kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Andrzej »

Ice-T, to juz wiem, czemu tak kiepsko Ci ostatnio idzie. Jak nie znasz zasad wlasnej armii, to sorry :)

Moze ktos sprawdzic w uscisleniach to sypanie z poprzedniej strony? Nie moge ich otworzyc z tego kompa.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

jak jest z punktami za lorda na smoku? osobno za smoka i lorda, czy ubicie lorda daje też punkty za smoka?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Afro pisze:jak jest z punktami za lorda na smoku? osobno za smoka i lorda, czy ubicie lorda daje też punkty za smoka?
osobno

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

do tego powstaje kwestia co dosuwac do czego, w przyadku multicombatu dosuniete zostaly oddzialy (chyba) a co w przypadku przykladu z poprzedniej strony? Ktos napisal ze ma sie stykac z 3, dlaczego akurat tak? co w przypadku gdy ma wieksza podstawke od przeciwnikow? np 40x40 vs 25 czy cos.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Pamietam, ze w uscisleniach byla poruszana ta kwestia. Ale, ze nie moge ich teraz zobaczyc, niech ktos inny to zrobi i najlepiej wkleji cytat. Ogolnie rzecz biorac, chodzilo o to, zeby przy sciaganiu modeli w miare mozliwosci nie wylaczac zadnego modelu z walki.

@afro
Jak Lidder

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Pytanko - czy sam Mengil może zawsze wykonywać "stand and shoota" z racji że ma repeater crossbow pistol?
http://czopekblog.blogspot.com/
Kordelas pisze: Fluff nie wybacza.

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Uściślenia pisze:Jeśli ściągnięcie części modeli z oddziału sprawia, że jakikolwiek oddział z nim walczący przestaje być w styku, należy oddział ponoszący straty przesunąć tak, by pozostał w styku (minimum "corner to corner"). W drugiej kolejności możemy dosunąć oddziały z nim walczące.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Czopek pisze:Pytanko - czy sam Mengil może zawsze wykonywać "stand and shoota" z racji że ma repeater crossbow pistol?
Powiedział bym, że tak :P

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

Jeśli ściągnięcie części modeli z oddziału sprawia, że jakikolwiek oddział z nim walczący przestaje być w styku, należy oddział ponoszący straty przesunąć tak, by pozostał w styku (minimum "corner to corner"). W drugiej kolejności możemy dosunąć oddziały z nim walczące.

jak to działa w przykładzie powyżej, gdzie mamy taki duży kombat? gdzie dosuwa się wampira? do wiekszego us, do oddzialu zadajacego wieksze straty? co gdy obydwa oddzialy maja ten sam us i zadaja tyle samo ran?
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

sYsek pisze:jak to działa w przykładzie powyżej, gdzie mamy taki duży kombat? gdzie dosuwa się wampira? do wiekszego us, do oddzialu zadajacego wieksze straty? co gdy obydwa oddzialy maja ten sam us i zadaja tyle samo ran?
Była już dyskusja na ten temat (1 oddział kontra 3 i 1 musi odpaść, który?) stanęło na tym, że brano pod uwagę czy jeden boczny oddział nie zadał ran i czy ataki były kierowane w konkretne modele. Jeśli ani to ani to to właściciel samotnego oddziału decydował (w końcu to on ściąga modele).

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

takie pytanie ode mnie
czy zbroja chaosu dająca ItP, ItKB, ItPA niweluje Frenzy na lordzie korna ?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Zwolin pisze:takie pytanie ode mnie
czy zbroja chaosu dająca ItP, ItKB, ItPA niweluje Frenzy na lordzie korna ?
nie
Obrazek

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Z innej beczki - dlaczego by miała?
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

nie wiem
po prostu wolę się upewnić
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Bo kiedyś ITP niwelowało wszystko (stubborn, głupote, franzy itp.)

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Gogol pisze:
Czopek pisze:Pytanko - czy sam Mengil może zawsze wykonywać "stand and shoota" z racji że ma repeater crossbow pistol?
Powiedział bym, że tak :P
no to smerfastycznie ale nie ma tego w zasadach tej broni więc nijak nie robi zawsze s&s
Obrazek

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Być może - i tak jestem za banem MMM :P więc dla mnie to ona może nie istnieć

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Zaszarżowałem oddział od boku, spada mu kilka szeregów, co sprawia, że co chwila jeden model mniej z mojego oddziału nie może atakować. W pewnym momencie mój oddział mógłby nawet wypaść z walki, ale na pewno powinno się dosunąć któryś oddział aby do tego nie doszło, pytanie brzmi który?
Czy można przesuwać oddział w walce tak, aby ciągle stykał się cały pierwszy szereg? Jeśli tak, to czy jest to przymusowe?

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Narysuj to.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Nie trzeba nic rysowac. Normalnie dosuwasz oddziały aby każdy jak może, to żeby walczył. Jak nie może to konczy walkę i tyle.

Zablokowany