kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Shino »

Byro pisze:Shino, przecież to głupie.
Są 3 ataki w tym przykładzie, atakujesz jednego ogra, zadajesz mu 2 rany.
2 atak wchodzi w tego samego ogra, wchodzą 2 rany, ale druga nie przechodzi na kolejnego ogra co?
Chcesz powiedzieć, że taki skaven z felblade'm jednym cięciem może powalić 2 ogry nagle?
Albo nawet lepiej 3 sztuki 2 woundowych modeli (typu bretońskich pegazistów)?
Ale atakując regularną piechotę już by załatwił tylko jeden model....
chyba nie przeczytyales tego co napisalem.

Fellblade podobnie jak flail of skulls moze wbic max tyle woundow w ogra ile ten ogr ma w profilu. Wiec 3

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Doskonale zrozumiałem co napisałeś. Ale z tego co napisałeś wynika, że nadmiarowe rany z pojedynczego ataku przechodzą w kolejne modele.
A przecież tak nie jest.[/quote] ale model w ktory uderzasz jest traktowany jakby mial przeciez full ran :)

tak samo z\ katapult. Jak obejmiesz jeden model w rannym oddziale ogrow to rzucasz d6 i mozeesz zdjac tyle ile ma ogr w profilu ran. Nawet jesli jest ranny (rany na r&f pozniej przechodza z modelu na model)

zauwaz, ze w wypadkach przezemnie opisanych nie zdejmujesz wiecej modeli niz masz atakow.

@misha zdejmujesz 3 modele. Kazdy atak idzie w inny po prostu
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2010, o 11:29 przez Byro, łącznie zmieniany 2 razy.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Swoją drogą teraz też mnie kwestia naszła. Załóżmy, że taki odział Ogrów czy innych treekinów, wraightów czegoś co ma więcej niż 1 wound. Oddział dostaje 3 rany od Vampire Lorda z FrostBlade.
If a model suffers one or more Wounds from the Frostblade (after saves etc) they are slain ouright and lose all remaining wounds
Rany kierowane w oddział nie konkretne modele. Co się dzieje? Zdejmujemy 3 modele?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Misha - nie, zdejmujesz tylko jednego, chyba że deklarowałeś bicie po 3 różnych modelach.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

jeśli uderze trebuszetem w jakąś inną machinę z załogą to jak rozdziela się rany? chodzi mi o to czy trzeba rzucać kostką i na 5,6 dostaje załoga? no i kiedy machina dostanie dużego kamienia skoro nie ma podstawki?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

kszyhu pisze:jeśli uderze trebuszetem w jakąś inną machinę z załogą to jak rozdziela się rany? chodzi mi o to czy trzeba rzucać kostką i na 5,6 dostaje załoga? no i kiedy machina dostanie dużego kamienia skoro nie ma podstawki?
Nie rozdzielasz trafień.
To co jest przykryte template'em to dostaje hita. Jeśli całkowicie przykryte, to hit automatyczny. Jeśli niecałkowicie, to na 4+.
Maszyna powinna mieć podstawkę. Jeśli jej nie ma, wszystkie wątpliwości są rozstrzygane na niekorzyść tego, kto tej podstawki nie posiada.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

kszyhu pisze:jeśli uderze trebuszetem w jakąś inną machinę z załogą to jak rozdziela się rany? chodzi mi o to czy trzeba rzucać kostką i na 5,6 dostaje załoga? no i kiedy machina dostanie dużego kamienia skoro nie ma podstawki?
Na co spadnie kamień (template_, to obrywa, zgodnie z normalnymi zasadami. Czyli jak wcelujesz w maszynę - obrywa maszyna, jak w załogę - załoga.

Maszyna powinna mieć podstawkę, patrz uściślenia, dopuszczalne są 40x40, 50x40 i chyba okrągłe.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

1. Jeśli mamy sytuację, że postać może chce odmówić pojedynku i ma gdzie pójść, ale wtedy na jej miejsce nie wszedł by żaden zwykły żołnierz, to czy postać może odmówić? Na przykład, biegacz wpadł od przodu w malutki oddział z magiem i dwoma zwykłymi żołnierzami. Biegacz krzyczy challenge. Czy mag może odmówić i uciec do tyłu?

2. Czy bohater moze poruszyć się w obrębie jednostki tylko podczas ruchu?

3. Wiem, że to pytanie już było, ale jaka jest poprawna odpowiedź: mamy bohatera, który wyszarżowuje z ItP jednostki na wzbudzającrgo Fear/Terror wroga, czy musi rzucać na Fear/Terror? Albo mamy bohatera z ItP, który wyszarżowuje ze zwykłej jednostki na wzbudzającego Fear/Terror wroga, czy musi rzucać na Fear/Terror?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Matis99 pisze:1. Jeśli mamy sytuację, że postać może chce odmówić pojedynku i ma gdzie pójść, ale wtedy na jej miejsce nie wszedł by żaden zwykły żołnierz, to czy postać może odmówić? Na przykład, biegacz wpadł od przodu w malutki oddział z magiem i dwoma zwykłymi żołnierzami. Biegacz krzyczy challenge. Czy mag może odmówić i uciec do tyłu?
Nie
Matis99 pisze:2. Czy bohater moze poruszyć się w obrębie jednostki tylko podczas ruchu?
Jeśli na oddział zostanie rzucona popychaczka, to bohater może się poruszyć w fazie magii. Chociaż to też zależy od opisu popychaczki.
Matis99 pisze:3. Wiem, że to pytanie już było, ale jaka jest poprawna odpowiedź: mamy bohatera, który wyszarżowuje z ItP jednostki na wzbudzającrgo Fear/Terror wroga, czy musi rzucać na Fear/Terror?
Tak
Matis99 pisze:Albo mamy bohatera z ItP, który wyszarżowuje ze zwykłej jednostki na wzbudzającego Fear/Terror wroga, czy musi rzucać na Fear/Terror?
Nie

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

M.T. pisze:
Matis99 pisze:3. Wiem, że to pytanie już było, ale jaka jest poprawna odpowiedź: mamy bohatera, który wyszarżowuje z ItP jednostki na wzbudzającrgo Fear/Terror wroga, czy musi rzucać na Fear/Terror?
Tak
Jesteś pewny? 8)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Q. If a character that is not himself immune to
Fear/Terror wishes to declare a charge, without the
rest of the Fear/Terror causing unit he joined,
against a Fear/Terror causing unit, does he have to
test for Fear/Terror?
A. No, if the unit he is with is not subject to
Fear/Terror, he does not have to test either, as he is
with them when the charge is declared.

OK, mój błąd.

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

Wydaje mi się to jasne, ale chciałbym się upewnić.
Czy czarodziejka na pegazie z przedmiotem "Black Dragon Egg" ( na początku tury używa i model otrzymuje toughness 6 i zionięcie ) używa go, czy pegaz też dostaje toughnessa 6 skoro razem z czarodziejką tworzy jeden model?
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Mam pytanie :
Jak zmieniam formacje takich Strazników morskich i tylko to to jak strzelam to mam - 1 do trafienia w tej turze ??
:? Chodzi mi o zwiniecie ich z 2 szeregów po 9 do 3 szeregów po 6
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Tak - wszak się ruszyli

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Dobra dzieki
Acz móglbym sie klócić że ci co strzelają nie wykonali ruchu (to tak na logike )
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

nie mieszaj logiki do zasad...

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

3) Walka Wręcz
a) Jeśli w wyniku walki zostaje zabity bohater z przedmiotem wpływającym na całą walkę (np wampir z cursed bookiem), to przedmiot ten przestaje działać dokładnie w momencie śmierci bohatera - dlatego wszelkie ataki należy wykonywać w kolejności inicjatywy.

Czy w takim razie np HE lord na smoku który zabił BsB z regenką sprawia, że od samego smoka regenki już niema (do overkilla)

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Ciekawe, ale zgodnie z tym zapiskiem tak być powinno.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

kolejny rebus z mojej strony ;)
Obrazek

Oddział czerwony deklaruje szarżę na żółty, czy oddział zielony może również zadeklarować szarżę na oddział żółty? (zakładając, że jeden lub dwa modele z zielonego widzą żółty) Pytam w kwestii 'nieprawdopodobnych' szarż.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Zablokowany