Jedy Knight pisze:@Embir.
Nie.
Tak.
queek pisze:Any charge path would clearly be coming in from the flank, and thus be an illegal charge. .
W twoim przykłądzie - Any charge path would clearly be coming in from the front, and thus be an legal charge.


Łatwo i przyjemnie jest pisać, że coś prowadzi do absurdów nie rozumiejąc tego.
Poniekąd i moja wina, ale nie ma czasu tłumaczyć.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Jedy Knight pisze:
Embir pisze:
Jedy Knight pisze:@Embir.
Nie.
Tak.
queek pisze:Any charge path would clearly be coming in from the flank, and thus be an illegal charge. .
W dalszym ciągu tak.

Podałeś wyrwany z kontekstu fragment posta. Żeby tego było mało posta, który w ogóle nie dotyczy tej sytuacji tylko Twojego wcześniejszego przykładu ze Smokiem, a więc pojedyńczym modelem.

Zrób sobie w domu test. Postaw powiedzmy 5 kolesi piechoty na 8' od wrogiego oddziału tak żeby był clipping i sprawdź w jakiej strefie będą przed rozpoczęciem szarży a w jakiej po dostawieniu do rogu.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Embir - tak jak piszesz (dokładnie tej sytuacji chciałem uniknąć w clippingu)

rozwiązanie 90 stopni to to o co mi mniej więcej chodziło - może nawet lepsze niż to co napisałem (gdyż modele na podstawkach dłuższych niż szerszych - rydwany , niektóre monstery, kawaleria) miały by dokładnie ten sam limit legalności szarż co na podstawkach kwadratowych lub szerszych niż dłuższych np dwarf lord :)

Jednak... to też nie jest do końca to co chcę osiągnąć - gdyż kilka sytuacji się pierdzieli .... chwilkę muszę pomyśleć.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mnie też się to bardzo podoba i byłbym za wpisaniem tego do uściśleń - tylko ładniej napisać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jedy Knight pisze:Pozwolę sobie na odrobinę „character assasination”. :oops:

Otóż mam taki obraz Shino jako współczesnego Dr. Frankensteina, który dostaje przesyłkę z instrukcją. W przesyłce jest jako tako działający człowiek.
Dr. Shino rozkłada go na części, po czym, w pełni zgodnie z instrukcją, składa z powrotem i puszcza prąd.
Człowiek, a juści ożywa, ale chodzi bokiem, co jakiś czas dziwnie podrygując, wydając z siebie straszliwe ryki w najmniej spodziewanych momentach i co rusz próbując kogoś udusić.
Po kolejnym morderstwie w wiosce, Dr Shino broni się, wskazując na zgodność swych działań z instrukcją obsługi…
niestety raczej zabawa wyglada tak, ze ten czlowiek w paczce po nie tylko rozpakowaniu ale i blizszym przyjzeniu okazuje sie, ze jest zrobiony z gowna.

Moze dlatego chodzi bokiem i ma inne dziwne tiki nerwowe. Niestety nie wszystkim chce sie przyjzec.

@jacku to jeszcze jedno szybkie pytanie: swkoro rog nie jest czescia strefy: jesli moj oddzial by chcial rogiem dojsc do frontu przeciwnika to moge sie zalignowac? bo wciagac do walki mozna tylko prodzem a nie bokiem :roll: :roll:

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Shino pisze:@jacku to jeszcze jedno szybkie pytanie: swkoro rog nie jest czescia strefy: jesli moj oddzial by chcial rogiem dojsc do frontu przeciwnika to moge sie zalignowac? bo wciagac do walki mozna tylko prodzem a nie bokiem :roll: :roll:
A przypadkiem nie jest to ładnie w RB opisane?
Dokładnie taka sytuacja i co to jest aligin... nie?
swieta_barbara pisze:To ja tez, akurat mam dobry humor:

Jabba Knight siedzi przed komputerem i ma dwie myszki. Jedna jest pokryta koglem moglem i uzywa jej do sczytywania postow na TWF. Druga umazana jest krowim nawozem i wchodzi za jej pomoca na BP. Niechetnie uzywa myszki nawozowej, ale nie ma wyboru - badz co badz, odrzucone plemie go nie odrzucilo, a jest wciaz najlepsza wylegarnia swietnych niosek.
Zawsze nadchodzi jednak w koncu taki moment, kiedy TWF nie majac inteligetnej alternatywy siegaja po pomoc Jabby, a wowczas nalezy czerpac z tego zaplutego nawozu. I mamy wowczas zarowno nasze polskie nioski, jak i ogolnoeuropejskie bialka, cale wymazane gownem.
Widzę że dobry smak to coś czego Tobie brakuje.
Masz okres czy po prostu tak sobie lubisz popieprzyć bez sensu?
swieta_barbara pisze:
Nie w WFB.
Udowodnij to.
i) Problematyczne szarże: Jeśli oddział zetknie się choć rogiem z odpowiednią strefą celu szarży, szarża jest udana. W sytuacji niemożliwości aligna ze strony szarżującego, można przemieścić oddział zaszarżowany, a także inne oddziały na polu bitwy tak, aby do aligna doszło, starając się wybrać takie rozwiązanie, które w najmniejszy sposób wpłynie na sytuację na polu bitwy.
Róg nie jest strefą.
Masz coś jeszcze?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Shino pisze: niestety raczej zabawa wyglada tak, ze ten czlowiek w paczce po nie tylko rozpakowaniu ale i blizszym przyjzeniu okazuje sie, ze jest zrobiony z gowna.

Moze dlatego chodzi bokiem i ma inne dziwne tiki nerwowe. Niestety nie wszystkim chce sie przyjzec.

@jacku to jeszcze jedno szybkie pytanie: swkoro rog nie jest czescia strefy: jesli moj oddzial by chcial rogiem dojsc do frontu przeciwnika to moge sie zalignowac? bo wciagac do walki mozna tylko prodzem a nie bokiem :roll: :roll:
Ależ ja nie twierdzę, że Dr. Shino to jakiś idiota który naprawia coś co świetnie działa.
On te swoje narzędzia wyciąga z kuferka żeby leczyć. Tylko, że potem grać nie można.

Pisałem już, że nie uznawanie rogu za żadną strefę prowadzi do niemożności zaszarżowania w ogóle, tak jak na twoim obrazku i jest nawet gorsze niż uznawanie go za dwie strefy naraz.
Było kilka ostro matematycznych wątków o pojęciu punktu i rogu w WFB.

Pisanie pracy pt. „Rola Pojęcia Rogu Przy Szarżach w WFB” nie jest konieczne do wykonania wyżej omawianych szarż.

Darujmy sobie dalsze krotochwile.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jedy Knight pisze:Pisałem już, że nie uznawanie rogu za żadną strefę prowadzi do niemożności zaszarżowania w ogóle, tak jak na twoim obrazku i jest nawet gorsze niż uznawanie go za dwie strefy naraz.
Było kilka ostro matematycznych wątków o pojęciu punktu i rogu w WFB.
Wiem, np ustawienie orła tak żeby był idealnie pośrodku unitu przeciwnika swoją przekątną...
Jednak takich sytuacji i możliwości ustawienia tak modeli jest znacznie ale to znacznie bardziej trudne i rzadko spotykane niż ukrywanie się za przeszkodą/unitem i dostawanie szarży w strefę chronioną tą przeszkodą...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Shino pisze:
Jedy Knight pisze:Pozwolę sobie na odrobinę „character assasination”. :oops:

Otóż mam taki obraz Shino jako współczesnego Dr. Frankensteina, który dostaje przesyłkę z instrukcją. W przesyłce jest jako tako działający człowiek.
Dr. Shino rozkłada go na części, po czym, w pełni zgodnie z instrukcją, składa z powrotem i puszcza prąd.
Człowiek, a juści ożywa, ale chodzi bokiem, co jakiś czas dziwnie podrygując, wydając z siebie straszliwe ryki w najmniej spodziewanych momentach i co rusz próbując kogoś udusić.
Po kolejnym morderstwie w wiosce, Dr Shino broni się, wskazując na zgodność swych działań z instrukcją obsługi…
niestety raczej zabawa wyglada tak, ze ten czlowiek w paczce po nie tylko rozpakowaniu ale i blizszym przyjzeniu okazuje sie, ze jest zrobiony z gowna.

Moze dlatego chodzi bokiem i ma inne dziwne tiki nerwowe. Niestety nie wszystkim chce sie przyjzec.

@jacku to jeszcze jedno szybkie pytanie: swkoro rog nie jest czescia strefy: jesli moj oddzial by chcial rogiem dojsc do frontu przeciwnika to moge sie zalignowac? bo wciagac do walki mozna tylko prodzem a nie bokiem :roll: :roll:
Wrzuciłbym to sobie do podpisu, tylko jest za długie :(
Epicka wymiana zdań :)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Ależ ja nie twierdzę, że Dr. Shino to jakiś idiota który naprawia coś co świetnie działa.
On te swoje narzędzia wyciąga z kuferka żeby leczyć. Tylko, że potem grać nie można.
Exatctly.

Punkt 1) Potem jedzie taki gupi Fluffy z padawanem Skrolkiem 300 km na tura, na miejscu dowiadują się że nie może wykonać najprostszej szarzy po prostej na 1'', biją oponenta i trzech sędziów, (na szczescie padawan Skrolk ma niebiesko-pomarańczowy pas w zielone ciapki w karate/origami/inne japonskie słowa, a Fluffy ma prawie-najwyższy stopień wtajemniczenia Sumo), po czym pakują figurki i wracają do domu (z zarzutami spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i uszkodzeń ciała).
I dziwicie się że po takich doświadczeniach jeden z drugim "klimaciarz"* bluzga.

Punkt 2) Jeżeli przychodzi ktoś spoza środowiska na tura to fajnie byłoby grać na zasady nie wywracające do góry nogami "domyślnego" battla. Ta gra naprawdę jest dla ludzi.

Proponuje rozważyć powyższe akapity.

Pozdrawiam

*klimaciarz = osoba rzadko bywająca na turniejach "Master".

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Fluffy pisze: Punkt 2) Jeżeli przychodzi ktoś spoza środowiska na tura to fajnie byłoby grać na zasady nie wywracające do góry nogami "domyślnego" battla. Ta gra naprawdę jest dla ludzi.

miszcz, wrzucam se do podpisu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

miszcz, wrzucam se do podpisu :mrgreen:
Ależ proszę bardzo :mrgreen:

Awatar użytkownika
gerwaz26
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: XIII Kohorta - Wrocław

Post autor: gerwaz26 »

Podepne sie pod temat i zapytam. Sytuacja taka :

__________________________ :D :D :D :D :D :D
__________________________ :D :D :D :D :D :D
__________________________ :D :D :D :D :D :D
______________ :) :) :) :) _ :D :D :D :D :D :D
______________ :) :) :) :) _ :D :D :D :D :D :D
_________________ :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
:shock: :P :P :P :P
:P :P :P :P :P
:P :P :P :P :P
:P :P :P :P :P

:P - Blac Orks
:shock: - Shaman orczy
:) - kawa TK
:D - Tomb guradzi
:twisted: - Gobosy

Teraz pytanie czy shamanem moge wyszarzowac z oddzialu na dzien dobry a nastepnie wbic sie BO w kawe tak aby miec mozliwosc overruna ? Gdy sie maksymalizowalem to gobosy staly mi na drodze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Generalnie nie można w jednej turze wyszarżować bohaterem z oddziału a następnie samym oddziałem.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

admolikkk
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Tychy

Post autor: admolikkk »

Siema miałem ostatnio z kumplem taka sytuacje: ujawnił asasyna w oddziale który dopiero co się zebrał, czy asasyn może szarżować, w ogóle wyjść z oddziału, ruszyć się?
LEAVE NO MAN BEHIND!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Asasyna ujawniasz na początku tury.
Potem deklarujesz szarże.
Potem ogarniasz oddziały.

Więc nie, nie mógł szarżować po ogarnianiu. Czy może wyjść i ruszać się? Moim zdaniem nie, bo w momencie ujawnienia (o ile w ogóle można ujawnić w uciekającym oddziale) oddział wciąż jest uciekającym, a po ogarnięciu ruszać się nie można.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

admolikkk
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Tychy

Post autor: admolikkk »

właśnie tak u to tłumaczyłem tylko spokoju mi to nie dawało:) dzieki
LEAVE NO MAN BEHIND!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Shino je figurki pisze:Nie wiem co o tym wszystkim myśleć?
A to co za spam?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Shino je figurki pisze:Nie wiem co o tym wszystkim myśleć?
:shock:
ke?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

bigpasiak pisze:
Shino je figurki pisze:Nie wiem co o tym wszystkim myśleć?
:shock:
ke?
już prędzej rulebooki zjada ;)

ODPOWIEDZ